Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:16 21.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Случайност или необичаен ефект?  
Автор MaмaMъpмopaнa (гальовна)
Публикувано14.01.07 15:02



Привет родители и деца!

Нещо интересно стана снощи. тъй като не ми беше добре цял ден, към 20ч си легнах и оставих детето да си играе на компютъра. Към 21.30 вече реших, че е време да го слагам да спи, но докато се насиля да стана, станало 22. Малко преди да стана го чух, че щракна ключа на лампата в коридора, но реших че за нещо е минал само. Накрая станах и с изненада го открих в неговата стая, да си облича пижамата. Компютъра беше загасен, лампите в хола също, изобщо готов да си ляга. Сам. Каза, че му се доспало и решил да си ляга. Докато аз се приготвях за спане, пак го чух че щъка из къщи - ходил да пие вода. Легна и заспа.

Та какво ме учудва в случката? Ами той е много лигав на лягане, изобщо на всякакво прибиране и изобщо. А сега като го оставих сам за два часа, преценил и тръгнал да се оправя сам, свършил всичко, което трябва /компютъра, лампите/ изобщо оправя се сам.
Та се чудех, дали аз не му преча да се справя сам с постоянното повтаряне и пилене за какво ли не. Дали ако го оставя да е по-самостоятелен, няма да е по-добре. Тоест, сигурна съм, че ще е по-добре, ама как ли да го направя. Начина трябва да е постепенно да се справя сам, но ми е трудно като го гледам каква е блейка. А в същото време знам, че повече му вредя като не го оставям.

Така де, чуденката ми беше, забелязвали ли сте подобен ефект при вашите деца, когато по една или друга причина не сте били "на линия"?

Обичам да обичам!


Тема ми пречиш му, да ти кажа :)нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано14.01.07 20:02



Прави се на болна или много уморена по-честичко и ще видиш как ще започне и дрехите да простира



Спомням си моят хубостник като тръгна на училище... точно в този период работех и в събота до късно, та в неделя едва си отварях очите преди 9. Е да, ама хлапето свикна да става в 6 през седмицата, в почивните дни също не му се спи. След няколко неуспишни опита да ме събужда сутрин с дърпане и щипане, един ден ми домъкна до възглавницата табла с кафе и препечен сандвич :) Е... върху филията имаше четвърт кило кашкавал, щедро е детето, ама... :) Та тогава разбрах колко добре се оправя и с кафеварката, и с тостера.
Стана ни традиция в неделя той да приготвя закуската, кажи-речи цяла година беше така. После баба му се включи във възпитанието и синчето изведнъж забрави как се ползват електроуредите и как се реже хляб

Могат и знаят много повече, отколкото показват. Просто ги мързи, имат по-интересни работи за занимание... а и нали мама ще свърши всичко сама, що требе да се напрягат?

"Ако не си в състояние да събереш идеята си за филм на визитка, значи нямаш филм."

Редактирано от Hell на 14.01.07 20:04.



Тема Re: Случайност или необичаен ефект?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор ha! (пристрастен)
Публикувано15.01.07 07:27



хехе сладурана
сериозно - не помня откога не съм "на линия" и на - оживяха. и още някой, ма то е за друг клуб



прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ

Тема Обичаен ефектнови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.01.07 07:57



Всеки човек, оставен да мисли и действа самостоятелно, мисли и действа самостоятелно. Това е като със злоядите деца. Моята теория е, че едно дете задължително става злоядо, когато го караш да яде и започва да се храни нормално, когато не го караш. Същото е и с всичко останало. Когато оставиш детето само да решава, то обикновено се справя. Е, ти можеш да даваш насоки и оценки отвреме навреме, но само толкова.



Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...

Тема Re: Случайност или необичаен ефект?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано15.01.07 11:29



Обичаен ефект

. Мойте двечки дяволчета са същите, без да им напомняш си вършат задълженията по-добре, отколкото като постоянно им стои някой на главата.



Тема Re: Случайност или необичаен ефект?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
АвторJERl (Нерегистриран)
Публикувано15.01.07 11:45



КОЛКО Е ГОЛЯМО ДЕТЕТО,ЗАЩОТО И АЗ ИМАМ СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ КАТО ТВОЯ,НО НЕ СМЕЯ ДА ОСТАВЯМ ДЕТЕТО БЕЗ НАДЗОР.И АЗ ЗАДУШАВАМ МОЯ СИН С ПОСТОЯННОТО СИ ПРИСЪСТВИЕ ОКОЛО НЕГО,НО МНОГО МИ Е МИНАЛО ПРЕЗ ГЛАВАТА И ЗА ТОВА МЕ Е СТРАХ ДА ГО ОСТАВЯ БЕЗ КОНТРОЛ МАКАР И ЗА МАЛКО ВЪПРЕКИ,ЧЕ Е НА 7.



Тема Re: Случайност или необичаен ефект?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано15.01.07 12:57



Значи имаш късмет.


Просто го остави да се справя сам щом ти е показал, че може.
От около 2-3 месеца вече не ставам рано в събота и неделя и моите двама хубосници на 9 и 5 години - сами си правят закуска, ядат и ...........после на компютъра. Това докато стана - ако стана /това на теория де в 12 часа на обяд пак там ще ги заваря/.
За другите неща могат да се справят сами и го правят от време на време - пекат сандвичи, правят си мюсли. Понякога дори си подреждат стаята / на високосна година веднъж/ .
Но виж има ли намесен компютър или телевизор - баткото е до там. Не съм си правила експеримент да го оставя пред компа да видя колко ще издържи.
Малкия като му писне или като се умори си намира друго занимание. Казвал е че му се спи и отива да си ляга.
Но баткото ....................... никога досега.



Тема Re: Случайност или необичаен ефект?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор molokov (koktail)
Публикувано15.01.07 13:21



лигав на лягане ужасно
злояд от напъване - също

и аз знам че трябва да се остави, ама............
даже е много важно, щото и майките развиват едни мании..... около мен бол от майки на 30 и кусур или около годишни ужмъже дето ги следят и обгрижват.

мойта теория е активно стимулиране и никФо обтрижване, ама.....





Тема Re: Случайност или необичаен ефект?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Alexis_Mih (новак)
Публикувано15.01.07 14:18



Мисля, че вашето дете пораства! И аз, като вас, доскоро обгрижвах твърде много дъщеря си! Един ден, тя просто се разплака и ми каза "Мамо, знам, че ме обичаш много, но ме задушаваш!"! Направо се стъписах!!! Замислих се и си дадох сметка, че тя отдавна може сама да се справя и го прави твърде добре-отговорна е, учи си, слуша, правилно преценява ситуациите-просто вече е голям и самостоятелен човек! В никакъв случай не казвам да ги оставим "на самотек", необходимо е да има контрол, но трябва и да им гласуваме доверие и да ги оставим да порастнат!



Тема Re: Случайност или необичаен ефект?нови [re: Alexis_Mih]  
Автор MaмaMъpмopaнa (гальовна)
Публикувано16.01.07 16:13



Много благодаря на всички за мненията. Най-малкото, успокоихте ме, че не съм само аз на тоя хал


А иначе, да. Замислям се и аз да го оставям сам да се оправя, опитвам се да не меля постоянно, Да не се пресягам веднага вместо него да свърша нещо. На моменти виждам че има ефект. Надявам се това да ми помогне да започна леко да се отдръпвам от него и да го оставя по-самостоятелен.
За възрастта, на 7 е. И си мисля, че щом се справя сам в огромното училище, трябва да има начин да се оправя и в малкия апартамент. Просто тук е свикнал да има мама на разположение. Значи на това трябва да работя.

още веднъж ви благодаря, ако някой сподели някаква успешна тактика, ще е от полза на доста хора май. Аз ще пиша пак по въпроса при нов проблясък

Поздрави!

Обичам да обичам!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.