Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:13 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Имам нужда от съвет!!!нови  
Автор ioli71 (непознат)
Публикувано23.01.07 15:02



Здравейте,

Много бих искала да ми помогнете със съвет,относно следното:
Моят син е на 5г.и половина.Свири на цигулка.Учителката му ме посъветва да кандидатства в предучилищната група на музикалното училище !Нейното мнение е,че той е много музикален и уменията,които трябва да има с цигулка на тази възраст,той ги владее,при това без да влага много усилия!Това ме радва естествено,но ми предстои да взема взжно решение,относно бъдещето му!!Дали си заслужава,ако след 1-2г. не иска да свири повече,ако му объркам бъдещето?Все въпроси,които много ме вълнуват и не зная как да постъпя!Знаете,че за да стане музикант и то добър,трябват много усилия,лишения и безкрайно свирене!!Имам ли право аз да решавам вместо него?За момента той ходи без проблем на уроците.но за в бъдеще......!!!Освен това преподавателката ме предупреди,че в музикалното училище се набляга изключително много на инструмента,а останалите предмети са на заден план!!Което означава,че ако напусне училището по някаква причина, той няма да е конкурентно способен с другите деца!!!
Може и да не го приемат,но ако го приемат.....искам детето ми да е щастливо и ме е страх да не объркам живота му.Наистина много се чудим с баща му как да постъпим!Затова реших и да потърся съвет и от Вас!Може би сред Вас има хора,които са преживяли подобна дилема или пък децата им учат в музикалното училище!!!Ще Ви бъда благодарна,ако ми помогнете с добри съвети!!!



Тема Re: Имам нужда от съвет!!!нови [re: ioli71]  
Автормyзиkaнт (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 15:16



Аз съм на ...много години. Като малка свирех на пияно. До ден днешен си спомням учителката която имаше голям, златен пръстен и ме почукваше по главата като засвиря минор вместо мажор, или изсвиря стакато вместо легато. Ходех и на солфеж...само ходех.До момента, в който баща ми ме видя как се пързалям в снега с партитурите и.......до тук. А казваха, че имам талант. Днес съм благодарна за това, че сама избрах професията си без да ме насилват.Да свиря когато ми е тъжно, но за себе си.Колко известни цигулари познаваш? Изброй ги? Колко деца всяка година бълва музикалното училище?Имаш ли връзки в тази сфера?Колко хора днес ходят на концерт?Каква е заплатата на цигулар в операта.А колко музиканти свирят в подлезите. Ще обречеш ли детето си на 8-часово свирене всеки ден? Аз твърдо бих казала НЕ! Ако има талант и с уроци ще успее и един ден ще кандидатства в Музикалната академия, но тогава ще е НЕГОВ ИЗБОР!!!!!!И ...само този талант ли притежава твоето слънчице.Има една известна фраза: Не е важно да дадеш на жадние шепа вода, по-добре му посочи извора, той сам да пие колкото идска!Успех



Тема Re: Имам нужда от съвет!!!нови [re: ioli71]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано23.01.07 17:40



Напълно подкрепям мнението на музикант. Като бях в детската градина учителката по пеене само навиваше майка ми да кандидатствам в музикалното училище: "Много добре пее, много е музикална". Баща ми наложи вето, като каза, че музикант къща не храни. После тръгнах на балет. Учителката ни изпращаше след всеки урок до вкъщи, за да навива майка ми да кандидатствам в хореографското училище: "Много е талантлива, ще стане балерина". Тук вече и аз се дръпнах, но все пак щяха да ме запокитят на изпитите, ако трезвата мисъл на баща ми не се беше намесила.
В резултат завърших елитна езикова гимназия, говоря свободно 2 езика (и по малко още 2), завърших реномирана специалност в университет. Оттук вече само от моята амбициозност зависи накъде ще се развивам занапред и колко ще напредна в кариерата. Но съм спокойна, че работя с мозъка си и никаква травма на ръка, крак, гръб или кръст не може да ме изпрати в пенсия на 30 години или на опашката за безработни. Спокойна съм, че няма да свърша като учителка по музика с мизерна заплата в някое начално училище или като преподавателка по балет на други деца, които са в залата само заради здравите и нездрави амбиции на майките си.



Тема Re: Имам нужда от съвет!!!нови [re: ioli71]  
Авторusmivka (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 21:11



Съветвам те да го запишеш в музикалното училище.
Едно умение в повече никога не е излишно.
Не е задължително да става музикант. Докато е малък, винаги може да се откаже.
Дъщеря ми вече трета година посещава школата към музикалното училище.
Допълнителният и ангажимент я направи по-организирана и по-отговорна.
Не може да се каже, че не си заслужава, без да се опита. Може да си заслужава.
Ако сега музикантите не са много платени сега, не се знае какво ще е след години, може да има криза за музиканти

при подобни разсъждения.
Може пък детето ти да е наистина талантливо и да си заслужава.
Не се отказвай!



Тема Re: Имам нужда от съвет!!!нови [re: ioli71]  
Автор KatrinKa (aries)
Публикувано25.01.07 14:44



Здравей и от мен.))
Казваш, че вие с бащата на детето умувате как да постъпите. Но никъде не спомена дали ти си попитала своят син дали иска да продължи да учи цигулка, или не. А това е изключително важно. На тази възраст едно дете не бива да се чувства насилвано и да му се поставят някакви граници.

Аз лично на 6години започнах да свиря на пиано. Изключително по мое настояване, защото много силно исках това. Свирих в продължение на 12години. Първоначално в школа, а след това ходех на частни уроци.
Изключително много обичах пианото, свиренето и музиката, но нито за миг не ми хрумна да се запиша в музикално училище и да съм ограничена само от това.
Така че ако детето има желание ще продължи да свири.



Тема Re: Имам нужда от съвет!!!нови [re: KatrinKa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 01:13



Да, обаче много известни днес хора са станали това,което са защото родителите им са ги ръчкали като деца. Много от известните децата актъори и спортисти са станали такива благодарение на родителите- Хилари Даф, Хилари Суанк, Мариа Шарапова, Анна Курникова. Дали без амбицията на маики и бащи щяха да стигнат до там. Ако родителите на Мария Шарапова са я питали на 5-6 години какво иска да прави, едва ли е казала че иска да играе по цял ден тенис.



Тема Re: Имам нужда от съвет!!!нови [re: .]  
АвторBиkтop (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 15:53



Чета ви мненията...и с малки изключения, всички останали сте бъкани с болни амбиции!

Какви Хилари Дав, Хилари Суонк и на баба ми хвърчилото ви гонят???
Давайте, ръчкайте детето, пълнете му главата с глупости и с празните надежди да стане втория Ричърд Клайдерман, примерно. Не ви разбирам...в България, музикалните училища бълват хиляди псевдо таланти всяка година, не правете и вашето дете едно от тях. Оставете го да свири, но за удоволствие.



Тема Re: Имам нужда от съвет!!!нови [re: KatrinKa]  
АвторKaми (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 10:27



На същата възраст и на моя син му поставиха диагноза "невероятно талантливо дете" и без изобщо да умуваме с баща му, разговаряхме доста с детето дали наистина иска да се занимава с пиано, за да купим инструмент (понеже 1500 лв. не ни бяха излишни, де). На шестгодишна възраст синчето ми беше категорично, че иска да прави това и нищо друго. Купихме пиано, до музикално училище не стигнахме, защото просто няма в нашия град, но ходи на уроци и обираше овации по концерти. Учителката и гордите му родители бяхме възхитени колко е невероятен и при това с толкова малко усилия. До пети клас. От 3 години насам пианото го отварям само аз, когато бърша прах. Няма и никаква тенденция моят тийнейджър да прояви отново интерес. Но знам ли?
Та аз не мога да дам съвет. За говорене с детето - говорихме, за настояване, когато реши да се откаже - настоявахме; желание на шест години имаше. На 12 вече съвсем нямаше.



Тема Re: Имам нужда от съвет!!!нови [re: .]  
Автор KatrinKa (aries)
Публикувано05.02.07 16:58



а да си се замислял(а) защо въпросните родители толкова са ръчкали децата си? И това ли е правилният начин да възпитаваш и караш едно дете да става нещо?
Останалите не толкова известни хора да не би да живеят на улицата и да не са щастливи, защото не са станали известни?

Всичко е въпрос на разбиране от страна на родителите. Но не смятам, че едно дете трябва да се насилва за каквото и да било.



Тема Re: Имам нужда от съвет!!!нови [re: ioli71]  
АвторBaлeнтинa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 17:04



Вчера, в предаването "На четири очи" резбрах, че Вили Казасян е недипломиран инженер. Какъв музикант е той, знаем всички. Съветът ми към Вас е - запишете детето си в обикновено училище, а с музика го занимавайте допълнително. Време винаги има, стига детето да има желание. Така, хем ще бъде в крак с връстниците си, хем ще се занимава с изкуството, за което явно има талант. А когато порастне, нека то само да реши какво да прави. Знаем, че има много велики хора, които са получили образование, различно от това, с което са известни. И още нещо, ако позволите, освен всичко друго, осигурете на сина си време за спорт. Във всички времена, децата са имали нужда най-вече от това, игра на открито, движение, спорт. Защото за всеки родител най-важно е детето му да бъде физически здраво, спокойно и щастливо. А това много често зависи само от нас, поне в детската им възраст.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.