Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:41 22.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ясли!?нови  
Автор fantadgiro (новак)
Публикувано16.03.07 09:58



Как успяхте да запишете децата си в ясли?
Тръгнах да записвам малката-тя е на 1г.и9м.,понеже си намерих работа,но още на първото място ме отчаяха,че имат 400 молби,а влизат 20-30 деца годишно


Ужас!Навсякъде ли е така?
А нас ни устройва да е в Борово,Бъкстон или някъде около Пиротска поне...няма кой да я гледа:((((
Не знам как да се справя с проблема.Може би детегледачка,но нямам още ориентир за свястна агенция и поносими цени.
Някой може ли да помогне?



Тема Re: Ясли!?нови [re: fantadgiro]  
Автор anamari (минаващ)
Публикувано19.03.07 09:57



И за ясли и за градини е така-късно сте се сетили да подавате молба. Пробвайте със спонсорство на яслата, при доста познати свърши работа.




Тема Re: Ясли!?нови [re: anamari]  
Автор fantadgiro (новак)
Публикувано19.03.07 14:47



Какво значи късно?
Казаха ми,че молбите важат само от тази година,а за градина какво?..Трябва преди да ми е пораснал корема ли да подам молба?
Благодаря за идеята за спонсорството,ама ако мойем да си го позволим няма да се ядосвам,че няма място в държавните ясли и градини


Освен това,за голямата подавох преди 3 години на 2-3 места молби и до сега нямам резултат,добре,че тя вече е в предучилищна,а беше в детска,дето не блести мито с ред , нито с грижи...

Редактирано от fantadgiro на 19.03.07 14:50.



Тема Re: Ясли!?нови [re: fantadgiro]  
Автор anamari (минаващ)
Публикувано19.03.07 16:21



Да, от тази година било така-молба след навършване на възрастта, само не ми е ясно как успяха да приемат толкова много молби за 3 месеца. За щерката чаках една година, но тогава можеше предварително да се подават молби и точно че и ние не можехме да спонсорираме, ходех всеки месец да проверявам при директорката. Голям проблем е с тези градини в София.




Тема Re: Ясли!? [re: anamari]  
Автор fantadgiro (новак)
Публикувано19.03.07 18:51



Абе направо ужас! Не знам как ще се справим. Гледам обяви за детегледачки сега,разни детски центрове..то единия само за малката трябва да работи 4 години,а имаме кака,първокласничка на есен..
Отчаяна съм по отношение на държавните ясли,че и на детските градини..и не знам как ще изкараме 4 години





Тема Re: Ясли!?нови [re: fantadgiro]  
Автор anamari (минаващ)
Публикувано19.03.07 22:11



Затова си подгответе почвата за градината-наобикаляйки директорки, учителки и др., поне за градината нещо да си уредите. Успех!




Тема Re: Ясли!?нови [re: anamari]  
Автор fantadgiro (новак)
Публикувано19.03.07 22:23



Много благодаря за куража:)



Тема Re: Ясли!?нови [re: fantadgiro]  
Автор else (varelse)
Публикувано19.03.07 22:28



Малко се пренасели София в последните години, та затова е такова положението. Успех, дано да се справите.

А като го чуя това "ясли" и си представям как децата ходят да пасат от яслите. Дори и това да е правилният начин да се каже, пак ми звучи и тъпо и смешно.



Тема Re: Ясли!?нови [re: fantadgiro]  
Автор ladyMarian (defender)
Публикувано21.03.07 19:37



Хъм, Борово?
Ако се опитваш да си запишеш детето в 8-мо ОДЗ, забрави. Там има невероятно голям наплив.
Мога да ти препоръчам да порвериш околните градини и ясли. Има една ясла в Павлово, на ул. Белмекен. В единият край на улицата има ОДЗ, а близо до другия - ясла и градина отделно. В отделната ясла влязохме ние, когато се оказа, че сме закъснели за 8-мо. Не е лоша и е по-вероятно да има места.

Като цяло опитът ми показва, че стига да не чакаш възможно най-последния момент, места по ясли и градини има и се намират, стига да не държиш да си в някоя от най-големите и реномирани. Не че там не може да се влезе, но трябва буквало още с корема да ходиш да се записваш...

Холандски свещеници настояват за легализация на леките грехове.


Тема Re: Ясли!?нови [re: fantadgiro]  
АвторMamma (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 13:37



ЗДравей,

Миналата година записах детенце съвсем свободно в детска градина. Просто отидох и подадох молба първите дни на януари. Започна от началото на септември миналата година.

По същата схема го бях записала на ясла преди това. Началото на годината подадохме молба и съответната есен тръгна.

Цената в ясли и градини е съвсем приемлива (40 лева) докато бавачките излизат доста скъпо (последно чух да споменават 2.00 - 2,50 лева/час което както и да го смяташ отива на над 400 лева на месец

Затова успех с яслите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.