Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:57 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема РОДИТЕЛИ И ДЕЦА ЗА НАСИЛИЕТО В БЪЛГАРСКИТЕ УЧИЛИЩАнови  
Авторgganchev (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 14:49



Убеден съм ,че вече трябва да се спрат тези гаври и тормоз между съученици и преподаватели и всички да стоим от страни и нищо да не предприемаме.Не може да има такива своеволия било на ученически лагер ,а особено в училищните стаи,пък да не говорим по време на час.Няма такова положение никаде,след като някои нарушава дисциплината прави каквото му хареса,не зачита никои и като цяло пречи на всички на този човек не му е мястото в училище.
Ние даваме мило и драго нашите деца да живеят в по - добър свят,да им се даде шанса да постигнат мечтите си,а не да ходят със страх на училище да не би някои тяхен съученик в стремежа си да се направи на велик да не дава боже убие някои,чак тогава ли да се вземат мерки.Нека не чакаме това да се случи.
Едно време имаше трудови възпитателни училища,тези които отиваха там незнам да ли станаха по-добри хора,но определено имаше респек и страх у младитеИмаше дисциплина.Време е накои да си понесе наказанието за постъпките с цялата сила на закона.И дано това накара другите които вървят по стипките на тези хора,ученици,съученици се замислят следващия път,когато решат да развалят дисциплината в час.





Тема Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА ЗА НАСИЛИЕТО В БЪЛГАРСКИТЕ УЧИЛИЩАнови [re: gganchev]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 15:20



Мнението ти определено е в стил "Часа на Милен Цветков", щото ако не се лъжа от него почна тая истерия около клипчетата и ако някой е виновен за все повечето насилие е именно идеята "Утре ще се видим при Миленчо!". Нека ти кажа - такива своеволия е имало и винаги ще има. Въпроса е в това да ги сведем до минимум. Само че това с ТВУ-та не става, щото от тях се става в най-добрия случай педерасТ, но не и по-добър човек.Ако не им обръщаме внимание никой няма да иска да се прави на велик.



Тема Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА ЗА НАСИЛИЕТО В БЪЛГАРСКИТЕ УЧИЛИЩАнови [re: gganchev]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 15:27



Учителите в лицето на директора на всяко училище с подкрепа на родителите могат да създадат правилник на вътрешния ред с допълнителни мерки на съществуващите сега.

Какво имам впредвид? Ако ученик/-чка нарушава учебния процес и дисциплината, шуми, пречи, стои с шапка и т.н. в час, тогава трябва да му се пише отсъствие, защото на практика той отсъства от учебния процес. Извежда се от класната стая при дежурен учител или училищната психоложка/социален педагог, които веднага принудително му поставят трудово задължение в полза на училището: измиване на тоалетната, прозорец, стълби, подове, уборка на двора, измитане на паднали листа, боядисване на ограда и т.н. Не казвайте, че това ще унизи учениците, защото няма срамен труд. Освен това, ако нарушителят е показал, че не желае да се учи, тогава е редно да му се помогне да се подготви за това, на което ще е единствено способен да си изкарва прехраната. Всички наказани ученици се водят на списък. Ако ученикът/-чката откажат да изпълнят това или избягат, дежурният учител/психолог прави отметка в списъка. На следващият ден ученикът/-чката няма да бъде допусната в училище без родител. Естествено, те ще чакат на опашката, защото няма да са единствени. Естествено, родителят няма да може да отиде на работа, ще загуби пари, но затова пък ще бъде принуден да вземе мерки. На всеки родител училищният психолог/социален педагог ще обясни поведението и най-вече какво ще последва, ако не се предприеме ефективна промяна в дисциплината. Ученикът/-чката не бива да бъдат допускани в училищната сграда, ако се опитат да се оправдават, че родителите не искали да дойдат или пък, ако се изхитри и се опита да влезне за втори/трети час. Такива ученици да се предават на районните полицаи в детските служби, които ще имат грижата да издирят и родителите. За второ провинение в час при същия учител, учителят ще заяви в учителската стая по открит списък отсъствие за целия ден на този ученик. Така, много бързо ученикът ще натрупа ограничението за 15% отсътвия от хорариума на повече предмети и по сегашния правилник, ще му се наложи да се явява на поправителен в края на годината. При системно нарушаване на учебния процес учителският състав с районния дежурен полицай от детските педагогически служби ще имат право да обсъдят и решат в кое районно училище да преместят такъв ученик/-чка. Ако и там се повтори същото поведение, тогава ученикът/-чката би трябвало да няма право да учи редовно средно образование. Ако иска, може да работи, ако му дойде акъл, може да учи вечерно и/или други квалификационни курсове. Средното образование трябва да не остава повече задължително. Отраслите и професиите, в които да могат да работят младежи и девойки над 16 годишна възраст трябва да се разширяват.



Тема Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА ЗА НАСИЛИЕТО В БЪЛГАРСКИТЕ УЧИЛИЩАнови [re: Go6k@]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 15:41



Явно не си видял/чул какъв невъобразим хаос/шум е по време на учебен час в повечето училища. Учителят дори не му се чува гласа от малкото деца, които се опитват да учат. И да говори тихо, и да вика, и да пише двойки или шестици, дори да се опита да предизвика интерес с някой любопитен факт/виц/експеримент, много деца нямат елементарно възпитание и с тях не може да се осъществи никаква комуникация. Да не си мислиш, че съм учителка или имам нещо общо с тази професия. Просто децата ми сменяха три квартални училища, докато ние сменяхме квартири. Сега са от една-две години в елитни училища. В НПМГ такива проблеми сега няма, но и там е имало едно много талантливо момче, което имало навика в часовете да прекъсва преподаващия по средата на изречението многократно и да предизвиква спор, който губи времето на всички. След многократни разговори с него и с неговите родители, той не си променя поведението и бива изключен. В другото така наречено елитно НПГФП учи другия ми син и в повечето часове е невъобразим шум и хаос от учениците, които най-демонстративно стват. разхождат се, ходят с шапки и така... Тази реалност я наблюдавам и знам от документираните клипчета от синовете... Повечето родители не желаят да повярват, че това го правят системно техните деца и измислят всевъзможни оправдания, подкупват или заплащват учителките. Учителките пък в повечето случаи са вдигнали ръце и не използват дори възможностите на сегашния правилник напр. не вписват редовно отсъствията... Ми, като децата като всички деца се пробват до къде могат да стигнат. И ако отсреща няма стоп, няма никакви ограничения, няма никакво внимание към техните постъпки, те се губят, но все още не осъзнават последствията...



Тема Eвче,нови [re: Eв]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 16:36



драга моя, съжалявам, но за поведението на един олигофрен в час не са отговорни учителите, а родителите. Училището не е с възпитателна функция от доста години насам. Иначе съм доста наясно каква е ситуацията, завърших училище преди 7 години. Относно работата в училище и наказанията чрез работа - пълна глупост, поради факта,че са неизпълними. Това не ти е казарма все пак. За незадължителното образование - също откровена глупост. Нищо лично, просто очевидно си доста заблудена за някои неща. Не ми се обиждай, но си си измислила или цитирала отнякъде неща, които биха били ЕВЕНТУАЛНО приложими през дълбокия социализъм...Айде да не спорим повече, че не виждам смисъл просто.



Тема Re: Eвче,нови [re: Go6k@]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 20:16



Това образование ли го наричаш?!? Така наречените от теб олигофренчета не са еденични случаи, а масовка в класната стая. За това, че училището не било с възпитателна функция от поне 10 години всички, които живеят тук, го знаят. Знае се, че и средното образование е задължително. Но реалността е съвсем различна и разбирам, че не си наясно, защото даваш само квалификации и никакви решения. Щом не си заблуден, защо да не чуем как да се решат тези проблеми. Защо да не са изпълними ограниченията чрез работа? Защо трябва деца, които не желаят да учат, да стоят в училище и да пречат на другите, които желаят и на даскалите? Като ти тръгнат децата на училище, ще разбереш, че нещата не са само в твоите ръце, т.е. родителите, които са дали добро възпитание и изградили ценностна система на децата си нямат думата...просто са малцинство...



Тема Re: Eвче,нови [re: Eв]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 20:44



Драги ми смехурко, само моля те не ми се пеняви насреща. Решения не предлагам, `щото решението е едно - реформа, но не с "мерки" като тези, които ти си предложила. Има си доста по-европейски начини. Учил съм в Англия, в обикновено квартално училище, мога цял ферман да ти изпиша за английската система на обучение, но само ще кажа, че в сравнение с тях, ние сме още в ерата на килийните училища. И въпреки това, там също има инциденти, само че те не се решават по новините или чрез системата "Вържи си попа, да ти е мирно селото", тоест "Изключваме еди кой си и за нас проблема е свършил". Говорят с децата и ги карат да разберат какво са направили, вместо да ги наказват и така да ги озлобяват още повече.
Не виждам смисъл да споря с теб...очевидно нямаме едни и същи възгледи за нещата. Живей си в измисления си свят със социалистически разбирания за възпитание и бъди щастлива.



Тема Re: ...нови [re: Go6k@]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 21:10



Браво, точно подбни мисли се очакват да се появат и в хората, от които зависи. В Англия и бездомни кучета нямат, нали

И спокойно можеш да потърсиш помощ в уличния полицай, нали? И още колко други неща са подредени... Заслужили са си ги...Представи си, учителите си говорят приятелски с младежа/девойката (да не мислиш, че не е ставало) и ги карат да разберат какво са направили... Ми, какво да са направили? Имитират силните на деня... Били са пред очите им от най-невръстна възраст и все още са за техен "пример"... Е, като как ще убедиш такива деца в каквото и да е? Когато цялото общество нямат единна ценностна система? Когато успеха чрез насилие е приоритетна "ценност"... Хайде, със здраве



Тема Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА ЗА НАСИЛИЕТО В БЪЛГАРСКИТЕ УЧИЛИЩАнови [re: gganchev]  
Авторkakata (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 10:00



Kе знам защо се реагира така неадекватно и насилниците се разминават само с административни училищни наказания.
Насилието е престъпление и насилниците трябва да се преследват включително и наказателно, с прокурор. За случаите да се образуват и досъдебни производства.
Специално за случая с Бургас, за назването с фекалии, тия момченца трябва да бъдат прегледани от психиатър и да бъдат отстранени от училището на нормалните деца. Ако искат да посещават, нека посещават училище за деца с сихически отклонения.
Само една седмица престой сред олигофренчета ще им се отрази много добре.
Обществото трябва да покаже на насилниците, че има правилаи трябва да ги спазват.
Очевидно и родителите им са също толкова неадекватни.



Тема Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА ЗА НАСИЛИЕТО В БЪЛГАРСКИТЕ УЧИЛИЩАнови [re: kakata]  
Авторpoдитeл (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 10:51



Мисля,че новоизлюпените ни педагози не са достатъчно мотивирани(не говоря само за пари).Много от тях са записали педагогика.т.к желаещите за тази специалност са малко,и при кандидатстване лесно се влиза.Записват я не за да станат педагози,а за да станат висшисти.Много от тях след като завършат,дори и не си помислят да стават учители и по-добре.Другите като постоят малко без работа и казват;абе учител-учител,нали е работа.Решение на проблема нямам-има си цяло министерство за тази работа.Не мисля,че който и да е от моите бивши преподаватели,ще допусне някой палячо да му проваля часа.Нека по-младите да вземат пример от тези,които имат повече стаж,та ако ще и да са против някои от методите.Не ангажирам никого с моето мнение,най-малко целя да убиждам някого или да се заяждам с него-просто искам да насоча вниманието Ви в тази насока.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.