Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:30 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Чанта за първокласник и другите подробностинови  
Автор MaмaMъpмopaнa (гальовна)
Публикувано06.08.06 14:27



Здравейте отново!

Търся информация за "оборудването" на първокласника.
Имам смътни спомени за ортопедичен гръб на раничката /не че знам какво означава това/, за някакви сантиметри във височината на бюро, столче и т.н.
Помагайте с каквото се сетите, моля!
Особено с конкретни насоки къде могат да се намерят съответните артикули. Нямам никаква възможност да обикалям магазини.

Предварително благодаря!

Бързам бавно, ама искам и да стигна



Тема Re: Чанта за първокласник и другите подробностинови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано06.08.06 20:25



у-хааа! а на анякои децата завършихааааа ура ура ура
:-)) да ти е жив и здрав и поносимо послушен!
сега за раничката - никакво значение няма каква е
защото
или се къса за нула време
или му я скъсват
или нещо друго
освен това са толкова безумно тежки че винаги на отиван и връщане от училище мама я носи на ръка
за раничката същественото е да е с актуалните картинки
другите неща също са само камуфлаж щото дтетео растеееееи няма начин повече от месец каквото и да е да му е по мярка
добре че си има други важни неща
:-)))

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Ти ми спести писането [re: ha!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано07.08.06 07:12



Аз бих добавила, че не е лошо раничката да е по-голямка, щото в пьрви клас често имат физическо, а дрехите заемат място. И да е по-евтина, щото така или иначе ще се купува поне още една до края на годината.



Не е лесно да си тиква-а-а-а-а!

Тема Re: Ти ми спести писанетонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор MaмaMъpмopaнa (гальовна)
Публикувано07.08.06 10:58



Хм, замисляте ме сериозно. И кво стана - мама носи, в училище се къса, да не се втелявам много. Ох, никак не ме успокоява това. Че като знам как се е прибирал от градина с яке на парцали, направо не ми се мисли.
А какво точно носят по цял ден в тия раници та тежат толкова? Това за екип за физическо, ок, ясно. Ама другото какво е? Аз си мислех че предметите са на блокове по два часа, така че и шест часа да имат пак излиза по три предмета на ден. Или нещо не ми е вярна сметката?
Иначе, аз се зазяпвам по разни с картинки, с джобчета. По-зле съм от детето май

.
А как сто въпроса с учебните помагала? Дават ли някакъв списък с нужните неща и ако да, кога да го очаквам тоя момент?
Така де, аз изпуснах родителската среща през май и сега чакам тая през септември та дано нещо разбера. И понеже не ми се търчи в последния момент, пък и да му е неудобно на детето, че е отишло неподготвено, та затова питам тук.
Благодаря ви за отговорите

Бързам бавно, ама искам и да стигна

Тема Re: Ти ми спести писанетонови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Авторkakata (Нерегистриран)
Публикувано07.08.06 11:59



Раничката трябва да е удобна за този, който ще го взима и ще го води на училище, та да си я премери. Придружителят де.


Не се хвърляй да купуваш тетрадките отсега, защото не е ясно кой какво ще иска.
Ранички има на борсата на София-прес, но като влезеш в склада най-накрая. Там са и по-евтини и избора е по-голям. Миналата година купихме една испанска за щерката и о, чудо - здрава е.
Колкото до бюрото и столчето зависи от височината на първокласника. Ако е столче,на което се променя височината, височината на бюрото няма значение. Обаче, ако първокласникът е свикнал да седи на коленца, да си подгъва краката и въобще да се върти докато пише и чете, най-добре един солиден стол на четири здрави крака, за да не пада. Аз лично, не си представям първокласник седнал на столче с крака спуснати на земята.



Тема Re: Ти ми спести писанетонови [re: kakata]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано07.08.06 12:37



Ох, развесели ме. Благодаря ти!
Това за мирния първолак, кво да ти кажа. Той си има една малка масичка и столче, дето му бяха високото столче за хранене. Седи си на тях, има тоя навик. Макар да може да пише и на пода, и на дивана и всякак. Абе дете си е. Но затова ми се иска да му осигуря удобни мебели, да си създаде навика на тях да пише, чете и т.н. Щото аз никога не го добих тоя навик. Като изключим писането, всичкото четене и учене в леглото ми е минавало. Така ми беше по-удобно. Но не мисля, че е много здравословно.
Все тая, ще меря и аз раничката тогава. А в такъв случай имам ли думата при избора на картинките, искам и на мен да ми харесват


Ама кво да се прави като си имам момченце и трябва да има Батман и Спайдърмен



Тема Re: Ти ми спести писанетонови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано08.08.06 13:23



Мога да дам съвети като мама на прясно-завършил първокласник.

Чантата трябва да е здрава, да събира поне блок за рисуване №4. Да има страничен джоб за шише 0.5 л вода. Добре е да има 2 вътрешни прегради - за учебници и тетрадки и за несесери, неща за рисуване, по трудово, по физкултура и т.н., още някое външно джобче - за уч.карта, карта за пътуване, носни кърпи, тефтерче и др. дреболии...

Носят се наистина доста неща. Предметите не са сдвоени и имат по 4 или 5 часа на ден. По български и математика носят по 6-7 неща - буквар/читанка, тетрадка за работа в клас, за домашно и упражнителна за занималня (общо 3 с тесни и широки редове - за цяла година отиват поне десетина), отделно имат "официална" тетрадка (№ 1-3), упражнителна и диагностична (тази трябва от дъжд на вятър, ама даскалицата не се сеща да каже кога да я носят и кога - не, така че се носи всеки ден). По математика има учебник, сборник задачи, "официална" тетрадка и пак 3 с широки квадратчета - за работа в клас, за домашно и за занималня.

Пишат с моливи (а не с химикалки), които се и губят, така че запаси детето с 4-6 хубави черни моливи HB, острилка и n на брой хубави гуми (koh-i-noor, малки за по 20 ст), които също се губят. Ежедневно се носят цветни моливи - 12 или 24 цвята, с които оцветяват из тетрадките, а също и рисуват по рисуване и 12 цв. флумастери. По трудово им трябва лепило (тип "червило") и ножички с тъпи върхове, също блокче цветна хартия за апликации и разбира се понякога - специални неща, които учителката казва ден-два предварително. По математика - линия и триъгълник през втория срок - не големи. По традиция в списъка се поръчват пластмасови пръчици и цифри - но никога не са ги използвали. Сметалото също не им трябва особено. Водни бои и четки бяха в списъка, но на учителката май не и се занимаваше и цяла година рисуваха с моливи и флумастери. Блокчета за рисуване също вървяха - всяка седмица по 2 часа - смятай колко листа са...(но не купувай един голям скицник с много листа - разхищава се, а няколко блокчета с по 10-20 листа, пък и са по-евтини)

Несесера е добре да е особено здрав - с две прегради - за цветните моливи (освен ако си нямат собствена здрава кутия, защото картонената издържа максимум месец) и за 2-та черни молива, гума, острилка, ножичка, лепило...

Трябват доста етикетчета за тетрадки, учебници и други неща за надписване - има самозалепващи се, с картинки - гледай да не са прекалено гланцирани, за да може да се пише все пак отгоре.

Дано не изпускам нещо...

И така....

яка му гърбина на придружителя!
И на добър час на първокласника!



Тема Re: Чанта за първокласник и другите подробностинови [re: MaмaMъpмopaнa]  
АвторElena_a (Нерегистриран)
Публикувано08.08.06 14:07



Съветвам те да си купиш по 1-2листа опаковъчна хартия(най-добре ламинирана).И всички учебници и тетрадки,помагала по матем. да са в един десен, по български с друг цвят.Това много улеснява!Не бързай да купуваш.Вмоята кл.стая например има автомат за мин.вода т.е децата не носят шишета.Всички тетрадки и помагала вкл.физическото и рисуването са в шкафове.Въпрос на организация на учителя!Има едни пастели,не са нито сух нито мазен едно време им казваха КРЕДКИ.Аз скоро купих от Метро.В тях има острилка и са прекрасни за оцветяване,а в предбукв.период главно това правят и рисуват.Успех това са неповторими изживявания и трепети!!!!



Тема Re: Ти ми спести писанетонови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Авторkakaтa (Нерегистриран)
Публикувано08.08.06 16:03



И най-важното - да се заснеме това прежияване. Толкова са сладки и смешни, че само след няколко години ще се радва много като се гледа.
Не го обличай с официално костюмче с папийонка, щото изглежда малко надуто и неестествено на другите деца, и те странят от него. Но нека непременно да е с някаква нова дрешка, та да му е още по-празнично.
За бюрото друго което се сещам, е непременно да се покрие с нещо, защото често пъти първокласникът се увлича и пише и рисува по него.



Тема Re: Ти ми спести писанетонови [re: happy_mama]  
АвторДpyra_мaйka (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 11:31



Пластмасови папки-джоб с копче - няколко, в различни цветове. Идеята е във всеки джоб да се държат многото на брой помагала по всеки предмет и ученикът лесно да ги намира в раницата. Например - синя папка за математиката, червена за български, жълта - за английски, бяла за .......... и т.н.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.