Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:52 27.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Шокирана съм много!нови  
Автор Линдa (щастливка)
Публикувано06.12.06 16:54



Здравейте!
Искам да ви разкажа една нелепа история която се случи в училището на дъщеря ми.
Три приятелки(едната е дъщеря ми на близо 14 год.) решават да изпушат по една цигара в дамската тоалетна(за което напълно я критикувам и неодобрявам постъпката й) но не щеш ли в този момент минал бодигарда и му замирисало на цигари.
Вика две момичета да влязат в тоалетната и да видят какво става там(понеже е мъж и няма право да влиза) и става каквото става.
Завежда ги при заместник директорката и там се провежда разговор в продължение на 30 мин.
После викат всички родители поотделно заедно с децата и пак се провеждат разговори в продължение на 1 час.
Стигна се до извода че ще бъдат строго наказани,но по какъв начин не се знае.
Предната седмица се провел педагогически съвет за което децата са извикани но не да присъстват а да стоят отвън в продължение на 2 часа и 30 мин.
Очакваха да им се каже как ще бъдат наказани,но ето го и парадокса.
Всички учители които са присъствали са подписали декларация с която са съгласни че не трябва да разпространяват информация по този случай докато не излезе решението (писмено) на директорката.
Бихте ли ми обяснили какво значи това,и от кога родителите не трябва да са наясно какво ще стане от тук нататък с децата им.
Извинявам се за объркания постинг но аз самата съм доста шокирана и съм в невидение.
Ще съм много благодарна на отговорите Ви!




Майк е кучето ни!

Тема Re: Шокирана съм много!нови [re: Линдa]  
Авторsai (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 09:32



Добре дошла. Свиквай. Аз си наех адвокат и отидох с него в кабинета на Директора. Свърши работа.



Тема Re: Шокирана съм много!нови [re: Линдa]  
Автор ha! (ентусиаст)
Публикувано07.12.06 13:44



наказанията винаги са от-до
та поинтересувайте се какви са опциите....сметнете си утежняващите или облекчаващи обстоятелства....проверете в какъв срок би трябвало да се вземе решението, давност и тн...не стойте само да се шокирате
и по дяволите земете си възпитайте децата де
доколкото си спомням за първо провонение е предупреждение
има си начини и вратички
пък и най-тежкото е изключване
голям праз

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: Шокирана съм много!нови [re: ha!]  
Автортea (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 15:59



опитвате се да поизместите темата- за вината на децата, които съм сигурна, че много добре са знаели какво правят





Тема Re:...нови [re: Линдa]  
Автордpyra (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 16:09



Няма страшно - децата правят грешки... Важна е адекватна реакция на възрастните, а не шокирани родители и липса на бърза и точна реакция на учителска администрация...

В предишното училище на децата ми при подобни случаи глобяваха родителите заради това, че децата им са изложили на пожароопасност съучениците си и сградата на училището. Отделно е личната отговорност на родителите, които да се погрижат за опазването здравето на децата си и да ги мотивират да не пушат и т.н.





Тема Re: Шокирана съм много! [re: тea]  
Автор ha! (ентусиаст)
Публикувано07.12.06 16:41



тц
не измествам тема
казвам да се провери има ли място за "шокиране"
казвам да се действа адекватно и конструктивно

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: Шокирана съм много!нови [re: Линдa]  
Автормнимaтa (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 23:01



Хахахахахахаха, в нашето училище пък пазачът ни иска огънче (държа да отбележа, че не съм съгласна с това негово поведение, а и не само негово....) и по-рядко цигара, когато няма пари да си купи?!!!!!!

. КАКВА ПАРОДИЯ, нали!



Тема Re: Шокирана съм много!нови [re: Линдa]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано08.12.06 09:49



И аз съм шокирана.
Преди поне не бяхме чак такива хлапета , които освен да се правим на отракани като пушим, да го правим и под носа на учители или бодигардове, а чинно в голямото междучасие се изнасяхме извън двора на училището. По никакъв начин не мога да ви съчувствам , защото не мога да повярвам , че е била живото спасяваща тази цигара в тоалетната , а просто едно голямо нахалство.
Дъщеря ми , която е в 4 клас е принудена понякога да си идва до нас (слава богу че живеем до училището) за да отиде до тоалетна , заради такива госпожици, които се заключват през междучасията за да пафкат цигари.
Убедена съм че тази случка , няма да откаже вашата от цигарите , но се надявам моята да не получи някое бъбречно заболяване!



Тема Re: Шокирана съм много!нови [re: Линдa]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано08.12.06 11:12



Ако един ден разбера, че детето ми на няма 14 години пуши (да не дава Господ), така ще му стъжна действителността, че изключването ще му се види като мечтан рай

. Но това е нещо, което ще направя скритичко от обществото. В публичното пространство естествено ще си защитя детето, за да не му скапвам самочувствието и самоуважението.
Не се шокирайте в интернет, а идете при директорката и се ядосайте! От шокиране полза няма.



Тема Ей, Кити,нови [re: Kitten]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано08.12.06 13:47



къде остави премятащото се коте? Беше много готино






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.