Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:52 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема г-жо Стойчева, не така за базата!нови [re: Zhongguo]  
Авторpoдитeл (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 12:25



" Абсолютно възхитена съм от ... базата ...." - Е това не може да бъде! В тези тъмни и мрачни стаи през цялата година и салон по физическо, който до 4 клас децата не са използвали изобщо ....

Да не би да искахте да кажете възмутена?



Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийнови [re: възмyтeн poдитeл]  
Автор SoulMate (ultimate)
Публикувано06.07.06 12:49



В отговор на:

В българско държавно училище децата да бъдет заплашвани с изключване, ако не искат да изучават персийски език! Какъв е този силов метод за вкарване на ислиямизма в българските училища?!



Изказвате се много крайно, много емоционално и много некомпетентно. Може би вие сте един от ония родители (хора), които нищо не знаят по принцип, но винаги имат претенции, парадират колко са ощетени и си търсят правата със сопа.

Няма да коментирам ползи и "вреди" от изучаване на персийски език, всеки има право да прецени влече ли го и да го избере (в случая вместо детето си). Но господине, просто няма начин да задължат детето ви да посещава СИП, който не желае(те). Не сте говорили с госпожата, нито с директорката, за да влезете в реалността, нали :)))

На тази великолепна и опасна глупост, че персийски=вкарване на ислиямизма в българските училища ЗАСЛУЖАВА ДА СЕ ОБЪРНЕ ВНИМАНИЕ!!! Промитият ви мозък ви предава! На децата, изучаващи японски и китайски вероятно им се налага задължително будизъм?

Момичета, гледайте си секса и кефа, че животът е кратък
METALHEADS AGAINST RACISM

Редактирано от SoulMate на 06.07.06 12:50.



Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийнови [re: SoulMate]  
Авторpoдитeл (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 11:11



"Но господине, просто няма начин да задължат детето ви да посещава СИП, който не желае(те). " - Начин може и да няма, но беше направен сериозен опит в тази посока. И на мен не ми се вярваше, че е възможно такова нещо, но уви. Ако познавахте директорката нямаше да ви е чудно.

"Не сте говорили с госпожата, нито с директорката, за да влезете в реалността, нали :))) " - Говорено е. Напротив, вие не сте в реалността на училищата. И е говорено и в Инспектората, не само с нея.

След доста усилия да се свържат родителите един с друг по време на ваканцията ПОДАДОХА МОЛБИ ЗА ДРУГ СИП ДОСТА СЛЕД КРАЯ НА УЧЕБНАТА ГОДИНА. Това не ви ли се струва странно?? След като навсякъде това се прави по време на учебната година. Но какво да се прави, ТАМ (в 4а) ИМАШЕ И САМО ЕДНА РОДИТЕЛСКА СРЕЩА ЗА ЦЕЛИЯ ЧЕТВЪРТИ КЛАС! И то в средата на учебната година. Защото нямало време за по-вече! Но имаше време за зелени училища, дискотеки и долнопробни представления на другия край на София. Ще се запита човек защо трябва толкова родители и деца да се разкарват до другия край на София, малко ли заведения има в центъра, където е училището? Защо трябва ли - за пари в нечий джоб, естествено.



Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийнови [re: poдитeл]  
Автор SoulMate (ultimate)
Публикувано10.07.06 15:32



Това което коментирате е просто чесане на език. Демонстрация на нещо си.
Какво ви отговориха от инспектората? Към кого се обърнахте? Какво се случи след това? Това трябваше да напишете, за да се получи конструктивен диалог, а не хвърляне на кал и обиди в рамките на 50 отговора.

Освен това в моя отговор дебело подчертах коя част от вашето изказване е ВАЖНА, но вие ловко сте го подминали.
Едностранчивата ви позиция е прекалено досадна.

Момичета, гледайте си секса и кефа, че животът е кратък
METALHEADS AGAINST RACISM


Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийнови [re: SoulMate]  
АвторCapyмaн (Нерегистриран)
Публикувано11.07.06 20:00



Интересно ми е как продължават да налагат анадолска посока. При положение че има достатъчно западни езици, които са необходими някой е преценил да се учи персийски или китайски, и то в детска възраст. Като проследих цялата дискусия смятам, че май наистина можем да изтърпим още. Според мен не е редно някой, който дава субсидии да налага условие да се учи определен език. Ако има профил добре и децата, които влизат знаят какво ще учат и евентуално къде могат да го изразят - китайския евентуално ще го практикуват в китайски ресторант или ще четат етикети на стоките им. Персийския сега е на мода... Това са езици, които са древни, но и трудни и ако не се учат професионално няма как да има дори изградена основа за тях! СИП е излишен за такива езици, може професионални курсове, които се правят с цел командировка и т.н., но деца да го изучават звучи наивно... С бъгарския как е, а може би са усвоили френския или пък вече говорят и на английския, за да се адаптират към европейските условия за работа. Това е безсмислено за СИП и родителите с основание се възмущават, защото не им е харесало тона на директорката! А каква е директорката - един държавен чиновник, който събира допълнително мангизи понеже държавната й заплата не може да покрие кашите, които създават останалите държавни чиновници...
И някой седнал тук да развива тези как били "полезни" "културни" тези езици! Смайващо реагират и толерантно...все едно всеки ден са виждали подобни СИПове с такива езици. За мен е ясно, че срещу пари директорката се е опитала да оправдае мангизите под масата, които получава и щяла да изключва деца...ха...предполагам, че смята да изкара в това училище до пенсиониране!



Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийнови [re: Capyмaн]  
АвторCapyмaн (Нерегистриран)
Публикувано11.07.06 20:18



Мога да добавя, че език като "персийския" не го предлагат с идеята да се допълнят културно децата, това няма как да стане при положение, че държавните институции в Иран са "ислямизирани" и не са дошли по "културния" начин на власт! Авганистан, хм там определено четат усилино този език и се опитват малко по-хард да го налагат на миротворците, за да бъдат ограмотени. Тези държави първо трябва да дадат пример с начина си на живот, за да опитват да разпространяват езика си по легалния начин чрез субсидии! Пък и защо да учим персийски, след като турския свободно се налага като "майчин език" а някои от нас още не са го научили, за да "нахранят душата". Предполагам, че интересът трябва да се предизвиква, а не да се пишат молби и да се вадят отпусни...



Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийнови [re: Capyмaн]  
Автор SoulMate (ultimate)
Публикувано12.07.06 15:11



Не бих се записала на персийски, не бих насочила детето си да го изучава, освен ако то само не пожелае. Не бих подкрепила каквато и да било насилствена мярка за постигане на лични убеждения и идеи в едно училище. Дотук ясна ли съм?
Това нещо с убеждението за съществуването на "налагане в анадолска посока" и "вкарване на ислямизма" го считам за фанатизъм и тесногръдие, не по-малко опасни от тези на самите ислямисти.

Има много по-елегантни аргументи, с които да се изрази възмущението от създалата се ситуация. Не с обиди, нито с необосновано и просташко клеветене.

По отношение на субсдидиите и волята на дарителя.. "Според мен не е редно някой, който дава субсидии да налага условие да се учи определен език"
И защо да не е редно? Преценил, че ще има хора, които да се обучават и го е сложил като изискване. Хайде да оспорим същото от друг ъгъл: защо директорката, като е разбрала за това изискване, се е съгласила да го приеме и защо не е обяснила на дарителя, че е много малко вероятно да се съберат желаещи. Дори дарителят да я е заплашил, че ТЯ трябва да ги събере, е могла да откаже дарението и то не заради друго, а именно заради налагането на неизпълними условия. Уплашила се е, че ще изпусне парите? Вероятно, но тогава какво е станало с достойнството й?
Не са ли това по-адекватни въпроси, с които се посочва по-точно проблемът?

Можете да ми обясните според вас каква вероятност съществува ако говоря персийски да стана мюсюлманка?
Познавах една жена, която се беше омъжила за иранец, беше научила езика му и казваше, че е много лесен и приятен, беше родила дете И се беше развела с мъжа. Но мюсюлманка не беше станала. Нито детето й. Каква ли е била мотивацията й да научи езика, може би е имала нужда от развитие...

ПС За информация на неосведомените родители, не е толкова лесно да си изключи ученик, дори той да има провинения. Спете спокойно и възпитавайте децата си в дисциплина и толерантност.

Момичета, гледайте си секса и кефа, че животът е кратък
METALHEADS AGAINST RACISM


Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийнови [re: SoulMate]  
АвторCapyмaн (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 18:20



Тесногръдие?! За тесногръдие говори ако видиш някои части на Родопите и кажи нещо на български! И как така частни субсидии ще поръчват музиката в държавно училище - това е под формата на дарение и условия не се поставят, освен ако не се отнесат в МОН. А за достойнството, о да то е било голямо след като има възмутени родители, така предполагам жената достойно е обяснявала какво е имала предвид. В резултат на това, достойно е предлагала плащане на такси за китайски или "задължителен" СИП (ако мине номера), явно по-достойно няма от това...Естествено че се крият пари зад подобни номера, какво достойнство! Макар че с теб сме на една страна, такива намерения са опасни в съвремието което живеем, държави се разпадат (около нас), хора от мургав и анадолски етнос стават все по нагли, и ако ти не го виждаш, съветвам те да пообиколиш провинцията. Предполагам, че тяхното е също "тесногръдие", но ти не можеш да останеш безучастен и да си кажеш "нищо няма, те не разбират". Просташко клеветене няма, нито обиди! Не съм казвал че някой ще става мюсулманин, но някак подозрително е да се дават пари за "персийски език", при положение, че има много езици, които ще ти трябват като "европейски гражданин". Баща ми е бил в командировка за дълги периоди в Алжир, Либия и Мароко и то със специален статут, по-толерантни от българите наистина няма! Препдолагам и медицинските сестри също си го мислят... Между другото ако си хубава девойка в тези държави наистина е добре да станеш мюсулманка, иначе или ще се разведеш или ще живееш според техния "развит и културен начин" на живот, но все пак ако не ти хареса, трябва да си изключително ловка и владееща "персийски" език, за да успееш навреме да се прибереш в "толерантната ни родина".
Защо реагирам така? Първо защото много е опасно някои да налагат на децата такива методики и то в държавно училище, което уж трябва да бъде "пътеводната им светлина". Един добър педагок (висшите училища ги бълват с хиляди всяка година) трябва да е учил психология и знае как да постигне възпитано и любознателно прилагане на подобен "екзотичен език" в тази възраст на децата, вместо да ги плаши с изключване и да не обръща внимание на родителите. Вместо това, може да спечели пари за училището си ако приложи заннията си и прочете в Интернет обучаващите програми и пари, които се отпускат в Информационните технологи (Майкрософт, Браинбенч). така децата ще учат и други "екзотични" езици, които наистина носят ползи и на тях и на родителите...по желание разбира се!



Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийнови [re: Capyмaн]  
Автор SoulMate (ultimate)
Публикувано13.07.06 09:13



Едно си баба знае едно си бае.
Конструктивен диалог няма, няма и смисъл да пиша пет пъти едно и също и думите ми да се интерпретират манипулативно в стил "реч на Атака". Мога да оспоря много от твърденията, заложени в тези речи, защото са много погрешни, но ще спра дотук, виждам, че не различаваш риторичните въпроси от директните.
Оплаквай се в инспектората, в МОН, търси си правата, карай се с директорката, пращай циганите на сапун, твоя си работа. Ще повторя само едно: не може да бъде изключен ученик при отказ да посещава СИП.
Желая ти лек ден и чисто битие.

Момичета, гледайте си секса и кефа, че животът е кратък
METALHEADS AGAINST RACISM


Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийнови [re: SoulMate]  
АвторCapyмaн (Нерегистриран)
Публикувано13.07.06 19:13



Аз порсто отговарям на въпросите ти, естествено изразявам и моята позиция. Това че не си на моята позиция не означава, че съм "тесногръд" или "баба", и не държа реч "на Атака". И че не може да се изключва за СИП също е ясно, но въпросът е подходът... "Цигани на сапун", никога не съм се изразявал крайно, и не преиначавай думите, защото погершно ги разбираш, правата си ги знам, благодаря за съвета, нямам отношение към МОН също (пряко), не съм родител. Въпросът що се отнася до мен никога не е опирал в изключването на ученик, така че излишно е да се повтаряш. Беше нагъл подходът на държавния чиновник към родителите на децата! Има ли още някои недоразумения около теб?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.