Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:36 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как да махнем памперсанови  
АвторTинa (Нерегистриран)
Публикувано25.09.06 11:04



Синът ми е на 2г. и 2мес. и все още упорито отказва да ползва гърнето.Когато се опитаме да го сложим на него започват писъци и протести,ако все пак успеем да го направим-той просто си стои на него известно време след което си носи памперса и чака да му го сложим.А за това ,той сам да каже,че му се пишка или нещо друго и дума не може да става.Опитваме се да му обясним...но нищо не се получава.
Вие как успяхте да го направите......?



Тема Re: Как да махнем памперсанови [re: Tинa]  
АвторЛилия (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 00:08



Ами ние успяхме без да искаме. На 2 години също, бяхме на село при баба заедно с една година по-голямата братовчедка. Тя вече си казваше и ползваше гърнето, а моето дете като я видеше, искаше и то да прави същото. И така - както си му се смеехме - за десетина дена се научи.



Тема Re: Как да махнем памперсанови [re: Tинa]  
АвторMaмa (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 08:51



Много сте закъснели. Децата трябва да ползват гърне около годинката, на две седят на своя дъска в тоалетната.
Производителите на памперси излъгаха хората, че е нормално децата да се напишкват и наакват до 3-4 години.



Тема Re: Как да махнем памперсанови [re: Maмa]  
АвторTинa (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 09:07



За мен не е нормално децата да ползват памперси дори на 2 годинки,даже започвам да се притеснявам,че това ще се превърне в проблем.Синът ми ходи на ясла от около 4 месеца и там редовно го слагат на гърне/поне така казват/,но когато попитаме правил ли е нещо в гърнето се оказва че просто си е поседял ,а после е използвал....памперса.Сестрите казват че това е нормално,и всяко нещо с времето си, но възможно ли е това да стане без намеса от наша страна,и ако не- как да го накараме да забрави памперсите?



Тема Re: Как да махнем памперсанови [re: Tинa]  
АвторMaмa (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 09:56



В по-старите книжки за отглеждане на деца пишеше, че преминаването от пеленки към гърнееетап от развитието надетето. Не е само физилогия, но важен етап от психическото му развитие.
Прозиводителите на памперси сигурно плащат на педиатри, които да убеждават хората, че е нормално дечица които даже познават буквички да се наакват в гащите.
Махнете памперса и го оставете да походи пет минути мокро, да почувства дискомфорт, покажете му че и вие с тати не носите памперси, ако не иска на гърне, то може като мама и тати в тоалетната, но на специална дъска.
Питайте родителите и бабите си, да кажат трикове от преди ерата на памперсите.



Тема Re: Как да махнем памперсанови [re: Tинa]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано26.09.06 10:07



Да, първото нещо, което трябва да направите е да му махнете памперса и да го оставите да изпитва дискомфорт като се наака или напишка. (Нямам предвид да го държите с часове с мокри гащи)
Много добри са съветите да подражава на някого. Ако няма по-голям брат или сестра, може на вас, но му купете специална дъска за тоалетната чиния. Децата много се впечатляват от примера на по-големите.
Успех!



Тема Re: Как да махнем памперсанови [re: Tинa]  
Автор ЛилииMими* (каки)
Публикувано26.09.06 19:48



С ходене по мъките и постоянство. Моята кукла е на три и пак от време на време си търси памперса. Голямата ми грешка беше че и купих музикално гърне, като се изчишка вътре почва "фурелизето" на Бетховен. Кич, та дрънка. Детето схвана само музикалната част на този предмет, но не и неговата основна дейност. Така, че ако ще сте на гърне нека да си е само гърне. Две гърнета - музикални кутии строшихме и нищо- мисия невъзможна. Лятото купих едно приспособление за голяма тоалетна чиния и се започна здравия натиск да махаме памперсите. Личният пример е много важен - като се започна едно ходене до кенефа- мамата, таткото, баткото, каката, комшията ... всички се изредиха да и показват и пак нищо. Един ден просто не издържах и не купих памперси и и казах "няма памперс, има гърне"- последваха сълзи, сополи, 4 часа и победа. Не се отказвай.



Тема Re: Как да махнем памперсанови [re: ЛилииMими*]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано26.09.06 20:58



При мен тези неща отминаха отдавна, но съм сигурна в едно. На две и на три те са толкова хитри,че много добре знаят какво се очаква от тях, но просто не им изнася. И затова се правят на неразбрали.
Синът ми роден 90 г. не е гледан с памперси, то храна нямаше тогава, та памперси.От 6-7 м. до 1 година се научи и си ходеше на гърненце. След това се породи бунт и половин година само в гащи. Полудяхме от него. После пак се научи на гърне.
Дъщеря ми беше отглеждана с памперси, но я приучавахме на гърне още преди годинката. Настина така пишеше в книжките, както казва Мама.
Доста рано махнахме памперсите, само при излизане и то за по-дълго време.
Племенницата ми е на две годинки и четири месеца и не признава никакви гърнета, памперс до дупка и това е.
Аз се опитвах да им кажа отдавна, че е време да започнат да я учат, но те четат други книжки.





Тема Каке, [re: kakata]  
Автор ЛилииMими* (каки)
Публикувано27.09.06 02:59



при мен се случи точно обратното- първото дете е родено през 1993 - току що напъпили памперси по аптеките, сергиите и ЦУМ (само там имаше ЧИКО) , високи наеми , ниски стипенди, изпити, долара щъка, курсови работи и баткото още на 9 месеца го изхождах в каквото ми падне ( според обстановката)- университети, градинки , кафета , театри, библиотеки, местните капанчета . Не ме питай колко кюлотки, памучни пелени и гащури съм изчагъртала на ръка и съм простирала при минус 15 навън зимата . Памперса има своето приемущество, но разглезва преди всичко майката. Сега като се гледам с малката (10 години разлика с батенцето )- ами аз на практика нищо не съм прала, върти пералнята на 1000 оборота и глезанка си ходи с изкуствените пелени. Шибна и памперса и айде на пазар, примерно. Не казвам че е хубаво, просто отчитам научнотехническият потенцал в действие.
Демек колкото по - рано го поставиш на гърнето толкова по - добре.
Но сега мамата търси съвет и аз давам. Постоянство му е майката и да не се отказва. Хитри са и изобретателни.
Понякога крайните мнения ( не визирам твоето) стресират мамите и те са в шок, шах, мат и дама едновременно, а за една борба със захитрал малолетник си трябват сили и самоувереност. Нека да им ги дадем.



Тема Много образно си го описаланови [re: ЛилииMими*]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано28.09.06 10:13



Личният пример е много важен - като се започна едно ходене до кенефа- мамата, таткото, баткото, каката, комшията

Щерката я научи жената, която я гледаше. Нямаше годинка. Не съм я питала как, но вероятно е пуснала в действие някое шамарче по дупето. Но наистина основното е да разбере, че няма алтернатива.

Омръзна ми да светя като кру-у-у-ушка!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.