Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:12 16.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Тема хиперактивност ли е?нови  
Автормилa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 12:10



Здравейте, от скоро наблюдавам нещо в поведението на детето си,което ме смущава и не знам дали е проблем или не е. Синът ми е почти на 5 год. и е възпитано, добро дете, но живачен, нервак, не се задържа дори за секунди на едно място. Това е съвсем нормално, но напоследък забезязвам, че когато изразява някаква емоция, стига до крайности, като например: на детски рожден ден на приятелче един симпатичен чичко си играе с децата на игра, която ги провокира да го удрят (той е "лошия", те добрите). Всички деца замахват умерено и пляскат чичкото с палчици и се заливат от смях, а моичкия с такава дива ярост и "свръх"сила го налагаше, че усмивката ми чак замръзна. Трябваше да го разтървавам, че играта вече не беше забавна. Друг случай - в градината - играл си сам с някакви животни и пак - изразявал нетипично силна емоция, свързана с агресия върху играчките. Не ме притеснява че е агресивен - среща се у много деца, притеснява ме степента на изразяване на чувствата, това стигане до предела на яростта, вживяването му "в ролята" на бияч така, че да премине всички граници. Плашещо е да видиш доброто си дете как налага с недетска сила предмет или човек в моментите, когато е ядосано.
Спомням си, че като малка имах подобен проблем - ако някой ме предизвика, падаше ми було пред очите и наранявах без да държа сметка за последиците. Тогава нямах обяснение за поведението си, защото в онези времена всеки родител се оправяше както може, за детски психолози въобще да не говорим.
Ако някой ме е разбрал, моля да сподели мнението си - да предприемам ли някакви мерки, за да "уталожа" характера на сина си?



Тема Re: хиперактивност ли е?нови [re: милa]  
Автормилa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 12:28



Под "мерки" има предвид единствено някакви занимания, спорт или нещо др., където негативната енергия да се използва за съзидателна цел. И какви могат да бъдат тези занимания или спортове?



Тема Re: хиперактивност ли е?нови [re: милa]  
Автор ha! (пристрастен)
Публикувано11.03.07 08:13



на 5 години вече можеш и е желателно да го запишеш на ушу или тай-чи всички тези китайски "спортове" подреждат излишната енергия

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: хиперактивност ли е?нови [re: ha!]  
Авторmila (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 09:53



Благодаря за отговора!
Моля да ми разкажете повече за тези "спортове" - защо са в кавички например.



Тема Re: хиперактивност ли е? [re: mila]  
Авторteacher (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 15:45



Не искам да те плаша, но проблемите ти тепърва предстоят с това дете. Имам в предвид в първи клас и слад това . Нали си представяш това дете как ше издържи 4 часа послушно гледайки в една точка някоя прекрасна госпожа от някое псевдо елитно училище. Не се сърди, казвам ти го от опит , пък съм и учител при това. Моят разбойник вече е в трети клас и вече сме сменили 2 училище , а сме на път догодина пак да сме в ново училище. Всеки ден едно и също ми се повтаря, все едни и същи забележки, все разправии с родители. Иначе е много интелигентно дете, но не пасва на нашата образователна система, създадена по-скоро за пенсионери, а не за такива мъжлета като нашите. Съветвам те да вземеш мерки още от сега ,защото после ще ти дойде много нанагорно.



Тема Re: хиперактивност ли е?нови [re: милa]  
Автор else (varelse)
Публикувано12.03.07 11:56



Мен това много би ме притеснило.
Има ли нещо, което да тревожи детето? Някой, който да се държи лошо с него? Например в детската градина?
Аз бих пробвала да си поговоря с него. Хем да се опитам да разбера дали нещо го тревожи, хем да му обясня, че не е хубаво това, което прави.
Има много малко неща, които ме изпълват с такъв ужас, както детската агресия. Ако не успея да открия причината или не успея да му повлияя, веднага бих изтичала при психолог.



Тема Re: хиперактивност ли е?нови [re: teacher]  
Авторmolokov (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 11:26



Добре де, а ти пробвал ли си със някакви закаляващи психиката спортове - например карате. Действа невъобразимо. едно времекато бях на 18-22 ходех 2-3 пъти седм. и пред очите ми малките момчета ставаха мъже - в най-добрия смисъл на думата. Също айкидото канализира енергията.

До мила - мила мила, със сигурност нещо трябва да направиш. Моето предпочитание е към карате, защото там децата се чувстват като нинджи - образно казано. тай-чи мисля е по-умерено, та незнам.



Тема Re: хиперактивност ли е?нови [re: милa]  
Авторmolokov (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 11:32



току що прочетох, че проблема е отскоро.

действай докато е още прясно.

издебни много спокоен момент, ама много, едва ли не интимен момент между вас и постепенно го въвлечи в такъв разговор, като например започнеш със себе си както на нас го описа. възприеми го като голям и ще видиш че ще имаш удивителни резултати. и несе притеснявай да говориш какво усещаш ти - така той също ще го прави.



Тема Re: хиперактивност ли е?нови [re: mila]  
Автор ha! (старо куче)
Публикувано17.03.07 09:08



китайски "спортове"
ми защото нищо китайско не е само спорт :-) не е съзимеримо с псувните на тренера по плуване или бадмингтон. не бе, не буквално, но китайските са философия, тренират духа и в следствие тялото, подреждат енергиите и тн смислени модерни работи

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: хиперактивност ли е?нови [re: ha!]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано18.03.07 21:04



Друг вариант са и компютърните игри - street fighter е сред най-добрите, същото се отнася и за counter-strike. Аз обикновено така почивам, когато нещо ме ядоса. Игрите с насилие са полезни, колкото и да се твърди обратното. Аз съм жив пример за това - и мравка не бих убил без причина, но според критикуващите тези игри - досега да съм станал сериен убиец



Най-важното е невидимо за очите.


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.