Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:08 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Къде спи вашето дете?нови  
Авторзarpижeнa (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 01:30



Като стана думи за малки деца и реших да ви запитам, родители, как гледате на факта, че някои деца израстват спейки при майките си в спалнята?

Реших, че това е често срещано явление, т.к. около мен- семейството на брат му на съпруга ми и семейството на моя собствен брат- и в двете се е загнездил този порочен навик, който мен лично просто ме вбесява.



Брат ми от 4 години е изолиран да спи в хола на дивана, защото любимата му щерка е окупирала спалнята до мама, нищо че си има прекрасно креватче. Племенникът на съпруга ми пък така си и израсна (сега беше бала му) в леглото до мама и не знам колко това е повлияло, но е едно абсолютно...меко казано инфантилно и женско момче, което просто не го виждам да води нормален живот като истински мъж.

Не искам конфликти с близките си, а както и да намеквам, че от каквато и точка да се погледне, това е пълен абсурд, не се възприема и това е. "Ами тя не иска да спи в креватчето си"- ми обясняват. Чудя се...сега е на 4 год., ами като стане на четири по четири как ще и угаждат на всичко каквото поиска...Защото тогава исканията ще бъдат много по-големи.

Иска ми се да обсъдим този проблем и да споделите ако имате опит как да накарам роднините си да разберат, че не помагат по този начин на децата си.



Тема Re: Къде спи вашето дете?нови [re: зarpижeнa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 08:29



За съжаление, много си права! На мене също ми прави грозно впечатление не само практиката деца да спят в едно легло с възрастни, но и изобщо склонността на българите да угаждат всячески на децата си. "Детето иска" - с тези вълшебни думички се оправдава всяка абдикация от родителска отговорност и опити за някакво възпитание. Детето иска наистина. Но дали всичко трябва да му е разрешено? Кой, ако не родителите ще го научат до къде могат да стигат претенциите му? Детето иска да стои до късно, детето иска да ходи по кръчми, макар че е още малко, детето иска... в един момент поисква и убива някой връстник. И тогава кой е виновен? Не са ли хората, които не са го научили, че не може да правиш всичко, което ти се иска???
Съжалявам, че се отплеснах - да се върна на темата. Аз също познавам семейство, в което 13-годишният син спи на спалнята с майка си, а таткото - на диван в кухнята. (Живеят в гарсониера). Причината - таткото ставал рано и да не ги будел. Когато детето беше по-малко - причината беше да го завивала майката, че много се отвивало... Претексти - много, но какви ще са последствията?





Тема Re: Къде спи вашето дете?нови [re: зarpижeнa]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 08:41



Според мен, не можеш много да направиш по въпроса. Вече си изразила мнение, а всеки сам решава за децата си.

Аз лично сум абсолютно съгласна с теб. Синът ми го отделих при първа възможност в отделна стая. В леглото ми не е спал...Но също е истина и че когато го е поискал (без да му става навик), му е било разрешавано. Все пак децата имат нужда от по-специално внимание от време на време. Като по-малък като заспеше просто го пренасях в леглото му. А да спя отделно от мъжа си, не мога да си представя. По-скоро ще се бутаме на дивана





Тема Свят голям, шашкъни многонови [re: зarpижeнa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано23.06.06 09:16



Моите деца никога не са спали на едно легло с мен, освен няколко нощи, в които са били болни, с висока температура и съм искала да са ми под око. Е, чат-пат ги пускам и да се гушнат, но като почнат да прекаляват, направо си ги гоня.


Мен ако питаш, проблемът не е в отношението към децата, а в отношенията между родителите. Ако мъжът ми предпочете да спи с детето, вместо с мен, ще се разделим на минутата.

Не е лесно да си тиква-а-а-а-а!

Тема Re: Къде спи вашето дете?нови [re: Flicka]  
Автор Gaspode (the wonder dog)
Публикувано23.06.06 16:01



Съгласен съм. Моите и двамата ги отделихме в друга стая преди да направят годинка даже. А в отделно легло си спят от раждането.

Е, че от време на време доприпкват при нас на спалнята посред нощ, си е нормално мисля. Добре, че спалнята е голяма и се побираме и четиримата

. Даже си имат график - малкия се буди около 2 часа и пристига... а големия около 4 . Понякога, като заспят при нас, после ги пренасям пак в детската стая... понякота остават до сутринта. Важното е да не става навик, мисля. Напоследък все по-рядко се случва да дойдат. Последния път пристигнаха в колонка . Кой кого е събудил не стана ясно

I can explain it in Dog, but you only listen in Human.

Тема Re: Къде спи вашето дете?нови [re: зarpижeнa]  
АвторPaл (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 16:43



Разбира се, че не е нормално. Детето трябва да си има собствена стая и легло. За съжаление много майки се вкопчват в децата си и забравят за мъжете си. А една съпруга не може да е само майка, тя трябва да е и любовница и домакиня и компаньонка на мъжа си. Няма нищо невъзможно. Желание да имаш.

И любов.



Тема Re: Къде спи вашето дете?нови [re: зarpижeнa]  
АвторMaka (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 17:15



Аз пък не намирам нищо лошо в това детето да спи в леглото на родителите. Разбира се в някакви разумни граници. От примерите които давате, как таткото е изгонен в хола, а сина вече на 13 и се въргаля при майка си, и на мене ми настръхнаха косите.
Брачното ложе дава на детето чувство за сигурност и го спасява от нощните страхове. Моят малък син / 3 г/ все още спи при нас. Понякога го занасяме в креватчето му в спящо състояние да не ни пречи, но след няколко часа отново припълзява. Психолозите ни посъветваха да му купим голямо легло, за да може вечер и аз да лягам с него и да спазваме ритуала по заспиването. Всъщност ние не бързаме, защото на нас самите ни е приятно да спим с детето в едно легло. Даже съпругът ми ходи понякога послед нощ да си го вземе от детската стая. Твърди, че присъствието му и равномерното му дишане го успокоявало.
С баткото беше по същия начин. Спеше в леглото ни почти до 4 г, когато се пренесохме в ново жилище и въведохме нови ритуали. Но и сега, пет години по-късно с удоволствие се присламчва при нас поне за малко, за да се погушка. Не му отказваме.



Тема Re: Къде спи вашето дете?нови [re: зarpижeнa]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 20:17



Рал ме подсети, ти ако сте близки, защо не ги избъзикаш за сексуалния им живот

Можеш да предложиш "помощ", да гледаш малкия, та те да повилнеят из къщи и най-после да споделят леглото. Току виж им харесало
А големия, чакай да си хване гадже и набързо ще освободи леглото на мама Виж за "мамините синчета" няма да навлизам в детайли, да не очерня темата...



Тема Re: Къде спи вашето дете?нови [re: Flicka]  
Авторзarpижeнa (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 21:18



Опитвала съм с леки намеци, но принципно много мразя да се меся в живота на някой, а за такава интимна сфера да не говорим...
Но тук ситуацията стана много деликатна и станах лично много заинтересована...



Брат ми със семейството живеят при родителите ми докато той си прави ремонт в новия апартамент. Изпратих дъщеря си (на 14 год.) при баба си и дядо си в България за лятото. Т.к. брат ми спи на дивана (тяхното легло е персон и половина и просто не се побират тримата), дъщеря ми е принудена да спи с дядо си и баба си в една спалня.

Ами родителите ми и двамата работят на смени, които им се разминават. Снощи тя седя до 12 през нощта да чака баба си от работа за да не си ляга сама с дядо си.

Ами когато баба и е нощна смяна? Просто нямам думи!

Не мога да разбера как брат ми не се усеща малко така...Това просто на нищо не прилича.

Вдигнах скандал- просто не се стърпях. Егати, да си живеят и да си възпитават детето както знаят, но малко да се съобразяват и с останалите! Не съм ли права?
Та момиче на 14 год. си е вече жена!

Принципно, това ме накара да повдигна темата. Отделен е въпроса за моята заинтересованост в случая и за факта, че не се съобразяват с останалите, но за бога, самия факт ЧЕТИРИ години таткото да бъде изгонен на дивана в друга стая, това какво е?



Тема Re: Къде спи вашето дете?нови [re: зarpижeнa]  
Автор*-* (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 18:45



Ми, като е традиция в тези семейства децата да спят при мама, защо брат ти да не спи при мама (е, и при татко по изключение), а пък дъщеря ти да спи на дивана. Шегувам се

Вместо да се нервиш при вече свършен факт (изпратила си щерката вече в България), защо да не приведеш около 80-100 лева на вашите по банков път и да не купят сгъваемо походно легло (или надуваемо с велурена материя) за щерката или за друг извънреден гост в бъдеще?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.