Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:45 23.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Частна занималнянови  
Авторteacher (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 16:11



Възнамерявам да открия частна занималня. Педагог съм с втора специалност английски език и много пед. стаж. Как смятате , има ли търсене на подобни услуги и бихте ли се възползвали от тях? Благодаря Ви предварително за мнението.



Тема Re: Частна занималня [re: teacher]  
Автор Бeзcъннa (inside)
Публикувано09.12.06 20:53



Аз лично бих се възползвала, но доколкото общувам и коментирам с други родители, липсата ни е по-скоро откъм почасови занимания за малките ученици, не толкова целодневно гледане тип детска градина. Мисля, че за каквото и да било ако си добър, ще има кой да те търси, но зъби и пари си трябват.



- - - -
Work it like you're working a pole
Shake it 'til you're shaking the floor


Тема Re: Частна занималнянови [re: teacher]  
Автор MaмaMъpмopaнa (гальовна)
Публикувано10.12.06 12:47



Ами зависи от условията и предлаганата услуга. Имам предвид, ако ще трябва да си вземам детето в 16.30 - каква е за мен разликата с училищната занималня? Също така, в каква среда ще се провеждат заниманията. наслушала съм се на ужаси за частни занимални в тесни задушни апартаменти, където децата едва се разминават между куп маси.
Иначе търсене ще има, сигурна съм. Ако става дума за София де. Щото общото ми впечатление е, че поне половината деца нямат баби и дядовци на разположение, а родителите работят. И въпроса с прибирането и грижата за децата стои много остро. Аз бях в тиха истерия лятото, докато в последния момент се намери подходяща жена на която поверих задачата с прибирането и гледането на детето.
ЗА мен проблемите са доста, имам предвид, че ако мястото не ми е удобно, става още по-сложно. Защото аз се придвижвам с градски транспорт, а всяко прехвърляне губи време. Абе не е лесно, но определено бих и се замислих за такъв вариант, само дето предлагането нито го знаех къде го има, а когато го научих / две седмици след началото на учебната година, представи си, минаха да се представят на родителската среща/, по никакъв начин не ми беше удобно.
Та така, действай, проучи си района, оправи се с институцийте, където е нужно и се обяви навреме. Искам да кажа, някак тъпо ми се вижда аз да чакам да ми очне учебната година, да се трепя да тичам от другия край на града и да се надявам някой да ме уведоми, че има такава и такава услуга. Това трябва да е осигурено преди 15 септември още. Дори ако е в края на предната учебна година, още по-добре. Да е спокоен човек, че ще има кой да му гледа детето когато стане нужда.

Ох, разписах се, ама ми беше болна тема доскоро, та затова.
Желая ти успех. Пък ти кажи къде поне смяташ да развиваш тая дейност, току виж отсега се запишат желаещи



Обичам да обичам!


Тема Re: Частна занималнянови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Авторteacher (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 20:22



Много Ви благодаря за включването в моята малка анкета. Занималнята ще е ориентирана точно към учениците от 1 до 4 клас и разбира се няма да е до 4:30, а до колкото се налага. През ваканцията ще може да се посещава и от по-малки деца , разбира се.Понеже някой прояви интерес - ще е близо да 38 у-ще, някъде на бул. Евлоги Георгиев.



Тема Естествено, че има търсененови [re: teacher]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано13.12.06 08:33



особено в големите градове. Е, разбира се трябва цените да са прилични. Дъщеря ми ходеше на занималня. Беше много добре, защото ги изкарваха и на разходки в парка, а не седяха само в апартамента. И уроците си научаваха, без да се налагат допълнителни занимания вкъщи.

Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...


Тема Re: Частна занималнянови [re: teacher]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано14.12.06 12:19



Че ти насред Евлоги Георгиев само от нашия офис ще имаш пет-шест деца! Наистина обаче е важно хората да знаят за теб. Ако го направиш, каквото и да ти струва, поне в Софсправка се обяви, човек направо няма идея къде аджеба да пита и да търси. Аз при абсолютен зор и в пълна паника намерих едно-единствено място, и то случайно! Предполагам, е излишно да спомена, че нямаше начин да си развозвам детето до другия край на града.



Успех ти желая.




Редактирано от Бeзcъннa на 14.12.06 12:23.



Тема Re: Частна занималнянови [re: teacher]  
Автор KatrinKa (aries)
Публикувано14.12.06 14:07



Частна занималня добре.)))
Но, трябва доста внимателно да обмислиш методите на обучение в нея и да предложиш нещо различно от това, което се предлага в останалите такива.)



Тема Re: Частна занималнянови [re: KatrinKa]  
Авторteacher (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 20:33



А Вие какво бихте искали да се случва в занималнята? Задавам този въпрос защото Вашето мнение ме заинтригува. По принцип децата си подготвят домашните в занималнята и малко или много дейността им е свързана с това, което са правили в училище. Разбира се, в свободното време ще се чете допълнителна литература, ще се упражняват допълнително върху изученото и т.н. Някакви други идеи от Ваша страна? Много бихте ми помогнали. Благодаря отново!



Тема Re: Частна занималнянови [re: teacher]  
Автор KatrinKa (aries)
Публикувано15.12.06 14:21



Може да не се упражняват допълнително върху изученото, а да се развива тяхното логическо мислене и т.н. посредством различни игри, в които да се съчетава както затвърждаване на наученото, така и развиването на други техни умения и качества. Трябва да се научат да се забавляват - учейки.



Тема Мданови [re: KatrinKa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.12.06 14:24



в този смисъл, примерно, децата много се радват на занимателни задачи по математика, за които в училище не остава време. Покрай тях наистина си развиват логическото мислене, а им е и приятно.

Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.