Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:43 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема За бебето и морето  
АвторЯдocaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 00:43



Пиша след един разгорещен спор с близките ми. Бременна съм и термина ми е през юли. Мислех си да идем на море със съпруга ми и с голямата дъщеря. Тя е на 5. Значи Ви е ясно,че мога да ида където и да е с нея.Достатъчно самостоятелна е,не е като да е бебе на 2 месеца. Мислех си,че можем да оставим бебето и да идем на почивка за една седмица. Мисля,че ще имам нужда поне от няколко дни да мога ако не дръго поне да поспя. Обвиняват ме , че щяло да бъде грозно да си оставя детето на 2 месеца. Каква майка съм, че не било нормално и т.н. Мислите ли,че жената като има дете трябва да се лиши от дори най-малкото време,което може да отдели за себе си и за почивка.
Би ми се искало да знам какво мислите по тоя въпрос. Благодаря предварително!



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Ядocaнa]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 11:43



Да, определено е грозно, да не кажа по-силна думичка. Най-малкото, за тази една седмица детето ще се отбие, а няма нужда да споменавам, че от кърмата по-хубаво няма. Като се родиха близнаците, преди 3 години, с жена ми изпуснахме една почивка на море. Заслужава си, повярвай ми.
Да, мисля, че жената, а и мъжа трябва да се подложат на малко лишения заради детето си. Нека не ти казвам колко безсънни нощи сме изкарали и двамата с жената като бяха бебета малките чудовища

. Пък и сигурно като родиш малкото сладурче няма да искаш да се отделяш от него нито за миг. Поздрави!



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Ядocaнa]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано10.02.07 11:44



Ама как, разбира се, че е грозно!!! Ти пък, не те ли е ссам, да си оставиш бебето на два месеца и да хукнеш по морета?

Какво ще кажат съседите? Какво ще кажат леля Мая и чичо Ваньо? Какво ще каже продавачката на будката за вестницииии?!?!
Ей такива изпълнения като на твоите близки направо ме вбесяват! Какво-ще-каже-еди-кой-си изпълнения ми вдигат кръвното максимално!
Това е единият варинат да се държат така, при което следва да им кажеш да си ядат ушите и да си гледат работата, т.е. бебето
Другият вариант е всъщност да не искат да поемат отговорността да гледат двумесечно бебе за цяла седмица (отговорността не е малка, още повече като не е собствено дете човек се притеснява още повече), но им е неудобно да ти го кажат направо и се опитват да те разубедят.
Мисля, че определено всяка жена има право на малко почивка и би било хубаво близките й да го разбират и да се опитват да я разтоварят от грижите по бебето от време на време. Така тя ще си го гледа с много по-голямо желание след това. За съжаление, не всички хора мислят така.
В края на краищата, щом ти си готова да се отделиш от бебето си и ще си спокойна (относително), че го оставяш на хора, които ще го гледат добре, не виждам какъв е проблемът.



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Go6k@]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано10.02.07 11:45



Има много жени, които изобщо не кърмят, защото не желаят или нямат кърма.



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Kitten]  
АвторЯдocaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 12:28



Аз и без това немога да го кърмя даже и да искам, защото имах старахотни проблеми с кърменето на по-голямата и лекарите ми казаха да спра и че ако един ден имам друго дете изобщо не е желателно да го кърмя, за да не се налага да лежа в болница с катетри и рязани гърди :(
Така че и това не е проблем......Има доста адаптирани храни, които са по-добри и от кърмата в днешно време, като се има в пред вид какви храни ядем с не много ясен произход и всичко отива в кърмата. Не е като едно време,когато нашите баби са яли здравословни и лично произведени храни....Може пък и сама да се залъгвам, защото аз немога да го правя..незнам, но е факт че няма да го кърмя....



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Ядocaнa]  
АвторЯдocaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 13:21



Забравих да спомена, че от средата на септември се връщам на работа и даже и да кърмех трябва да спра. И тогава пак ще го гледат близките ми по цял ден, но това не е грозно...ама за почивка една седмица било грозно!!!





Тема Re: За бебето и моретонови [re: Ядocaнa]  
АвторOля (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 18:46



Аз съм в същата ситуация - термин юли и дъщеря на 6 г. Но честно казано хич не ми е минало и през ум да мисля тази година за почивка. Не бих го нарекла грозно, а по-скоро безотговорно. Мое мнение е, че поне до 1 г. майката е тази, която трябва да си гледа бебето и да си носи отговорността за него. Не бих приела да гледам бебе на 2 м. за повече от няколко часа пък, ако ще да е на мой мн. близък. Прекаленно голяма отговорност е. Освен това никой, ама никой не ти е длъжен да ти гледа детето. Грозно е да се възмущаваш така. Поскоро бъди благодарна, че изобщо има кой да ти помага, защото на някои им се налага да се справят съвсем сами.



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Kitten]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 20:02



Kitten, само дрънкаш глупости, мила. Съжалявам. Като толкова имате нужда от почивка не правете деца, бе скъпа. Детето не е куче, че като ти скимне да го оставиш на съседите или на майка ти, и да си ходиш на море. Какво значи "да им кажеш да си ядат ушите и да си гледат работата, т.е. бебето"???

Ти добре ли си с главата??? Май не... Т.нар. "работа" си е изцяло твоя, никой не те е бил по главата да правиш деца, и после да ги обявяваш за "работа" на околните. Супер цинично е, да не кажа просташко. . Осъзнайте се бе хора, чета ви и се чудя вие изобщо...два грама мозък в главите си имате ли??? Евала на Оля само.



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Ядocaнa]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 22:16



...Има доста адаптирани храни, които са по-добри и от кърмата в днешно време

?!?



...лекарите ми казаха да спра и че ако един ден имам друго дете изобщо не е желателно да го кърмя...

Наистина ли лекар може да каже подобно нещо?!?



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Жeни]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано11.02.07 00:55



е... ти на това ли се учудваш :)

Адаптираните храни със сигурност са по-добри от кърмата на неспасяеми пушачки, на жени със сериозни здравословни проблеми или дори с просто възпаление на гърдите.

Не това би трябвало да те стряска, Жени :)
Просто децата до 2-3 години имат нужда от майките си. После може спокойно да се намесят и помощниците, но тази възраст е важна, случва се веднъж в живота на детето и понеже не раждаме по 10-тина и все пак имаме възможност да избираме кога да станем родители... за мен да родиш през юли и да се върнеш на работа през септември е недообмислено.

Ама явно само аз мисля така :)
А ти си се вторачила само в кърменето...

"Ако не си в състояние да събереш идеята си за филм на визитка, значи нямаш филм."


Тема Re: За бебето и моретонови [re: Go6k@]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано11.02.07 11:59



Аз да съм казала, че ще ходя на море, бе скъпи?


За протокола, мисля да отида това лято С бебето.
Но това си е моето бебе и това си е моето решение.
А ти си гледай твоите деца и не съди околните за решенията им как да си гледат техните! Всеки родител дава най-доброто от себе си и всичко от себе си, за да расте детето му здраво и щастливо. Но хората са различни и съответно схващанията им са различни за това кое е "най-доброто". Перфектни родители няма, скъпи! Има само перфектни намерения.
Ако близките на ядосана не искат да гледат бебето, да й го кажат направо, а не да си търсят извинения и да обявяват постъпката й за "грозна", все едно й казват "ти си лоша майка, не те ли е срам". Това ми е идеята на постинга, ама явно не си я схванал.
А ти като не си бил майка и поради известни биологични особености няма и да станеш, не давай акъл кога и кой има или няма нужда от почивка. Защото между това да си денонощно с бебето и да си по цял ден на работа и да виждаш бебето само вечер има огрооомна разлика, питай жена си да ти каже
За онези, за които е престъпление да се върнеш на работа с толкова малко бебе, да знаят, че отстрани лесно се дават съвети и акъл. Нямам представа каква е ситуацията при ядосана, но ако например тя издържа семейството си и при по-дълго майчинство ще си загуби работата (защото то едно е по закон, а друго на практика както знаем, поне в БГ), не виждам какво се възмущавате. Майчината любов и грижа може и да са незаменими, но хлябът и адаптираното мляко струват пари! И понеже познавам такива случаи, на никого не пожелавам да се озовава в подобно положение!
Аман от тесногръд народ!



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Go6k@]  
АвторЯдocaнa (Нерегистриран)
Публикувано11.02.07 12:16



Може ли само да уточня, че не съм казала че ще се подписвам да оставям детето в Дом майка и дете! Защото тези нападки биха паснали само на това! Аз съм гледала дъщеря си сама без да има кои да ми помогне и за една секунда и защо когато сега има кой да ме отмени поне за малко да не отделя малко време за себе си и за по-голямата си дъщеря. Всички сме чували за ревност и т.н между децата. Не мисля, че когато една жена роди целият свят около нея спира да съществува! Съгласна съм, че за да си родител трябва да се лишиш от много неща, но ако има една майка, която дори за миг сама на себе си не е казала: "Иска ми се само половин час да си почина.." нека да ми се обади.

А възрастта когато детето има най-много нужда от майка е доста по-късно, не че през другото време няма, напротив. Но го изкарвате така сякаш тази една седмица би съсипала целия му живот. И защо ако някой подаде ръка за помощ, когато имаш нужда трябва да я отхвърлиш?Говорим за една седмица! А колкото до това, че се връщам на работа - просто се налага за съжаление. Не сме чак толкова финансово добре, че да си позволя да не работя. Ще кажете, ми не прави деца. Е то ако не сега, то кога! Ако всеки мисли така раждаемостта съвсем ще намалее. И на мен ми се иска да съм си в къщи с децата и да ходя на разходки и да съм в добра форма, че да мога пълноценно да ги гледам, но знаете че има и една дума пари в целия ни живот
След тия нападки чак съжалих, че съм писала...
Благодаря на всички за мненията. Все пак всички сме хора
А колкото до себе си мисля, че може да намеря разумно решение, без да се съоразявам с " леля Мая и чичо кой беше" :)))



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Kitten]  
АвторЯдocaнa (Нерегистриран)
Публикувано11.02.07 12:20



Благодаря!

Мисля, че имах нужда точно от това!



Тема Морета ще имаш достатъчнонови [re: Ядocaнa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано12.02.07 08:29



А бебето ти веднъж ще има нужда от майка, която да го кърми. Ако го отбиеш на два месеца, заради едно море, ще бъде жалко.

Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...


Тема Re: За бебето и моретонови [re: Ядocaнa]  
Автор ladyMarian (defender)
Публикувано12.02.07 11:24



На тая възраст на бебето не му пука особенно кой го гледа


ако наистина нямаш намерение да кърмиш и има кой да се грижи за детето, смятам, че имаш пълното право на една почивка

А какво ще каже еди-кой-си, изобщо, ама изобщо не бива да те притеснява. Майката и детето са свързани, но далеч не са едно цяло, ако бяха, нямаше да раждаме, а щяхме да си носим децата до 30 годишни в коремчетата

Обърни внимание на едно. Има разлика между това да се грижиш за детето си, да го обичаш и да правиш жертви за него, когато здравето и животът му го изискват и това да се подлагаш на лишения заради детето си просто за да се покажеш(пред себе си или някой друг) като добра майка. Второто е глупаво и безсмислено. И често доказва точно обратното

Холандски свещеници настояват за легализация на леките грехове.

Тема Re: За бебето и моретонови [re: Ядocaнa]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано12.02.07 11:38



Защо не помислиш за море през ЮНИ? 1 месец преди термина, обикновено е топло и приятно, а не горещо. Бебчето си е на сигурно място и можеш да обърнеш внимание на дъщеря си....

Прекалено е малко на 2 месеца. По-важното е, че около теб не гъмжи от желаещи да го гледат и да поемат отговорност за толкова малко бебе.
А ако няма на кого да оставиш - какво - ще ги принудиш ли? Ще ги оставиш пред свършен факт? Това вече не е хубаво....

Идете през юни за седмица. После нека се роди живо и здраво. Като почнат да се умиляват и да го гушкат, може пък и на тях да не им се вижда толкова страшно да останат с бебето сами за една седмица. Тогава вече, ако бебето е добре, ако ти си добре, ако има съгласие по въпроса, ако има възможност и още много АКО - тогава вече можеш да мислиш за ходене през септември....



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Ядocaнa]  
АвторAнka (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 15:27



Ха здравейте и от още една бъдеща мама, на която и се ходи на море, и която не счита за престъпление това да остави бебето за една седмица на някого, за да си почине малко. На мен термина ми е през април, имам син на 6 год, който от началото на годината ми мрънка за морето. Та мисля и аз като ядосаната мацка да направя стига всичко с бебо да е наред. Лейди Мариан абсолютно точно е казала това, което мисля и аз. И изявления от сорта на безотговорност, най-силна нужда от мама в този период и т.н са просто заядливи.



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Ядocaнa]  
Авторvesi (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 15:32



аз мисля, че абсолютно си е твоя работа и никой няма право да го красифицира така - безотговорно и т.н. В крайна сметка човек някой път има нужда от време за себе си и е важно ти да си добре и да се чувстваш щастлива. Пък и другото ти детенце сигурно ще ревнува като дойде бебето - едно самостаятелно море с вас ще му дойде много добре. отивай на моренеце:)))



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Ядocaнa]  
Автормaмa2 (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 16:49



Първо помислих, че ще водиш бебето на море, защото и това * не дават*

...някои . А мислила ли си по въпроса ако го кърмиш?- така ще го отбиеш, а няма по- добро от майчината кърма, още повече през лятото, времето на разните стомашно- чревни разстройства? Но, така или иначе би трябвало сама да го решиш, иначе подписвам с 2 ръце нуждата от наспиване. От друга страна, не е хубаво да разделяш децата. Така по- голямото ще реши, че има * права* над бебето като отивате само с нея. Саматя тя- дъщеря ти ще те пита как ще оставиш бебето...и нея ли така си я оставяла...погледни го от тази страна.



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Ядocaнa]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано13.02.07 11:58



В отговор на:

Мислите ли,че жената като има дете трябва да се лиши от дори най-малкото време,което може да отдели за себе си и за почивка.




Категорично НЕ...но е важно жената да приеме, че вече семейството и не са Тя и Той, а Тя, Той и ТЕ.

Лично аz бих си отишла с двете деца на почивка. Според мен семейството е неправилно да се дели на въzрастов принцип...или както хепи мама е писала_на море преz Юни.

А бе да ти имам проблема.


Simona-25.01.2006

Тема Re: За бебето и моретонови [re: surfline]  
Авторaaa (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 13:12



Ако има желаещи да ти гледат детето, може и да не е чак безотговорно. Ама при положение, че близките не искат.... А и не са длъжни. Като чак толкова не можеш без море, взимай и бебето и отивай. Ама да се възмущаваш, че някой не искал да гледа двумесечното ти бебе, за да си починеш...



Тема Re: За бебето и моретонови [re: aaa]  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано13.02.07 14:41



взимайте двете деца и отивайте на море с тях. да си призная, най-лесните ми почивки бяха, когато децата бяха още малки. не случайно и двете са родени през април - да можем през август да сме заедно с тях на море.





Тема Re: За бебето и моретонови [re: aaa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано13.02.07 14:46



На море не е добра идея за бременни. Работех там лятото, та си спомням как една туристка си имаше сериозни проблеми. За щастие всичко се размина благополучно.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Ядocaнa]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано13.02.07 14:58



Като прочетох началото ми се стори, че искаш бременна да ходиш на море, а после реших, че с бебето искаш да ходиш.
А ти от сега си се запритеснявала, че грижите по него ще ти идват в повече.

Все пак си мисля, че едно двумесечно бебе изисква доста грижи и нощни дежурства и не всеки би се навил доброволно на това. Явно затова ти отказват. Не е защото си безотговорна или нещо подобно. Но пък човек ако не иска да гледа чуждо двумесечно бебе, не можеш да го накараш.
Може би е най-добре да го вземете с вас на морето. Хем каката ще я приучиш да ти помага с храненето и къпането (не е малка), хем и таткото ще е по цял ден с вас, а не както обикновено - на работа. Така че като се редувате в грижите за бебето, на всеки ще му е по-леко. Аз поне на твое място така бих направила.



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Изyмeн]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано13.02.07 15:03



Хайде хайде.
Не само бременните имат проблеми на морето. Да не говорим, че могат да имат проблеми и навсякъде другаде.
Морето е точно толкова за бременни, колкото и за всякакви други хора.



Тема Re: За бебето и моретонови [re: else]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано13.02.07 15:14



АбсолЮтно.


Simona-25.01.2006

Тема Re: За бебето и моретонови [re: else]  
АвторПeнa (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 15:17



Хайде, хайде ....
ти би ли се вдигнала в деветия месец на морето?
ще се вдигнеш ама някой друг път .... хмм



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Пeнa]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано13.02.07 15:23



В средата на 8мия. Да. И какво?


Simona-25.01.2006

Тема Re: За бебето и моретонови [re: Пeнa]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано13.02.07 16:03



И защо да не се вдигна?
На морето не може да се ражда ли? Или пък няма болници във Варна примерно!? Чудно ми е местните бременни как ли раждат тогава?
Или пък морето конкретно с нещо е вредно за бременни.
Имам позната, която бременна се вдигна на почивка до Тайланд. Е, не беше в деветия месец, ама за колко часов полет си говорим.
То човек ако го тресе паниката може изобщо от вкъщи да не излиза.



Тема Re: За бебето и моретонови [re: else]  
АвторПeнa (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 16:31



Ако ти можеш да измислиш хиляди причини, защо пък да не го направи, то питащата може да има и една, но достатъчно основателна, за да не бъде това приемлива опция за нея.



Тема Re: За бебето и моретонови [re: Пeнa]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано13.02.07 18:11



Разбира се, че може. Само че аз нищо не я карам да прави, нали така





Тема и си мислиш, че ще успее да си почине така?нови [re: else]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано13.02.07 18:46



Съмнявам се.

Може би зависи къде ще почиват все пак, но... аз бях на море със сина ми за пръв път, когато беше на 10 месеца, бяхме в къщата на родителите ми (т.е. удобства и някой, на който да го оставя след плажа не ми е липсвало) и пак беше най-уморителната почивка в живота ми



"Да вървиш означава да очакваш и да възпитаваш у себе си търпение."

Тема Re: За бебето и моретонови [re: Ядocaнa]  
АвторФиш (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 21:51



Мила ми Ядосана, надявам се, че вече си се успокоила.
Най-гадното е на тези форуми,че не винаги пишещите застават на твоя страна!

Ама..то и в живота е така, нали?
Не те упреквам,че искаш да отидеш на море с по-голямото си дете, донякъде имаш право,че по-голямото ти дете има нужда от по-голямо внимание.
Аз имам вече големи деца( днес дъщеря ми навърши 17) и не съжалявам за нито един ден , в който съм прекарала с тях. На почивка сме били винаги заедно.Сега им благодаря,когато приемат поканата ни.
Приемам мнението само до тази част- дали са длъжни да гледат детето ти.Повярвай, това е супер грешно разбиране. Не искай някой д апоема отговорност за нещо толкова важно-здравето на детето ти.Колкото до кърменето, изумена съм(в момента познавам 4 майки ,които кърмят децата си, най-голямото е на 10 месеца и едната е високо в йерархията на една банка.Има и цяла зам.министърка,която кърми и ходи на работа:)
Понеже зачекна и финансовата страна:съветът да дойдете на море през юни е чудесен!Така ще сте заедно

В крайна сметка...ще стане така..както е писано:)



Тема Re: и си мислиш, че ще успее да си почине така?нови [re: Hell]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано13.02.07 23:51



Е, като я сравняваш с почивка без бебе, много ясно, че ще е най-уморителната в живота ти!
Само че сравнението тук е между това, мадамата да си остане вкъщи и да си гледа сама бебето, докато мъжът е на работа, а в това време и да домакинства или да идат 4-мата на почивка.
Иначе ясно, че най-почивно ще и е някой друг да гледа бебето за тази една седмица, но нали се разбра, че няма желаещи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.