Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:45 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: otgovoriнови [re: Пeнka]  
Авторпak мaйka (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 15:27



Държавата не "печели" от такива като теб. От повече от 4 години детски, не се дават по списък на всички, а само на съвсем социално слаби. Държавата печели от такива като нас, които си плащаме осигуровки, с които може да се плащат социалните помощи на няколко ромки с n-броя дечурлига. А детските са около 20 лв., твойте 3 години са точно 720 лв., не се притеснавай това не са пари. Маршруткта е 2 лв. поне в София. Моето дете на 8 години харчи джобни колкото твоето на 16, а аз не работя на вън, освен това връщам кредит. От всичко казано (не само от мен) сигурно си си направила изводи. Успех!!!!



Тема отговори втора сериянови [re: Пeнka]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано18.09.06 17:17



ами виж туй за апартамента мисля че е ок , ама хич , даже никак не е най-важното..

по-важно е да се развива и да стане човек , пък ще си изкара пари и не само за апартамент

така че не кюткай за светлото му бъдеще само - а виж от какво има нужда СЕГА за да се чувства ок и да се развива нормално

ако сега израства в мизерия, има вероятност да стане поредния мизерник , комплекси и какво ли не..

никак не е малък да получава пари лично си за него , така че помисли за това..

ми той едно девойче няма да има очи да покани на кафе, ще ходи като цървул,
няма да има пари за фитнес, не говоря за джаджите - телефони, мп3 плаери.....

естествено всеки има различна възможност финансова възможност...

поговори с него - голям човек е

не съм искал да бъда нещо груб с тебе, никому не е лесно сега

относно тъпата държава - майната й - не я намесвай...

а маршрутката от известно време е 1.5 лева в една посока
едно кино не знам - ама сигурно е 5 ка...

ти си навън , питай пак ако има за какво

"Шофьорът има право да прибере за вкъщи това, което сгази на пътя" закон - Западна Вирджиния


Тема Ами аз бях смятала за моитенови [re: Пeнka]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано18.09.06 18:41



Но съм загубила сметката- около 300-400 лв. май бяха. Най-евтините маратонки са 25. 5 бр. слипове- 20 лв., Панталон- най-малко 25 лв. Риза- също. Живееш явно със стари данни за цените.

Омръзна ми да светя като кру-у-у-ушка!


Тема Re: Каква е известната сума пари?нови [re: Пeнka]  
Автор AюмиAши (ронин)
Публикувано18.09.06 19:08



Ами горе-долу е така. Емигрантите едва ли ще се "юрнат", но наистина заплатите са в тези граници (поне в моя бранш) и трудно се намира кой да работи.



За актуалното състояние на цените са те ориентирали другите. Наистина не знам колко струва издръжката на тинейджър, защото моите са малки, но по груби сметки отиват 400-500лв./мес. за 2бр.

Ветрилото, върху което пишех стихове,
се прокъса
в залеза на лятото.


Тема а как се изхранванови [re: karmen]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано18.09.06 23:27



сиракът, дето живее при баба пенсионерка и получава 100-тина лв стипендия от държавата?

Как се изхранват децата на семейство с 2 деца и общ доход 600 лв, половината от които отиват за наем?

Как си изхранват децата всички онези, които не са цигани, но все пак работят на ниски заплати, близки до минималните?

Поглеждайте чат-пат и в чуждите паници, бе хора. Ей така, профилактично.

Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.


Тема Re: Ами аз бях смятала за моитенови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторПeнka (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 23:53



Не съм си ходила в България от април месец тази година.


От това което видях за една седмица там където детето ми живее (не е София) си направих изводи, че нещата не са се променили никак за една година.
Значи преди 3 години получавах 140лв заплата+20лева детски+20лв водих една фирма=180. Имах късмета да не плащам наем, при което за сметки(ток, тел, вода) отиваха към 120, закуска по 0.50ст на ден, за училищни пособия не се сещам, но много добре ми е останало в съзнанието че имахме точно 10лева на седмица за храна - т.е. закуска, обяд и вечеря. Да казвам ли какво съм готвила?

Попитайте ме сега защо съм в чужбина.



Тема Re: за джаджите и др.нови [re: мyшkaтo]  
АвторПeнka (Нерегистриран)
Публикувано19.09.06 00:11



Него само това го интересува от известно време, откак започна баща му да му се обажда по телефона и да го надъхва срещу мен "Искай от майка си, защото тя е богата и ще ти купи, а аз нямам пари за бензин да дойда да те видя, но иначе си купувам коли, вили, апартаменти" И най-лошото е, че говори за родителите ми с думите на баща си и се опитва и да ми заповядва.
"Я да видим сега кое е най-скъпо в магазина та да ми го купиш"





Тема Re: София не е цяла Българиянови [re: пak мaйka]  
АвторПeнka (Нерегистриран)
Публикувано19.09.06 00:24



Явно пак са си големи разликите между цени и заплати в София и такива в провинцията. Ми то откак се помня е така. Е на мен не ми дадоха кредит в Бг, защото не ми беше достатъчно голяма заплатата, нямах поръчители, освен това разведена майка с дете - никаква закрила от държавата - навън си при първия удобен случай.
Не искам да намесвам държавата, но просто не мога да се стърпя.



А моето дете, когато беше на 8 нямаше и 50ст за закуска,защото ядеше сандвичи от къщи. Тогава бяхме по-зле и от времето, когато получавах 140лв. Баща му изпиваше всички пари.



Тема Re: а как се изхранванови [re: Hell]  
АвторAюмиAши (Нерегистриран)
Публикувано19.09.06 09:29



Да, винаги има начин едно дете да се отгледа, просто темата беше, че не му се купуват достатъчно често нови дрехи и обувки. Ами аз на моите също не им купувам, въпреки че доходите ни са на задоволително ниво. Хайде, да речем обувки купувам по-често, защото им умаляват преди да са се скъсали, но дрешките си ги носят до пълна амортизация.





Тема Re: Ами аз бях смятала за моитенови [re: Пeнka]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано19.09.06 10:10



За 10 лева на седмица е интересно какви продукти може да се купят, в което и да е българско село или град днес? Само кофичка кисело мляко и един хляб са лев-лев и двадесет стотинки най-малко и ето ти, отидоха си 10 и повече лева на седмица.... А ако знаеш как здраво хапва един тийнейджър, у дома си имам двама... само на закуска по 5-6 сварени яйца могат да хапнат между другото, а другото: пълна купа с мюсли, по половин литър прясно мляко поне, баничка на мама или 4-5 палачинки с течен шоколад или домашно сладко или тутманик, беконче, доматче, 100-150 г кашкавал/сирене, няколко банана и друг сезонен плод, за деня си отива по около един хляб за всеки... и все са такива слаби и няколко глави над мама...ама, това си е, в тази възраст много спортуват и се движат, скейтове, хекове, блейдове, плуване, баскет.... или имате градинка, където може някой плод и зеленчук да си отгедате, или сте на вересия, или трябва да се краде като циганите... Горивата поскъпнаха много и това оскъпява който и да е продукт, а пък на село цените допълнително са повишени поради липсата на конкуренция в търговията.

Говориш за сандвичи вкъщи, когато не сте имали и 140 лева преди години... Ми, от какво ги правехте тези сандвичи, като един маргарин или лютеница и хляб да вземеш пак трябват пари. Иначе няма по-полезно от домашните сандвичи (защото мама знае да не слага боклуци, а повече витамини, белтъчини и полезни нещица) и неслучайно на западните ученици мама им слага в кутията за сандвичи за училище, докато те пораснат достатъчно (12-14 г.) да имат кредитна карта за джобните пари.

Исках да ти кажа, че намерението да купиш на сина си жилище не е никак актуално, аи никога не е било в този динамичен свят, в който човек живее там, кудето работи и това преселение е нормално да става поне 5-6 пъти през активния човешки живот, ако изразя личното си мнение. Едно, че цените на жилищата у нас поскъпнаха и продължават да поскъпват. Второ, че всяко жилище изисква ремонт и подръжка, т.е. по-важно е собствениците да имат доходи. Доходите имат хората, които имат работа и квалификация, която се търси на пазара. В този смисъл за всяко дете, особено българче (развиваща се икономика), е полезно да се образова и да приучи някакъв занаят, който най-малкото ще го храни и ще го направи конкурентноспособен на пазара... И затова нашите родителски стремежи би трябвало да са именно към това - образование и/или квалификация. Иначе има опасност децата да възпроизведат социалния модел на родителите си - родители аутсайдери - деца аутсайдери, което не го пожелавам на никой здравомислещ родител. Е, друг е въпроса, ако се инвестира в земя, нива, дори градинка, която да е инструмент за бъдещ бизнес на поколението...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.