Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:28 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Дъщерята слуша чалганови  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 17:13



На 15 години е, облича се в чалга стил, по цял ден гледа планетата(кгоато не съм вкъщи явно) и е станала тотална чалгарка. Дайте съвет как да я излекува, от тая простотия, защото май само със забрани нищо няма да стане...



Тема Re: Дъщерята слуша чалганови [re: .]  
АвторMarдaлeнa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 20:38



Заведи я на рецитал на Мария Калас.



Тема Re: Дъщерята слуша чалганови [re: Marдaлeнa]  
Авторnz (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 22:43



да бе заведи я на Пласидо Доминго,остаи детето да си слуша квот иска




Тема Re: Дъщерята слуша чалганови [re: .]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано27.05.06 08:57



Ами май сте изтървали времето, но това не означава да се примирите. Единственото, което може да се направи е, да пускате много и качествена музика от всички стилове. Даже и да имате някакви конкретни предпочитания, не се ограничавайте в тях, а пускайте всичко. В колкото по-богата и разнообразна интонационна среда расте детето, толкова по-богата база за формиране на собствен вкус ще има. Но това трябва да стане от раждането. А "борбата" с чалгата е личен пример, коментари за простащините, съпътстващи слушането на този вид музика и т. н. Също и внушаване на детето да не се срамува да отстоява собственото си АЗ, т.е. да не се страхува да се различава от тълпата.
В този дух, в 5 клас учат класическа музика и моят син се изцепил, че слуша такава вкъщи. Естествено, всички са му се присмели. Но той най-спокойно е повторил нашите думи, че познаването на този вид музика е показател за общата култура на човека. Явно добре е защитил тезата си, щом съучиниците му са останали силно впечатлени и даже са му искали дискове назаем да слушат. И определено никой не му се подиграва. В момента са на вълна рок и се отнасят с чувство на превъзходство към малцината "чалгаджии" в класа.



Тема Re: Дъщерята слуша чалганови [re: .]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано27.05.06 14:18



БаЩа ми и до ден днеШен не харесва Хиподил, Аксел Роуz и Лени Кравитц...пък пораснах беz проблеми...ако си е на ред момичето_иzрядна е в училиЩе, помага на майка си и чете достатъчно книжки не виждам какъв е проблема с чалгата и чалгаджийската мода...




Тема Re: Дъщерята слуша чалганови [re: .]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 15:08



Моята дъщеря е отраснала с рок-музика, но от 5-ти клас започна да слуша чалга, защото почти всички в старото й училище слушаха.Сега е на 15, учи в гимназия, но пак слуша чалга обаче вече не само чалга.Гледам че си сваля от интернет рок балади и разни други парчета /нечалги/.вече май идва времето да позабрави разните Камелии, Анелии и пр.Искам да ти кажа, че не сме я ограничавали - каквото иска да слуша, само да не ни го натрапва на нас.Ние с баща й си слушаме нашата си музика, тя нейната, понякога става лудница от музики........Мисля си обаче, че тя сама ще си избере какво да слуша и как да се облича и на 15г. е твърде късно да й въздействате със забрани.Виж приятелски разговори - може!



Тема Re: Дъщерята слуша чалганови [re: мaмa]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 15:26



Моята е 9-ти клас, още от 7-ми започна да пуска анелии камелии и кои ли още не... Свири на пиано от малка, танцуваше модерен балет на фона на рок, диско, метъл но в къщи се издуваше чалга. Първо я скъсвах от бъзици, в колата, в момента в които се качеше да я взимам от училище издувах Веселина, като наи-се кефех на най-големите простотии от сорта на Кондио и други юнаци...
Вече има ефект, дотолкова, че дори ако случайно телевизора е оставен и е почнал Слави, го маха, защото я дразнел.
Но ми скъса нервите, а и жена ми ме обяви за откачалка, все пак лубимите ми групи са Алън Парсънс, Ения, Флойд, саймън и гарфънкъл, Жар, и т.н.
Е, и детето порастна, все пак...



Тема Re: Дъщерята слуша чалганови [re: .]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано01.06.06 20:45



ot dushterq ti shte stane choek znachi.
Kato stane na 18 shte q puskat v biad i sin sity i shte tancuva po sutien na masata.
Az ako bqh roditel bih se gordql.



Тема Re: Дъщерята слуша чалганови [re: .]  
Автор ironic_ (помръкнах)
Публикувано02.06.06 12:29



Самият факт, че слуша чалга не трябва да те притеснява толкова, колкото модела поведение който този стил пропагандира ... Както каза някой по-горе ... "по сутиен да танцува на масата"

Може да е от годините. Като се облече предизвикателно и сигурно привлича внимание, особено ако е хубавка, което й е приятно.

Не се тревожи за чалгата, но имай едно наум за дъщеря си и я наглеждай. Сигурно е трудно, но не бива да я изпускаш от контрол. На тази възраст много лесно може да залитне и да почне да прави неща, дето ще ти пламтят ушите даже да си ги представиш.

------------------------------------------------------------
Няма го вече.


Тема Re: Дъщерята слуша чалганови [re: nz]  
Автор desi_g (непознат)
Публикувано10.07.06 00:13



И аз съм на мнението на Az.И мисля, че ако не е израстнала в такава среда, след време влечението ще отмине. Сестрата на мъжа ми беше по същия начин, но виждам, че сега вече не слуша такава музика и се срамува, че е слушала преди...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.