Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:38 15.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Oste vednaz za sdruzenie Schiller  
Автор Az_i_ti (непознат)
Публикувано05.04.07 14:41



Molja roditeli na deza, koito utchat v 55-to u-ste s nemski da mi dadat malko razjasnenie otnosno kandidatstvaneto za obutchenie tam. Parvo se podava molba do sdruzenieto za tchlenstvo? V ustava na sdruzenieto ne e upomenata zifrata na tchlenskija vnos? tja kak se opredelja i varira li mnogo? Drugi njakakvi taksi plastat li se v utcilisteto?

Predvaritelno blagodarja za informazijata.



Тема Re: Oste vednaz za sdruzenie Schillerнови [re: Az_i_ti]  
Автор Alexis_Mih (минаващ)
Публикувано26.05.07 22:44



Malko kasno se vklu4vam, no se nadqvam da buda ot polza! moqta du6terq zavur6va 7-mi klas v 55-to i ot mnogo godini u4i nemski (o6te ot detskata gradina)-ne znam za vas, no nie kato cqlo nikak ne sme dovolni Vqrno e, 4e ne proqst pari postoqnno (kakto e po drugite u4ili6ta), no otkakto tq e tam ve4no se vdigat taksite-bqha 76 lv., posle 85 lv., a se ga ot 3 meseca sa 100 lv.! Osven tova nemskiq koito u4at i u4itelite sa pod vsqkakva kritika-az ako sam na va6e mqsto 6te pratq deteto na 4astni uroci ili v Alians-decata na moi priqteli naprednaha mnogo po-burzo ot moeto, pri uslovie, 4e to e edno ot nai budnite deca vav vipuska!bProsto ne6tata sa malko razmiti-u4ebniq plan sa6to , u4itelite sqka6 sa hvanati ot gorata ii t.k. e platen ezika vsi4ki imat otli4ni ocenki/koito, vqrvaite mi, ne se realni! Pomislete pak, no az sajelqvam za mnogoto pari, koito sam dala, a nasre6ta ni6to!! V momenta deteto mi hodi na 4astni uroci i tam se ustanovqvat ogromni propuski-ina4e decata ima serifikati cql kup!!!!



Тема Re: Oste vednaz za sdruzenie Schillerнови [re: Alexis_Mih]  
Автор Az_i_ti (непознат)
Публикувано30.05.07 12:22



Mnogo Vi blagodarja za informazijata. Znaete li adresa na Aliansa? ste se radvam mnogo ako ima i njakakav Internet-adres?



Тема Re: Oste vednaz za sdruzenie Schillerнови [re: Az_i_ti]  
Авторивa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 20:56



На ул.Оборище срещу худ. академия.За малки деца е добре ,но за по-големи сами ще се убедите ,че групата не трябва да надвишава 5 деца.Там минимума е 14 ,но достигат 20 в някои дни.Работят с 4-5 деца които седят отпред.Говоря за немски след 4години +1предучилищна узряхме ,че от частен учител по-добро няма!!Те нямат време да проверят домашните,а за друго какво да говорим..Има една музикална госпожа тя е уникум,обича тези които правят подаръци.Другите са унижавани.Но сами трябва да решите!Само следете изкъсо какво се учи и помагайте за домашните,ако не вие то учител.Наши познати ходят на англ.там и си имат учител за домашни-нещата са добре при тях.



Тема Re: Oste vednaz za sdruzenie Schillerнови [re: ивa]  
Автор Az_i_ti (непознат)
Публикувано31.05.07 12:21



Imate li predstava kade drugade v Sofia ima u-sta ot 1 kl. s prepodavane na nemski , a sasto i nivoto da e dobro?



Тема Re: Oste vednaz za sdruzenie Schillerнови [re: Az_i_ti]  
АвторOля (Нерегистриран)
Публикувано02.06.07 16:54



Частно или държавно?
държавно - 20-то
частни - Е. Кестнер, Увекинд, Веда Д. Шуле



Тема Re: Oste vednaz za sdruzenie Schillerнови [re: Alexis_Mih]  
Автор kopche (добро)
Публикувано03.07.07 20:39



Много интерсно мнение, наистина.... То трябва да има и такива, де..

Тука мога да се съглася само с един момент> таксата от 100 лв.
Всичко друго е много субективно казано.
За инфо, синът ми звърши предучилищната подготовка към Сдружението и сега ще бъде 1-ви клас в 55-то пак при тях.
За подготовката им по немски-нямат равни!
Само суперлативи мога да говоря!!
Кой- каквото ще да си говори.
Самата аз, уча немски от 5-клас, работя с немски в момента и може да се каже, че имам доста добра представа за езика. Моята оценка за постиженията на децата за тази предучилищна година е 6 по 6-то балната система.


Имайте в предвид, че синът ми дойде в Шилер, след като беше учил английски 2-3 години в детската градина... Т.е съвсем от кота 0.
Аз имах повече забележки към самата детска градина, относно подготовката на децат за 1-ви клас, като цяло, ама това е друг разговор....



Тема 30 ОДЗ и Фондация Шилернови [re: kopche]  
Автор chernooko (Лора и Йоан)
Публикувано17.08.07 14:36



Здравейте,
Дъщеря ми, която е на 4 години е записана към фондация Шилер и от септември месец тръгва на детска градина в групата на Шилер към 30 ОДЗ в Дианабад.
Ще ми е полезна всякаква информация за подготовката на децата към фондация Шилер в тази детска градина-от какво сте доволни или не, информация за самото 30 ОДЗ (ние живеем в друг квартал, доста отдалечен от Дианабад и нямам изобщо никакви впечатления за градината, а и информацията в нета за нея е доста оскъдна!).
Предварително ви благодаря





Тема Re: 30 ОДЗ и Фондация Шилернови [re: chernooko]  
Автор kopche (добро)
Публикувано22.08.07 13:53



chernooko, виждам че задаваш въпроса си към мен, но аз не знам нищо за това 30-ОДЗ в Дианабад.


Синът ми посещаваше предучилищната група към Сдружението в кв. Изток- 133-та, 'Зорница' мисля, че се казваше ЦДГ-то.
Ако има от нещо да съм недоволна от си от ДГ и самите учителки в градината и това няма нищо общо със Сдружението и преподавателите, които идваха за обучението по немски език.
Просто, подготовката, като цяло, на децата в тази градина е слаба, от гледна точка на предучилищна подготовка. Никакво занимаване, редовно ги няма като отиваш да си взмеш дететот вечер, едната госпожа - вечно намусена и недоволна от живота.... Ей такива неща.


Редактирано от kopche на 22.08.07 13:54.



Тема Re: 30 ОДЗ и Фондация Шилернови [re: kopche]  
Автор chernooko (Лора и Йоан)
Публикувано23.08.07 13:46



Kopche, благодаря ти за отговора :)))
Сдружение Шилер работи и с двете детски градини, но ние не знам защо избрахме 30 ОДЗ....сега страшно много се притеснявам, че нямам никаква информация за самата детска градина.
Kopche, много ще съм ти благодарна ако в тази тема или в друга продължаваш да ни информираш за това доволна ли си или не, от обучението на момченцето ти вече в първи клас към фондацията.Живот и здраве ние вървим по вашите стъпки и ще си ми много полезна с цялата информация, която даваш за Шилер.
Обръщам се също и към Стефан Астраг.-(мисля , че така беше ника на един татко , чиято дъщеричка също учеше в 55 у-ще към фондацията)-моля ако все още четете този клуб да ни разкаже доволен ли е от обучението, което дъщеричката му получава там


Поздрави!



Тема Re: 30 ОДЗ и Фондация Шилернови [re: chernooko]  
АвторStefan-AstraG (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 11:45



Ето го таткото, не бях влизал тук откакто промениха вида на Дира и клубовете ги свалиха долу...
Какво да кажа, доволни сме. Учат децата, и немски и нормалното училище, нямаме грижи, сега мина и карнавала. Единственият проблем, който бих посочил е едно дете, много лигаво и проблемно в класа, което влачат вече трета година, не го местят в друга паралелка, извън Шилер, което е с лоша дисциплина и пречи на останалите, дори напоследък се и бие с другите момчета (те са само няколко в класа на моята дъшеря). На родителски срещи поставяме остро въпроса, мисля, че и с ръководството на Сдружението се говори, викаха родителите които са разделени, но го влачат,това момченце вече трета година с другите. Обясняват, че не е до таксата - знаете, че там не остава незаето място, а просто искали да му дадат шанс... С това ми е трудно да се съглася, макар наистина вече нешата да поутихнаха, те и попорастнаха децата... Иначе друго лошо не мога да кажа, само хубави неща, доволни сме от обучението и учителите. До 4-ти клас нешата са ясни, после ще видим - казвам дотогава, защото после часовете по немнски намаляват заради повечето други предмети и обикновено остават 1/3 от децата, другите поемат я към математическата, я приподонаучната, я частно немско , абе всеки където реши. Но има и класове нагоре , разбира се. Ще видим - да има живот и здраве....



Тема Re: 30 ОДЗ и Фондация Шилернови [re: Stefan-AstraG]  
АвторMимa (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 15:05



Шилер имат ли отделна сграда или се помещават в държавни градини/за дет.градина/.Кестнер са си с отделна сграда и по цял ден се учи немски, има и гимназия.Моя позната има впечатление и от Веда - добри!



Тема Re: 30 ОДЗ и Фондация Шилернови [re: Mимa]  
АвторStefan (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 17:04



Shiller няма собствена сграда и едва ли някога ще има. Таксата на сдружението покрива разходите за учене, няма как да се купи или построи сграда, а и не се е поставяла такава цел... Все пак таксата е 100 лв/месечно. Има теми тук за Шилер, прочетете, ам са казвали родителите. Не, ползва се базата на три ОДЗ-та, като в тях само по една група е на Шилер и после 55-то и 145 то учи;ища, като паралелките на Шилер са си държавни паралелки, само следобед занималнята е всъщност немски език, всеки ден. Това е плюсът към иначе нормалната държавна паралелка. Учителката по българските дисциплини - сутрин си е учителка на съответното училище, тя не е на щат в Шилр, е вероятно получава нещо и от тях, но на щат са само учителите по немски, които водят децата следобед, на групи от по 12 човека.



Тема Re: 30 ОДЗ и Фондация Шилернови [re: Stefan]  
АвторMимa (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 09:50



Ами и в общинските градини се "учи" чужд език. В нашата градина имат 3 пъти в седмицата по 1 час. Идва една какичка и учат...! Т.е. това е като Шилер. Само че не плащаме 100лв. върху таксата. Друго си е ако си има кграда и там по цял/половин ден учат съответния език.С техни учителки, с техен персонал!



Тема Re: 30 ОДЗ и Фондация Шилернови [re: Mимa]  
АвторStefan (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 10:07



Несравнимо е с общинските градини. Моята дъщеря учи три години английски от 1-ва до 3-та група в градината, а после от предучилищната я записахме в Шилер - ами тя за 3 месеца научи толкова на немски, колкото беше научила английски, естествено и възрастта е друга. В паралелките на Шилер имат не 3 а 10 часа седмично обучение по езика - в градината е всеки ден сутрин от 10 до 12, в училище е всеки ден следобяд до 17 часа, като класа се дели на две групи и докато едната се занимава с домашните и самоподготовка с българската учителка, другата кара два часа немски. Отделно са сутрешните занимания по език, които са нормалните за общообразователно училище два часа седмично, плюс 1 час СИП - общо седмично им се събират 13 часа немски, уверявам Ви, сериозно учене. Показател са дипломите на Готе институт, където нещата са абсолютно обективни, които те защитават без проблем всички в 4-ти клас.
Не може и да става дума за сравнение с общообразователното ниво, а за нивото, което получават като подготовка по езика 100 лв/месец са смешни пари, имайки предвид таксите в частните училища - от 2000 евро нагоре.
То затова и места в Шилер няма за 3 години напред, впрочем...



Тема Re: 30 ОДЗ и Фондация Шилернови [re: Stefan]  
Автор kopche (добро)
Публикувано29.02.08 16:17



Мога само да подкрепя по-горе казаното от Stefan

.

Моят син е в 1-ви клас към Сдружението в 55-то у-ще. Само който е учил немски може да направи преценка за нивото и темпото на изучаване на езика в споменатото Сдружение.
Диктовки с нямо h, o mit Umlaut, sch и пр. обикновено са характерни за 5 клас в редовното училище. Факт е, че повечето от децата в първи клас успешно четат, пишат и правят диктовки по немски език, като паралелно с това вземат буквите по БГ и се учат там на краснопис...
Аз самата съм изненадана дори от темпото им на учене на немски език. Просто няма база за сравнение...
Въпросът е, само да се попадне на свестен учител по немси език, защото в нашият случай се оказахме по-доволни от г-жата, класната р-лка, по БГ и математика, от колкото от тази, избрана да има водеща роля в обучението по немски, специално за нашият клас.




Тема Re: 30 ОДЗ и Фондация Шилернови [re: kopche]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано07.03.08 15:07



Синът ми е в подготвителна група преди 1-ви клас в 145-то училище. Попадна там благодарение на тема именно от този подфорум и за това специално искам да благодаря отново на Стефан, че отговори на всичките ми въпроси и ми разясни начина, по който се провежда обучението там.
Синът ми за пръв път чу немска дума в началото на тази учебна година, а вече казва цели стихчета и песнички и дори понякога като си играе го чувам да сглобява реплики на немски.
Доволна съм в много голям процент от качеството на обучението по тази система. И да поправя леко Стефан - таксите за частните училища вече са от 3000Е нагоре





Тема Re: 30 ОДЗ и Фондация Шилернови [re: Lenny]  
АвторStefan (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 18:00



Zdravey Лени, много ми е приятно, че нещата са се подредили при вас, успех желая!
За частните говоря наистина с информацията откогато малката беше за първи клас - преди 2 години, така че нищо чудно да са над 3000, да, Света София е 3600 ойро без транспора, на мои близки детето е там, та го знам със сигурност. Но е дперфектно училище единственият му кусур за мен е, че е с английски първи език, което не ни устройваше. Иначе аз гледам детето на тези близки - зная какво деше преди 2 години, виждам какво е сега, като се има предвид, че реално училището го гледа и възпитава, нямам забележки.
Е, друг е въпросът че моята принцеса е втори клас а това дете е трети и моята чете по-гладко от нея, факт, но тя е извън класацията - да са ни живи и здрави бабите....
Лени, мейла ми не е вече актуален, не работя вече там. Успех!



Тема Re: 30 ОДЗ и Фондация Шилернови [re: Stefan]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано08.03.08 15:09



Стефан, пробвах се от онези дни да ти пиша на мейл. Давам ти моя - пиши ми моля те, за да се свържем отново, защото има и други неща за които искам да те разпитам за по-нагоре в училището.





Тема Re: 30 ОДЗ и Фондация Шилернови [re: Lenny]  
Автор menta123 (непознат )
Публикувано17.08.11 15:46



Здравейте!
Изчетох доста теми за фондация Шилер, разгледах и сайта им, но пак имам въпроси. Имам дете на 4,5г и искам да кандидатстваме в немската паралелка на 30 ОДЗ, но не можах да разбера дали директно с градината да се свържа или да се обадя във фондацията?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.