Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 24.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Помогнете отново....дроганови  
АвторЯнa (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 19:24



Имам дъщеря-15 год.От известно време в мен се е загнездило чуството че или пуши трева или взема нещо.Понякога е отнесена,или говори много и бързо.Има нещо в погледа и което ме стряска.Все си мислех че в нашето малко градче подобни неща не могат да се случат.Непрекъснато ме увещава че не ме лъжи за нищо-но от извесно време,нещо ме държи нащрек.
Как мога да разбера дали взима нещо или пуши трева... Моля Ви за помощ,толкова съм объркана.



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Янa]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 20:11



Седни и поговорете,но спокойно.Крясъците и истериите не помагат.Сестра ми имаше такива забежки преди 3 години,когато беше на 16 и успяхме да я изкараме от тази гадост.Специално тя пушеше трева.Тогава не си давах сметка,но сега,когато съм баща осъзнавам колко сериозно може да стане.Успех и пак ти повтарям, никакви забрани,наказания и тн няма да помогнат - напротив ще усилят желанието й.



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Go6k@]  
АвторЯнa (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 20:32



Благодаря,ще се въоръжа с търпение.Дано да разбера точно проблема-нещо с разговорите не върви-изолира се от нас.



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Янa]  
Автор woman (Любяща и любима)
Публикувано06.04.06 10:28



В аптеките се продават тестове за наркотици. Успех и дано са напразни притесненията ти!



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: woman]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 13:52



Първо разговор и после тестове.Представяш ли си как ще се почувства детето ако й връчат един тест и с това се приключи.
Теста става излишен ако спечелиш доверието й и я накараш за ти каже всичко.Трябва обаче да я накараш да те възприема повече като приятел,отколкото като майка.Другото е ако тя е близка със свой братовчед или друг роднина,да помолиш той или тя да поговорят с нея.



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Go6k@]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано06.04.06 14:34



Нека ти дам един съвет... Ако говори бързо и т.н. - няма причини за притеснение. Ако обича да похапва - също няма причини за притеснение. Ако е с леко подути и зачервени очи с широки зеници - пак няма причини за притеснение. Ако се смее без причина - също няма лошо :)


Трябва да се тревожиш само ако е пребледняла, говори бавно, сънлива, не яде достатъчно, със свити зеници и клепачите са паднали закривайки почти половината горна част на ириса. Ако видиш тези симптоми - правиш тестове за всичко, без да питаш и без да чакаш.

Все пак нека не забравяме, че тревата е по-безопасна от бирата.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Go6k@]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано06.04.06 17:18



Абе вие наред ли сте с тези тестове? Хубаво, може и да го опазите от тревата, но ще загубите доверието на детето си за мноооооого дълго време. Което господ знае към какво ще го подтикне... когато едно дете не се чувства добре у дома, си търси обич другаде.

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Изyмeн]  
АвторЯнa (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 20:08



Изумен,благодаря ти за точното описание-при нея имаше само много веселост,доста ядене,и очите и бяха мътни.От това се притесних.Но от думите ти разбирам че неоснователно не мога да спя.Благодаря!
А колкото до теста-никога няма да ми проговори,ако разбере че се съмнявам
в нея!



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Янa]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано06.04.06 22:55



Да, наистина няма защо да се притесняваш. Първото, което описах бяха характерните признаци при пушене на трева. Нищо обезпокоително, по-скоро трябва да се тревожиш ако пие бира.

Вторите признаци обаче не са за пренебрегване - това е ако е хероин.

Просто си поговорете, тревата е сравнително безобидно нещо, както неведнъж съм казвал - нямам познат над 16 години, който поне веднъж да не е пушил трева, а поне половината пушат (когато има).

Ако е трева - причина за паника няма, но не е зле да й обясниш, че има и много по-опасни наркотици като хероин, никотин и алкохол. Всъщност бих ти препоръчал и ти да пробваш, заслужава си. Знам, че сега пак ще се завърже спор, но фактите са си факти и никой не може да ги отрече.

От друга страна изключително важно е да знае, че хероинът е нещо, което не трябва да се опитва в никакъв случай. Сам по себе си и той не е толкова опасен колкото алкохола например, но основните проблеми с него идват от това, че е забранен.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Изумен=Безуменнови [re: Изyмeн]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 23:12



Бате,не те разбирам!Тревата да не би да не е забранена?Няма причини за тревога?!Абе ти нещо да си спал на течение?!Детето си скапва здравето с гадости - ти се радваш!Да,и аз като малък съм опитвал трева,но това значи ли,че трябва да проповядвам глупости!Жената си помисли,че на детето й му няма нищо,а нашия обеснява за симптомите предизвиквани от тревата!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.