Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:18 19.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Тема Английски език?  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 14:12



Не зная дали тук трябва да споделя въпроса си или другаде, за което моля за извинение. Детето ми ходи на курсове по английски от детската градина, което сега считам за глупаво мое решение. Вече е в 6-ти клас и от две години се занимават по системата "Headway". Да но за тези година и половина са минали до 12-ти unit. Сервира ми, че таксата е увеличана и вече е 120 лв. за втория срок. А имат още 2 unit-а за да завършат нивото. В училище учи френски и започнах да се питам колко ми струва едно ниво английски, след като има школи, където нивата са по 100-120 лв., нормално ли е за децата да е 400 и повече. Извинете ме, но съм възмутена.



Тема Re: Английски език?нови [re: az]  
Автормaм (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 14:30



никога не е късно да смените школата, ако не сте доволни, защото освен парите има и друго по-важно нещо което се влага, а то е времето!
дали ще бъде загубено време- помислете.
независимо от голямото разнообразие на предлаганото обучение, няма да е трудно да намерите място, където парите и времето да си заслужава да се вложат, защото един ден ще е важно само какво знае детето ви, а не колко пари сте дали/спестили
Успех!



Тема Re: Английски език?нови [re: az]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано19.02.07 19:26



Системата "Headway" е абсолютно неподходяща за деца в 6-ти клас!
Курсовете, където едно ниво струва 100-120 лв са за възрастни, интензивни са и също не са подходящи за деца.
Разгледайте какво предлагат другите школи, има си специализирани само за деца от различни възрасти по подходящи учебници. Но относно цената, не мисля, че ще е по-ниска.



Тема Re: Английски език?нови [re: else]  
Автордp.м. (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 10:00



ниската цена обикновено е признак и на ниско качество- проучете положението в школите, къдет цените не са ниски и ще видите, че интересът е голям, групите се запълват, защото на много места за качеството вече има доста доказателства. вижте статистики за успеваемостта на децата на различни изпити и т.н



Тема Re: Английски език?нови [re: дp.м.]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 10:47



Благодаря да мненията, не толкова цената ме вълнува в случая, макар че не е без значение. Въпроса е както по-горе писаха системата, освен това да се учи едно ниво в продължение на две години, струва ми се доста дълго време. Защото прехвърляйки материала назад, се оказва че наученото преди две години се е изтрило.
Колкото до системата, ами ние минахме и през Get ready, после през Chaterbox, и след това Headway. Не съм специалист, така че нямам мнение за системата, разчитам на компетентността на преподавателите. Колкото до школата, струва ми се неудачно да се сменят непрекъснато, първо защото децата свикват и с начина на преподаване и с последователността на поднасяне на материала. В случая ме смущава количеството материал и времето, за което се взема.



Тема Re: Английски език?нови [re: az]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано20.02.07 14:36



Количеството е съвсем ок на фона на възрастта на децата. Проблемът е, че самата система е за възрастни и не са предвидени упражнения за достатъчен брой повторения на взетата граматика. Ако децата правят допълнително упражнения, тогава би трябвало всичко да е ок.

Можеш да провериш нивото на детето, като му дадеш да направи например


има тестове към всички нива на Headway



Тема Re: Английски език?нови [re: az]  
Автордиa (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 15:58



==първо защото децата свикват и с начина на преподаване и с последователността на поднасяне на материала==
това не е много сериозно съображение
и аз съм на мнение, че трябва да има промяна при нужда, за да може със сигурност да се напредва в тези забързани и конкурентни времена.
не става въпрос за постоянни смени, а за обоснован избор в полза на детето.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.