Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:16 21.09.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Въпроснови [re: Бopивaн]  
Автор molokov (koktail)
Публикувано15.01.07 13:14



поздравления - увлекателен спорт и при това много добре се отразява на физиката - прави тялото стегнато, жилаво и пластично, което е всъщност найдоброто

имам обаче следния въпрос понеже имам известна представа от тръпката на алпинизма. Вие смятате ли да го пускате по-нататък ако се запали истински да се катери по - скали? Вярно - сега екипировките са мн. по добри, но............... не знам дали аз бих пуснала детето /в планинета да катери, не за стената/



Тема Re: Въпроснови [re: molokov]  
Автор borivana (непознат )
Публикувано16.01.07 09:28



Не знам все още. Инструкторът казва, че лятото ще ходят на Витоша да се катерят. Зависи колко е напреднал и дали ще има желание. Мен разбира се, че ще ме е страх. Но се успокоявам с това, че всеки спорт е рискован. Може би в началото поне съпругът ми ще ходи с тях на скалите. За сега стената е доста сигурна, а и треньорът е до него. Но като порастне и ако продължи сам да се катери, ще се притеснявам всеки път.



Тема Re: Въпроснови [re: borivana]  
Автор Dark(Cat) (минаващ)
Публикувано16.01.07 09:34



следя темата - още при появяването и се замислих да заведем щерката, но и мен ме тормози същото като Молоков, а именно какво ще я правим като реши да тръгне по скали...

не че някой може да бъде спрян, ама....

ще помисля още малко





Тема Re: Въпроснови [re: Dark(Cat)]  
Авторsailing (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 09:45



Не разбирам какво му е лошото на катеренето по скали. Ако това се харесва на детето Ви рано или късно ще стигне до него. Колкото е по-подготвено тогава, толкова по-безопасно ще е за него. Инструкторите в този клуб са страхотни. Съжалявам само, че не съм поданала на тях по-рано.



Тема Re: Въпроснови [re: sailing]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано16.01.07 10:36



Лошото на катеренето по скали му е, че е много опасно. Повярвай на един бивш активен алпинист.

Тръпката от катеренето и сливането с природата е нещо незаменимо. За съжаление, изисква се да си наясно, че може да се случи така, че за това удоволствие да платиш много скъпо - осакатяване, смърт, загуба на приятели... хайде да не задълбаваме в тези тъжни теми. Никаква подготовка и предпазливост не могат да елиминират риска, само могат да го намалят донякъде.

Иначе това, което се каза, е вярно - хората обикновено започват да се занимават с алпинизъм (моля, правете разлика от спортното катерене - това са съвсем различни неща!), когато достигнат или почти достигнат зряла възраст. Тогава те няма да ви "питат", така че няма да е нужно да вземате трудни решения.



Тема Re: Въпроснови [re: sailing]  
Автор Dark(Cat) (минаващ)
Публикувано16.01.07 10:44



Моля, прочети внимателно какво съм написала



не мисля че е лошо, посто се страхувам

баща ми е бивш катерач - има 60 см шев след падане в Пиирин, гледката не е красива като се съблече. имал е късмет, че е оцелял. И финито на почти всякакъв спорт освен преходи из планината, включително плуването се превърна в мъка за него

просто се страхувам

нищо против. аз съм отраснала в планината



Тема Re: Снимки от тренировките...нови [re: Orнeдишaщ]  
Авторфpaнkи (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 12:22



....аз правя разлика м\у това да катериш стена , да катериш скала и да качваш върхове .....мисля ,че алпинист е този последният.....и мисля ,че няма нищо по хубаво за едно дете ако е възпитано в този дух - да обича планината , да обича природата , да я пази и да и се наслаждава.....от високо. най-важното е да се отнасяш с необходимото уважение към природата ,да оценяваш рисковете разумно и да се пазиш от необмислени ходове, както себе си така и другарите си.....верно е че има и непредвидими ситуации , но къде ги няма....точно те правят нещата интересни щото преминаването през тях ни показва кой до колко има сили...и смелост.



Тема Re: Снимки от тренировките...нови [re: фpaнkи]  
Автор borivana (непознат )
Публикувано16.01.07 13:51



Здравейте,

само исках да ви кажа, че мен лично много ме е страх от скалното катерене, но и че "шило в торба не седи".

Още от 3-4 тодишен синът ни много обича да се катери по скали. Дори ако ходехме по някоя равна пътечка, той плачеше, че няма камъни и не може да се катери по тях. В къщи още преди повече от година пробваше да се катери по гладките стени на апартамента.

Ние отдавна сме си говорили да го запишем на катерене, но само по принцип.

Един ден, взимайки го от градината, видях шалът му да виси, завързан на една катерушка. Синът ни се пробвал да се катери по него. Учителката ми каза, че преди това едва развързали шала от друга катерушка. И тихичко ми каза, че бил направил много хубав възел



Съвсем скоро, след тази случка, започнах да търся къде да го водим на катерене и започнах да търся информация за децата и катеренето. Оказа се, че в Германия има много книги с упражнения, и че дори и в детските градини има стени.

Не днам докъде ще стигне интересът на сина ни към катеренето, но за сега май избрахме верния начин да изразходва енергията си.



Тема Re: Катерене за децанови [re: borivana]  
Авторborivana (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 14:00



Здравейте,

искам да допълня към темата, че в понеделник и сряда от 19,30 часа в купола на Софийския университет вече има стена, предназначена да се катерят деца и ученици. Желаещите могат да се уговарят директно с Бойко Лалов.



Тема Re: Катерене за децанови [re: borivana]  
Автормapтa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 10:08



Продължава ли детето Ви да тренира и как вървят нещата?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.