Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:45 25.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Възмутително - насилствено изучаване на персийски!нови  
Авторвъзмyтeн poдитeл (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 19:52



В държавното училище 18 СОУ "Уилям Гладстон" в гр.София училищната управа налага силово изучаването на персийски език.
На децата от 4 клас, които сега завършават началния курс на 29 май в самия край на учебната година са дадени за попълване молби, в които родителят "моли" детето му да изучава персийски език.
Госпожата е предупредила, че ако някое родител напише отказ на молбата, детето му ще бъде изключено от училището!!!
След поискани обяснения от директорката на училището, тя твърди, че Иран дава помощ за училището - оборудване на кабинет. Срещу помощи директорката се опитва да накара децата от 5 до 8 включително да изучават персийски език 1, 2 или 3 часа седмично!!! За да не събират пари от родителите!
При това моментът на съобщаване е избран съвсем предвидвиво. В последния ден да трябва да се предат "молбите", така че родителите да не могат да реагират и да се обединят помежду си.
Възмутително! В българско държавно училище децата да бъдет заплашвани с изключване, ако не искат да изучават персийски език! Какъв е този силов метод за вкарване на ислиямизма в българските училища?!

Какви хора учат децата ни!
Каква е нашата цена?
Къде сме ние?
Къде е нашето достойнство, къде е нашия национализъм, къде е нашата вяра?


Моля, насочете ме къде да се оплача в Министерството на образованието и на кое друго място?




Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийски!нови [re: възмyтeн poдитeл]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано30.05.06 22:06



А ходжа има ли?Ако няма, какво те притеснява.
Все пак не бива да е принудително, но иначе е много интересно децата да се запознаят с този странен език. Едва ли ще запомнят много, но ще обогатят представите си със съвсем друга култура.



Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийски!нови [re: kakata]  
Авторвъзмyтeн poдитeл (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 22:22



Евала, ашколсун на такива християнки като теб!

А, не бивало да е принудително, но е принудително.
Кой ще се запише доброволно? - Никой.
Е, и това може да се уреди.
Госпожата е предупредила: "Ако някои родител напише отказ на молбата, да отиде да вземе отпускно"

За всичко е помислено.
Годината се завършва без родителска среща. Една родителска среща в годината - за какво ни е по-вече? Всичко е планирано и обмислено.
От няколко месеца се чу, че няма да се учи немски и френски. А то за какво било ....

Много е интересно да се запознаят с този странен и много перспективен език,
говорен от около 31 000 000 души в Иран, както и в Афганистан, Таджикистан и други. Мда, къде по-добре да учат ирански, вместо безинтересните немски или френски.
Пък и някоя ще облажи - както се вижда, келепир отвсякъде.



Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийски!нови [re: възмyтeн poдитeл]  
Авторвъзмyтeн poдитeл. (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 23:26



Ето и самата "молба":
________________________________

До Директора
на 18 СОУ
"Уилям Гладстон"


Молба
от
......................................
Г-жо Директор,
Моля синът ми / дъщеря ми / .....................................
да изучава СИП - персийски език
през учебната 2006-2007г.

С уважение:

31.05.2006 г.
София
________________________________

Разбирате ли, ние трябва с уважение да МОЛИМ децата ни да изучават СВОБОДНО ИЗБИРАЕМ ПРЕДМЕТ, под принуда за даване на отпускно?!



Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийски!нови [re: възмyтeн poдитeл]  
Авторkakata (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 07:26



Виж какво, не ми тълкувай превратно думите. Изучаването на персийски е инетерсна възможност, но не бива да бъде нещо повече от възможност. В никакъв случай по принуда и с ултиматум.
Ако върху родителите се упражнява такъв натиск, сезирайте инспектората и не подавайте молби. Нито пък си взимайте отпусно. На какво основание ще бъде изключено детето? На никакво. Тоест директорката само плаши гаргите.



Тема Re: Интереснонови [re: възмyтeн poдитeл.]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано31.05.06 13:46



това ли е единствената възможност - пресийски.
Защото ако не ме лъже паметта точно за това училище ми бяха казвали че се изучава китайски и още някакъв странен език /не помня дали не беше японски/.
Виж за персийския не си много прав.
Това е един от основните езици на всички арабско говорящи - древен език, свързан със стара цивилизация. Според мен детето ти може да спечели от това. Поне като обща култура и разширяване на познанията.
Изключи за момент външноикономическите и политически фактори!
Каквото и да решиш - успех.
А всъщност СИП - означава /Свободно избираема подготовка - тоест може би имаш избор между това и нещо друго/



Тема Re: Интереснонови [re: lenny]  
Авторвъзмyтeн poдитeл (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 14:53



Точно това е възмутителното - погазването на правото на избор и насилственото изучаване на персийски.
Няма избор между няколко свободно избираеми предмета.


Много ми е интересно в Иран как биха постъпили, ако бяха на наше място?
А ние сме толерантни, незаинтересувани и какво ли още не.




Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийнови [re: възмyтeн poдитeл]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано31.05.06 17:02



Ние задължително подписвахме за СИП - математика и СИП-информатика, СИП, ама щеш-нещеш, учиш. Ми нормално, математическа гимназия. Ако това училище наистина е с разширено изучаване на някакви езици, ми се вижда нормално, ако не ти харесва - пращаш си детето другаде. Аз не виждам нищо лошо в изучаването на персийски език, всеки език е ценен сам по себе си, разширява се кръгозора на децата за други култури и пр. Изобщо с какво е по-кофти персийският от информатиката например?
Всяко ново знание е ЗНАНИЕ, разбираш ли? Страх те е, че детето ти ще се преучи? Не се притеснявай, децата имат неподозирани способности за възприемане на нова информация. Всичко допълнително, което научи, може само да го обогати.

Too much is not enough
Nobody gave it up
Im not the kind
To lay down and die


Тема Re: Интереснонови [re: възмyтeн poдитeл]  
Автор LoVe_RuLeS ()
Публикувано31.05.06 18:53



Няма какво толкова да се възмущавате. В почти всяко училище има такава практика - да бъдат заставяни учениците да посещават СИП по даден език. При мен това се повтаря вече четвърта година. Не се оплаквам, защото наистина ми е от полза.
Искате детето да учи немски или френски, добре. Но съм убедена, че когато кандидатства след 7 клас и се запише в езикова паралелка, материалът , изучаван по СИП ще бъде наваксан за около 2 месеца. Така че персийският (макар на начално ниво) в този случай не е голяма загуба, а напротив - всеки език вповече е винаги добре дошъл и може да бъде в помощ.
Има и още нещо - след като не Ви допада училището, защо просто не го смените?



Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийнови [re: възмyтeн poдитeл]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано01.06.06 16:11



Всеки език е едно богатство и не виждам нищо лошо в това децата да изучават персийски.
Не се знае дали някой ден няма да им потрябва, и да благославят директорката. Като гледам на къде върви света...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.