Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:30 08.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Тема избор на училищенови  
Автор biala_ptica (непознат )
Публикувано22.07.06 12:51



Приеха седмокласника ми в училището по приложни изкуства- дърворезба, в гимназията по текстил- компютърно проектиране и десениране на тъкани и има вероятност след второ класиране да го приемат в спец. фотография в гимназията по полиграфия и фотография. Сина ми не е много ориентиран, но може би клони към фотография. Въпроса ми не е за този клуб, но в клуба изобразително изкуство клубарите са по-малко активни, а ние трябва бързо да се ориентираме.
Моля, помогнете ни в избора!
Благодаря!



Тема Re: избор на училищенови [re: biala_ptica]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано22.07.06 22:46



Фотографията е много добър избор! Но и дърворезбата е хубава специалност. Аз бих избрала фотографията,но сега - а преди години щях да се спра на дърворезбата. Така че успех - каквото и да решите.





Тема Re: избор на училищенови [re: biala_ptica]  
Автор magnet (лято)
Публикувано23.07.06 20:04



ако искате, пуснете си питането и тук


в този форум има доста хора завършили фотография
най-малкото може да споделят впечатления от училището, за да се ориентирате по-добре

а синът Ви наистина ли не знае какво иска?
предстои ви труден избор
късмет



Тема Re: избор на училищенови [re: biala_ptica]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 20:19



Аз пък не знаех, че има такива специалности ...Не знам доколко бих ти била полезна, но на твое място бих обикаляла училищата, за да видя базата, учителите, конспектите, т.н.

Това с компЮтърното проектиране ми се вижда доста странно за БГ. На какво ще ги научат, какви компЮтри и софтуер има в това училище?

Аз имам познати завършили дърворезба в приложните, после и висше в тази насока...Странно но този прекрасен занаят, сякаш изчезва от БГ, та ми се вижда доста интересна възможност...
Имам и други 2, които завършиха- художествено оформление там(да не те излъжа за името: редене на витрини, правене на плакати и подобни). 1та завърши впоследствие керамика, другата продължи с дизайна...Искам да кажа, че няма голямо значение, какво ще завърши на този етап. Но пък като подготовка за висше, приложните изкуства даваха добра подготовка навремето (+/-6-7 г).

Ти и най-вече детето трябва да реши...Фотографията е доста скъпо удоволствие за учащ се, като се замисля за техниката и материалите...Ако не е сериозен си е чиста загуба на пари...И аз имам хоби да снимам и ми е интересно да работя с фотошопа, ама не съм си и помисляла да ми е професия...





Тема Re: избор на училищенови [re: biala_ptica]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 20:21



Забравих да кажа, поздрави за приема!





Тема Re: избор на училищенови [re: biala_ptica]  
Авторbiala_ptica (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 14:21



Благодаря ви за мненията. Записахме го във фотографията. Той това избра, макар че и аз клонях към дърворезбата. Дано не съжалява някой ден!



Тема Re: избор на училище [re: biala_ptica]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 19:29



Той може да реши и икономист да стане и като нищо би успял

Има още много време, за да реши, какъв да бъде в живота...УСПЕХИ!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.