Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:04 05.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Химията в храните прави децата неуправляеми  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано25.08.06 16:53



Оцветителите влияят непосредствено на психиката

Децата обожават ярките лакомства, а родителите и не подозират, че много от проблемите им се дължат именно на тях.
Изкуствените оцветители в детските лакомства ­ ярки бонбонки и напитки ­ могат да направят децата прекалено активни и неуправляеми. До този извод стигнаха британски учени след проведени експерименти. В техните заключения се вслушаха дори чиновниците от британската Агенция по стандартите на храните и е възможно скоро в страната да бъде забранено използването на "химия" в детските храни, съобщи Нюз.ру.
Предположения, че някои изкуствени хранителни оцветители и консерванти може да влияят негативно върху поведението на децата бяха изказвани многократно досега, но специалистите не успяваха да представят научни доказателства. Със задачата се справиха учени от университета в Саутхемптън, с помощта на родители, които се съгласиха поведението на децата им да бъде наблюдавано в продължение на четири седмици.
През цялото това време 277 деца на възраст от 3 до 4 години бяха под контрола на лекари и родители. Първата седмица малчуганите се хранели без оцветители и организмът им започнал да се изчиства от натрупаните по-рано хранителни "бои". През втората седмица децата били разделени на две групи ­ на едните давали сок с разтворени в него 20 мг оцветители и 45 мг консерванти. Това, всъщност, са съвсем незначителни количества, тъй като разрешените дози са много по-големи. На втората група деца давали сок със същия вид и вкус, но без "химия". Третата седмица отново "изчистили" децата от изкуствените оцветители, а четвъртата на някои дали сок с "химия", а на други без. Тази оплетена схема на изследване свежда влиянието на случайността до нула.
През четирите седмици на експеримента родителите водели дневник за поведението на децата си, без да знаят дали са пили чист или оцветен сок. В края на изследването се оказало, че малчуганите, пили сок с хранителни добавки, са станали прекалено активни, невнимателни и много импулсивни.
Учените считат, че оцветителите влияят непосредствено на психиката, по същия начин като много лекарства. Това означава, че податливи на влиянието им не са само алергичните, а абсолютно всички деца.

препечатка от в. Монитор, http://www.monitor.bg/article?sid=&aid=92373&eid=815



Тема Re: Химията в храните прави децата неуправляеминови [re: Haтypaлиcт]  
Авторokcиreнa (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 18:20



Много късно учените откриват Америка. Натуропатите и алтеранативната медицина отдавна надуват клаксона за това, а и много родители сами са открили връзката между буйствата на децата им и храните и напитките, които приемат. Същото е и с ваксинациите, но това е вече дъвкана тема.



Тема Re: Химията в храните прави децата неуправляеминови [re: okcиreнa]  
АвторMиpka (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 19:56



Ние отказахме да ваксинираме детето ни и ни глобиха заради това, било задължително





Тема Re: Химията в храните прави децата неуправляеминови [re: Mиpka]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано26.08.06 08:11



Ми не ваксинирайте... То и какаото влияе на психиката, ама никой не е тръгнал да приказва срещу него. А за оцветителите - малко вероятно е. За всеки случай... Изпийте вечер, преди лягане 0,3 грама метиленово синьо.

Най-важното е невидимо за очите...



Тема Re: Химията в храните прави децата неуправляеминови [re: Изyмeн]  
Авторokcиreнa (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 14:58



Само глупак може да изкаже мненние по въпрос, за който не е направил и минимално усилие да изучи!



Тема Re: Химията в храните прави децата неуправляеминови [re: Mиpka]  
Авторokcиreнa (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 15:12



Когато фармацевтичните компании ми гарантират 100% безопастност и 100%ефикастност на ваксините си, тогава да се опитват да ме "задължават" да си ваксинирам децата. Докато проявят смелостта да застанат зад всяко усложнение и надлежно започнат да компенсират увредените деца от СОБСТВЕНИЯ СИ бюджет, подписът ми ще стои при моето GP, а ХЕИ ще има да чака да си получи глобите от мен.



Тема Re: Химията в храните прави децата неуправляеминови [re: okcиreнa]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано26.08.06 16:08



Много интересно, наистина не съм чула случай на увредено от ваксина дете. Можеш ли да ми дадеш някакъв, щом говориш толкова разпалено по тази тема.
Предполагам, че просто аз не съм информирана, но според мен е редно да цитираш случай.
Ваксинирането е задължително, защото така се ограничава разпространението на някои доста опасни болести. Това не може да става по желание, защото е предпоставка за избухване на епидемии.



Тема Re: Химията в храните прави децата неуправляеминови [re: Haтypaлиcт]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 16:42





Разгледайте този списък на разрешени отрови, които масово се влагат в храните и напитките и ще ви щръкне косъма какво поемаме. После си купете едно българско безалкохолно например и внимателно проследете какво са сложили вътре. Не че няма безвредни оцветители/с номера над 160 /, но са по-скъпи, а нашите производители купуват най-евтините, защото все не им стига печалбата. А в боите за яйца има Е-та само от най-вредните. В никоя страна се оказа не ядат боядисаните яйца. Ако не вярвате - проверете и вие. И споделете.



Тема Re: Химията в храните прави децата неуправляеминови [re: sisi]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано26.08.06 19:16



Не мога да се съглася с всичко написано там. Написано е така, както е угодно на дадената фирма.

Най-важното е невидимо за очите...



Тема Re: Химията в храните прави децата неуправляеминови [re: Изyмeн]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 19:57



Какво имаш предвид? На кого е угодно?

Тук са показани Е-станадартите на EU, като тези номера са тествани за безопасност и са разрешени в нея. Числата без Е са разрешени във Великобритания, но е вероятно да не бъдат разрешени за употреба във всичките стани от Европейската общност. САЩ използуват друга система за класификация. Независимо от това тук ще предостави информация за хора, имащи алергични реакции, да разберат дали тези добавки се отразяват върху тях. Източник : www.lactose.co.uk и по-конкретно: http://www.lactose.co.uk/milkallergy/numbersprint.html.





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.