Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:34 16.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Тема сънна апнея  
Авторgornajumaya (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 12:20



може ли някой да ми даде информация от къде мога да купя апарат за лечение на сънна апнея и колко струва.Лекарят,който направи изледването продава,но цената ми се струва доста завишена



Тема Re: сънна апнеянови [re: gornajumaya]  
Авторkп (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 13:25



А, дали ще е удобно да ми кажете къде се лекувате, че и ние имаме същия проблем.
Благодаря



Тема Re: сънна апнеянови [re: gornajumaya]  
Автор cъpничka (плаха)
Публикувано19.01.07 17:43



Прочети тук-





Тема Re: сънна апнеянови [re: gornajumaya]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано22.01.07 10:38



Това не са ли някакви апаратчета, които се слагат нощно време в устата да подпират небцето докато спи човек?



Тема Re: сънна апнеянови [re: Гълъбицa]  
Автор *jull* (())
Публикувано27.01.07 10:29



Вижте какво намерих - "Ръчен часовник против хъркане":





Тема Re: сънна апнеянови [re: *jull*]  
Автортя (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 22:50



Хъркането и сънната апнеа нямат нищо общо, въпреки че се говори и при двете за болестно състояние. но апнеата е опасна и трябва да се лекува.



Тема Re: сънна апнеянови [re: gornajumaya]  
Автор drkaramanova (непознат )
Публикувано23.02.09 18:53



Здравейте, аз съм д-р Караманова, специалист Медицина на съня. Специализирала съм в Cornell Medical Center, USA; в момента работя в София в МЦ "Д-р Лонг". Сънната апнея е сериозно заболяване характеризиращо се със спиране на дишането по време на сън, хъркане, повишена сънливост през деня и водещо до повишен риск от инфаркти и инсулти.
Аз се занимавам както с диагностика така и с лечението на това заболяване и също така и с доставката на CPAP апарати.
Ето тел. на който можете да ме потърсите за допълнителна информация:
GSM: 0888982479



Тема Re: сънна апнеянови [re: drkaramanova]  
Автор stronga (непознат )
Публикувано18.06.11 00:40



Най-ефективното лечение за сънна апнея остава за сега терапия със СИПАП апарат,въпреки ,че има алтернативни методи с разни приспособления за устата,те частично облекчават проблема.
Цените на тези апарати в България са безбожно високи ,ще говоря в цифри за да съм конкретен ,а и хората които се нуждаят от такъв уред да добият представа:
Апарат на DeVilbiss-американска марка с цени между 2400лв и 3500лв ,
има и някой още по- смели предложения ,които дори не искам и да споневам ,отнася се за автоматичен апарат ,като 2400 е цена само за апарат и това е цена от дистрибутор за България,а 3500лв е цена с овлажнител и маска в комплект .
Апарат на Respironic –отново американски,спрягани за по-добрите апарати ,по-висок клас уж ,не знам колко е вярно ,но те пък удрят небето с цена почваща от 2000 евро за автоматичен сипап ,цена също от основния вносител.
Ето и нагледно за какво говоря:
Цени в САЩ на споменатите апарати:
DeVilbiss:$434.00
Respironic:$729.00
става въпрос за автоматични сипапи!
Цени във Великобритания на споменатите апарати:
DeVilbiss:£495.00
Respironic:£499.00
Разликата не е кой знае колко, като се има в предвид ,че закупен от Америка апаратът ще се оскъпи от транспорт мита ддс и т.н.т. ,
но въпреки всичко цената за DeVilbiss примерно няма да надвиши 800 долара ,което е около 1200лв и то в комплект с маска,от Англия цената въпреки ,че сме от Евросъюза идва към 1600лв ,какъв е изводът по-изгодно е от Америка ,спестявате поне 400 лв ,второ дори и да се счупи апарата просто ще си купите нов и стигнахме до извода ,че за 2400лв цената в БГ може да си купите два апарата и то в комплект с маска.
Има един проблем Американците искат рецепта за подобен вид апартура и то рецепта от американски доктор според тяхните федерални закони,но и този проблем има решение.
Сами си направете извода,(онзи ден видях една тениска с надпис:"Не се нуждая от секс на мен държавата ми го вкарва всеки ден",господа от държата контролирайте малко тези цени особенно на такъв вид апаратура,моля ви се(не ,че някой ще ме чуе ,но за всеки сличай) !
Мога да съдействам на хора решили се да си закупят апарат от Америка,моля пишете ми на мейла!
Не съм търговец ,а просто човек ,който има същия проблем и се дразня адски много, когато се спекулира по този начин!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.