Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:21 24.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Тема Случка в училище.нови  
Автор Бeзcъннa (inside)
Публикувано09.12.06 20:40



Темата на Линда за пушенето ме подсети, а и тази на LOVE_MlTl четох. Дъщеря ми миналата седмица ми каза, че са сварили момче и момиче от големите "на калъп" в едната тоалетна в училище. Използвах случая за един от "онези" разговори, но се зачудих трябва ли да кажа нещо на някого или не. Доста овъртяно разпитах /защото децата са склонни да измислят, поне съм убедена, че предположенията им надхвърлят действително видяното/, ноооо точно съблечени другарчета са били двамцата там... Вие бихте ли направили/казали/съобщили каквото и да било? Просто ако се повтори, ще се ядосам, тоя път някак подминах и по-скоро насочих вниманието към личната защита, представи и поведение на моето си дете. Но ако тия луди тийнейджъри си позволяват да се грабят насред училище, да седя и да блея ли? Не знам. Доста гадничко, представих си как отиват децата до тоалетна, а зад съседната врата им пъшкат. Ако кажа и дума на класната, тя сигурно ще пита, ще стане ясно чия майка е казала, те се клюкарят като невидели, колко му е големите да разберат кой е причината, ако ги подгонят. И без друго треперя кой кога ще ми сбута детето по стълбите, нямат спирачки големите направо. Вие бихте ли казали нещо или не?



- - - -
Work it like you're working a pole
Shake it 'til you're shaking the floor


Тема Re: Случка в училище.нови [re: Бeзcъннa]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано09.12.06 23:14



Хахаха човек никога не знае, кога ще го друсне хормона, особено на тази възраст

!
Иначе сериозно - да, факт неприятно е, и аз като бях 3-4 клас попаднах на едни тийнове, които се радваха един на друг в училищната тоалетна. И после бях адски впечатлен с месеци. Обаче, не мисля, че си заслужава да си създаваш проблеми, приказвайки с ръководството. Поговорете си с малката, обясни й това онова и това май е достатъчно . Поздрави и всичко най-добро !



Тема Re: Случка в училище.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Линдa (щастливка)
Публикувано10.12.06 17:37



Искам само да попитам кой ги е сварил?
Ако са само деца,моя съвет е да се обърнеш ако трябва и до просветата.
Ако са разбрали директор и учители,тогава по добре е да си замълчиш и тайно да наблюдаваш какво ще стане.
Но си мисля че всеки сигнал подаден от родител би трябвало да остане анонимен поради създаване на нови проблеми и неприятности.
Ако ние родителите си мълчим това ще продължи до безкрай и накрая ще страдат много невинни деца ,макар и да се опитват да се защитят.
Надявам се вече от догодина нещата да се нормализират,както и чух че пак ще връщат униформите и може би контрола ще е по голям.
Дано да няма вече подобни инциденти.






Майк е кучето ни!

Тема :)нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано11.12.06 10:25



Виж, израза "на калъп" още не го е използвала , но прди известно време , една такава двойка , която според нейните думи се смучели , а мацката му била седнала на главата

след като минават дъщеря ми с нейните приятелки , въпросните двама се откопчват и тръгнали да ги гонят по коридора. Какво да направят децата , то е ясно , че като са минавали покрай тях ще изкоментират нещо или ще се захилят, кой не би го направил, но предствете си колкоо мозък имат тези 11-12 класници , че да подгониш 4кл.



Тема Re: :)нови [re: Гълъбицa]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 15:59



А колко акъл имат за да се натискат в училищната тоалетна

отврат! Едва ли са станали по-читави от по мое време, то си е пълна гнус да се изпикаеш там, какво остава да се натискаш



Тема Re: Случка в училище.нови [re: Бeзcъннa]  
Авторhuhu (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 17:30



Аз съм 11 клас, и досега не съм виждала някой някога да се натиска в тоалетните.. Прави ми доста лошо впечатление, че малките са станали страшно отворени. Не е красиво едно дете, което на височина ти е до кръста да ти каже 'Затваряй си устата, ма тъпа патко'.
Забелязвам, че като цяло малките са страшно невъспитани и нахални. Надявам се Вашето дете да не е такова... А за това, което е видяло в тоалетните, може би е по-добре да не говорите с ръководството, защото ще се разбере от къде е тръгнало и може да започнат да правят проблеми на детето ви.. Но все пак Вие решавате... просто съвет



Тема Re: :) [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано13.12.06 18:54



Абе както са тръгнали нещата , след още някоя и друга година съвсем без акъл ще останат. Беше ми много смешно, когато в университета един от преподавателите ми викаше- ееее какви студенти имаше навремето, всичко разбираха от раз като им кажеш, сега при вас се намират няколко такива

. После, аз като почнах да преподавам на студенти направо бях потресена от пълната липса на обратна връзка . В училищата обаче определено е още по-голяма разликата в поколенията. И по-наше време имаше пълни дебили , но сякаш човек е склонен да вижда само добрите страни на своето поколение и лошите на по-малките. Незнам.



Тема Re: Случка в училище.нови [re: Линдa]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано14.12.06 11:18



Ми две момиченца са ги сварили. И няма да се обръщам никъде. Само ако има друг случай, като за потвърждение. Съмнявам се, че го правят постоянно, по-скоро е някакъв единичен инцидент. А за страдането - децата виждат навсякъде секс. Рекламите, намеците в тях и сексуалните двусмислия достатъчно им разгарят интереса. Та ме дразнят повече от тийнеджърите.






Тема Re: :)нови [re: Гълъбицa]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано14.12.06 11:23



Е, "на калъп" е мое обяснение. Тя каза директно секс:-))
А за колко мозък имат по-големите - отдавна минахме курса по защита, то като гледа човек какво става на двора докато си чака детето, направо му се струва наложително да изнесе една-две-пет лекции.

Големите са ми най-важната причина да й давам закуска от къщи, вместо да виси на опашка с тях пред лавката.






Тема Re: Случка в училище.нови [re: huhu]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано14.12.06 11:38



Знаеш ли, на малките им се налага да се защитават. Абсолютно всеки ден. Не могат да се крият постоянно в класните си стаи. За тях единственият разумен начин е да реагират в стил "и аз мога така"... за да не изглеждат страхливи и малодушни. А им е и такъв момент - да пробват кое върви. Копират, така че не ги обвинявай, още не са съвсем готови личности, а проверяват това ли е за тях, другото ли. Нахалните са популярни и им изглеждат недосегаеми, такива примери виждат. Понеже знаят, че са физически слаби, им се иска да декларират нещо повече и затова такива думи. Ти се дръж добре, това ги впечатлява, нищо че и повторна грубост може да отнесеш:-)) Имаме две-три големи какички, които и момчетата в класа на дъщеря ми слушат, можеш да си сигурна, че добрият пример си работи нормално. А и... много деца са самотни, това е първата причина за грубостта. И бабите вече работят до последно, така се налага. Децата стоят сами, жадуват внимание и протестират с жестокост...







*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.