Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:02 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Частни училища - ЕСПА vs. Света София  
АвторБили (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 12:42



Синът ми е в предучилищен клас с немски в ЕСПА тази година. Всъщност немският е втори език, а английският се изучава по-интензивно с хорариум от 10 часа седмично + 1 интерактивен, но разделението по класове "А" и "Б" е на база втори език - съответно немски или испански. Като цяло сме доволни от обучението и грижата за децата, определено има доста голям напредък в сравнение със знанията му от детската градина, а беше в доста добра градина (No. 100 на ул. Велико Търново).

Сега обаче сме в изправени пред голяма дилема дали да го оставим в училище ЕСПА или да го запишем в някое държавно училище (около нас има добри, по мнения на родители и учители начални общински училища - 38-мо "Васил Априлов" на Шипка, 112-то, 129-то Антим I, 133-то, 6-то и т.н.).

Съображенията ни за записване в общинско училище са:
1. По-широка социална среда, избягва се опасността от "живеене под похлупак" и сблъскване на 13-14 години с реалния живот и агресивната среда, ако детето продължи да учи в не-частно училище.
2. Не съм убедена, че като цяло обучението по основни премети (без чуждите езици) е на по-ниско ниво.

Друга възможност е разбира се и ЧОУ "Света София", за което ще помоля родители с деца, учещи там да споделят впечатления. Може би разликите между двете училище не са кой знае колко големи, единствено в ЕСПА се учи от предучилищна и втори западен език, както споменах - немски или испански.

Моля също, ако някой родител има впечатления от гореспоменатите общински училища да ми помогне с "вътрешна" информация.

Благодаря на всички предварително и вярвам, че темата ще бъде интересна и на много други родители с деца в предучилищна и начална училищна възраст.

С удоволствие ще помогна с информация на родители, които искат да научат нещо повече за ЕСПА.



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Били]  
АвторGeorgiG (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 14:56



Аз завърших 38 ОУ през 2000г и съм много доволен.Учителите са страхотни.гласувам с двете рьце за него!



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Били]  
Авторrocпoжaтa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 18:34



Здравей, имам опит и с двете училища. В ЕСПА като че ли е по-силно в малките класове, а Св. София подготвя чудесно по-големите деца. Поне от там влизат много лесно по гимназиите и Ам. колеж след 7ми клас.



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: rocпoжaтa]  
АвторБили (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 19:46



Благодаря Ви много за информацията.

Като цяло, намирате ли съществена разлика в начина на обучение в двете училища по основните предмети от учебната програма, а също и по отношение на преподаването на чуждите езици, както и сравнявайки заниманията на децата със спорт, музика и приложни изкуства? Всъщност точно тази комплексност на занимания ме привлече миналата година към ЕСПА, но и, държа да отбележа, подготвителния клас на Света София (имат само 1 такъв) беше вече попълнен при обаждането ми през септември 2005 и не можах да проверя реално какво предлагат там. Разбира се, има достатъчно информация на страниците на училищата в Интернет, но "живата" връзка е най-показателна.

А що се отнася до подготовката на учениците в 6 и 7 клас за кандидатстване, в ЕСПА претендират да са планирали учебната програма и допълнителни часове така, че в 7ми клас децата да се подготвят допълнително за кандидатстване в езиковите гимназии и Амер. колеж от квалифицирани преподаватели, преподаващи в същите тези учебни заведения. Всяко дете бива подготвяно индивидуално, на база на това, кое е желаното училище за продължаване на образованието.

По Ваше мнение, сравнявайки обучението в добрите частни училища (кои всъщност са добри?) и в общинските, бихте ли се изказали повече в полза на едните или по-скоро на вторите.
Благодаря!



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Били]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 10:17



Здравейте, не мога да ви помогна с актуална информация, защото проверявах меналата година за малката - за Св. София и Еспа и дали защото в ЕСПА ми се видя от всичко по малко или защото детето на моя кум е в Св.София, бяхме почти решили за второто. Впоследствие обаче излезе възможност за Сдружение Шилер, където основен е немският език и я записах там за подготвителната група.,догодина ще е в първи клас ако издържи тестовете.
Така че не смея да давам мнение, за да не ви подведа, нещата в БГ са динамични, знаете.
НО се намесвам, т.к. голямата ми дъщеря ми е в 9-ти клас на Ам. Колеж и мога да кажа, че съм доста в час с това от кои училища са приятелите й, организацията и т.н. Уверявам Ви, че децата от Св. София, както и от ЕСПА са повече от скромен брой, например от нейния клас няма нито едно дете от тези две училища.
До миналата година преди изпита за Ам.колеж се провеждаше едно математическо състезание там, на което доста от децата, смятащи да кандидастват се явяваха. Резултатите бяха публични, за разлика от тези на изпита после, и сред момичетата например първите 50 места (ако правим условна аналогия с изпитите за колежа, макар че на това състезание нямаше есе) бяха запълнени от ученици от СМГ и Пловдивскоата мат гимназия. От други учелеща почти нямаше, от ЕСПА имаше 1-2 деца, за Св. София нямам спомен. Бяха назад.
Понеже всички пъхат колежа като основен аргумент за това колко са добри, питайте ги колко от възпитаниците им са приети в колежа НА НИСКАТА ТАКСА, тоест сред първите 50 момчета и момичета. Там е реалното състезание, на висакото токса вече предлагат на останалите 150 момчета и още толкова от момичетата а тя е точно 2.5 пъти по-висока и не всеки може да си я позволи, това е и причината на тази такса ва се записват деца, които имат възможност, тоест по-скоро идващи от частните училища.
С това се спекулира, така че, повтарям, не е показателно.
Първите 50 момчета и 50 момичета се попълват главно от ученици на СМГ, като често после те, забележете, не се записват, просто отиват на изпита за спорта, понеже е нестандартен.
Когато дъщеря ми кандидаства от 50 класирани на ниската такса момичета едва 36 се записаха останалите попълниха от тези след 50-те, на висакото
Ниската такса е 1900 евро, високата 4900 евро...
Колкото до обещанията учители от Американския да се занимават с децата - това са пълни фантазии - обяснявам.
Дъщеря ми има в 9-ти клас точно три български учители - по български, по физкултура, по рисуване и по математика. Останалите са от Щатите, Канада, Австралия. Не ги виждам те да "готвят" по-малки за изпит, това са смешки.
Не им се връзвайте просто.
И накрая - за изпита в Американския няма специална подготовка, отворете им сайта и прочетете. Ако някой Ви казва, с точно две изключения в София, че готви за Американския за 1 година, не му вярвайте. За да успееш там е нужна солидна подготовка по математика при това нестандартна - от типа на задачите за олимпиадите и ширака мислене за есето. Всички клишета и шаблони не вървят.
Пример - Есето на дъщеря ми беше на следната тема - раздадоха им по един бял лист и по една снимка на компютърен монитор и молив. Имат 20 минути да изложат мислите си, формата е свободна., може и стихотворна, ако искат. В сайта си колежа нарича това препитване съчинение, ако се не лъжа, неправилно е популарно като есе - няма никакви изисквания за есе като литературен жанр, това се обяднява всяка година на информационните им срещи....
Това е, просто исках да ви предупредя, че явно се изхвърлят с обещания, вие си правете изводите....



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Cтeфaн]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано13.04.06 11:43



Това не е съвсем вярно. Аз съм завършила Ам. колеж и понякога сътруднича в ЕСПА. В колежа има по един преподавател по математика и бълг. език НА ВИПУСК, така че има достатъчно, които да могат да отделят време и за ЕСПА. В момента двама, И. Кортезов и В. Димова от колежа, подготвят децата в ЕСПА по математика и есеписане или както там решите да го наричате. Есето (за 30 минути на изпита, не 20) е толкова широк жанр, ако въобще е жанр, че свободното съчинение определено попада в него. Както сте казал, важно е да няма клишета. Никой не очаква от децата да произведат нещо а ла Бешков, но определено трябва да покажеш, че можеш да оформиш завършен текст СЪС СОБСТВЕНИ ИДЕИ. Което е трудничко едно дете да научи само в българско училище.

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Aминa]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 13:48



Да, Амина, 30 бяха, не 20 минути, права сте.
Но не сте права, според мен, че е трудничко за децата от българско(да разбираме ли публично, тоест държавно) у-ще да научат да оформят завършен текст със собствени идеи...
Зависи най-вече от две неща - от детето и от училището.
Моята дъщеря завърши "само" 81 у-ще в Младост. Просто много четеше, занимаваше се с математика, с рисуване, имаше и добри учители. В седми клас се готви за изпитите в немската, за колежа отиде просто да пробва и я приеха сред първите 50... Избра си там и изобщо не съжалява, естествено.
Много е индивидуално, две думи няма и универсална рецепта не е измислена, но със сигурност не бива човек да е краен - че от ЕСПА и Св. София повече може, отколкото от другаде , това ми е мисълта. Но със сигурност условията в частните повече предразполагат към учене (и пак с уговорки)



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Cтeфaн]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано13.04.06 20:33



Много четеше... Ясно е защо е успяло детето.

Просто вече децата не четат, собствено наблюдение. И си мислят, че компютърът е само за игрички....

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема Re: Бихте ли пояснили,нови [re: Cтeфaн]  
Автор Rumi (непостоянна)
Публикувано14.04.06 12:13



защото нещо не разбрах /или пък аз съм в грешка/?
Въпроса ми е за добре представители се деца от СМГ и Пловдивската математическа гимназия.
Аз си мисля, че в СМГ, НПМГ, НГДЕК и др. подобни елитни гимназии, както и в Американския колеж, се кандидатства от учиници, завършили 7-ми клас?!
Как така тогава тези деца са сред най-добре представителите се на изпитите?
Моля, пояснете! Предстои ни кандидатстване!

Дръжте се естествено!


Тема Re: Погледнете тук,нови [re: Rumi]  
АвторMимa (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 13:57



http://www.smg-bg.info/content/view/29/50/



Тема Re: Бихте ли пояснили,нови [re: Rumi]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано14.04.06 14:17



В СМГ приемат и след 4-ти клас. Аз съм влязъл след 5-ти още 1986г. Не знам за НПМГ да имат такава практика обаче. Иначе нивото естествено е много добро. То и за след 7-ми СМГ си държи реноме на едно от най-добрите.



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Били]  
Авторвили (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 15:35



Можете ли да ми разкажете повече за изпита в Св. София.



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: вили]  
Авторmissy (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 16:11



Iskam da kaja ne6to v polza na SVETA SOFIA. Az samata tukmo zavur6ih 6ti klas tam. Sigurno vsi4ki 6te si pomislqt "Tova detence nqma kompetentno mnenie, za kakvo da se trudq i da 4eta posta mu?" Tova 6te si e jiva vuzrastova diskriminaciq. Kakto i da e, da se vurnem na temata.
Vodi se 4e SVETA SOFIA e nai dobroto 4astno osnovno u4ili6te v sofia. Istinata e naistina takava. Ne moga da tvurdq sus sigurnost, no imam priqteli vrustnici v dr 4astni u4ili6ta, a i samata az sum u4ila v DRITA v detskata gradina i v DOKTOR PETUR BERON v 1vi i 2ri klas. Smelo tvurdq, 4e v SVETA SOFIA se u4i seriozno i e naistina mn priqtno. Pove4eto deca sa inteligentni, a pri spad v rabotata ti te izklu4vat ili ima6 dopulnitelni uroci sled kraq na u4 god.
Nai turjestveno vi kanq v na6to u4ili6te za6toto e naistina mn dobro!





Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: rocпoжaтa]  
Авторaniart (Нерегистриран)
Публикувано22.05.07 19:39



zdraveite , imam mnogo losh opit sas sv. sofia za preduchilishtnata grupa.popadnahme na ujasen pedagog,koito iztormozi decata prez godinata. ne gi izvejdaha na dvora i uchiha mnogo tejak material za tazi vazrast. otnoshenieto na personala kam roditelite e na losho nivo. imat golemi pretencii. ima edna psiholojka tam,kojato podbira decata po mnogo stranni kriterii i obshto vzeto si pravi kakvoto si iska,ima golemi pravomoshtija. directorkata e stranna, trudno se govori s neja po kakavto i da e povod. obiknovenno se krie v kabineta si i se doverjava na psiholojkata, kojato epsiholog v kavichki. na kraja na godinata ni kazaha che polovinata klas ne moje da prodalji poradi nespravjane s materiala. predstavete si kurioz. tova sa deca na 6 god. vvazrast, koito iskat ida si poigrajat prez denja ,no tova ne se pooshtrjava v sv. sofia. tam imat dobri pedagozi v gornite klasove, no za nachalnite sa prosto ujasni. tormozjat decata koeto e palno prestaplenie,osven tova gi segregirat kato kazvat che njama da se spravjat po nagore i gi izkljuchvat. prejivjahme mnogo tejka godina ,deteto beshe v depresija parvite 3-4 meseca. osven tova imashe deca koito go bieha vseki den i uchitelkata mi kaza che taka shtjalo da bade i za napred. tazi uchitelka ne se grijeshe dobre za momchetata i te projavjavaha agresija po mejdu si ejednevno.



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: aniart]  
Авторcмяx (Нерегистриран)
Публикувано22.05.07 22:44



Уважаема госпожо Аниарт,не мога да проумея как е възможно да избълвате подобни НЕДОСТОЙНИ клевети срещу екипа и методите на обучение в училище "Света София"!Нищо от това,което казвате не е вярно и не знам защо,но Вашите изказвания ми приличат на приказката за лисицата,която не могла да достигне гроздето и казала,че е кисело.Чудя се какви ли ще бъдат коментарите Ви за следващтото или следващите?? училища,в които ще запишете детето си!



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: cмяx]  
АвторOля (Нерегистриран)
Публикувано23.05.07 10:13



Ще ми се да попитам авторката на темата защо е записала детето си в подготвителен клас на частно училище, а сега се чуди накъде.... Обикновено тези неща се обмислят предварително, а детето не се лашка нагоре-надолу.

Относно подготовката - и в държавно училище, при добро желание детето може да научи толкова, колкото и в частно. Обаче в детето прекарва в училище по-голямата част от деня си. за мен не е важно само какво ще научи, а и как ще се чувства, в каква среда ще е, ще има ли креативни и интересни занимания, които да го обогатят, през свободните часове ще има ли възможност да се лута където иска, ще им пука ли на даскалите дали пуши пред училище, дали има дилърчета наоколо и т.н. В тази светелина за мен категорично частното училище е по-добрия вариант /дъщеря ми е в такова/



Тема Re: Частни училища ... и др!нови [re: cмяx]  
Авторинa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 11:10



Някакви ЛИЧНИ ВПЕЧАТЛЕНИЯ ЗА ДРУГИ ЧАСТНИ НЕМСКИ ДЕТСКИ ГРАДИНИ, КОИТО ОБАЧЕ ДА ИМАТ И УЧИЛИЩЕ.иСКАМ ДЕТЕТО МИ ДА СВИКНЕ НА ЕДНО МЯСТО, А НЕ ДА ГО МЕСТЯ СЛЕД ВСЯКА СЛЕДВАЩА ИЗМИСЛЕНА СТЕПЕН! сПОДЕЛЕТЕ ЗА КЕСНЕР, МОЛЯ! МИСЛЯ ,ЧЕ ТАМ ПРОДЪЛЖАВАТ ДО 12 КЛАС.





Тема Re: Частни училища ... и др!нови [re: инa]  
АвторKaми (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 14:10



Моето е в Увекинд. Вече имат лиценз и за гимназия. Доволна съм. За Е. Кестнер също съм чувала само хубави неща. За Веда и Дойче шуле - не чак толкова.



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: cмяx]  
Авторaниapт (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 20:27



моля приемете моите извинения за така остро изказаното мнение от мен за света софиа. много сам афектирана от ситуацията. трудно ми е да вляза в подробности. истината е имаше агресивни деца които влияеха зле на всички, освен това учителката явно не моза да се справи с тази ситуациа. училището е почти перфектно,нямам забелезки кам никои от останалите преподаватели и персонал. имат добра база и се гризат добре за децата. моето лично мнение обаче е че по добри са преподавателите в горните класове. искам да отбелеза сащо че материала които изучаваха в предучилищната беше малко по амбициозен отколко е здравословно за деца на тази вазраст. децата се на товарваха повече отколкото е необходимо. прехода от градина към училище не мина плавно. познавам и други педагози от света софиа и мога да каза че са много добри. още ведназ се извинявам за рязко изразеното мнение по рано и за правописа.



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Oля]  
Авторaniart (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 20:38



bih iskala da vi popitam kade uchi vasheto dete.

deteto mi beshe v chastna gradina sled koeto kogato kandidatstvahme v sveta sofia ni kazaha che ako go zapishem v preduchilishtna tam shte ima po golemi shansove da prodalji i v uchilishteto. sega e stranno che stana tochno obratnoto. nai strannoto e che polovinata klas ne uspja poradi nespravjane s materiala koito naistina beshe tvarde ambiciozen. povjarvaite mi ne se sheguvam. imaha diktovki i mnogo trudni zadachi s neizvestni po matematika. inache uchilishteto e mnogo dobro.



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: cмяx]  
Авторaniart (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 20:48



mnogo sam pritesnena ,zapisah deteto mi v drugo uchilishte- petar beron. pritesnitelnoto e che ne chuvam dobri otzivi za tam. molja vi ako njakoi znae neshto za tova uchilishte i za- meridia22- da spodeli mnenieto si .



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: aniart]  
Авторkpииc (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 21:15



Относно първоначалното Ви мнение за подготвителния клас на Света София сте абсолютно права. Псхиложката на училището сама си определя критерийте за приема на децата, които са направо абсурдни. Тя иска децата да са на 7 год., а не на 6 год. Истината е, че си подбират децата да са по-кротки и безпроблемни. Директорката няма наблюдение върху децата и изцяло се доверява на двете псхиложки. В по-горните класове педагозите са много добри и си подготвят децата добре, а и те с голямо желание учат. Системата за подготовка е трудна спрямо средните общо образователни училища, но много успешна. Не може да се сравнява. Проблема идва от подготвителния клас и то от близката една-две години. За голямо съжаление Света София умишлено си вдига нивото и не приема и изключва Без видима причина прекрасни деца.



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: kpииc]  
Авторaniart (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 18:38



vie ste dobre informirana. sigurno imate detence tam. imali ste kasmet. kakto znaete navsjakade ima i izkluchenia govorja za prepodavateli.mnogo e jalko ne nemojem da prodaljim tam,poradi prichini izvan nas. za da vlizam v podrobnosti.



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: kpииc]  
Авторaniart (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 18:52



imate li informacia za drugi chastni uchilishta v sofia . naprimer- petar beron i meridian22.



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Били]  
Авторat (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 19:03



kakvo e nivoto v espa i otnasjat li se dobre s decata? kak priemat novi deca?



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Били]  
Авторfriend (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 20:14



ako e ot parvi klas v sveta sofia e ok. vajnoto e da ne e v tjahnata preduchilishtna, kojato ne e dobra



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Били]  
Авторfriend (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 20:19



sveta sofia e dobro,no kakav e smisala da go mestite ako ste dovolni? samo da ne e v preduchilishtnana im,vsichko e ok.



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: kpииc]  
Авторaniart (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 20:26



zdravei kriis. iskash li da ostavish koordinati za vrazka.



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: aniart]  
АвторHHH (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 10:37



Мое близко дете е в Петър Берон - и то и родителите са доволни. Ученето и дисциплината идват може би малко вповоче /за 1-ви клас/. Чувала съм и други добри отзиви. Меридиан 22 е определено по-малко хваленото от двете.



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: aniart]  
Авторoтчaeн poдитeл (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 19:42



Не им вярвайте. Много са измамни и двете училища. За съжаление, немога да препоръчам нито едно бългтарско частно училище. Всичките те са еднакви. За мен са луксозни курсове по английски език с не много добри резултати.





Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: oтчaeн poдитeл]  
Авторoтчaeн poдитeл (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 19:48



Избягвайте частно училище "д-р Петър Берон". Много лоша организация. Никаква дисциплина. Лоши резултати. Отминала слава.



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: oтчaeн poдитeл]  
Авторat (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 12:51



molja vi kajete mi po podrobno i za dvete uchilishta.otkade imate tazi informacija?



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: oтчaeн poдитeл]  
Авторat (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 12:57



molja kajete v koe uchilishte e bilo i e vasheto dete. moeto go zapisah v petar beron. dosta sam pritesnena. meridian mi se struva po dobro ot gledna tochka na baza i disciplina. vie kakvo mislite , imate li informacia ot parva raka.



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: friend]  
Авторat (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 23:39



njakoi chuval li e neshto za 104 sou v emil markov



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Cтeфaн]  
Авторbibi (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 23:45



sveta sofia se hvaljat che imat nai goljam procent prieti deca v am. kolej. podrobnosti ne znam.



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: at]  
Авторpoдитeл (Нерегистриран)
Публикувано20.06.07 09:28



Имам пряко надблюдение. Избягвайте Петър Берон. Когатно записвате детето си искайте програмата за изпълнение през настоящата учебна година. Проверете учителския състав, дали има нужната квалификация. Вижте преподавателите дали са хоноровани. Ако ви интересува спорта обърнете специално внимание. Също така обърнете внимание и на допълните мероприятия, които се предлагата.





Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: at]  
Авторoтчaeн (Нерегистриран)
Публикувано20.06.07 09:40



Моят съвет е, където и да си записвате детето да изисквате програма за предстоящата учебна година . Да се запознаете с учителския състав. Да се запознаете с допълнителните мероприятия. Не е лошо да се скрепи и с договоор. Обещанията са много, а реализацията съвсем различна.



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Били]  
Авторveta sofiancho (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 22:43



Az sega sum 7 klas i ucha tam ot 1.Ucheneto e na nivo i se nauchava mnogo.Moge bi e malko izmoritelno,no se nauchava mnogo.Ako iskate deteto vi da e inteligentno i da znae mnogo zapishete go v Sveta Sofia.A za vuprosa za uchitelite pri narushenie na disciplinata dori v megduchasie te se namesvat. Sushto i sporta e na nivo.Elate v Sveta Sofia . DOBRE DOSHLI STE.



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: poдитeл]  
Автор za (непознат )
Публикувано17.04.08 12:22



az u4a v 4OU 'D-r Peter Beron'i sam peti klas. u4enieto tuk e po-dobro ot kolkoto v ESPA zashtoto az sam bila tam.ne 4e napusnah zaradi u4enieto....napusnah zaradi drugi pri4ini.tuk imam edin strahoten u4itelski ekip mn dobri hora.u4itelkata mi po BEL e edin strahoten 4ovek(kazva se mis Stoi4kova)!
Ako zapishete deteto si v Peter Beron nyama da sujalyavate



Тема Re: Частни училища- Кестнер?нови [re: za]  
Авторинa (Нерегистриран)
Публикувано18.04.08 15:05



Никой ли няма с впечатления от Кестнер? Интересува ме д.градина и 2клас.По телефона се обаждах, обаче по-вяра имам на форумите.В един друг форум видях, че д.гр е на 1 място.???



Тема Re: Частни училища- Кестнер?нови [re: инa]  
Автордpyro чacтнo (Нерегистриран)
Публикувано18.04.08 15:09



За "Ерих Кестнер" съм чувала хубави неща и там децата от детската градина пак полагат изпит, но са с предимство за І клас.
Аз съм също в тази сфера, / т.е.- конкурент/но защо да не кажа и за "Св.София "хубави думи. Те са с история, с утвърден авторитет.



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: oтчaeн]  
Автормoни (Нерегистриран)
Публикувано20.04.08 00:06



Насочихм се към Св.София по препоръки на наши близки, чиито деца учат там. Детето ми се яви на теста в Св.Сфия за подготвителна група и получих отрицателен отговор, но все още не съм разбрала причините за отказа от прием. Озадачена съм от резултата, т.к. преподавателката, която ми предаде детето след теста ми каза че имам прекрасно дете, а детето изпрати с думите "довеждане и ще се видим скоро" . Два дни се измъчвам и търся отговор на въпроса - аз ли не познавам детео си, то ли не се е представило както трябва или има други непонятни за мен причини. Изчитайки мненията във форума получих отчасти отговор и се потвърди моето подозрение, че психоложката не е на ниво. Смея да твърдя че не съм гаргата, чието гардже е най-прекрасното, но и твърдя че дедето ми е комуникативно, контактно, възприемчиво и има добра подготовка от детската градина, която посещава - 99-то ОДЗ. Като разбера мотивите за отказа ще ви пиша отново, но предполагам, че една от причините е, че детето е прекалено контактно, усвоявя се бързо в средата и има собствено мнение, което между впрочем ще продължавам да толерирам.
Преди три години синът ми завърши Ам.колеж в София, където имаше отпаднали деца, но при ясни и точни критерии и правила. Смущаващо е това което прочетох за отпадане на деца от предучилищна група поради потенциална възможност за несправяне с материала. След всичко това у мен се поражда съмнение за субективност и непрофесионализъм в подбора на децата.



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: bibi]  
Авторviki (Нерегистриран)
Публикувано27.08.08 18:45



imate li mnenie za meridian 22



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Били]  
Авторviki (Нерегистриран)
Публикувано27.08.08 19:18



а знаете ли нещо за МЕРИДИАН 22



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: cмяx]  
Автор kalikalina (непознат )
Публикувано13.12.08 16:33



напротив всичко което казва жената е вярно до последната дума , казвам го от опит, и моето дете учеше там, беше отличник което за там си е доста трудничко но отношението на учителите и малоумната директорка е точно такова а за психоложката която е незнам от къде довяна нямам думи



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Били]  
Автор Ming Shu (curious mami)
Публикувано24.03.13 19:34



Аз много се колебая къде да запиша детето си и поради простата причина, че не намирам достатъчно информация именно за тези прекрасни училища ЕСПА пиша в тази тема.Ако някой иска да я поднови, моля ви да ми пишете за повече информация :)!

harmony is the key to happiness ...


Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Ming Shu]  
Автор Ladysexy (sugar mama)
Публикувано25.03.13 11:43



Привет, мили хора ! Моето дете се обучава в училища ЕСПА и е много щастливо от обучението там.Аз лично съм доволна, но таксите са високи. За сметка на това качеството заслужава парите. Поздрави и Успех !



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Ming Shu]  
Автор Ladysexy (sugar mama)
Публикувано25.03.13 11:44



Забравих да ти спомена, че е по-добре да отидеш да питаш на място за условията, за обучението.Тук не мога да ти пусна телефон или сайт на ЕСПА, защото може да се сметне за реклама, но ако искаш ми пиши на лични ! На колко годинки е твоето детенце ? :)



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Ladysexy]  
Автор Ming Shu (curious mami)
Публикувано26.03.13 10:41



Привет, Лейди ! Това, което ми казваш е много полезно като информация, но мога ли да те попитам конкретно дали в училищата ЕСПА има засилени курсове по рисуване?Защото моето дете иска да кандидатства в художествена гимназия и има нужда от повече внимание в тази област?

harmony is the key to happiness ...


Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Ming Shu]  
Автор Ming Shu (curious mami)
Публикувано26.03.13 10:42



Също така какви са преподавателите там?Има ли специализирано отношение към деца с таланти?

harmony is the key to happiness ...


Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Ming Shu]  
Автор Ladysexy (sugar mama)
Публикувано27.03.13 12:00



Да, имат добри преподаватели, които се занимават именно с подтикването на децата към изкуство!Моето дете е много музикално и свири на два духови инструмента вече!Знам, че имат много добри преподаватели по рисуване.Звънни или провери на място :)



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Ladysexy]  
Автор Ming Shu (curious mami)
Публикувано28.03.13 15:04



Много ти благодаря за изчерпателното мнение по темата.Поздрави на теб и твоят мъник !



harmony is the key to happiness ...

Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Ming Shu]  
Автор Василена68 (непознат)
Публикувано21.04.15 11:28



Бих искала да подам оплакване и да алармирам компетентните органи за училищен произвол. В училището на моето дете - немско училище "Ерих Кестнер" в Люлин, децата на по-богатите родители бият и псуват нормалните деца! От самото училище не правят абсолютно нищо за да ограничат това поведение от страх да не загубят платежоспособните родители.



Тема Re: Частни училища - ЕСПА vs. Света Софиянови [re: Василена68]  
Автор Zaxarina (непознат )
Публикувано14.10.15 14:56



Така като те чета и виждам, че си регистриран/а на датата на изявлението и нямаш никакви други мнения веднага мога да разбера, че лъжеш! Вариянтите са два - или си от конкурентно училище /но пък конкурентите на ЕК са малко и те не биха прибягнали до такива елементарни постъпки/ или си родител, който не е могъл да устои финансово или пък си родител на изключено дете! Така че не се пъни.И аз имам много близко мое дете, което учи в ЕК още от детската градина, а сега е в пети клас и въобще и не мислят да го местят. Напротив има дисциплина, която директора /не му помня името/въдворява, а и поне в класа на моето познато дете повечето са лекари, IT специалисти и т.н.т.
Иначе извън ЕК не бих препоръчала Увекинт, по-скоро Веда и Света София, и Дрита.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.