Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 20.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Тема Трудно=отказ, лесно=прави се!нови  
АвторMaммaMиa (Нерегистриран)
Публикувано10.10.06 12:32



Сигурно ще кажете - присъщо е на това поколение, или пък не? Моля ви споделете как е при вашите деца, отказват ли се при трудност в училище, а вие как им въздействате?

Синът ми е втори клас, буден и палав, прави грешки в писането (нормално), недолюбва четенето и му се отразява на правописа, а математиката му е стихията. Сам си съставя нови задачи, кака му ги проверява. Да, ама като трябва да се упражнява в четене и писане допълнително, срещам ужасна съпротива! И в занималнята е така, не иска нищо в повече от домашното да пише. Как да го склоня да се упражнява??? Говорих, убеждавах, оставих го сам да се оправя, промяна няма! Чудя се дали да използвам някаква форма на награда, но се страхувам, че ще се усети и ще почне да го прави само срещу нещо. С кака му нямах тези проблеми, знам че момчетата и момичетата са различни, НО? Приемам съвети всякакви!



Тема плавнонови [re: MaммaMиa]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано10.10.06 18:45



Нормално е да не иска да направи това, което му е трудно, защото смята, че няма да може да го направи. Затова с нещата, които са му трудни, подхождаш много плавно. С четенето започвате с неща, които той може и не са му трудни. И вдигаш сложността постепено, така че почти да не усети затруднение. Така ще види, че нещо може да му се е струвало много трудно, но всъщност го е направил с лекота.
децата обичат да правят неща, които могат. Дори забележи, когато усеща, че може, няма проблеми сам да си създава предизвикателства и да вдига трудността. Но когато няма "ключа към следващото ниво", не знае как да продължи нататък и му е трудно.
Четенето се научава с практика. Просто в началото му давай да чете само някои думи или кратки изречения, въпреки, че му е под нивото.

Толкова от мен с теорията





Тема Re: плавнонови [re: else]  
Авторpre.sto (Нерегистриран)
Публикувано10.10.06 18:56



I go hvali mnogo-dori za naj-malkija uspeh pri 4eteneto!
Ne znam kak ste s televizijata-oba4e ja ograni4i mnogo-tja e naj-goljamata pri4ina za6to dezata ne 4etat.A ,da ,i drugo-zapi6i go na bibilioteka za deza - neka toj si izbira sam knigite.Taka 6te vzimate tova,koeto nego go interesuva , a tova zna4i,4e 6te ima interes da razlisti knigata.
Uspeh !





Тема Re: Трудно=отказ, лесно=прави се!нови [re: MaммaMиa]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 08:49



ми дай му нещо което ще му е интересно за четене!
по времето на мойте даваха някакви екшън филми и много зарибяващо имаше книги по тях ....

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема На тази възраст мотивацията е игра...нови [re: MaммaMиa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 13:41



На тази възраст децата могат да бъдат заинтригувани, ако трудните неща се поднасят под формата на игра. Щом си пада по математиката, нека да "пише" и разписва задачи, не чисто математически. Намирай и му предложи логически задачки, анаграми, судоку и дори може да се състезават с каката или всички вкъщи

На времето децата ми момчета, много харесваха фентъзи и по край интереса прочетоха много книги. Може да се пробва и чрез някое хоби напр. шах/табла/карти, за което детето е полюбопитствало и трябва да се научи още нещо...и така започвате да четете как се матира в два хода и спирате на интересен момент и оставате то да продължи, ако иска... Има на пазара интересни книжни поредици за открития, изобретения, магии, коли, замъци, обичаи, отговори на любопитни въпроси "защо?"... С някои от тези факти детето може да "блесне" сред приятелчетата. Едното от моите деца четеше весели шеги и вицове, а другото си падаше по притчи, легенди, свързани с човешката история, които след това разказваха пред приятелчета и така печелеха публика. Просто трябваше да събудя и подклаждам само тяхната суета. Човешка слабост... Ако в семейството четете, то и децата ще имат пример. Ако обаче нямат такъв пример, няма как да им спечелите доверието. Може чрез друг човек, чичо, дядо, баба, леля, авторитет за детето. За шахът напр. децата ми научиха от единият си дядо, които ги запали на тази тема...



Тема Re: Трудно=отказ, лесно=прави се!нови [re: MaммaMиa]  
АвторA. (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 21:24



Детрто на мои познати се научи да чете от комикси.
Комиксите се оказаха по-интересни от книжките, като за начало и така постепенно мина към книгите. Сега чете много, но отказва да чете задължителните книги.



Тема Re: Трудно=отказ, лесно=прави се! [re: A.]  
АвторMaммaMиa (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 15:26



Благодаря на всички за изказаните мнения и за съветите!

Да, наистина при него, както и при почти всички негови връстници, проблемът е в прекаленото гледане на телевизия! Което аз ограничавам, когато съм вкъщи, но когато е сам или с кака си - настъпва телемаратон! То не са детски, сапунени сериали, и не знам какво още. Имам чувството, че са зомбирани.

Относно четенето у нас - ами четем, аз ако има как, бих прекарвала свободното си време изцяло в четене, а не с домакински задължения, ама не става. А на мен ми се заявява, че съм изчела всички книги от библиотеката като малка щото тогава не е имало телевизия нон-стоп! Е, така си беше!

Иначе комикси и разни енциклопедични списания от рода на Дребосъчетата по света чете, дано с времето се увеличи ищаха му към книгите, много се надявам, говорим си, дано от многото приказки все нещо му остане в главата!

А при вас как е, или е било, относно телевизията?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.