Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:05 01.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Тема първокласник  
Авторzlapis (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 20:01



Здравейте,
живеем в чужбина вече 6 месеца и не е много ясно кога ще се върнем в България. Вероятно другата година.

Проблемът ми е, че имам дъщеричка, която е на 5 години сега. Тази година - септември трябва да започне предучилищната си подготовка, според изискванията на българската образователна система, но това е невъзможно,защото няма да сме в България по това време, а другата година септември - да бъде първи клас. Проблемът ми е, че не мога да намеря информация на тази тема и незнам какви ще са последствията от забавянето й.

Всякаква информация ще ми бъде от полза: сайтове, съвети, каквато и да е. Мерси





Тема Re: първокласникнови [re: zlapis]  
Авторввввввв (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 10:15



Аз съм далгогодишен педагог и в момента съм директор на детска градина/но не желая да цитирам коя/. Предучилищната подготовка е задължителна. и се издават удостоверения. Имате няколко вариянта. Да се свържете с директорка на детска градина, която да ви издаде удостоверение и да впише детето в съответната книга.Друг вариянт e "да се говори" с директорка на училище, която да приеме детето без заветната бележка. Може да се опиташ да влезеш в сайта на Инспектората по образованието и да питаш официално.Успех!



Тема Re: първокласникнови [re: ввввввв]  
Авторzlapis (Нерегистриран)
Публикувано17.03.07 11:02



Благодаря!



Тема Вие като сте директор,нови [re: ввввввв]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано18.03.07 00:11



`що по дяволите сте неграмотен!?!

Пише се дЪлгогодишен и вариАнт! Ясно, че работата ви не изисква да сте филолог, ама това е срамно просто! Добре, че си спестихте на коя детска градина сте директор, че ако децата ми бяха при вас щях моментално да ги запиша другаде. Щом директора на една градина не му стига акъла да пише правилно, какво остава за персонала му .



Тема Re за многознайкотонови [re: Go6k@]  
Авторввввв (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 14:56



Уважаеми многознайко, явно се опитваш във форумите да си изливаш чувството за малоценност, като се заяждаш. Прекрасно зная как се пише, но бързах и дори може да е изчезнала някоя дума. Това не е важно, важното е, че имам желание ДА ПОМОГНА НА ТАЗИ МАЙЧИЦА!/и тя ме разбра/Ти с какво й помогна...?
Ако и детето ти е празноглав заядливко, аз пък няма да го взема в моята детска градина! ЧАО!





Тема Re: Re за многознайкотонови [re: ввввв]  
Автордoлopec (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 10:51



много ми е интересно ако няма такъв документ да не би да го оставят това дете без първи клас ли ?виж каква санкция се преедвижда ,но според мен детето ще бъде записано в първи клас със или без документ.



Тема Re: Re за многознайкотонови [re: дoлopec]  
Авторввввввв (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 11:19



Принципно, според постановлението за задължителна предучилищна подготовка, се изисква "Удостоверение за завършен предучилищен клас/група".Както не можеш да започнеш 2 клас, без бележник от 1 клас. Само че според мен, това е добро като идея и недомислица като реализация. Беше много строго 1 ,2 -та година след излизане на постановлението, но сега мисля, че с договорка с директорката на училището, ще се уреди проблема.По-стриктно е повече за деца, ненавършили 7 години.Успех.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.