Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:14 21.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Частно или държавно училище  
Автор kote45 (непознат )
Публикувано19.12.06 15:48



Имам дъщеря сега ще е в първи клас. Моля помогнете в избора ми на училище - частно или държавно? Живеем в Надежда.



Тема Re: Частно или държавно училищенови [re: kote45]  
АвторEлeнa-a (Нерегистриран)
Публикувано20.12.06 10:33



Трябва да прецените какъв език искате да учи детето ви.С английския е по-лесно имате добри алтернативи и за държ. и за частно у-ще.Най-важното е да прецените кой ще се жертва в 1 клас сводене ,взимане и т.н.Вярвайте ми много е натоварващо,после се свиква.Много мои приятели избраха частното у-ще само заради отпадането на този ангажимент,а във 2,3 клас като видят пропуските в знанията ги пренасочиха в държавно.Държавното трябва да е прецизно подбрано.За мен такива има само в центъра,а и близо до Алианс и др.школи.





Тема Re: Частно или държавно училищенови [re: Eлeнa-a]  
Авторteacher (Нерегистриран)
Публикувано20.12.06 12:46



Много сте права. Държавно ,но в централната част на София, добре обмислено , с оглед Вашата месторабота ,а има възможности и за частни занимални .



Тема Re: Частно или държавно училищенови [re: kote45]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 11:38



Аз също се чудя, дали да запиша детето си в частно или в държавно училище.... Това , което особено ме привлича в частното училище е целодневното занимание. Другият вариант е някой непрекъснато да се занимава с детето; да го развежда от плуване, на частни уроци по език и след това - танци /примерно казано/. А подготовката за другия ден, ... А топлата храна.... Много се чудя..... И за какви постоянни пропуски на частното училище говорят ... Според мен всичко си зависи от самото дете..... Ако е упорито и има самото то стремеж да научава ... И щом училището му предлага възможни варианти..... Харесала съм си Дорис Тенеди....за нулев клас... вие знаете ли нещо за това училище....



Тема Re: Частно или държавно училищенови [re: Eлeнa-a]  
АвторBen (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 15:33



Би ли обяснила малко по-подробно за какви пропуски в образованието става въпрос? Пред мен още не стои този въпрос, но ми е интересно - какво толкова по-различно учат в двата вида училища и какво повече се преподава в държавното?



Тема Re: Частно или държавно училищенови [re: kote45]  
Авторaлekc (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 15:27



Ние също живеем в Надежда и когато се интересувах от мнения за у-щата в квартала получих много лоши отзиви за 101 у-ще, което е точно до нас.
Коментарите бяха от различни познати, които абсолютно го отричаха. Не искам да ти налагам мнение, но ми препоръчаха у-ще в Толстой, но вече не си спомням номера / 91 или 95/ там имало ранно езиково обучение и дисциплината била на по- добро ниво.
Лично аз избрах частно, защото нямам възможност да водя и вземам детето си всеки ден, а и вечер кога да учим. Доволна съм и не съжалявам.



Тема Re: Частно или държавно училищенови [re: kote45]  
Авторббббббб (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 10:00



Важното е да попяднеш на добра учителка, а училището е без значение. В частното повече ще те тупат за парички а няма да е без значение с какви дрешки ще е детенцето! Там някъде към гара София север имаше някакво училище/№ 4.../Чувала съм хубави неща. Имах позната която преподаваше там рисуване.Ако я открия ще я питам.Иначе за Красна поляна имам повече сведения.



Тема Re: Частно или държавно училищенови [re: ббббббб]  
АвторEмa (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 13:27



Стига таксата да не е проблем, частно. Определено има много преимущества пред държавното. Но трябва да избираш внимателно - има частни, които са по-лоши от повечето държавни т.е. това, че си плащаш не е гаранция за качество на обучението. Преди години повечето частни не ставах, но вече има много добри такива. Доста проучвах когато трябваше да избера училище за моето дете. Бих ти препоръчала да погледниш: Света София, Веда, Е. Кестнер, Увекинд, П. Берон. От повечето от другите поради една или друга причина останах с лоши впечетления.



Тема Re: Частно или държавно училищенови [re: kote45]  
Авторmaman (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 12:38



В "Надежда" 16-то ОУ "Райко Жинзифов" и с най-добри препоръки учителката Евгения Тодорова, ако още преподава там... След това преориентация с кандидатстване според развитието на отделните наклонности на детето. Частните основни училища у нас отделят децата от реалния свят и приспиват родителските отговорности...



Тема Re: Частно или държавно училищенови [re: maman]  
АвторEммa (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 14:08



Да, реалния живот са и гетата и наркоманчетата и кварталните битки, но не виждам защо някъде и някога житейският път на моето дете трябва да се пресича с тях. Ако това влагаш под "отделя децата от реалния свят" си права


Относно родителските отговорности - изцяло от родителя зависи как ще ги изпълнява, а не от заведението, които посещава детето му. Радвам се, че през времето, в което с детето ми сме заедно, мога да разговарям с него за ежедневието му, да играем, да го водя на интересни места. Ако не го подготвяха така добре в частното училище, където учи, най-вероятно трябваше да прекарваме вечерите и почивните дни над учебниците. И тогава нямаше да познавам така добре детето си, нито щях да мога да му предложа толкова нови и интересни неща за него.
Лошо е да се плюе по нещо, което не познаваш или не можеш да си позволиш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.