Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:57 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Първокласникнови  
Автор cъpничka (плаха)
Публикувано07.02.07 12:32



Предстои ни преместване- в кварталите около София. Съответно и записване за 1- ви клас на детето. Знаейки, че нямаме възможност да го запишем в София- трудност с вземането от у- ще. Притеснявам се, че детето ще започне да говори на местният диалект, не толкова от учителките- надявам се поне те да говорят правилно

, ами от другите деца, чувала съм ги как разговарят. Достатъчно ли ще е това, че ще го поправяме ние и нашите разговори?



Тема Re: Първокласникнови [re: cъpничka]  
Автормaмaн (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 15:10



И в най-централното училище на София, пак ще чуеш "мека" реч.Няма спасение от "мекащи пришълци! В училището на синът ми /в центъра/, от 11 учителки, 4 говорят "меко", а българичката гордо заявява, че е от Брезник и..."че си говорим както искам"! Защо не пробваш в частно? В почти всички има транспорт, занималня, храна и децата и персонала са по-подбрани.



Тема Re: Първокласникнови [re: мaмaн]  
Автор cъpничka (плаха)
Публикувано07.02.07 16:23



...всъщност ако трябва да избирам, май предпочитам шопският диалект пред мекащото ...
За частно сме си мислили също, но вече си изпатих с голямото ни дете, но може пак да помислим.



Тема Re: Първокласникнови [re: cъpничka]  
Автормaмaн (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 08:44



Значи сме от една партия/анти"мекащи"/. От диалекта не можеш да избягаш. Мисля си , че при чист семеен език, детето ще се дистанцира от диалектите. Е, със сигурност ще усвои жаргона, но това е друга работа. От кое частно училище си изпати. Пробвай в Ерих Кестнер в Люлин. Там директор е един амбициозен пич-Павлов, мисля се казваше. Държат ги строго и са до 20 деца.



Тема Re: Първокласникнови [re: мaмaн]  
АвторMarи (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 16:14



Здравейте, аз съм от Варна, но живея в София от 8 години. Аз също някога съм говорила меко, но откакто живея в София говора ми се промени. Не харесвам шопски диалект, но понасям хора, които го ползват. За училищата обаче съм напълно съгласна с вас. Как може изобщо да се назначават учители с неправилен говор. и като си помислиш, че тези хора ще учат децата ти на правила. Имам и един въпрос: тъй като ми се налага да работя до късно знаете ли за частни училища, където този проблем може да се реши без да ми се налага да ползвам гледачка. Благодаря предварително!



Тема Re: Първокласник [re: мaмaн]  
Авторcъpничka (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 16:57



Ти....шегуваш ли се???????!!!!!!!!!!!!

Точно оттам избягахме!!!!!!!!! И ако на Павлов викаш пич!!!??? Всъщност може и да се е поучил с времето..знае ли човек!



Тема Re: Първокласникнови [re: Marи]  
Авторcъpничka (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 17:05



Нямам нищо против меко- говорящите

, не искам никой да се обижда, но съм против неправилното слагане на ударенията на думите и всички неправилно изговорени думи- най- общо. Особено да ми говорят на " че"!!!
За у- щата, това, че работиш до късно, не може да се реши- има си определен час, в който децата се прибират- няма да избягаш от детегледачка, май. Всъщност, може и аз да прибегна до такава- поне за прибиране на детето и да го запиша в София.



Тема Re: Първокласникнови [re: cъpничka]  
Автормaмaн (Нерегистриран)
Публикувано09.02.07 08:56



Защо?!?! Какво се е случило? Аз лично съвсем честно казвам, че съм доволна! Освен това, детската градина има отделна директорка.
Що се отнася до "мекия "говор, не искам никого да обиждам, но адски ме дразни! Дразнят ме "провинциалистите" гордо циркулиращи по Витошка, които си говорят на висок глас/това не им е прованса/. Както писа сърничката, аз съм против хората тип"провинциалисти"! И преди някой да се обиди искам да уточня, че с думата "провинциалист" визирам не конкретно хора ,родени в затънтено село! В тази категория може да се причисли и "баш софиянец", роден на Гурко!






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.