Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Защо занималнята е до 16.30?  
Автор MaмaMъpмopaнa (гальовна)
Публикувано02.09.06 11:20



Някой да знае логично обяснение защо занималнята в училище е до 16.30? Какво се предполага да правят децата, чийто родители са на работа, работата е на час път от училище и няма баби на разположение?


Знам, че не ви казвам нищо ново, но ми е много идиотско в тази ситуация. Сега остава да се окаже, че няма да стигнат и местата в тъпата занималня и да не ми вземат детето там.
До сега чух нещо равно почти на слух за някаква частна занималня в квартала, дето местата били заети едва ли не от май месец. Гледах за обяви в училище - няма. Добре де, къде да намеря такава занималня, как да намеря кой да ми прибира детето? Може да остава при охраната, но не искам да виси два часа на дивана в малката стаичка. А в днешно време как да пуснеш чужд човек в дома си, как да му оставиш детето си?

Ох, не знам, писна ми от недомислици. Верно децата са последна грижа в тая скапана държава.

Бързам бавно, ама искам и да стигна

Тема В кое училище е детето?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано02.09.06 13:35





Омръзна ми да светя като кру-у-у-ушка!

Тема Re: В кое училище е детето?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор MaмaMъpмopaнa (гальовна)
Публикувано02.09.06 14:49



2-ро, в Павлово.
Интересно, но откакто пуснах темата изникна една нова възможност. Та определено ми помина малко. Но това не променя факта, че системата е пълна недомислица. Защото не трябва да разчитаме на късмета да намерим свестен и доверен човек и да се надяваме, че ще изкарваме достатъчно за да можем да си позволим да не оставяме децата сами с часове.

Бързам бавно, ама искам и да стигна



Тема Re: Защо занималнята е до 16.30?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Jitterbug (vehemence)
Публикувано03.09.06 12:09



Първоначално в училището на голямата бяха обещания, че ако се налага занималнята ще продължи до 18:30, само и само децата да не се прибират сами по домовете си.
Ако ти кажа, че един ден това нещо не се е случило. Най-късно в 16:30 занималнята е пуснала кепенците. Не защото няма деца след този час, а защото даскалицата е преуморена, защото не знам какво си още и т.н и т.н. На всичкото отгоре през зимния сезон бяхме помолени да си прибираме децата в 15:00-15:30 поради друга безумна причина. Училището ни е само 1-ва смяна и се сещаш, че парното след последния учебен час се спира. После се кара на изпарения и към 15 часа е такъв клинч....
Страшно съм недоволна аз от тия уредби и от миналата година имам детегледачка. която реагира и в крайни ситуации.
Изобщо в това училище ситуацията е безумна и е въпрос може би на годиан две да преместя детето си.

Wake me up before you go-go


Тема Re: Защо занималнята е до 16.30?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор HAДEЖДA™ (dum spiro spero)
Публикувано03.09.06 18:21



еми просто са преценили, че за самите дечица не е полезно 11 часа да са по чиновете.

.Ние гледаме нашата заетост, и ако може и до 19 ч.ще ги държим в у-ще, ама дали за тях е добре? Особенно за едно първокласниче??

Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!


Тема Re: Защо занималнята е до 16.30?нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор MaмaMъpмopaнa (гальовна)
Публикувано03.09.06 20:14



Ох, тук май си много права. То и в градината стоеше до 19 часа, милото, ама там поне почиваха по обяд. абе гадно си е.
Тия дни си говорехме в офиса, че станахме вече много мамите с малки деца, та общото мнение беше, че ни устройва идеално половин работен ден. само дето финансово не би ни харесал резултата, да не говорим, че май в България това животно е още много непознато. Иначе би било супер. Оставям детето в 8-8.15. До 9 някак стигам на работа. В 13 си тръгвам. Ехеееееее, супер. До 14 съм си у дома. Ама ... не става. Уви.
Така де, то иначе нямаше как да оцеляват пенсионерките на пенсия, ама си е неприятно.

Бързам бавно, ама искам и да стигна



Тема виж, Мърморанче...нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано03.09.06 22:13



Ти и догодина ще се притесняваш да оставяш хлапето само в къщи. Всъщност до прогимназията ще си все на тръни. Занималня след 3-ти клас май няма... или поне моят израстна без такова чудо.

Говорих си наскоро с майка ми - и преди е било така. Аз поне си припомних за 3-те пъти, когато се опитах да подпаля къщата, готвейки (топлейки) си ядене в първи клас :)

Ако училището е наблизо, поне за прибирането няма да си толкова притеснена. Поговори с останалите майки от класа, ако има някоя, която живее наблизо и си стои у дома, поне пресичането на улици и изпращането до блока да е под надзор. Взе ще измислиш как да й се отблагодариш. Ако са повече, направете си някакви смени, ако има някоя баба-пенсионерка, предложете й някакъв финансов стимул да доставя до домовете групичката деца, които са в нейната посока. За няколко човека няма да е непосилна сума.

Иначе не знам какъв би бил проблемът на някои работодатели да назначават на една длъжност 2-ма души на половин работен ден... може би ако имат някакви данъчни стимули, ще го правят.

Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.


Тема Re: Защо занималнята е до 16.30?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор HAДEЖДA™ (dum spiro spero)
Публикувано03.09.06 22:17



Средния сладур като ми беше първокласник си бачках в къщи. И се бяхме разбрали с една съседка, като го взимам моето, и нейното да си тръгва с нас, и после то си знаеше - с ключето на вратлето и чакаше в къщи някой да се прибере.
Но при нас в Люлин не мога да не ги похваля тогавашните управници - във всеки микрорайон има у-ще и децата не пресичат натоварени улици, трафика е изнесен по булевардите, отделящи микрорайоните.

Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!


Тема Re: Защо занималнята е до 16.30?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Pyмянa (минаваща)
Публикувано04.09.06 08:44



Пенсионираните учители са доста предприемчиви и развиват бизнес с частни занимални. Ако едната занималня е запълнена, питай за други.
Другият вариант е да се обедините няколко семейства и да си организирате такава занималня за три-четири деца, като редувате домовете.



Тема Идиотско е, данови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано04.09.06 09:00



И аз не виждам защо частните занимални могат да работят до 19-20 ч., а държавните не могат. Ако трябва да събират някаква такса, за да плащат на учителите повече. Да не говорим какви са условията в занималните. Това са класни стаи със същите неудобни чинове, като във всяка стая и децата много се уморяват. А би трябвало да има по някое легло, ако на някого му се доспи или нещо подобно. В Павлово не знам как стоят нещата със занималните, но в центъра се плащаше по 4 лв. на ден за едната частна занималня.

Омръзна ми да светя като кру-у-у-ушка!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.