Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:34 05.10.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Допълнителните дейности в градините  
Автор imro (мама на двама)
Публикувано29.11.06 12:04



Здравейте мами и татковци!
От известно време ми се въртят разни въпроси из главата свързани с т. нар. допълнителни дейности в детските градини - английски, футбол, плуване, танци и др. Бих се радвала да споделите как стоят при вас въпросите с плащането, организацията на самите дейности, правят ли са т. нар. "открити уроци" на които да присъствате вие и всякакви други мисли, които ви хрумне да споделите.
Натъкнах се на следният парадокс в нашата градина - синът ми посещава градината само половин месец поради заболяване, но плаща пълна такса за допълнителните дейности, независимо, че не сме ползвали тези услуги.

Зададох въпроса, но касиерката доста се смути и така и не можа да ми отговори. После ми беше обяснено, че часовете си ги бил взел с другите групи, което не е вярно. "Открити уроци" нямаме. Вече 3 години той посещава такива дейности, но досега не съм присъствала на "открит урок", на който целта трябва да е да видим какво са научили децата, а и за какво плащаме допълнително.
Незная как е в другите градини, затова очаквам да споделите опита си, за което ви благодаря предварително.



Тема Re: Допълнителните дейности в градинитенови [re: imro]  
Автор Cha-noir ()
Публикувано29.11.06 15:10



В нашата детска градина също няма открити уроци, но на празници в края на годината се представят децата. А за таксите, вероятно се плащат за цял месец, тъй като ръководителите на тези занимания са външни и са на граждански договор. Миналата година плащахме месец и половина без госпожата по танци да се появи изобщо, защото била болна. Вие като родители, които плащат трябва да изискате демонстрация на наученото, пък директорката да намери начин да ви покани на такова представяне.



Тема Re: Допълнителните дейности в градинитенови [re: Cha-noir]  
Автор imro (мама на двама)
Публикувано29.11.06 19:20



Дори и да са на граждански договор няма причина да им се плаща пълна такса без да са проведени заниманията - така мисля. В договора могат да се включат такива клаузи. За мое съжаление обаче, незнам някой от другите родители да е повдигнал въпроса. Това означава, че май пак ще остане "глас в пустиня"..............





Тема Re: Допълнителните дейности в градинитенови [re: imro]  
Автор Cha-noir ()
Публикувано30.11.06 09:22



Явно всичко зависи от директорките. При нас преди година имаше много добър ръководител по танци, но със смяната на директорката смениха и учителя. От другата не сме доволни и повдигнахме въпроса на родителската среща, в началото на годината, но я оставиха. И аз за да не се чувства изолирано детето ми го записах при нея, с голямо нежелание. По английски също смениха госпожата, въпреки че миналата година детето пееше много английски песни и и бяха много приятни заниманията, тази година учат диалогчета - скучно, но пак ги посещава, защото не може днес искам английски, утре не ща.
Не знам дали да те посъветвам да си инициативна и да поговориш с другите родители и да предявите претенции (справедливи) пред вашата директорка за открити уроци. На два пъти по различни поводи поех инициативи в градината и двата пъти постигнах набелязаните резултати, но с цената на голямо недоволство я от страна на родителите, я от страна на перснала. Вече никакви инициативи, ставам МИДА без всякакви амбиции и нищо няма да ме разочарова.



Редактирано от Cha-noir на 30.11.06 09:24.



Тема Re: Допълнителните дейности в градинитенови [re: imro]  
Авторmamio (Нерегистриран)
Публикувано01.12.06 15:25



В нашата детска градина има английски, народни танци, изобразително изкуство, карате и др. Моята дъщеря е в първа група и все още не зная как стои въпроса с "откритите уроци", но със сигурност има. Детето ми ходи на народни танци и по този повод едната госпожа каза, че на тържествата в градината показват какво са научили. Колкото за заплащането мисля, че са го решили много добре - като изтече месеца, заедно с таксата за детската градина според присъствените часове на детето (плащаме по 1,50 лв. на час).



Тема Re: Допълнителните дейности в градинитенови [re: imro]  
Автор sisislava (непознат )
Публикувано15.12.06 16:01



8-мо ОДЗ "Таврия", София
За допълнителните дейности в началото на годината - (октомври), поискаха да предплатим за ТРИ месеца!!! Записах дъщеря ми на спортни танци и на народни танци. Един ден съвсем случайно чух в разговор между една майка и нащата учителка, че спортни танци за нашата група няма.... Веднага се намеси и казах, че съм си платила за спортните танци и как така нне са ни уведомили, че са отпаднали от програмата. Отговори ми се с недомлъвки, че май не са отпаднали нацяло, а само се забавило започването.
После пак се усъмних, че изобщо нямат спортни танци, понеже дъщера ми ми казва, че имали само един учител по танци (мъж), а от преди това, бях разбрала, че мъж води народните танци.
Днес, случайно си открих квитанцията, с която смятам да отида при директорката и да си поискам парите за трите месеца спортни танци, които очевидно не се провеждат.
Да видим какво ще стане и ще ви пиша пак.



Тема Re: Допълнителните дейности в градинитенови [re: imro]  
Авторeднa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано15.12.06 20:36



При нас е така този въпрос- плаща се само за присъствие, но от тази година се плаща предварително за 3 месеца и при отсъствие се приспада сумата следващите месеци. Има в края на всеки " срок" открити уроци, особено по английски, винаги и за Коледа.





Тема Re: Допълнителните дейности в градинитенови [re: imro]  
Авторbet (Нерегистриран)
Публикувано19.12.06 14:30



zdraveite roditeli,
az su6to mnogo se draznia na tezi dopulnitelni meropriatia /na usloviata za pla6tane/. V na6ata DG za 4 hodinia se pla6ta 1/2 taksa, a za 5 - pulnata taksa, ta se 4udia koi rukovoditel 6te si pravi truda da organizira 8 meropriatia na mesec kato za 5 i za 8 vzima edni i su6ti pari. Ot tazi godina poiskahme da se sledi s dnevnik v grupata izlizaniata na decata i sega e malko po-iasno kolko puti v meseca sa pose6tavali dopulnitelnite deinosti.
Samo s logopedkata ne6tata ne sa iasni, tia populva dnevnika v grupata bez otsustvia, na kasata mi iskat po-malko pari /logopeda se zapla6ta na pose6tenie - 2.50/ Ta edinia mesec az prebroih 7 pose6tenia, platih za 8, a se okaza /spored dnevnika/, 4e deteto e hodilo 9 puti. Ta se 4udia to moje da ide 5 puti, a az da platia kato za 7, puk v dnevnika pak da e pulno prisustvieto.



Тема Re: Допълнителните дейности в градинитенови [re: imro]  
АвторШoши (Нерегистриран)
Публикувано19.12.06 15:57



Здравейте,
втора година дъщеря ми посещава допълнителни дейности. Миналата година нищо не споделяше и по никакъв начин не разбирах, че учат нещо, но във втора група нещата вече са по-различни. Вечер самата тя ми разказва какво са учили.
По въпроса за заплащането - при нас също ако детето не посещава дейностите сумата минава за следващия месец, но честно казано, въпреки че е облекчение, не е логично: ако определена седмица се появят 2-3 деца, учителката все пак трябва да дойде до градината и да проведе заниманията. В такъв случай просто не виждам къде им се връзва печалбата на тези преподаватели. Така че нека все пак погледнем и от другата страна на нещата...





Тема Re: Допълнителните дейности в градинитенови [re: Шoши]  
Автор imro (мама на двама)
Публикувано20.12.06 19:03



Е да де, но като се появят всички деца печалбата е достатъчна и нещата се компенсират. Плюс това те комбинират заниманията - поне при нас - имат по две групи на ден. Тъй че това не е основателна причина според мен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.