Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:31 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийски!нови [re: kakata]  
Авторu4eni4ka ot 18-to (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 14:55



tva e nai-tupoto daskalo.... ne se xva6taite s nego nikoga... mnooogo sam razo4arovana... vsi4ki tam si mislqt, 4e e elitno i sa si izgradili mnooogo golqmo samo4uvstvie... no za tova samo4uvstvie nqma nikakva pri4ina... u4enicite sa ujasni - ili sa zubari, ili sa prekaleno izpadnali, ili sa nenormalni (ne se 6eguvam)... taka 4e za da vi e dobre tam ili trqbva da stanete edin ot tqx, ili, ako iskate da ste normallni, 6te se 4uvstvate ne na mqsto... ako iskate mi vqrvaite... u4a qponski... purvite 2 godini se u4i kato xorata, a posle te izostavqt i vseki sam go u4i, kakto moje... vseki den sajalqvam, 4e u4a tam... ako nqkoi iska da nau4i qponski, po-dobre da se zapi6e na 4astni uroci... taka 6te go nau4i... ina4e nikoi ne misli za fakta, 4e ste vlezli v 18-to, za da u4ite qponski,... tam se u4i vsi4ko po mnogo i nakraq ne ostava vreme za onova, a koeto iskame da kandidatstvame v universiteta naprimer... i jivota ni se precakva... znam, 4e vi zvu4i stranno, no po-dobre da izkarvate ocenkite si po normalen na4in i da u4ite tova, koeto si zaslujava i da se borite za tova, koeto iskate, otkolkoto da iskate vsi4ko, i da ne polu4ite ni6to!!!



Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийнови [re: Ox]  
Авторtorsofuck (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 19:51



Това със СИП-овете е често срещана практика. А как ми се струва,че ако така наречения задължителен СИП беше немски примерно нямаше да има толкова възмутени. Това ме отвращава. Някво изпълнено с тъпи предрасъдъци е нашето общество.
В училището се изучават "по-екзотични" езици и ми се струва съвсем в реда на нещата посолствата на страни употребяващи езиците да подпомагат училището.



Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийнови [re: torsofuck]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано14.06.06 20:34



Разбира се, че ако беше немски, нямаше да са възмутени. Трябва ли сега да обясняваме дали немският или персийският се търсят повече в момента?

А ако вместо да учат математика ги бяха накарали да учат нещо екзотично, например... риболов? Пак ли щяхте да намерите очевидните предимства на това да се занимаваш с нещо много приятно и екзотично, което сигурно някой ден дори би могло да бъде от полза на детето, кой знае, а? За сметка на математиката обаче.

Колкото до "ако не ви устройва - сменете училището", изобщо не съм съгласна. Училището не ви е някаква частна фирма, в която ако не сте доволни от обслужването, можете да идете при конкуренцията. Децата не могат да се местят всяка година за щяло и нещяло в различно училище.

Ако за всяко нещо вместо да си кажеш недоволството, тръгнеш да сменяш училището, ще улесниш институциите да си правят каквото си искат за твоя сметка.



Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийнови [re: else]  
АвторOx (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 17:18



Мисля си, че всъщност ролята на СИП-овете, особено преди гимназията, е точно да даде възможност на децата да се запознаят с нещо нестандартно, различно.
Защо сравнявате СИП по немски със СИП по персийски! Има ли някой, някъде да е научил немски като СИП! това е просто абсурд. Това което ще научи за 3 години в СИП по немски ще го научи точно за 2 месеца в немска гимназия или сериозен курс и тогава тези 3 години ще бъдат абсолно пропиляни. Според мен дори риболова би бил по-полезен от това





Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийнови [re: Ox]  
Авторpoдитeл (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 13:46



щом не биха научили немски като сип, защо да си трошат времето точно с персийски?
като при това децата от 4клас в 18-то досега изобщо не са ползвали салона по физичско - това на практика означава почти никакво физическо и движение изобщо.

АМАН ОТ ЗАГУБЕНЯЦИ!



Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийнови [re: poдитeл]  
Автор LoVe_RuLeS ()
Публикувано16.06.06 15:22



1)във всяко едно училище СИП по даден спорт=никакво посещение (възприема се като час по физическо, демек час за почивка; съвсем различно би било отношението към сип по няккаъв език)
2) толкова ли е сложно децата да отидат при директорката и да й се оплачат, че не се провеждат часове по физическо възпитание?



Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийски!нови [re: възмyтeн poдитeл]  
Автор Zhongguo (непознат )
Публикувано21.06.06 18:09



Аз съм родител на дете от китайската паралелка в 18 СОУ. Да кажа че съм доволна е недостатъчно. Абсолютно възхитена съм от преподавателите, базата и управленската мисъл на г-жа Стойчева.
За вас разбрах, че сте активист на Атака и по писмото ви съдя, че в това движение всичките сте ненормални. Говорих с други родители и разбрах, че никой насила не ви е карал да подавате молба за персийски език, имате избор между твърде много езици специално в това училище. Никой не ви е карал да бъдете в това училище, нито да давате на детето си добро образование. В крайна сметка затова съществува думата "елит" и "елитно училище" - за да се отличават образованите от безкултурните. Единственото, което се разбира от сляпата ви омраза към всичко различно е, че покрай вас едно, вероятно умно и интелигентно дете, ще изгуби може би шанса на живота си.
А възмутителният сте вие.



Тема Re: Възмутително - насилствено изучаване на персийски!нови [re: Zhongguo]  
Авторpoдитeл (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 12:14



Брей, намери се фен на г-жа Стойчева.
За нея с колкото хора съм говорил на живо, всеки е казал лоши неща включително и бившите й колеги, както и в Инспектората. Лошата слава г-жа Стойчева така или иначе се носи навсякъде и с такива изкуствени хвалебствия и лъжи за ненасилственото подписване на молбите нищо няма да постигнете.

Г-жа Стойчева е срам за българското училище!

Някои паралелки може и да са имали избор, но не и 4а клас - попитайте което искате дете от този клас!

"Никой не ви е карал да бъдете в това училище, нито да давате на детето си добро образование." - Там е въпроса, че ние бяхме в това училище много преди госпожа Рушвет да се появи. Ако това училище ни е по район, какво да правим? Това разсъждение е в типично нейн стил - казва ти да се махаш, щом не й играеш по свирката. Грозна работа.

"В крайна сметка затова съществува думата "елит" и "елитно училище"" - Има такава дума, но ня не подхожда на у-ще, където дейстават персони като г-жа Стойчева.

п.с. Предайте й да не клевети, за да не ме предизвика да пусна жалба до Министъра и да запозная пресата и телевизята със случая. Когато целия клас деца кажат истината, това никак няма да й подейства добре на кариерата, както и на г-жа Начева.



Тема Ех, г-жо Стойчева, а китайския ....нови [re: Zhongguo]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 12:20



Ех, г-жо Стойчева,

Като сте отворила тема за доволните от китайския, защо не ни обясните: защо се налага учениците от 18-то да плащат квартирата на китайката, която ги учи?
Голямо задоволство ли изпитват родителите да плащат за изучаването на редовен предмет в държавно българско училище??



Тема Ех, г-жо Стойчева, а китайския ....нови [re: Zhongguo]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 12:21



Ех, г-жо Стойчева,

Като сте отворила тема за доволните от китайския, защо не ни обясните: защо се налага учениците от 18-то да плащат квартирата на китайката, която ги учи?
Голямо задоволство ли изпитват родителите да плащат за изучаването на редовен предмет в държавно българско училище??




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.