Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:02 15.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема На какво станах свидетел...  
АвторAнeлия (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 20:59



Вчера със съпруга решихме да отидем на вилата,без дъщеря ни под претекст,че племенницата ни ще я наглежда.Все пак дъщеря ни е почти на 14 и постепенно започваме да й даваме повече лична свобода.
До тук добре,решихме обаче да се върнем вместо утре,днес (събота).влизам в апартамента ни, нищо ново - гърми музика,запътвам се да кажа здрасти на Милена,дъщеря ми, и останах като гръмната!Заварих я във най-интимния момент с един младеж!Та тя няма още 14 години!!!Не знаех какво да кажа,а и още не знам.Съпругът ми прие по-философски нещата,ама тя за мен си е още малкото ми момиченце.Дайте ми съвет какво да й кажа,защото имам чувството,че се чувствам още по-неловко и от нея.



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Aнeлия]  
Авторheh (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 23:55



Свиквай:) Вече на 13-15 е нормалната възраст на децата да правят първия си полов акт :) Тей, че... можеш да поговориш с нея и да й се извиниш, че не си се обадила, че по рано ще се пребираш. Колкото и да не ти се вярва, малкото ти момиченце се превръща в жена :)

Успех в разговора:)



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Aнeлия]  
АвторДжинa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 00:38



Леле майко мила...Това е скандално. Къде си си губила времето тези почти 14 години, "мамче"??



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Джинa]  
Автор ROSl (преродена)
Публикувано09.04.06 10:13



Какво толкова *скандално* има. И какво искаш да кажеш с думите Къде си си губила времето тези почти 14 години, "мамче"??


Жики18.09.03.Боби22.01.05.



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: ROSl]  
АвторAнeлия (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 11:50



Не знам кое е скандалното,просто ми дойде неочаквано.Говорили сме много пъти с дъщеря ми по въпроса,но това винаги те изненадва,особено когато научиш за него по този начин.
Къде съм си губила времето?!Имам още две деца - на 7 и 9 години,така че всичкото време съм си го "изгубила" в гледане на деца!!!Не мисля,че това е губене на време!!!



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Aнeлия]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано09.04.06 11:56



идеята да се извиниш за нахлуването е много добра, значи, че я приемаш всякак, включително порасла бързо според теб, това внушава добро самочувствие, самоуважение и уважение към другите

може би има смисъл да се говори отново за контрацептиви и конкретно презервативи, стига да вдене, че се отнасяш към нея като с възрастен и да не реагира детски, отказвайки да говори с теб

казвам го от личен опит, мен ме спипа баща ми, макар и не н атая възраст, а на малко по-голяма... и после три месеца ходеше по къщи като облак темен...

на мен ми беше криво, че един вид вместо да ме разбере, се опитва да ме кара да се чувствам виновна, задето вече не съм дете...

мина и замина, не виждам какво друго да говориш



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Aнeлия]  
АвторДжинa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 13:03



Ясно - много деца, в резултат на което нито едно като хората...

Мислиш ли, че е в реда на нещата дъщеря ти да прави сеь на 13 години?

Ненормално семейство...



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Джинa]  
АвторДжинa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 13:04



пардон, СЕКС



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: ET]  
АвторAнeлия (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 13:18



Говорих за контпацептиви,дори й дадох.Идеята ми не е да я накарам да се чувства виновна,нито някой вкъщи да ходи като "облак темен".Некоректно е Джина да ми обяснява,че децата не са ми в ред!Не ме познава най-малкото!



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Aнeлия]  
Авторjenny (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 14:31



Не обръщай внимание на Джина,хора разни.Да са ти живи и здрави децата.И аз мисля,че е добре да се извиниш,защото дали пък дъщеря ти не е помислила,че е проверка това по-ранно прибиране?А що се отнася до секса-напълно в реда на нещата.Нека да не забравяме и нашата младост.



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: jenny]  
АвторYona (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 14:40



Нека да не забравяме и нашата младост.
e, chak pak na 14!



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Aнeлия]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано09.04.06 17:39



така е, абсолютна глупост

успех в общуването с децата!



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Aнeлия]  
АвторMaйka (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 01:45



Здравей Анелия,

Изчетох мненията и ми е странно как хората изпадат само в две крайни мнения: "ооо, тва си напълно в реда на нещата и ама как така бе, каде си дремала ти."
Мисля, че въпросите и отговорите са някъде по средата. Във всички случаи има нещо пропуснато между вас и дъщеря ти. Не мога да се съглася, че всичко е ОК, когато едно 13-14 годишно момиче прави секс. Тя има още 5 години докато завърши училище. Пет изключително важни години за бъдещето и. /Само някой да не разбере, че искам да кажа - първи секс след бала/. Сега тя вече знае, че вие сте наясно и за нея няма повече бариери. Бариери в какво? В степенуването на приоритетите. Сега започва реалното трупане на опит за нея. Ти как мислиш - кое ще бъде първостепенно за нея, да е концентрирана в училище и в подготовката си за училище или да витае в мисли кога, как и каде "да го направи'' в най-подходящият момент, във всеки един удобен момент. Защо да не се пробва в тоалетната, примерно през междучасието, както Мимето от съседния клас /не казвам, че точно така ще направи/.
Проблемът тук е, че 13-14 е изключително критична възраст в сравнение с 16-17 на емоционално и ментално ниво, да не говорим за физическите характеристики. Разликата в избързването с 2 или 3 години определено не е позитив за детето. От тук нататък всичко се е отприщило.
Може би трябва да поговориш с нея с най-голямата си майчина искреност и съпричастност за ситуацията отсега нататаък. Ако трябва купи и първите презервативи и настоявай и внушавай деликатно, че отговорният партньор е този, който я предпазва и осигурява контрацептивни мерки. Възпитавай я как да се себеуважава като жена. Това за сексуалната страна на въпроса.
Повдигни и самочувствието, че ето тя е почти готова да води сексуален живот, което означава, че е достатъчно зряла да поеме и повече отговорности и да продължава да се старае, дори да се опита да постигне повече и в училище. Бъди твърда: щом можеш да носиш тази отговорност, очаквам от теб да бъдеш зрял човек и в училище.
Зная. Малка е да разбере напълно. Но какво да се прави - подранила е. Бъдете внимателни и деликатни. Бъдете приятелки. Ходете заедно на кино или там, където тя харесва да бъде.
Стискам палци и желая успех!



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Aнeлия]  
АвторAди (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 04:50



И според мен е раничко на 13 години да започне сексуалния си живот. Сега по-скоро би трябвало да се опиташ деликатно да осъществиш деликатно някъкъв контрол, за да не стане секса цел номер едно в живота и, да не реши, че вече е голяма и да пренебрегне ученето, да не го удари на безразборен секс, да се предпазва от болести и забременяване, да не тръгне по наклона алкохол, наркотици ... и още подобни въпроси, над които трябва да се замислиш. Говорили ли сте до сега за секс, за приятелите и, за отношенията и с момчетата, кога е започнала да води сексуалния си живот, как, при какви обстоятелства...
За да има нормален сексуален живот човек трябва да е съзрял физиологически и психологически.



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Maйka]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано10.04.06 10:13



По принцип съм съгласна с казаното от теб. Аз мисля, че на 14 години е доста рано за секс, но пък не трябва да се прави някаква трагедия от това. По-скоро трябва да се направи най-доброто от тук нататък.
Но това, което исках да допълня към мнението ти е, че първо, 14-годишните момичета рядко се побъркват на тема секс. Много често те го правят, защото любимият го е поискал от тях и те не са успели да му откажат. А не защото изпитват върховно и невиждано удоволствие.
Второ, на 14 е съвсем нормално да се влюбиш и да имаш желание да мислиш единствено за любимия и как да сте заедно във всеки един момент, дори да не става дума за секс. Така че училището има сериозна конкуренция, независимо дали момичето прави секс или не. Дори да няма приятел, тя пак може да се влюби и да мисли непрекъснато как да го впечатли и пак да не и остава време и желание за учене.
Така че разговорът за приоритетите и за важността на ученето е много важен и напълно задължителен, независимо дали има или няма секс.
Отделно от това трябва да има разговор за секса, за емоционалната и физичеката му страна и за възможните последици от него.

Редактирано от else на 10.04.06 14:59.



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Aди]  
АвторPaл (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 11:58



Купи една подходяща книга на детето. Не я назидавай. Постепенно ще разбере, че това не е игра. Бъди искрена! Успех!



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Aнeлия]  
Автор ROSl (преродена)
Публикувано10.04.06 13:22



И според мен, 14 е възраст в която е нормално едно момиче да се влюби . Най-важно е да подходите с разбиране. Пожелай да се запознаеш с момчето! Покани го на гости! По-добре да знаеш, че се срещат у вас отколкото да го правят някъде ,незнайно къде, скришом .

Жики18.09.03.Боби22.01.05.



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: else]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано10.04.06 14:09



съгласна, само да добавя, че ако родителите ти знаят и се отнасят нормално към твоя сексуален живот, това освобождава много време, което иначе би отишло в замисляне на лъжи за излизане и сложни схеми за осъществяването им... време за учене, което би било загубено в обратния случай...



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Aнeлия]  
Автордидa (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 17:53



Кажи и "добре дошла в света на големите жени!" Заведи я на гинеколог, да си поговори с него за подходяща контрацепция. Купи и книга за зрелия секс. И дръж нещата под контрол.



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Джинa]  
АвторAннa (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 18:03



На тебе нещо не ти е наред щом си позволяваш такива изказвания.
Жена, която е отгледала три деца е светица.
Освен това 13 години днес са съвсем нормална възраст за първия сексуален контакт. Въпроса не стои дали е рано, а как ние родителите трябва да реагираме разумно и адекватно, как да му помогнем в тази важна, без съмнение ,фаза от растежа му.



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Aннa]  
АвторИзyмeн (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 18:43



Без коментар. Тая тема и темата за чалгата сякаш вървят заедно...



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: дидa]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 18:56



Аааа, само забележка, да не избързва с гинеколога или да го избере внимателно... Аз отидох по собствено желание (16+ години) да се образовам и да ми предпишат хапчета, с майка си не исках и не можех да говоря, да знаеш каква лекция ми дръпнаха едва ли не курва ме изкараха

Минах през 3 различни кабинета, докато получа нормален съвет!!!



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: дидa]  
АвторAнeлия (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 19:03



Мерси на всички,но защо някои от вас ме нападат?Младежа го познаваме от малък,син е най-добрите ни приятели и са израстнали с дъщеря ми,въпреки че той е на 17.Мисля, че вече осмислих нещата и почти ги приех.Успях да поговоря с дъщеря ми и мисля,че ме разбра,времето само ще покаже. За контрацепцията говори на дълго и на широко с татко си,защото той е гинеколог(може би и това е причината той да приеме толкова спокойно нещата).
Не мога да се съглася с изказаното мнение,че дъщеря ми щяла да изостави училището и да се отдаде на "безразборен секс"!Нищо не ви дава право да намеквате,че детето ми ще стане курва!!!Надявах се да попадна на повече здравомислещи хора...



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Aнeлия]  
Автор Jurnal (непознат )
Публикувано10.04.06 19:34



защо те нападат ли?-Ами защото и те са били нападани,а може би теб съдят за своите "грешки":))))хаха Я изобщо не обръщай внимание на тези простотии.Не си тук да се оправдаваш пред някого, а да обмениш мнение и опит с адекватни събеседници:)Аз мисля, че няма нищо скандално и фрапиращо в случая. Тази възраст наистина е нормална (вече) за секс. контакти. Познавам много хора, които са започнали от 12 годишни и за твое и всеобщо успокоение - не са курви, напротив реализирали са се успешно:)



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Aнeлия]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано10.04.06 19:36



Хи-хи. Ми вие като се прибирате неочаквано, какво очакваше да видиш - да седят и да решават задачки.Явно сте достатъчно здравомислещи родители ш няма да имате проблеми след преодоляването на първоначалния шок.
Аз бях на 19, когато майка ми намери хапчета и ми вдигна скандал. Познай какви са ни отношенията.



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Mъppp]  
АвторAнeлия (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 20:34



не,не очаквах да решават задачки.Иначе,много ти благодаря за мнението.Не мога още да приема,че има хора тук,които ме обвиняват в безхаберие,а аз съм си посветила живота на децата ми.И не съжалявам за това,защото е най-прекрасното нещо на света.
А какви са отношенията с майка ти,съмнявам се, че те обявила за антихрист?



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Aнeлия]  
АвторДЖEHA (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 20:38



Анелия, каквото е станало станало-аз също имам три големи вече деца,и една внучка на 14 която неочаквано ме шокира понякога.Радвай се на детето си,опитай се да я разбереш.Не вярвам че ще зареже училището-всичко ще бъде наред.Важното е ти да си спокойна,останалото ще се оправи.Много щастие ти желая-толкова е хубаво да имаш много деца.



Тема Пълни простотии са мненията нанови [re: Aнeлия]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НКМП-2UNlimited)
Публикувано11.04.06 11:16



джина и някво мамче ник там! Абсурдно е да се разсъждава в стил -ти сега учи,завършу гимназия,пък после момчетата.Айде де!Кога после,като стане студентка ли,ми че то и тогава няма да е време за секс бе,лелче! Напротив,няма нищо лошо в съзряването на 14 г
, а сигурно отдавна има и менструация. Училишето и секса , любовта към него,може и трябва да вървят ръка за ръка. Разбира с,ене иде реч за безразборния секс. Не споделяш , има ли ли са чувства.връзка с това съседско момче? Не за друго,да не й се разбие сърцето. Не споделя и друго-е ли това първия й полов контакт-)).Няма нищо тревожно,радостно е,че си говорите даже! След време ,сигурно тук,в клубовете,тя ще споделя как майка й я е хванала на калъп и ще си спомня със мях за случката))!

В момента има твърде много потребителски заявки, моля опитайте отново.


Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Aнeлия]  
Автор Фpeди (abyss)
Публикувано11.04.06 11:37



Здрасти. Това да не ти е първа тема в клубчетата? Обичайното явление, особено когато се пусне сериозна тема е такова - един куп хора просто се опитват да те направят на парцал. Ако на човек не му стиска да бъде подложен на дисекция добре е да не пуска теми и само да чете, защото винаги ще се намери някой дирник, който да се нагъзи и да осере нещата с хъс.
Хич обаче дане ти пука. Прочети мненията на хората... ако нещо ти хареса приеми го, но останалото просто го игнорирай.

Come with me


Тема Още един аспектнови [re: Aнeлия]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано11.04.06 11:48



Анелия, цялата история няма само и единствено физиологически аспект. Съветвам те да обърнеш внимание на психологическата страна. Много е важно сега да поговориш с дъщеря си за отношенията й с мъжете по принцип. Истината е, че контрацептиви ще се научи да ползва лесно, но едно евентуално любовно разочарование би могло да й навреди много психически. Най-малкото, което аз бих казала на моето дете в такъв момент е, че не е необходимо да прави нищо, в което не е убедена сама. Че любовта не изисква непременно жертва и че не всеки любовен трепет е достатъчно основание за секс. Мисля че едно момиче трябва да е подготвено от рано да устоява позициите и личността си, за да не става глупава патица, с която мъжете само се забавляват.

Моля те, не ме разбирай погрешно. Аз не твърдя, че твоето момиче е глупаво или пък че мъжете няма да го приемат насериозно. Това са теоретически моменти, които аз като майка и жена, бих изяснила пред дъщеря си.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re:нови [re: Kлep]  
АвторAнeлия (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 12:11



Мерси пак на всички,наистина съм изпуснала да спомена за чувствата.Още преди години,когато Милена беше на 10 - 11 ми е казвала,че Иво й е най-близкият приятел.Логично беше да се стигне и до тук,защото прекарват цялото си време заедно.Не мисля,че се касае за разбиване на сърца.Колкото и да са малки и двамата ,си мисля,че са чувства.

Да това ми е първата тема



Тема Re: Привет Анелиянови [re: Aнeлия]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано11.04.06 12:22



и добре дошла в клуба.
Не обръщай внимание на обикновените заяждания.
Самия факт, че си майка на три деца и че си се загрижила да потърсиш и странично мнение за проблема на мен ми говори, че си добра майка.
Не смятам нито да ти давам кой знае какви съвети, нито да те поучавам - съветвам те да вникнеш добре в постинга на Клер - защото в него има много разумни неща.
Големият ми син е на 8 години и се опитвам да говоря на разни теми с него - точно до секса в класическия му вид още не сме стигнали, но знам кое е момичето, което харесва, знам кои са момичетата които харесват неговите приятелчета и му давам да разбере, че няма теми табута за нас с баща му.
Това в никой случай не ми гарантира, че някой ден няма и аз да връхлетя в къщи и да го сваря с някое момиче. Обикновено децата не разлепват плакати пред входа като решат да правят секс - това за познавачете на детската душевност, които вече окачествиха момичето като ..... и дадоха предписание как ще протече живота му.
Щом и съпругът ти е специалист - можете да и разясните всички аспекти на темата.
Аз лично бих се опитала да не настоявам излишно да се дискутира точно това. Бих я помолила да дойде с мен на пазар, да идем на кино на сладкарница да я провокирам за разговор, но не непременно за ситуацията и приятеля и.
Това ще дойде на по-късен етап.
Най-важното е да и покажеш, че това което сте видели с нищо не променя отношението ви към нея, че ти си е и винаги ще си е вашето момиче - ще я подкрепяте, ще я обичате и ще сте заедно.



Тема Re: Привет Анелиянови [re: lenny]  
АвторAнeлия (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 20:00



Доколкото успяхме й разяснихме нещата.Все пак още е доста притеснена от събота и се старае да отбягва разговорите на тази тема.Но мисля,че след като вчера и днес официално я пуснахме да излезе с момчето,разбра,че отношението ни не се е променило,пък и няма как да се промени.Аз поне не очаквам от децата ми да живеят под похлупак и да има теми табу за тях.Свикнали сме да си приказваме за абсолютно всичко и да нямаме тайни.
Някой беше попитал дали това е първият и сексуален контакт - отговора ми е да.



Тема Re: Привет Анелиянови [re: Aнeлия]  
Автормилa (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 02:49



направо ти завиждам че приемаш нещата така спокойно и разсъждаваш трезво,моята малка дъщеря е на 15 и направо ме тресе като се прибра един ден насмукана по врата...говорих с нея,знам че никой не може да избяга от природата,но все ми се струва че е рано...с голямата нямах проблеми,тя споделяше всичко с мен,от 4 год. живее със приятеля си/разликата м/у дветв е 9 год./,аз все си мисля че е малка ама май не е.много объркано пиша извинете ме,незная как да реагирам по някога,с голямата сме като приятелки но със малката не мога,някак не мога да стигна до нея...а не съм престаряла...на 45 съм,давайте съвети,ще се поуча и от критики...



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Aнeлия]  
Авторwho l am (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 23:41



здрасти ,аз съм на 16 и едва ли съм най-компетентния човек който да дава съвети на майка с 3 деца,но все пак ще опитам.....може пък да съм ти от помощ;аз не съм правила секс до сега нямам и намерение да правя скоро но то си е човека например мой съученички само за това мислят
най-важното е да поговориш с нея като с приятел,аз например и до днес не съм говорила с нашите за секс и това се отразява малко или много
а и още нещо не забравяй бъди неин приятел понякога тези неща са израз на бунт с/у нещо все пак живеем в такова време че младите хора в много неща нямат право избор
чао и успех



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: who l am]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано17.04.06 01:46



13 е твърде рано. Всъщност повечето от подранилите сменят доста често партньорите, поне аз съм останал с това впечатление. Още нямам деца, ама ако на мен ми се беше случило - и представа си нямам как щях да реагирам. Във всеки случай хич нямаше да ми е приятно. Ранният секс не е нещо, което одобрявам, понеже в много малко случаи нещата стават по-сериозни. Аз например реших, че си заслужава да почакам, докато срещна жена, с която бих прекарал остатъка от живота си. И никак не съжалявам.

Но колкото хора - толкова и истини.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: На какво станах свидетел...нови [re: Изyмeн]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано17.04.06 11:43



Така е, но в случая става дума за момиче и момче, които да заедно от деца.
Не е същото като секс с първия срещнат.
Искам да кажа, че не е задължително да се стигне до беразборен секс и всякакви други негативни последици. Всичко това е индивидуално.



Тема Време за учене???нови [re: ET]  
Автор The Fallen Angel (Stormbringer)
Публикувано17.04.06 16:08



Къде го това време?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.