Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:29 19.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Училище по изобретяване?нови  
Автор Бeзcъннa (inside)
Публикувано30.11.06 12:48



Здравейте.


Формулировката е на дъщеря ми, девет години, трети клас. Иска да учи нещо специално, най-близо е рисуване, но не е съвсем което си има детето предвид. Училище по изобретяване би трябвало да значи някакви майсторлъци, нещо, което да измислиш, направиш, изработиш, сътвориш. Моля, кажете ми, ако не училище, което да би ми било някак полезно с паралелка по-нещо-си, поне подобие на кръжок, някаква идея въобще? Танците са й скучни, спортът също. Не я вълнуват постижения, за да гони състезания, медали, представления, иска да твори и това е. Моля за помощ, ако някой нещо може да ни предложи.



- - - -
Work it like you're working a pole
Shake it 'til you're shaking the floor

Тема Re: Училище по изобретяване?нови [re: Бeзcъннa]  
Автор GeniusLoci (просто минавам)
Публикувано30.11.06 16:42



Мисля че това е най-близо до описаното.
http://nik-bg.com/clubs.php
Една позната беше доволна от тях. Провери на място


1 000 024... 1 000 025... 1 000 026...

Тема Re: Училище по изобретяване?нови [re: Бeзcъннa]  
Автор ha! (ентусиаст)
Публикувано30.11.06 20:59



е скъсвате ме! как ще учите изобретяване, нали не е изобретено още


ученене на математика, математика, математика, логика, компютри, физика, биология, химия .... и разни умения с ръцете (почва се с белене на картофи и плетене с 1-2-5 куки....)
трябва си талант, логическо мислене, усет за връзките между нещата и много учене
на всичко. нужна е огромна база данни

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ

Тема ми то това... не се учи в училище :)нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано01.12.06 00:19



Кефи ме формулировката на дъщеря ти и идеята, че творците се явяват такива следствие ученото в училище :)

За да не се разочарова, опитай се някак си да й обясниш, че училището е необходимото зло... няма да я направи творец, просто ще я научи какво е това "глина, пастел и компютър"

. Училището дава основата - тази, скучната основа, без която няма да мине.

Баща ми ми обясняваше... горе-долу на тази възраст... "Ако искаш да правиш роботи като R2D2, трябва да учиш математика... Този замък, който чертаеш... за да не се срути, ще трябва да научиш малко математика, че и физика..."
И за да не е само математиката - художникът, при който ходих на консултация в 6-ти клас: "За да се научиш да рисуваш човешки тела, ще ти трябват малко познания по анатомия..."
В общи линии заради тях си давах зор да уча математика, биология, физика, че и всичко останало (в случай, че ми потрябва :))).

Училището по изобретяване трябва самата тя да си го изобрети, всичко останало е насила работа :)

Ако имаш възможност, осигури й материалите, които ти иска, за да осъществява идеите си. И не й обяснявай, че това няма смисъл. Без значение къща за кукли Барби ли ще прави от кашон и кибритени кутии или я е споходила идеята за автомат за чадъри еднократна употреба.

Противя се на идеята за специализирано училище или кръжоци на тази възраст, защото там те вкарват в някакъв калъп, дават ти някакви познания, но и ти отнемат онази уникалност, която вероятно е силната ти страна. Всички правят едно и също - това, което се преподава в училището (курса, кръжока).
Ако ти го правиш по различен начин... рядко се толерира.

Лично мнение, разбира се, но щом постиженията, медалите и състезанията не я вълнуват, значи едва ли ще се чувства добре в атмосфера, в която всеки се опитва да получи овациите на съучениците и учителите.

"Ако не си в състояние да събереш идеята си за филм на визитка, значи нямаш филм."

Тема Re: Училище по изобретяване? [re: GeniusLoci]  
Автор Бeзcъннa (inside)
Публикувано01.12.06 16:44



Нямам време и да мисля в момента, но да кажа, че се обадих - моден дизайн и аксесоари - 40лв за месец, 12лв за единично занимание, събота по два часа. В случай, че някой друг се интересува. Друго не съм питала, ако успея да стигна до там, утре ще проверя. Май съм попадала на страничката, но тоя път въобще не ми се издирваше, благодаря ти.



- - - -
Work it like you're working a pole
Shake it 'til you're shaking the floor


Тема Re: Училище по изобретяване?нови [re: ha!]  
Автор Бeзcъннa (inside)
Публикувано01.12.06 16:48



Ти сега. Посока е, като за настроение. Иначе се е запънала къщи да строи!

Архитект ще да става, темата от две години насам. Затова математиката й е номер едно, да не убие хората, ако не си прави проектите както трябва! Знае детето, че нищо няма да може нататък да си избира без база данни.



- - - -
Work it like you're working a pole
Shake it 'til you're shaking the floor

Тема Re: ми то това... не се учи в училище :)нови [re: Hell]  
Автор Бeзcъннa (inside)
Публикувано01.12.06 16:57



Не те бях прочела като казах за къщите и математиката!


Не е стремеж да замести "скучното" училище с друго. Просто добавка. Сигурно не й е достатъчно у нас да си правим неща, а иска да ги споделя с други деца, не само с мен. Вечно носи я картички, я пръстенчета, последно показвам макраме, на половин клас гривни са обещани, няма мърдане! Таен клуб се събира, къщи строим, найш колко купи с пуканки е това! Единственият "проблем" с училището е ставането рано и нищо друго. Поне засега де. Просто не искам да се чувства изгубена без пролука за желанията си, да не забрави да ги показва, ако ме разбираш. Мисля, че ако вижда, че с желание начин се намира, ще има стимул да иска и да иска да постига неща, някаква такава ми е логиката.



- - - -
Work it like you're working a pole
Shake it 'til you're shaking the floor

Тема Re: ми то това... не се учи в училище :)нови [re: Бeзcъннa]  
Автор MaмaMъpмopaнa (гальовна)
Публикувано01.12.06 20:30



Ако си в района на Павлово, давай да ги запознаем с моя син. Ще си допаднат мисля. същата картинка е почти и той, ама още не е на това ниво. Иначе, дай му да измисля кво да сглобява от купищата конструктори, една книжка с оригамита я прави наизуст. А как му щрака мозъчето, не мога да ти опиша. Аз се комплексирам и се хващам колко съм закостеняла.

Да си въздъхна де


да ти е жива и здрава щерката.

Обичам да обичам!


Тема Re: Училище по изобретяване?нови [re: Бeзcъннa]  
Авторknife (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 13:25



Същата картинка е и синът ми - 14 г., VII клас, оставя ли го, цял ден превключва между компютъра и Discovery. Той отива обаче и по-далеч - иска да стане изобретател. Като го питам - на какво изобретател - ами на разни хитри машинки, мамо. Последната му мания, с която ни тормози, е да ходи някъде по автоморгите и да си събира чаркове. Казвам му, а работилница не щеш ли, къде ще майсториш? А той - ако не можеш да ми наемеш(

), може и долу в мазето. Не му омръзна да играе с боклуци и да майстори всевъзможни неща.
И аз като останалите майки му говоря за знания по математика, физика, химия, но не, човекът е практик и теорията "само го тормозела излишно". Повдигнах въпроса за кръжок, в Общински детски комплекс има подходящи - не иска, губели си времето с безполезни модели. В тази връзка - няма ли интересни занимания в Двореца на децата в София, защо не провериш там, Безсънна?
Иначе се възхищавам на деца с работещо въображение и сръчни ръце. Гърците казват на такива хора "полимеханос"



Тема Re: Училище по изобретяване?нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано08.12.06 13:55



Здравей, Безсънке. Нядявам се , че си имала основателна причина да не наминеш на последното ни събиране


А сега по темата: При нас в читалище Витоша има подобни "кръжоци" - грънчарство, керамика , но пак си мисля ч е те са от изобразителните изкуства. Дали това имам предвид щерката ти? Може би има подобни и в другите читалища. Аз лично "училище по изобретяване" го свързвам с нещо от рода на разни електронни схеми, авиомоделизъм и др. откъм техническия смисъл, но и затова и не ме влече и не разбирам от изкуство, освен гоблените разбира се




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.