Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:41 16.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Напишкване...  
АвторOтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 11:34



Обръщам се към майки и татковци, които са се сблъсквали с този проблем - синът ми е на 5 г. и се напишква всяка нощ, като изобщо не се буди нито преди, нито след това... В момента провеждаме лечение с Тиоридазин и Витамин В6, но за вече два месеца няма осезаем резултат... Отчайвам се за по-нататък!Помогнете ми със съвети или алтернативи за лечение!Мерси в аванс!



Тема Събуждайте го да го изпишкватенови [re: Oтчaянa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано15.06.06 13:09



Така, казват, че ще свикне по-бързо да не спи мокър. Явно има дълбок сън.

Не е лесно да си тиква-а-а-а-а!



Тема Re: Събуждайте го да го изпишкватенови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Авторpre.sto (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 13:21



4estoto napi6kvane na tezi godinki ima i psihologi4eski harakter,ako re4em v semejstvoto,v detskata gradina ili njakqde drugade ima problem,dori da ne e javen.Naprimer pove4e stres u doma , mestene v nov dom,lispva6t roditel ili mnogo zaeti roditeli.Pri4ini kolkoto 6te6.

Ne znam dali tova,koeto napsiah, bi ti pomognalo v slu4aja!





Тема Re: Напишкване...нови [re: Oтчaянa]  
Автор Grami ()
Публикувано15.06.06 14:18



По последни публикации на Канадската педиатрична общност това е нормално и не е необходимо никакво лечение.
Не се притеснявай, просто детето ти спи дълбоко, както е написал някой преди мен, не го тъпчи с излишни медикаменти, и спокойно!





Тема Re: Напишкване...нови [re: Oтчaянa]  
Автор Grami ()
Публикувано15.06.06 14:21



Bedwetting (enuresis)
What is bedwetting?
Are the causes emotional?
Does bedwetting run in families?
Does bedwetting always need to be treated?
Do children outgrow bedwetting?
What else can I do?
What is bedwetting?

Bedwetting is when a child urinates (pees) during his sleep without knowing it, at an age when this would not usually happen. In most cases, bedwetting usually stops between the ages of 5 and 6 years. It’s also called nocturnal (during the night) enuresis.

Are the causes emotional?

No. If a child has always wet the bed and has never gone more than six months with dry sleep, the cause is most likely related to deep sleep. Other reasons may be that your child has a small bladder or produces more urine during the night.

Does bedwetting run in families?

Yes. If one parent wet the bed as a child, their child has a 25% chance of bedwetting. If both parents were bedwetters as children, their child’s chances increase to about 65%. Scientists have discovered a gene for enuresis.

Does bedwetting always need to be treated?

Not always. The most important question to ask is whether the bedwetting is a problem for the child. If bedwetting isn’t upsetting your child, then treatment probably isn’t necessary. Children will outgrow it.

One treatment available is an alarm that the child wears at night. The goal of the alarm, which goes off when the child starts to pee, is to teach him to wake up when he has a full bladder. Studies show that alarms work in only about 50% of children who use them, so it’s best to talk to your doctor before you decide to buy one. Alarms usually wake up everyone in the house, so they aren’t practical for sleepovers or camp.

Desmopressin acetate (or DDAVP) is a drug that has been used to treat bedwetting since the 1970s. It comes as a pill or as a nasal spray. Studies show that it works in some children but not all. It may be useful for special situations, such as sleepovers or camp. DDAVP can have mild side effects, such as headache or stomach pain.

Whether you and your doctor decide to treat the bedwetting or simply wait for your child to outgrow it, what’s important is to make sure your child knows that it is not his fault and that bedwetting is not bad behaviour.

Do children outgrow bedwetting?

Yes. At 5 years of age, 15% of all children wet the bed. Even without treatment, this number goes down to 2% by the time children are 15 years old.

How can I explain to my child why he wets the bed?

It’s important for children to know that bedwetting is not their fault, and that they are not behaving badly when they wet the bed.

Explain to your child that when she goes to bed at night, she falls into a deep sleep. She is so asleep that she doesn’t feel it when she needs to go pee, so she wets the bed. She may be frustrated or embarrassed when she wakes up and finds the bed wet, but let her know that it’s OK. Tell her that she’s a very good sleeper, and that she will grow out of bedwetting.

What else can I do?

Use a hospital-strength plastic mattress cover to avoid damage to the mattress.

Place a large towel underneath the sheet for extra absorption.

Don’t bother to change a sleeping child who is wet. It’s more important for everyone to get a good night’s sleep.

Help your child rinse well in the morning so that there is no smell.

Source: Developed by the Canadian Paediatric Society Community Paediatrics Committee.

For more information: Enuresis

Posted: December 2005



--------------------------------------------------------------------------------

This information should not be used as a substitute for the medical care and advice of your physician. There may be variations in treatment that your physician may recommend based on individual facts and circumstances.

Canadian Paediatric Society, 2305 St. Laurent Blvd., Ottawa, Ont. K1G 4J8
Phone: 613-526-9397, fax: 613-526-3332



Тема Re: Напишкване...нови [re: Grami]  
Авторkaнaдka (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 17:36



Да, те канадските деца се напикават на всякаква възраст.

7-8-ми клас- няма проблем! Има супер-памперси.
Севсем сериозно!
Памперси тук се рекламират за всякаква възраст и дори за големи деца и възрастни хора доста повече отколкото за бебета.



Тема Re: Напишкване...нови [re: kaнaдka]  
Авторpre.sto (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 17:42



E,ti se majtapi6,predpolagam.Razbiram go tova za sklerozirali starzi,no za golemi deza,koito ve4e se oglejdat za gadjeta ....hajde de





Тема Re: Напишкване...нови [re: pre.sto]  
Авторkaнaдka (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 18:00



Ами...не се майтапя, за съжаление. Действително пускат реклама за памперси за тийнейджъри. Направо шокираща, за разлика от рекламата с влюбената и танцуваща с памперс баба, която реклама е по-скоро смешна.
Детето ми завърши 7-ми клас на канадско училище и в класа му има напикаващ се. Това е случай, за който се знае- неизвестно колко са добре покритите (децата в тази възраст могат да бъдат много жестоки).

Според мен причината за напикаването е точно в памперса. Колкото по-рано се свали, толкова по-добре. А най-добре и въобще да не се слага. Той създава лъжливо усещане за сухота и пречи на изработването на рефлекса на стискане до нужния момент. На мястото на загрижената майка, не бих поглеждала към подобно нещо. Ще оставя детето да полежи в мокри чаршафи, ще зареждам по-често пералнята, но резултат ще има.



Тема Re: Напишкване...нови [re: Oтчaянa]  
АвторTaтko (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 17:35



Ами аз също имах такъв проблем. До 11-12г. Сега съм на 32. Честно да ти кажа не съм сигурен на какво точно се дължеше, но когато майка ми ме будеше посред нощ ефект почти нямаше. Я закъснее да ме събуди, нейният сън също страдаше сигурно от това и т.н. По-голям ефект имаше ако ми ограничаваше течностите вечер. Но това бяха мерки с несигурен ефект. Веднъж ме пратиха на лагер - голям срам беше

. Аз също се натоварвах психически от този проблем и в тези години ми попадна някакъв том на някакъв природен лечител, доста известен, не се сещам името му сега, май Петър Димков. Хоп - моят случай беше описан там. Та четох, четох, човека препоръчваше самовнушение. Не споделих с родителите си, първо поради делкатното естество на проблема, и второ - понеже усещах че всичко свързано с психолечение за тях беше омаловажавано или подигравано. И така, всяка вечер в леглото си повтарях къде на глас, къде наум, за да не ме чуят нашите фразите които бяха написани в книгата, нещо от рода "Няма да се напикавам през ноща" и още няколко подобни. Важно беше не просто да си ги повтарям като папагал, а да се чувствам силно уверен в това, което казвах. Продължи може би няколко месеца, но се излекувах по този начин.



Тема Re: Напишкване...нови [re: Oтчaянa]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 20:54



Първо да политам, а вие откъде решихте за това решение? Нямам идея какво е Тиоридазин...

Имаше една подобна тема преди няколко месеца и много подробно описах как аз реших проблема с детето си...Не знам дали съм писала логната (flicka_an), но си струва да я намериш. Имаше много добри мнения...

Утре сте се поровя и аз, ама ако не е физиологичен проблем, няма от какво да се притесняваш






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.