Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:03 25.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Дъщеря ми е в пуберитетанови  
Авторmama69 (Нерегистриран)
Публикувано22.08.06 15:34



Незнам дали изобщо трябва да занимавам хората с това, но наистина имам нужда да споделя с някого, а в България психотерапевтите все още са лукс. Не мога да понасям дъщеря си на моменти - доста дълги моменти! Тя е за 10ти клас. Не иска да учи в същото училище, защото не й харесва. Не иска да говори с мен, защото не я разбирам. Толкова е безотговорна, мързелива, незаинтересувана и ..... направо незнам какво да правя. Срам ме е, че не понасям собственото си дете, но честно казано направо ми идва да я оскубя на моменти. Дано и друг да чувства същото като ме - определено ще ми подейства успокоително...



Тема Re: Дъщеря ми е в пуберитетанови [re: mama69]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано22.08.06 19:16



... безотговорна, мързелива, незаинтересувана и .....

...просто тийнейджърка. Аз направо мразех майка си на моменти в тази възраст (да не говорим, че съм й го казвала), не ме разбриаше, само ме критикуваше, не спираше да опява...



Сега обаче като погледна назад, за добро го е правила жената и го оценявам. Пак си се караме, но поне вече като родител я разбирам Сега аз сигурно съм същата вещица за сина ми.

Хич не се притеснявай, скуби я като ти дойде, може и по-нежно- подстрижи я, един ден ще го оцени




Тема Re: Дъщеря ми е в пуберитета [re: Flicka]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано22.08.06 20:42



Браво бе, съвет от майка към майка-да я скубе...

Повече търпение, няма човек дето да не го преживява това-момента в който отговорностите смазват безгрижието, и детското драматично загива...
На кой възрастен сега не му се иска да се върне в детството и да тича навънка колкото сили има?Отпусни се, приеми нещата с разбиране и си настоявай на своето но без излишни нерви и викове.Така ичи иначе, това няма да предизвиква разбиране.


Елате повече!


Тема Re: Дъщеря ми е в пуберитетанови [re: mama69]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано23.08.06 08:43



Че той тоя "пуберитет" обикновено е доста по-рано. На 16 години повечето момичета пият, пушат, по мъже ходят... Даже и наркОтици употребяват. Може от дрогата е. Винаги съм се чудел защо тия на 40 са по-нервни от тия на 16 - от липсата на секс ще да е.



Най-важното е невидимо за очите...

Тема Re: Дъщеря ми е в пуберитетанови [re: mama69]  
Автордpyra мaмa (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 09:52



Здравей!
И аз имам същия проблем с голямата си дъщеря. Затова много добре те разбирам.
От друга страна, все още добре си спомням, че аз като бях на нейните години също така до лудост мразех майка ми. Пък сега вече много добре я разбирам.
Питах майка ми как се е справила с моя пубертет и тя ме посъветва, че са нужни единствено обич и търпение. Много простичко, но адски трудно за изпълнение, особено когато онова мое келеме се пъне като магаре на мост за най-елементарни неща и аз все не съм права и все не я разбирам (според нея). Опитвам се да запазя спокойствие, но не винаги ми се удава


Така че, това което бих те посъветвала, е да правиш така, че дъщеря ти да знае във всеки един момент, че може да разчита на теб и че ти я обичаш, независимо, че мненията ви по различни въпроси се разминават.
Признавам си, че аз невинаги успявам.



Тема Re: Дъщеря ми е в пуберитетанови [re: mama69]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано24.08.06 10:12



Хехе и моят хубостник е на 14 год и ...... има моменти в които ми иде да го опухам здравата..... безотговорен, мързелив, незаинтересуван ..... живее в някакъв свой си свят, където за неговата велика личност няма място за такива едни ежедневни и банални неща като помощ и минимални отговорности...

Понякога ми е смешен и не знам как да реагирам....
Най ме изкарва извън нерви, когато ходи като отнесен из къщи и трябва да повторя нещо 100 пъти например, за да ме чуе ..... има изключително избирателен слух... особено, когато трябва за 5 мин да се грижи за сестра си, която е две годишна...
Жив и здрав да ми е.....
Не знам понякога се питам дали ние, като родители, от гледна точка на нашите отговорности не искаме повече ...... все пак още деца са си....



Тема Re: Дъщеря ми е в пуберитетанови [re: AйeзCeдaй]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано24.08.06 18:38



В отговор на:

Жив и здрав да ми е.....
Не знам понякога се питам дали ние, като родители, от гледна точка на нашите отговорности не искаме повече ...... все пак още деца са си....




Жив и здрав да ти е наистина-но това което казваш е вярно, то е причината за конфликта.Обаче и те прекаляват с исканията си за тотална свобода и безконтролност.Изхода е да намерите границата :)


Елате повече!

Тема Re: Дъщеря ми е в пуберитетанови [re: Frysco]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано25.08.06 10:06



Да, разбира се, "златната среда" - към това всички се стремим...., но доколко успяваме....





Тема Малко рационалностнови [re: mama69]  
Авторxaйдe (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 19:13



Мила госпожо, казвате че психотерапевтите са лукс. Хрумвало ли ви е да споделите проблема си с педагогическия съветник в училището на вашата дъщеря - в повечето случаи педагогическите съветници са психолози и могат да ви помогнат.
Самата вие очевидно имате проблем с нервите - единственото, което виждате като изход е да "скубете" собственото си дете, защото не разбирате какво се случва с него. Държите се по-същият начин като дъщеря си, която обвинявате - за омразата са нужни двама, както и за любовта и разбирателството.
Доверието е нещо, което се гради с години, но никога не е късно да започнете да разговаряте с дъщеря си - не да менторствате и да крещите от позицията на силата и опита си, а просто да я слушате. Ако не го направите, нещата може да бъдат доста по-сериозни за бъдещето на детето ви - ВАшЕТО ДЕТЕ, госпожо, което сега не можете да понясяте.
Пак ви казвам, опитайте да се свържете със специалист - разровете се в мрежата, има доста неправителствени организации, които работят с тийнейджъри и семействата им.
Желая ви успех, дано разберете, че вашата позиция е погрешна в случая. Надявам се, че няма да ми се сърдите, написването на този дълъг пост се базира на желанието да ви помогна.



Тема Re: Малко рационалностнови [re: xaйдe]  
АвторЯнa (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 20:37



Не съм съгласна с психолозите или кокто ги наричот в училищата.Повечето от тях са безотговорни,или някой им е дал образованието.Имам няколко познати
които с тези психолози още повече объркаха децата си,както и аз моето за което ще съжалявам завинаги.Не бъркайте нещата-в българия сме където всичко все още се купува.И един искрен съвет от мен-тук в този сайт ще ви помогнат много повече отколкото ,училищен психолог.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.