Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:45 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За атентата срещу Васко Иванов  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 19:43



Не че това е мястото на темата,но ми е любопитно как вие оценявате нещата?Цял ден в офиса слушах безумията на минисър Петков и освен,че стигнах до заключението,че държавата ни е в тотално(!) отстъпление нищо друго не ми се въртеше в главата.Май Европа през крив макарон ще я гледаме.Но това ако ни е големия проблем щеше да е прекрасно.Дано само модератора не ме цензурира.Все повече се убеждавам колко ни е скапана държавата и колко на политиците им е през *** за България.Тъжно ми е!



Тема завиждам ти...нови [re: Go6k@]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано06.04.06 21:41



за възвишения поглед :)

Хич и не ми е минало през ум нито за Европа, нито за държавата, още по-малко за политиците... мислех си за всичките тези хора с потрошените домове.

Заради някакви ненормални копелета.



Тема Re: завиждам ти...нови [re: Hell]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 22:14



Трагедията на тези хора идва именно от бездействието на държавата,за жалост.Същата тази държава,която твърди колко сме добре.Държавата,която не разкри убийците на сестричките от Пазарджик и така нататък,и така нататък.И днес онзи бурсук Петков обяснява какво е наглост.Наглост е, че не си подаде оставката още тогава!

Пък и замисли си,това не е атентат срещу определен човек,а срещу всички нас,колкото и пресилено да звучи.Показно какво става ако си отваряш устата.Показно как определени хора или група от хора са над държавата,по-скоро те са държавата.



Тема Re: завиждам ти...нови [re: Go6k@]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано06.04.06 22:54



Държавата не е някаква абстрактно понятие, бе Гошко.
Нито е една личност, нито дори групичка личности, които да посочиш с пръст и да ги пратиш в ъгъла да се срамуват.

Държавата - това сме си ние.
Т.е. тя е такава, каквато сме ние.

Трагедията идва от нашето си бездействие. Нема кво да си измиваме ръцете с понятия като "държавата" и "група хора".



Тема Re: завиждам ти...нови [re: Hell]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 23:06



Имаме си правителство,което според мен не е с парадна функция.Не знам гледа ли Шоуто на Слави,колкото и да не ми е симпатичен, го каза много вярно.Че сме държавата на тротила и киселината.
Не мога да се съглася напълно с това за държавата.Ние сме държавата,ОК,ама не ние превърнахме взривовете в нещо обичайно.Ако държавата сме ние,защо тогава, примерно аз не мога да отида и да кажа на еди кой си министър "Направи това и това!"?



Тема Re: завиждам ти...нови [re: Go6k@]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 01:23



Защото повечето от нас (обществото) не са поискали това. Повечето искат на говорят на 4 очи с министър, с данъчен, катаджия и да си уреждат своите работи по втория начин (с корупция), и така да надхитрят съседите и колегите... и не се сещат, че рано или късно ще ги стигне и тях и тогава с езапочва едно оплакване, едно вайкане, една говорилня, всичко на всичко за три дни и толкоз, мани бегай...



Тема Re: завиждам ти...нови [re: ***]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 12:16



Мисля си,че всичко е въпрос на прилагане на закони.Може и да не съм прав,знам ли.Ако това беше станало в читава страна щеше да стане революция образно казано.Всички ние,без изключение си гледаме личния интерес и да минем метър.Независимо с катаджии,данъчни или каквото и да е.Ако законите се прилагаха може би нямаше да бъде така,а може би пак щеше да е така,защото сме си бай Ганьовци и смятаме,че никой не може да ни управлява и трябва да се управляваме сами.



Тема Оф, пак ще кажанови [re: Go6k@]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано07.04.06 13:40



че докато само си пишем по форумите, все така ще е и по зле ще става. В такива случаи хората правят демонстрации в защита на правата на съответния човек. Щото Европа може и въобще да не разбере, че тук гърмят домовете на журналисти. В техните новини нас няма да ни има, ако си траем, а ние ще си траем, щото сме тъпунгери.

Стига простотии бе, тате!


Тема законите...нови [re: Go6k@]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано07.04.06 17:08



се пишат за властдаващите (електората), а не за властимащите (правителство, парламент и тези, дето им плащат).
Големите гафове с големите люде рядко излизат на бял свят.

Не знам за читавите страни. Само знам, че издевателствата със затворници са патент и на американските затвори... по цял свят се елиминират неудобните хора по същия начин (е, може би малко по-"хуманно"... няма да сложат бомбата в жилищна кооперация, просто ще го обстрелят в колата на път за някъде си). Защото многото жертви ще принудят властите да разследват случая, а с една единствена жертва може и да се потули някак си.

Иначе съзвездието е прав/а - ако никой не иска да дава подкуп, дали ще има кой са взима? Ако всички откажат да бутнат за почерпка на катаджиите, дали няма да намалеят и ПТП-тата?

В последния "Капитал" темата на броя беше баш по тази тема... интересен анализ. Ще ти копна едно откъсче - една доста интересна теория - за срама и критичната маса хора.

Хутеритите са силно религиозни хора, живеещи в северозападната част на САЩ по марксистката формула “от всекиго според способностите, всекиму според потребностите”.

Според професора по човешка екология Гарет Хардин от Калифорнийския университет в Санта Барбара те не вярват на Маркс, а по-скоро се доверяват на Библията, в която може да бъде открита същата идея за обществено устройство.

Хардин е убеден, че ако въобще е възможно подобна система да работи, това трябва да стане в честна религиозна общност като хутеритската. Оказва се обаче, че когато общността достигне 150 души, отделни хутерити започват да допринасят по-малко от възможностите си и да искат повече, отколкото са нуждите им. Практиката показва, че под това число системата може да се управлява от срама, но над него срамът загубва ефективността си...






Тема Идеята...нови [re: Hell]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано07.04.06 18:11



Предложение по идеята на проф. Хардин (управлението се основава на срама):
- обособяване на 51 007 общности от по 149 души всяка (население 7.6 милиона). Това ще доведе до разцвет поне на архитектурата!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.