Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:06 19.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Тема Трета сливицанови  
Автор Smile (стара, ама нова)
Публикувано17.03.07 17:42



Застреляха ме с новината, че на 6-годишната дъщеря ще трябва да се махне третата сливица, защото била огромна. Операцията била рутинна и се престоявало в болница около 3 часа.
Кажете - имате ли опит с това, какво трябва да имам предвид, за какво да внимавам...?



Тема имам, ама...нови [re: Smile]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано17.03.07 23:36



опитът ми е от преди 13 години :)

Синът ми беше на 3 и нещо, беше започнал да чува зле, та от там се тръгна с изследванията...

Останахме 12 часа в болницата (аз бях с него), в общи линии наистина е рутинна операция и няма нищо кой знае какво. Доколкото си спомням, не трябва да се пие вода и да се яде няколко часа след операцията... така или иначе лекарите ще ти кажат подробностите.
Синът ми не си спомня нищо от това, но сестра ми и баща ми си спомнят техните операции - и двете в един ден (сестра ми е била на 6 и твърди, че е бил готин ден в живота й - дали й сладолед и й купили играчка моторница, която с татко сглобявали мълчаливо, защото не трябвало да говорят :)) Аз не помня нищо, била съм малка тогава

)

Споко... щом преди 30 години е било рутинна операция, в днешни дни също няма да е нещо особено :)

"Да вървиш означава да очакваш и да възпитаваш у себе си търпение."

Тема Re: Трета сливицанови [re: Smile]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано18.03.07 11:33



Здрасти и от мен....
И мойте спомени са с давност десетина години.... Синът ми го оперираха, беше във втори клас, сиреч на 7 год. Изключително щастлив, че няма да е на училище.
Наистина рутинна операция. При нас я правиха с пълна упойка. Анестезиологът ще ти даде пълни напътствия - от колко часа да не яде, да не се храни и т.н.
Престоят ни в болницата беше един ден. По-скоро за да се види детето и следи от пълната упойка, отколкото от самата операция.
Хранене - по-леки и по-тчни храни.
Да не се дават нито студени, нито горещи неща. Всичко със стайна Т, т.т Т на човешкото тяло.
Хм, това..
Успех, няма нищо страшно





Тема Re: Трета сливицанови [re: AйeзCeдaй]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 09:34



Наистина няма смисъл да се притесняваш. Сега вадят третата сливица с упойка. И е по-добре да се махне, защото пречи. Моя опит - дъщеря ми беше на 3 години, когато й я махнаха, беше без упойка. Много боледуваше и казваха, че е от третата сливица. След това 1 година спокойствие, т.е. нямаше гнойни ангини, болни гърла и т.н. Но след това отново тази проклета трета сливица израстна. Казаха ми, че сме я махнали много рано, че е била само на три години. Не съм ходила на повторно махане. Така си остана с третата сливица. Вече е на 10,5 години. Наскоро правихме лицева рентгенова снимка и казаха, че третата сливица е изчезнала от само себе си. При вас щом е на 6 години няма вероятност да порастне наново.



Тема Re: Трета сливицанови [re: Smile]  
Автор fantadgiro (новак)
Публикувано19.03.07 22:30



Не се тревожи. Опита ми е от преди 2 години. Сложиха й упойка на щерката,махнаха я за 10-15 мин,после беше гадничко,плака докато излезе от упойката,но всичко мина в рамките на 5-6 часа.
Да знаеш,че може да нагълта доста кръв и или я повръщат или малко коремче ги боли,но бързо минава.Не трябва да тече кръв от нослето или от устичката-това помня,че трябва да се наблюдава,ама имам предвид много силно. После сладолед и ще ти е много усмихната. Щерка ми беше на 4 години.
Къде ще я оперират малката?



Тема Re: Трета сливицанови [re: fantadgiro]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 08:11



Да, сладоледа е задължителен! :)))))



Тема Хмнови [re: fantadgiro]  
Автор Smile (стара, ама нова)
Публикувано21.03.07 21:38



ориентирала съм се изцяло към частна клиника, не защото не вярвам на лекарите (те са едни и същи), а защото хигиената е коренно различна.
Ние сме от Варна и засега дилемата е клиника "Темелков" и д-р Ненов или "Майчин дом" и д-р Мутафова.
Аз сякаш клоня към "Темелков", порост о защото е хирургична клиника, докато другото е повече родилен дом. И за двамата лекари нямам информация дали са добри или не. Цената в "Темелков" е малко по-висока, но аз бях оперирана там и съм страшно доволна от условията.
Повече ме притеснява начина на слагане на упойката - чувала съм, че им дава някакъв сироп, който ги приспива и ще предпочета онази клиника, в която го правят. Дъщеря ми (или май повече аз) има болезнен спомен от игли - беше на 2г когато й уцелиха вена на 6-тото място, на което опитаха. Тогава почти не успях да я удържа, а сега - когато има повече сила...просто не знам.
Но...утре сме на последен преглед и...сме на масата.
Благодаря на всички за куража. Знаете как е





Тема Ех,нови [re: AйeзCeдaй]  
Автор Smile (стара, ама нова)
Публикувано21.03.07 21:43



ще го преживеем. Като познавам себе си - повече се притеснявам предварително, отколкото е необходимо, ама...ще го знам при следващия си живот


Бащата от сега е прибледнял де, чудя се дали да не му организирам реаниматорски екип в деня на операцията...



Тема Re: Трета сливица [re: Smile]  
Авторscout2 (Нерегистриран)
Публикувано21.03.07 21:58



Моето момченце беше на 2 годинки и 4 месеца когато го оперираха есента. Беше едно от най-добрите решения, които сме вземали - допреди операцията сънят му беше истинско мъчение (хъркане, често будене и странни пози) и непрекъснато боледуваше от ушни инфекции и /или синузит.

Самата операция я направиха рано сутринта и до обяд ни пуснаха да си ходим в къщи. Излизането от упойка беше неприятно, но в никакъв случай страшно. На нас ни позволиха да стоим при него докато излиза от упойката, но ние не живеем в България и не знам там как е. Караха го да пие сок и вода и изчакаха да са сигурни, че не повръща преди да ни изпишат няколко часа по-късно.

Малкият до вечерта в деня на операцията не искаше да играе, но на следващия ден вече всичко беше забравено. За около седмица звучеше странно - носово и по-високо от обикновено. Диета пазихме няколко дена, като в началото беше само на сок и пасирани супи, а постепенно прибавяхме по гъста и разнообразна храна. На градина тръгна мисля че седмица след операцията.

Няма нищо страшно, всичко ще мине нормално и за детето ще бъде много по-добре. Успех и не се тревожете

!



Тема Re: Трета сливицанови [re: scout2]  
Авторscout 2 (Нерегистриран)
Публикувано21.03.07 22:06



Забравих да кажа, че на нас ни дадоха някакво сиропче още преди да вземат детето в операционната, така че в момента в които го взимаха от моите прегръдки той изобщо не беше в час, ако мога така да се изразя. Не можеше да си стои на краката и според мен не регистрираше какво става, защото нищо не каза че го взимат непознати хора. Също ни казаха, че упояват децата с нещо което помирисват и чак след това слагат игли и тръба за дишане, така че децата нищо не виждат и помнят. Поне в нашия случаи целия екип беше много мил и внимателен. Всички ни казваха, че за родителите е много по-трудно от колкото за малките пациенти.



Дъщеричката ви е по-голяма, може би е добре да говорите предварително с нея за това какво предстои.

Извинявам се, че така се разприказвах, но си спомням много добре колко се бях панирала. Още веднъж успех.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.