Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: допълнителните пари в градината!нови [re: mayski]  
Автор Дeлфин (елфин)
Публикувано13.12.06 19:08



Извинявайте, но не съм съгласна с недоволството ви. В крайна сметка това са пари, дадени за цялата година. Това са пари, дадени за децата, за материалната база, за мястото, където детето ни прекарва по цял ден. Това са пари, които се отчитат строго и със сигурност не отиват другаде, а за да се чувстват децата по-добре.
Не помня точно каква сума събрахме тази година. Мисля, че беше по 50 лв., като в нея се вкючваше закупуването на едни столчета за децата + консумативите за годината. Част от парите, събирани от всяка група ще се отделят за облагородяване на съоръженията за игра на двора. Салфетки, тоал. хартия и пари за вода даваме всеки месец, но често се случва да позабравим. Ето, сега се сещам, че този мес. не съм давала. Директорката ни е много дейна и все е в общината, търчи насам натам, но пари трудно се намират. От общината отпускат за годишни ремонти, и то мн. малко средства, за храната мисля, че се поемаха пак от тях...
Всъщност, незнам точно как се финансират, но факт е, че таксите никак не са високи - около 40лв. на мес. Изборните не ги броя, всеки родител си преценява. Но съгласете се, че първо за учителките всъщност е унизително да се молят всяка година, сякаш събират пари за себе си, второ - факт е, че държавата не отпуска достатъчно средства за градините и трето - факт е, че никъде никой няма да ви гледа детето за по 2лв. на ден, включващи и храната. Защото всъщност толкова плащаме - 2лв. на ден!
Е извинявайте, но при това положение 50лв. на година, че дори и 100 не ми се виждат много. Ако имах финансова възможност, щях и много повече да давам.



Тема Re: Това супер-частна детска градина ли е?нови [re: himbeer]  
Автордeлфин (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 20:07



Миналата година дъщеря ми ходи на частна детска група и там не е имало такива неща
А колко беше месечната такса в тази частна група?

Сега е в държавна детска градина и получават дори четки за зъби, за материали не си говорим на родителските срещи.

всъщност това не е в БГ, нали?



Тема Re:нови [re: дeлфин]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано14.12.06 10:38



Именно - месечната такса беше достатъчно висока, за да си покриват разходите.

Трудно се намира място в детска група ДО 3 год.И там ходят деца "по спешност" ако родителите работят и няма кой да гледа децата.

А в държавна детска градина ОТ 3год. не всяко дете получава място. Там се плаща по доход, което като сума излиза почти същото като в частна група, но часовете са повече

и има екстри, които се плащат от държавата.


п.п. Не е в България.

by himbeer


Тема да, празниците...нови [re: babaToHka]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано14.12.06 10:55



Ние не събираме пари за подаръци за децата, защото те получатав малки нещица от градината, но ние родителите събрахме малко пари за подаръци за момчетата, които правят цивилна служба и възпитателките



А утре децата ще ходят на куклен театър. Това се плаща от градината, а събират по 2 еур. защото са организирали транспорта, който го плащаме ние.

За справка : Водила съм дъщеря ми на същият този театър и платих по 6 еур за всеки. Тогава тя беше по малка и дори не искаше да остане до края. Мисля че останахме само 15-20 мин. И точно до входа продаваха напитки и разни дребни неща, тя си хареса една вълшебна пръчка, за която платих още 6 еур Така че мисля че нямам причина да мрънкам

by himbeer


Тема Re: допълнителните пари в градината!нови [re: mayski]  
Автор Vangelia (непознат )
Публикувано14.12.06 14:45



Аз имам син на 2 годинки и ходи на ясла. При първата родителска среща се разбрахме да съберем по 20лв за неща от които има нужда да се вземат. Някои са дали 30,други 10,кой колкото има възможност. Блокчета,моливи си купихме допълнително и за всеки театър плащаме по 2.50. Не зная колко излиза общо,но така на части ми е по-добре.На куп да дам 50-70 ще ми е по-трудно. Но това,което давам за сега нямам против,нали ми е първа година,но и бебка като тръгне не зная как ще е.



Тема Re: допълнителните пари в градината!нови [re: Дeлфин]  
АвторШoши (Нерегистриран)
Публикувано19.12.06 16:10



Напълно съгласна съм. За 40 лв месечно искаме да ги гледат безупречно, хранят, възпитават, да им купуват подаръци, организират куклени театри? Е не става. По колко лева даваме за какви ли не глупости? По колко лева давате всяка седмица за шоколади, чипсове и Лъки бой? Умножете тази сума по броя седмици в годината...
Ние тази година събрахме по 70 лв. Зная, че на някои родители им е трудно, но имаше възможност и да дадат 30-40 лв, а следващия месец - останалите. В крайна сметка всички тези пари отиват за децата ни и вярвам, че нещата, които им осигуряват, не са излишни.



Тема Re: допълнителните пари в градината!нови [re: Шoши]  
Автор Gaspode (the wonder dog)
Публикувано21.12.06 17:35



Събирахме пари в детската за нещо си. Оказа се, че част от парите останала. Госпожите там решили и купили телевизор. До тук горе-долу ОК. Обаче:
1. Ако децата ще гледат ТВ защо да ги пращам на детска? ТВ имам и в къщи. Знам, че на госпожите така им е по-лесно - пускат филма и децата се кротват, но това ли им е работата?
2. Никой не пита нас, родителите, какво да направят с "излишъка". В крайна сметка тези пари са дадени от нас за нашите деца и мисля, че имаме право на мнение.
3. След края на годината в детската имаше ревизия от общината. Познайте какво се случи - телевизорът, купен с "излишните" пари, беше заприходен към общината. Обяснението - градината била общинска и нямала собственост... собствеността била на общината. Та какво пречи след месец-два този телевизор да се озове в някой общински кабинет вместо да остане в градината?

А за училището не ми се разказва...

Само да вметна - въобщте не говоря за сумите... само за начина на събиране и разходване... както и за липсата на контрол.

I can explain it in Dog, but you only listen in Human.


Тема Re: допълнителните пари в градината!нови [re: Gaspode]  
АвторШoши (Нерегистриран)
Публикувано22.12.06 14:52



1. Това, че има телевизор, не значи, че всеки ден часове наред гледат телевизия. Може да им се пуска само нещо образователно например, или в редки случаи за разнообразие.
2. С излишните пари госпожите купуват по малко лакомства за празниците, някоя нова играчка, ако са забелязали, че има нужда (все пак те най-добре знаят) и т.н.
3. Чия собственост остават даренията не зная, но се съмнявам, че на практика някой ще вземе телевизора.
Искам да уточня: не съм максималистка. Не смятам, че е абсолютно необходимо тези екстри непременно да ги има в градината, но намирам, че всичко това са допълнителни възможности за разнообразяване. Фактът, че в групата ни има 2 дарени компютъра не означава, че и двата стоят включени, нито, че децата непрекъснато висят на тях. Лично аз имам доверие в учителките и вярвам в здравия им разум.



Тема Re: допълнителните пари в градината!нови [re: Шoши]  
АвторDark (Нерегистриран)
Публикувано27.12.06 21:50



виж, пари за глупости дават тия които имат излишни и не им са мили децата

шоколади, чипсове и лъки бой не се купуват и съответно нямам какво да умножавам



нека бъдем реалисти - събирането на пари е всяка година и в един момент ти писва - призива *За доброто на децата* мен не ме кефи

то от какво ли няма нужда общината, но не е редно да плащаме още веднъж

нали има данъци, дерат ни яко - има и за нов килим, и за нови столчета и тн



Тема Re: допълнителните пари в градината!нови [re: Шoши]  
Автор Gaspode (the wonder dog)
Публикувано04.01.07 12:13



1. Може да е така, а може и да гледат безконтролно. Доверяваме се на преценката на госпожите пак. А и те са хора...

2.1. Излишните пари реално са на родителите и е редно те да разполагат с тях. Това, все пак, са вашите пари, нали?
2.2. В моят конкретен случай не става въпрос за излишни пари в размер "за семки и бонбонки". Все пак един телевизор струва маааалко повече от няколко чипса.
2.3. Лакомства за празниците по принцип купуват отново родителите. За което се събират нарочни пари.
2.4. Аз лично съм против разните джънк фудс - зайо байовци, чипсове и пр. "лакомства". Бих предпочел в градината детето ми да яде нещо по-добро.

3. На практика може и да не го вземат. Честно казано не ме и интересува много. Но тук въобще не говорим за дарения. Защото за да е дарение то трябва да бъде оформено по надлежния ред. Тук говорим за "ничии" пари. Събрани от родителите най-често без разписка дори. Безконтролни. Безотчетни.
Да си призная, най-много ме дразни точно тази безконтролност и безхаберие. Не ми тежат парите, които съм давал и давам в градината и/или училище. Дразни ме начина, по който са решени нещата. Явно са необходими допълнителни пари... нека се измисли механизъм как да се събират, разходват и отчитат.

Уффф, навлезнах отново в безсмислен спор май. Спирам :)
Само последно - едно любопитство ме гложди - за какво смислено нещо могат 6 годишни деца самостоятелно да ползват 2-та дарени компютъра?

I can explain it in Dog, but you only listen in Human.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.