Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 24.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Имат ли ориентациянови [re: бяcнa_cъм]  
Автормaм (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 10:32



и аз имам дъщеря в тазе възраст и без ориентация. скоро говорих с мой колега, чийто син е първа година студент и на въпроса ми как са се ориентирали към такава специалност, той ми отговори- ами по метада на изключването.

на тази възраст поне това до голяма степен е ясно. изключили сме изкустватар спорта, медицината и т.н...
аз лично не съм в състояние да дам конкретен съвет на детето си, признавам, също така няме семеен бизнес и традиции в определени професии, които детето до продължи или наследи. на този етап се опитвам, засега успешно, давнушавам, че езиците, например, са необходимо условие, до голяма степен независимо от конкретната професия, същото за компютърната грамотност и в нашия случай донякъде математиката. Проблемът е, че това което в един момент може да се установи като дефицит е времето- късната ориентация поне като група науки, може да доведе до липса на време за подготовка. а сега, независимо от приказките за многото учене, имат време за задълбочаване в някои посоки извън училищния материал. ето това правим, или се опикваме, надявайки се, че нещата рано или късно ще се избистрят, и с известно поощряване, подкрепа при проява на интерес в някоя област.
успех на всички деца и ... родители



Тема Re: Имат ли ориентациянови [re: мaм]  
Авторkakata (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 10:55



Моят син силно се е навил да живее самостоятелно и независимо колкото може по-скоро и крои планове как да се препитава, а не как да учи. По същество това е добра идея, но му казвам, че работничеството и дребната търговия са част от достойното развитие, но в краткосрочен план. Обясних му че ако стане студент не е нужно през цялото време да е зависим, след втората, третата година има начини да си докарва доход от това което учи.
В момента с един съученик планират бъдещата си фирма за търговия с компютърни конфигурации и аксесоари и водят преговори за безлихвени кредити с родителите.

.



Тема Re: Имат ли ориентациянови [re: бяcнa_cъм]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано06.03.07 12:25



Хм, аз пък съм на мнение, че детето да следва и да се занимава с професия, за която лесно ще си намери работа и добре платена. Щото ми писна да гледам разни историци, психолози, филолози и т.н хуманитарни науки дето се бият в гърдите колко са велики и непрекъснато мърморят, че не могат да си намерят работа. И са безработни....
За владеенето на езиците са необходими разните му там тапии. И то сериозни. За компа също. Тук вече лоуер Кембридж, еквивалента за немски, френски и италиански ги нямат за нищо. Виж профисанси и т.н вече, да ще ти даде някакъв плюс.



Тема Re: Имат ли ориентациянови [re: AйeзCeдaй]  
Автор else (varelse)
Публикувано06.03.07 18:41



Да, аз точно това направих


Завърших една хуманитарна специалност, която ми беше безкрайно интересна и смятам за призванието си, но не съм я работила особено дълго. По-скоро ми е хоби. Затова кисна толкова време в този клуб.
После завърших и една "комерсиална", с която да си изкарвам хляба.



Тема Re: Имат ли ориентациянови [re: бяcнa_cъм]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 18:25



Синът ми е в 10 клас. Положението е същото. Постоянно си сменя желанията. Учи в математическа гимназия информатика, но сякаш вече не му е толкова интересно и не би продължил това. Желанията варират от строителен инженер, през юрист, до кадрови войник. Просто изчаквам и само давам информация коя работа каква е. Скоро попаднах на една тема в тиин клуб за професиите на родителите. Децата , почти всички, не искат да работят това, което работят родителите им, независимо от разнообразните и престижни професии, които бяха изброени. Защо ли?



Тема Re: Имат ли ориентациянови [re: мaйka]  
Автор бяcнa_cъм (сърцАта)
Публикувано08.03.07 17:07



Как защо? Искат да са различни. Макар да съм забелязала, че много професии са си по наследство, така да се каже, най- вече докторите. Дали стават или не- това вече е друг въпрос. Сега като се замисля, сама си реших какво да уча, дори нямах никаква подкрепа от родителите- да или не, още от малка си бях самостоятелна, а така исках някой да ме насочи

.



Тема Re: Имат ли ориентациянови [re: бяcнa_cъм]  
Автор sisislava (непознат )
Публикувано08.03.07 17:18



А, детето ти има ли от къде да избира?... Разбирай, доколко познава различните професии в живота? Ето тук трябва да й помогнеш, поне. Ако тя още не е наясно с личните си предпочитания, дай й максималко информация за всички познати ти професии. Поровете и в интернет за идеи.
...
От моя живот, спомням си, че аз също не бях наясно на къде да се насоча след завършване на средното ми образование. Благодарна съм на баща ми, че ме ориентира с много добра информация и аргументи.
Успех!





Тема А ти имаше ли на нейната възраст?нови [re: бяcнa_cъм]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано10.03.07 15:58



Щото аз- не. То и сега не мисля, че имам, но това е друга тема. Синът ми не знае какво иска да прави. Също е в десети клас. Иска да взима достатъчно пари

. То и аз искам, ама няма. Накратко- има време. Аз преди да заработя като счетоводител изкарах още едно образование, само за да установя, че то не е моята мечта. Е, после се преквалифицирах. И сега бих го направила, ако разбера какво искам. Животът е динамичен.

Не можеш да се сърдиш на Бог, ако не вярваш в него


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.