Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:20 30.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Немски език за децанови  
Автор chernooko (Лора и Йоан)
Публикувано19.05.06 13:25



Здравейте!
Търся някакви програмки за изучаване на немски език от деца(дъщеря ми е на 3.5 годинки)......нещо подобно на Magic English, програми, които на базата на кратки филмчета с анимационни герои или пък игри да обучават малките палавници.Работа ми върши и сайт, от който да си закупя препоръчани от вас дискове.

Използвам случая да благодаря на Стефан от форума, благодарение на който, разбрах за съществуването на фондация Шилер....дъщеря ми е вече записана там и от догодина тръгва по стъпките и....
Също така, за тези които се интересуват- съм супер доволна от преподаването на немски език в детска градина N40"Проф.Г.Ангушев"-държавна детска градина, в която срещу 500 лева на година идва учителка от частна школа и преподава васеки ден по 2 часа немски език на децата.Лора е първа група и резултатите, които тази жена постигна с нея и другите деца са страхотни(в никакъв случай не съм очаквала чудеса от дете на 3 години, но все пак бях приятно изненадана)



Тема Re: Немски език за децанови [re: chernooko]  
Авторfasulche (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 13:21



А мога ли да попитам къде се намира тази градина?
Аз за съжаление не успях да се доредя до Шилер, поредложиха ми вариант в новата им база в Младост 1а, но ми е страшно далече



Тема Re: Немски език за децанови [re: fasulche]  
Автор chernooko (Лора и Йоан)
Публикувано23.05.06 14:39



Веднага давам координати:))))Намира се в ж.к. "Гоце Делчев"- виж тук


И на мен Шилер ми е страшно далече, но....ще го измислим някак си

Редактирано от chernooko на 23.05.06 14:40.



Тема Re: Немски език за децанови [re: chernooko]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 16:27



Е, няма защо, радвам се че съм бил полезен, аз също разбрах от този форум и съм доволен от избора, ето току-що звънях в Шилер да чуя резултата от психологическия тест, а в началото на юни ще е немския. Желая успех на хлапето, а и на вас.
Питах в канцеларията за тази нова база,защото 145 СОУ в Младост 1а е до едната баба, казаха, че тази година формират подготвителна група там (предучилищна), както и 1-ви клас, но той ще е след предварителен тест за езика.



Тема Re: за транспорта..нови [re: Cтeфaн]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 16:34



Да добавя - по принцип всяка година за учениците сключват договор с транспортна фирма и ако има йелаещ от градините, възможно е да се ползва техния микробус. Доколкото зная, в групата на детето има няколко деца, които ги возят, аз не съм питал за подробности, защото ми е на път и си я водя а дядо й я взима. Но питайте, мисля че цената тази година е била около 4 лева на ден, ако не бъркам, просто ги питайте.



Тема Re: за транспорта..нови [re: Cтeфaн]  
Автор chernooko (Лора и Йоан)
Публикувано23.05.06 21:44



Е супер ще е, ако и в детската градина ги возят с микробус...аз си мислех, че транспорта е само за учениците.Ние сме в Лагера и оттам до Дианабад(а после и Дървеница) си е доста път!

Желая много късмет и на вашето детенце на изпита по немски!, за каката съм чела, че учи в Американския колеж-така че тя е изпълнила програма максимум:))))))Дано и ние един ден се похвалим с такива резултати...пък ако не:)))здраве да еЩе се радвам ако и за в бъдеще споделяте мнения за фондацията и всичко около нея!




Тема Re: за транспорта..нови [re: chernooko]  
АвторStefan (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 12:07



Е, от Лагера е доста път...
За училището дпколкото си спомням имаха база освен в 55-то което е пак в Дървеница и в друго, някои беше споменавал - в Емил Марков ли беше, не си спомням, мойе да видите в темата за Шилер - една маика обясняваше, или направо им се обадете - тел на канцеларията е 777752.
А за колежа - докато малките порастнат, много вода ще изтече, и с този прираст, току-виж тогава някои турски или цигански колеж е между най-добрите... Но както навсякъде, така и в американския нещата за в низходящ тренд, е не е трагедия като по много други уж елитни гимназии, но по общо мнение на родители на вече завършващи ученици, не е същото както преди години. Работата е там, че и учителите се въртят и сегашният екип отстъпва на предходните, което за мен е обяснимо с липсата на здраво финансиране от американска страна - сега разчитат само на таксите, което се отразява на качеството и най-вече квалификацията на учителите. Но пак смятам, че е доста над елитните гимназии като качество на обучението. Калпазани има навсякъде, разбира се, но там не ги търпят, все още... И не си купуваш индулгенция, както е масовата практика...



Тема Re: Немски език за децанови [re: fasulche]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано29.05.06 16:06



А в тази нова база - приемат ли и обучение на групи - извънкласно или само на ученици от 145-то училище?



Тема Re: Немски език за децанови [re: lenny]  
АвторStefan (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 16:22



Ideya nyaman, tryabva da se pita... No predpolagam che ne, imayki predvid dosegachnata im praktika.



Тема Re: Немски език за децанови [re: Stefan]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано30.05.06 15:11



Жалко!
Защото училището е близо до нас но по ред други причини не искам да сменям училището на баткото, а пък исках да засиля подготовката му по немски!
Едно момиче в друг форум подробно ми обясни как протича подготовката на децата и определено се впечатлих.
Дано за в бъдеще намерят ресурс и да развият и извънкласна форма на обучение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.