Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:37 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема За бебето и моретонови  
АвторЯдocaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 00:43



Пиша след един разгорещен спор с близките ми. Бременна съм и термина ми е през юли. Мислех си да идем на море със съпруга ми и с голямата дъщеря. Тя е на 5. Значи Ви е ясно,че мога да ида където и да е с нея.Достатъчно самостоятелна е,не е като да е бебе на 2 месеца. Мислех си,че можем да оставим бебето и да идем на почивка за една седмица. Мисля,че ще имам нужда поне от няколко дни да мога ако не дръго поне да поспя. Обвиняват ме , че щяло да бъде грозно да си оставя детето на 2 месеца. Каква майка съм, че не било нормално и т.н. Мислите ли,че жената като има дете трябва да се лиши от дори най-малкото време,което може да отдели за себе си и за почивка.
Би ми се искало да знам какво мислите по тоя въпрос. Благодаря предварително!



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Ядocaнa]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 11:43



Да, определено е грозно, да не кажа по-силна думичка. Най-малкото, за тази една седмица детето ще се отбие, а няма нужда да споменавам, че от кърмата по-хубаво няма. Като се родиха близнаците, преди 3 години, с жена ми изпуснахме една почивка на море. Заслужава си, повярвай ми.
Да, мисля, че жената, а и мъжа трябва да се подложат на малко лишения заради детето си. Нека не ти казвам колко безсънни нощи сме изкарали и двамата с жената като бяха бебета малките чудовища

. Пък и сигурно като родиш малкото сладурче няма да искаш да се отделяш от него нито за миг. Поздрави!



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Ядocaнa]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано10.02.07 11:44



Ама как, разбира се, че е грозно!!! Ти пък, не те ли е ссам, да си оставиш бебето на два месеца и да хукнеш по морета?

Какво ще кажат съседите? Какво ще кажат леля Мая и чичо Ваньо? Какво ще каже продавачката на будката за вестницииии?!?!
Ей такива изпълнения като на твоите близки направо ме вбесяват! Какво-ще-каже-еди-кой-си изпълнения ми вдигат кръвното максимално!
Това е единият варинат да се държат така, при което следва да им кажеш да си ядат ушите и да си гледат работата, т.е. бебето
Другият вариант е всъщност да не искат да поемат отговорността да гледат двумесечно бебе за цяла седмица (отговорността не е малка, още повече като не е собствено дете човек се притеснява още повече), но им е неудобно да ти го кажат направо и се опитват да те разубедят.
Мисля, че определено всяка жена има право на малко почивка и би било хубаво близките й да го разбират и да се опитват да я разтоварят от грижите по бебето от време на време. Така тя ще си го гледа с много по-голямо желание след това. За съжаление, не всички хора мислят така.
В края на краищата, щом ти си готова да се отделиш от бебето си и ще си спокойна (относително), че го оставяш на хора, които ще го гледат добре, не виждам какъв е проблемът.



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Go6k@]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано10.02.07 11:45



Има много жени, които изобщо не кърмят, защото не желаят или нямат кърма.



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Kitten]  
АвторЯдocaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 12:28



Аз и без това немога да го кърмя даже и да искам, защото имах старахотни проблеми с кърменето на по-голямата и лекарите ми казаха да спра и че ако един ден имам друго дете изобщо не е желателно да го кърмя, за да не се налага да лежа в болница с катетри и рязани гърди :(
Така че и това не е проблем......Има доста адаптирани храни, които са по-добри и от кърмата в днешно време, като се има в пред вид какви храни ядем с не много ясен произход и всичко отива в кърмата. Не е като едно време,когато нашите баби са яли здравословни и лично произведени храни....Може пък и сама да се залъгвам, защото аз немога да го правя..незнам, но е факт че няма да го кърмя....



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Ядocaнa]  
АвторЯдocaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 13:21



Забравих да спомена, че от средата на септември се връщам на работа и даже и да кърмех трябва да спра. И тогава пак ще го гледат близките ми по цял ден, но това не е грозно...ама за почивка една седмица било грозно!!!





Тема Re: За бебето и моретонови [re: Ядocaнa]  
АвторOля (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 18:46



Аз съм в същата ситуация - термин юли и дъщеря на 6 г. Но честно казано хич не ми е минало и през ум да мисля тази година за почивка. Не бих го нарекла грозно, а по-скоро безотговорно. Мое мнение е, че поне до 1 г. майката е тази, която трябва да си гледа бебето и да си носи отговорността за него. Не бих приела да гледам бебе на 2 м. за повече от няколко часа пък, ако ще да е на мой мн. близък. Прекаленно голяма отговорност е. Освен това никой, ама никой не ти е длъжен да ти гледа детето. Грозно е да се възмущаваш така. Поскоро бъди благодарна, че изобщо има кой да ти помага, защото на някои им се налага да се справят съвсем сами.



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Kitten]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 20:02



Kitten, само дрънкаш глупости, мила. Съжалявам. Като толкова имате нужда от почивка не правете деца, бе скъпа. Детето не е куче, че като ти скимне да го оставиш на съседите или на майка ти, и да си ходиш на море. Какво значи "да им кажеш да си ядат ушите и да си гледат работата, т.е. бебето"???

Ти добре ли си с главата??? Май не... Т.нар. "работа" си е изцяло твоя, никой не те е бил по главата да правиш деца, и после да ги обявяваш за "работа" на околните. Супер цинично е, да не кажа просташко. . Осъзнайте се бе хора, чета ви и се чудя вие изобщо...два грама мозък в главите си имате ли??? Евала на Оля само.



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Ядocaнa]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 22:16



...Има доста адаптирани храни, които са по-добри и от кърмата в днешно време

?!?



...лекарите ми казаха да спра и че ако един ден имам друго дете изобщо не е желателно да го кърмя...

Наистина ли лекар може да каже подобно нещо?!?



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Жeни]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано11.02.07 00:55



е... ти на това ли се учудваш :)

Адаптираните храни със сигурност са по-добри от кърмата на неспасяеми пушачки, на жени със сериозни здравословни проблеми или дори с просто възпаление на гърдите.

Не това би трябвало да те стряска, Жени :)
Просто децата до 2-3 години имат нужда от майките си. После може спокойно да се намесят и помощниците, но тази възраст е важна, случва се веднъж в живота на детето и понеже не раждаме по 10-тина и все пак имаме възможност да избираме кога да станем родители... за мен да родиш през юли и да се върнеш на работа през септември е недообмислено.

Ама явно само аз мисля така :)
А ти си се вторачила само в кърменето...

"Ако не си в състояние да събереш идеята си за филм на визитка, значи нямаш филм."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.