Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:14 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: За Баунови [re: Бay]  
АвторГepи (Нерегистриран)
Публикувано01.07.06 12:30



Защо доставяте удоволствие на "учител"
Явно имате много сериозни мисли и идеи, които е ценно да се споделят- отворете нова тема





Тема E, Бау,нови [re: Гepи]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано01.07.06 13:24



добре ме затапи!

Съжалявам, май вчера след 10 часа пред монитора не съм те разбрал добре!Съжалявам!!!Поздрави!



Тема Re: БЕЗОБРАЗИЕ!нови [re: Бay]  
АвторMяy (Нерегистриран)
Публикувано01.07.06 20:46



Пропускам личните квалификации, защото не помагат за спора



Какво разбираш под понятието "фактора възпитание"? Аз се придържам към следните горе-долу принципи в най-кратък вид. Първите седем години детето трябва да бъде обичано и научено на любов. Вторите седем години детето бива роб на добрите навици и практики в живота, открива себе си и приятелите. Възпитанието в ценности, морал, добро и лошо приключва към 9-10 годишна възраст. След това следва самостоятелна проверка, проби и грешки, зад които стои родителска подкрепа и споделена отговорност от родителите и детето. След пълнолетието детето става независим от родителите си човек, който си поема 100% своите отговорности.

В първия ти пример освен 50 лева джобни не виждам какво прави детето непропаднало. Да, то вече е меркантилно и зависимо от парите на родителите си. Успехът /оценките/ в българско училище не са критерий за успех в живота. Освен това повечето български учители, за съжаление, са много продажни и лесно се купуват, дори не само с пари. Питам дали такива меркантилни деца като станат възрастни ще имат друга цел в живота освен парите. Добре известно е, че с пари не се купува всичко. Второ: парите са само средство за постигане на цел, а не самата цел. Клишета, но верни.

Как се връзват понятия работлив и несериозен? Може би имаш впредвид амбициозен и то болезнено, маниакално, меркантилно амбициозен и търсещ силни стимули като хероин за единствената си цел в живота парите, многото пари. Абе, ти да не си психиатър, лекуващ наркозависими, че се изказваш толкова подготвен по темата, но с професионални деформации

Алкохолът и цигарите са зависимости, генно предопределени, а не критерий за успех или неуспех. Непушенето и непиенето по-скоро говори за добра здравна култура, но не е непременно еднозначно. Относително е, както всичко останало.

Джобните за възпитанието на децата са важни и един от начините да получат добра финансова култура. Тяхното качество (на парите) обаче не е в тяхното количество, а в свободата, която ти дават. Как едно дете да бъде свободно, т.е. отговорно, в случая към парите, ако родителите (като в твоите примери) са му показали само една ценност в живота и то самите пари?!?

И последно, не ми е идвало на ум мисъл да карам децата ми да работят, те вече познават удоволствието от работата. Дали ще е физическа, умствена, духовна или общественополезна, това ще бъде техен избор според целите, които си поставят. Важното за мен е да мен е да им покажа многообразието от възможности, метафорично да им отворя прозореца, пък те да си решат какво искат да правят и как да го постигнат.

Съгласна съм, че поколенията повтарят модела на родителите си. добрите родители са тези, чиито деца надскачат този модел



Тема Re: БЕЗОБРАЗИЕ!нови [re: Mяy]  
АвторБay (Нерегистриран)
Публикувано02.07.06 02:30



сега се огледай и виж колко хора мислят като теб. после пак се огледай и виж колко родители изобщо мислят нещо. Огледай се 3-ти път и виж какво искат да постигнат родителите и как го правят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.