Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:16 27.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Подарете GSM на децата си... да си опекат мозъканови  
Автор Haтypaлиcт (татко+)
Публикувано04.01.07 11:09



Защо мислите, че само в микровълнова печка можете да се опече яйце?
Вижте


Редактирано от Haтypaлиcт на 04.01.07 11:09.



Тема Re: Подарете GSM на децата си... да си опекат мозъканови [re: Haтypaлиcт]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 12:09



Че има радиация, има. Поради естеството на работата ми имам 3 мобилни телефона, които са постоянно в мен или около мен. Ама какво да се прави. Относно децата - най-малкото, като порастнат бих им купил телефони, за да имам връзка с тях. А това с яйцата доста ми прилича на едновремешния социалистически кинопреглед с американските войници, които се напивали с "Кока Кола".

Изобщо, защо се занимаваме с глупости...никой не може да живее без кола, компютър и мобилен телефон. И какво да се прави, колите замърсяват природата, еми съжалявам, по спирки мразя да вися и за това не слизам от колата. Мониторите също излъчват радиация, ама нали се сещате, че трябва да се работи нещо...равносметката - ми, че то аз по цял ден си варя мозъка или замърсявам природата .



Тема Re: Подарете GSM на децата си... да си опекат мозънови [re: Haтypaлиcт]  
АвторBen (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 15:49



за това умните глави са го измислили - handsfree - културно и безопасно. Вярно, хората ще се обръщат след деца, които явно си говорят сами, но скоро и на тази картинка ще свикнем.

ПП В микровълновата фурна НЕ БИВА да се пекат яйца





Тема Re: Подарете GSM на децата си... да си опекат мозънови [re: Ben]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано05.01.07 19:42



Нали по "Брейниак" правиха такъв експеримент с мобилни телефони - никакъв ефект. Освен това излъчването е твърде слабо. Да не говорим колко по-съвършено е охлаждането при човека - мозъкът използва 20-25% от кръвта, която същевременно се грижи за постоянната му температура. От друга страна - единственото за което може да се замисли човек е да не си носи телефона в предния джоб на панталона.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема АМАН от перковцинови [re: Haтypaлиcт]  
АвторДжи Ec Eм чo (Нерегистриран)
Публикувано07.01.07 12:00



глупости на таркалета и колелца
това яйце да го сложиш в антената на ГСМ клетка - пак няма да се стопли, камо ли да се изпече.

Да приемем че ГСМ-а работи на пълна мощост, излъчва постоянно и цялата енеергия отива в яйцето - то я абсорбира. ГСМ-а излъчва с пикова мощост от 2.5 вата за 1/8 от времето (половин милисекунда излъчва и 4 милисекунди приема - грубо). Следователно ефективната излъчена мощост е 0.32 вата. Нека го сложим 0.5 за по лесно смятане. Нека приемем също така че честотата на ГСМ-а е такава щото не преминава през яйцето а разтрептява протоните в ядрото на водорода - имаме 100% абсорбиране на енергията.
Това ще доведе до повишаване на температурата на яйцето. То обаче като нагрято тяло ще започне да отдава топлина на околният въздух както чрез излъчване на инфрачервени лъчи, така и чрез конвекция на въздуха околу него.
Яйцето има разгъната площ най малко 30 квадратни сантиметра.
Като разделим отдадената мощост от 0.5 вата на 30 см2 се получава че всеки квадратен сантиметър трябва да разсее по 0.017 вата. Тази енергия е достатъчна да повиши температурата на яйцето с не повече от 0,05 градуса.
Ако стайната температура е 20 градуса - съмнява ме яйцето да се свари на 20.05 градуса ако ще и 100 години да се пече.
Освен това работната честота на ГСМите е 900 и 1800 мегахерца. В организма на човек няма атоми на които протоните да резонират на тази честота, така че тези вълни няма как да се абсорбират от мозъка и той да се "изпече".
Резонасната честота на водородната молекула във водата е 2400 мегахерца - и това е принципа който се използва от микровълновите печки за загряване. Там излъчената енергия е 600-800 вата и е затворено в "херметическа" кутия - от където вълните не могат да излязат, а ако не са отдали енергията си при първото преминаване през "загрявания обект" те се връщат отново и отново докато не си предадът цялата енергия. Така тази енергия се превръща в топлина. Разсейващата площ на "обекта" в печката вече става недостатъчна за да го охлади и той се загрява, пече, вари или експлоадира (ако е яйце).
Така че уважаеми родители когато избирате ГСМ на детето си купувайте му обикновен и нормален ГСМ който се продава по магазините а не търсете от модерните хибриди за домакини - ГСМ и микровълнова в едно.
Освен всичко друго хибридният модел ще е много голям и тежък, ще има нужда от електрическа енергия за да работи частта му за топлене на сандвичи а и не на последно място всички деца ще се смеят на вашето че освен ГСМ е помъкнало и микровълновата печка в клас.

Освен това в допълнение - енергията на батерята на ГСМ-а не е достатъчна да свари едно яйце независимо под каква форма я предаваме на яйцето.
Все пак целта на ГСМ-а никога не е била първолаците да си топлят сандвичите в голямото междуасие.



Тема Re: АМАН от перковцинови [re: Джи Ec Eм чo]  
Авторpoдитeл (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 09:25



Вземи си смени ника на M-tel-чо, или Глобул-чо, да знаем поне за коя мобилна компания работиш.



Тема Re: АМАН от перковцинови [re: Джи Ec Eм чo]  
Авторpoдитeл (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 09:32



Аз съм виждал архивни реклами на ДДТ в Америка, които възхваляват чудесата, които се вършат с този "безвреден продукт, чудо на науката" -- от обезпаразитяване на дома до пръскане на стайните цветя. А за тези, които не знаят, ще добавя, че ДДТ го отрекоха, защото се оказа, че нанася тежки генетични поражения. Но минаха много години докато това да се разбере и стане обществено достояние. А в някои държави, като Мексико, доскоро го ползваха.

Нищо чудно, че сега ни пробутват същите "безвредни теории" на нас, зарибените...

Я си представете само за минута, че ето, сега екип от учени доказл 100%, че мобилните телефони предизвикват шизофрения, тумор и слабоумие след 10 години ползване. Вие как си представяте мобилните оператори, една супер-печеливша индустрия, да закрият бизнеса си? Мислите ли, че ще допуснат тази информация да излезе наяве?



Тема вредата е доказана с изследвания [re: Изyмeн]  
Авторpoдитeл (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 09:40



В отговор на:

Нали по "Брейниак" правиха такъв експеримент с мобилни телефони - никакъв ефект. Освен това излъчването е твърде слабо. Да не говорим колко по-съвършено е охлаждането при човека - мозъкът използва 20-25% от кръвта, която същевременно се грижи за постоянната му температура. От друга страна - единственото за което може да се замисли човек е да не си носи телефона в предния джоб на панталона.



от BBC, която излага 4 годишно изследване, което доказва, че мобилните телефони разрушават ДНК-то на клетката и предизвикват мутации.

, която излага подобни изследвания.

Забележете, че дори производителите признават, че мобилните телефони се използват едва от 5 години и никой не е сигурен във вредата от тях.



Тема Поредния перконови [re: poдитeл]  
АвторДДT пияч (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 14:56



Ами като ти е толкова мозъка давай на децата си ДДТ преди лягане.
Когато ми излезеш с научно обосновани твърдения - тогава ще взема думите ти на сериозно. Ти говориш като политик - безмисленно и с празни думи.
Ами какво ако учените открият, че радиовълните демагнитизират мозъка и намалят вличнието на земното магнитно поле, което води до намаляне на риска от артерио склероза и мозъчен инсулт в напреднала възраст. Тогава какво, а? Ето например в медицината при мускулни травми се ползват нагревки с магнитни полета. Има го в доста области на медицината. Защо да не помага и на мозъка ???
Ако ще говорим като политици - мога и аз.
Радиопредаватели има от поне 100 години. Науката е имала достатъчно време за да изследва влиянието на електромагнитните вълни върху хората както в краткосрочен така и в дългосрочен план. Хората които работят на Ретранслаторите и Радиопредавателните станции са подложени на милиони пъти по силно лъчение от това на ГСМ-а и то не за минути а за по 8 часа всеки ден. И пак доживяват до дълбока старост. Но ти като познаваш от вчера ГСМ-а и радиовълните - дай да ги забраним щото поредният научен фантаст предполага че са вредни за главата му.
Ами ако бяха толкова вредни щеше да се намали енергията на излъчване или щяха да се направят да работят със светлина или каквото ти падне. Но какво е науката пред твоята гениалност и твоят блестящ екстрасенски ум. НАЛИ ?



Тема Извън темата-въпрос към Натуралистнови [re: Haтypaлиcт]  
Автортoтo (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 12:32



Любопитно ми е,как е детето ви т.е как се развива,ходи ли вече и т.н?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.