Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 17.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Помогнете отново....дрога  
АвторЯнa (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 19:24



Имам дъщеря-15 год.От известно време в мен се е загнездило чуството че или пуши трева или взема нещо.Понякога е отнесена,или говори много и бързо.Има нещо в погледа и което ме стряска.Все си мислех че в нашето малко градче подобни неща не могат да се случат.Непрекъснато ме увещава че не ме лъжи за нищо-но от извесно време,нещо ме държи нащрек.
Как мога да разбера дали взима нещо или пуши трева... Моля Ви за помощ,толкова съм объркана.



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Янa]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 20:11



Седни и поговорете,но спокойно.Крясъците и истериите не помагат.Сестра ми имаше такива забежки преди 3 години,когато беше на 16 и успяхме да я изкараме от тази гадост.Специално тя пушеше трева.Тогава не си давах сметка,но сега,когато съм баща осъзнавам колко сериозно може да стане.Успех и пак ти повтарям, никакви забрани,наказания и тн няма да помогнат - напротив ще усилят желанието й.



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Go6k@]  
АвторЯнa (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 20:32



Благодаря,ще се въоръжа с търпение.Дано да разбера точно проблема-нещо с разговорите не върви-изолира се от нас.



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Янa]  
Автор woman (Любяща и любима)
Публикувано06.04.06 10:28



В аптеките се продават тестове за наркотици. Успех и дано са напразни притесненията ти!



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: woman]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 13:52



Първо разговор и после тестове.Представяш ли си как ще се почувства детето ако й връчат един тест и с това се приключи.
Теста става излишен ако спечелиш доверието й и я накараш за ти каже всичко.Трябва обаче да я накараш да те възприема повече като приятел,отколкото като майка.Другото е ако тя е близка със свой братовчед или друг роднина,да помолиш той или тя да поговорят с нея.



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Go6k@]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано06.04.06 14:34



Нека ти дам един съвет... Ако говори бързо и т.н. - няма причини за притеснение. Ако обича да похапва - също няма причини за притеснение. Ако е с леко подути и зачервени очи с широки зеници - пак няма причини за притеснение. Ако се смее без причина - също няма лошо :)


Трябва да се тревожиш само ако е пребледняла, говори бавно, сънлива, не яде достатъчно, със свити зеници и клепачите са паднали закривайки почти половината горна част на ириса. Ако видиш тези симптоми - правиш тестове за всичко, без да питаш и без да чакаш.

Все пак нека не забравяме, че тревата е по-безопасна от бирата.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Go6k@]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано06.04.06 17:18



Абе вие наред ли сте с тези тестове? Хубаво, може и да го опазите от тревата, но ще загубите доверието на детето си за мноооооого дълго време. Което господ знае към какво ще го подтикне... когато едно дете не се чувства добре у дома, си търси обич другаде.

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Изyмeн]  
АвторЯнa (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 20:08



Изумен,благодаря ти за точното описание-при нея имаше само много веселост,доста ядене,и очите и бяха мътни.От това се притесних.Но от думите ти разбирам че неоснователно не мога да спя.Благодаря!
А колкото до теста-никога няма да ми проговори,ако разбере че се съмнявам
в нея!



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Янa]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано06.04.06 22:55



Да, наистина няма защо да се притесняваш. Първото, което описах бяха характерните признаци при пушене на трева. Нищо обезпокоително, по-скоро трябва да се тревожиш ако пие бира.

Вторите признаци обаче не са за пренебрегване - това е ако е хероин.

Просто си поговорете, тревата е сравнително безобидно нещо, както неведнъж съм казвал - нямам познат над 16 години, който поне веднъж да не е пушил трева, а поне половината пушат (когато има).

Ако е трева - причина за паника няма, но не е зле да й обясниш, че има и много по-опасни наркотици като хероин, никотин и алкохол. Всъщност бих ти препоръчал и ти да пробваш, заслужава си. Знам, че сега пак ще се завърже спор, но фактите са си факти и никой не може да ги отрече.

От друга страна изключително важно е да знае, че хероинът е нещо, което не трябва да се опитва в никакъв случай. Сам по себе си и той не е толкова опасен колкото алкохола например, но основните проблеми с него идват от това, че е забранен.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Изумен=Безуменнови [re: Изyмeн]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 23:12



Бате,не те разбирам!Тревата да не би да не е забранена?Няма причини за тревога?!Абе ти нещо да си спал на течение?!Детето си скапва здравето с гадости - ти се радваш!Да,и аз като малък съм опитвал трева,но това значи ли,че трябва да проповядвам глупости!Жената си помисли,че на детето й му няма нищо,а нашия обеснява за симптомите предизвиквани от тревата!



Тема Re: Изумен=Безуменнови [re: Go6k@]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано07.04.06 11:15



Че какво лошо има в тревата ? Не предизвиква зависимост, няма опасност от предозиране. Единственото лошо е, че не е разрешена, но това не пречи на стотици хиляди българи да си я употребяват редовно. От трева никой не е умрял, но от алкохол например... Така че ако не се тревожи за една бира - защо да се тревожи за една трева? Още малко ще кажеш, че води към хероина... Само дето от тия дето са на хероин не всички пушат трева, но почти всички пушат цигари.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: woman]  
Автор woman (Любяща и любима)
Публикувано07.04.06 11:39



Предложих го като крайна мярка. Само въпросната майка знае какви са отношенията с дъщеря и тя ще прецени какво да предприеме.
Съжалявам, ако съм крайна, но пред очите ми се съсипа един младеж именно от прекаленото доверие на родителите му и страха да не го "обидят".
Има елегантни и дискретни начини да се направят тези тестове.
Отново пожелавам да не се налага на никого и да са напразни опасанията, но все пак и това съществува като опция.



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: woman]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано07.04.06 12:24



И аз това казвам... При най-малкото съмнение за хероин - тест. Без въпроси, без бавене. Но да се пускат тестове за трева е глупаво и по-скоро ще има обратен ефект. Ако ще е тест - нека не е комбиниран, а само за хероин. Това е напълно достатъчно.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Изyмeн]  
АвторЯнa (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 21:41



Благодаря,за отговорите-предполагам че теста се купува от аптеката.Не искам да ви отнемам от времето но как се прави той.
Градчето ни е малко ,с една аптека...... Въпреко това ще купя още утре.
Много ,много Ви благодаря!



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Янa]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 21:57



Доколкото знам с урина.Би трябвало да си пише в упътването.Поговорете все пак,рискуваш заради този тест да зейне голяма дупка в отношенията ви.Успех!



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Go6k@]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано08.04.06 01:00



Особено в малкото градче с една аптека...

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Янa]  
Авторskorpio (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 08:38



Mоже би пиша късно,но все пак ще опитам.Като майка на 15-годишен тийнейджър и като педагог,който работи точно с такива деца,Ви съветвам-не отминавайте лековерно това,което става с детето Ви,за да не се окаже в един момент късно да правитв каквото и да е.Не вярвайте,че тревата е безобидна,защото не е така.Аз съм видяла как пред очите ми се погубват деца,които са започнали именно с трева.Обикновено се започва така- с една цигара, с една доза...Тревата може да не създава зависимост,но кой може да гарантира,че 15-годишното дете няма да направи следващата крачка,защото има ред мотиви-най-малкото любопитство-ако с тревата е така,как е с екстази,след това хероин...Има начин да стигнете до детето си,но действайте.За такива тревоги времето е изключително важно.Пожелавам от сърце успех и най-вече дано притесненията се окажат напразни.А що се отнася до бирата-аз лично я обичам,пия отдавна и нито съм пристрастена,нито съм станала алкохоличка.Направо е нелепо и смешно да се сравняват двете неща.Стискам палци за благоприятен изход от ситуацията!



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: skorpio]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано19.04.06 14:54



Между бирата и тревата наистина няма място за сравнение - всяко едно вещество има различни свойства. Лоши вещества няма, само от нас зависи как ще използваме свойствата на всяко едно вещество. Тая сутрин пих кафе с човек, който временно спира хероина. Само временно. Аз не съм пристрастен към хероина единствено защото не съм опитал. За съжаление обаче се излъгах с цигарите и сега съм пристрастен към никотина. Пуша откакто станах на 20. Трева за първи път пробвах на 19. Мислех си, че пробвам и хоп - станал съм наркоман. Е, оказа се, че не е така. Но я си представете, че това се случи на някой по-млад? Пробва трева, вижда че няма нищо страшно и далеч не е това, за което я представят, та решава да пробва и хероин. Само дето повечето неща дето се говорят за хероина са истина. И така поради незнание човек може да се закачи яко. Разните там амфетамини не са полезни, към тях също има зависимост, но просто вероятността някой да се пристрасти към тях не е голяма, тъй като употребата им е най-често свързана с концерти и т.н. Към алкохола зависимостта е по-силна отколкото към много от другите вещества, например от спирането на хероина никой не е умрял, но с алкохола не е така. Колко умрели от алкохол познавате и колко от хероин? Никой не би умрял от хероина, ако беше чист. Хероинът не убива, за разлика от алкохола. Всъщност в клуб наркотици пише - в това, което се продава се съдържат около 10% хероин. Останалото никой не знае какво е. Както неведнъж съм казвал - брат ми е на 17, пуши си трева откакто е на 14 и си е напълно нормален. Отличник, изглежда чудесно, има много приятели и т.н. Родителите ни изобщо не предполагат, а ние не сме им споменали именно поради това, че не искаме да ги безпокоим излишно. Така или иначе няма да разберат за какво става дума. Сега повечето млади мислят като мен, но нека не забравяме "Приказка за стълбата".

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Янa]  
Автор flicka_an ((Flicka))
Публикувано19.04.06 18:39



По-добре гледай да се "сприятелиш" с детето си

А изумен по-малко го слушай, защото той накрая ще ти обясни, колко хубаво нещо са наркотиците ...Разрови се назад из клуба, имаше тема като твоята, но май беше за 13 год. момиче...



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: flicka_an]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано19.04.06 21:44



Аха, мен не ме слушай много, аз пиша собственото си мнение. Но все пак имай предвид, че имам опит, което също не е за подценяване. Да опиташ хероин поне в половината случаи значи да го започнеш. Не съм казал, че наркотиците са хубаво нещо, но не съм казал и че са лошо. Морфинът също е наркотик, но се използва широко. Кодеин, кофеин... Наркотиците са навсякъде около нас. Най-проблемни са незаконните. Също така трябва да се прави разграничение между отделните вещества, да се разсъждава, а не да се възприемат наготово чужди мнения. В България незаконни наркотици употребяват някъде около милион (предполагам, но цифрата в никакъв случай не е много по-малка), няколко десетки (стотици) хиляди не употребяват законни редовно, а няколко хиляди изобщо не употребяват (в последното също не съм сигурен).

За да съм максимално ясен - най-опасните наркотици в момента са хероинът, алкохолът и никотинът. Те са опасни не сами по себе си (с изключение на алкохола), а поради съпътстващите ги вещества - димът от цигарите и разните боклуци в които има хероин (не боклуците в хероина, защото той е твърде малко).

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Изyмeн]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 23:11



Помня те от оная тема, че си много наясно също помня и теориите ти за алкохола и наркотиците, хората искат 2, ти им даваш 200, както и сега на мен. Ами ако някой вземе та се върже?

Аз съм се нагледала, все пак в наше село наркотиците са разрешени, но не обичам да давам оценки на тази тема. Има прекалено болезнени примери наоколо Дай да не размиваме темата...

На майчето: успех в контакта с дъщерята!!! Моите родители години наред мислеха, че пуша и що проверки, скандали и забрани имах...Пък аз и досега не пуша...За сметка на това бяха в пълно неведение за гаджета или сексуалния ми живот...Точно заради празните скандали...



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: flicka_an]  
Авторпaтил (Нерегистриран)
Публикувано20.04.06 15:50



прочетох доста мнения по въпроса и направо се отвратих освен от мненията на Изумен
ако не искате да се получи това което се случи между мен и моите родители е хубаво да се вслушате малко в това което ви говорят
значи за първи път пробвах трева на 17 години, майка ми ме хвана същата година и се скарахе ужасно. От тогава между нас няма доверие. Сега съм на 28 и чат пат пуша трева в компания като съм на купон. Други наркотици не съм опитвал през живота си. Въпроса е там че в момента с майка ми не си говорим точно заради тревата. Това което ми обясняваше че това било първата крачка, че съм пропаднал, че съм си съсипал живота и т.н. така и не се случи защото до момента от 7 години насам работя, сам се издаржам и т.н.
Липсва ми приятелството с родителите но те така избраха да процедират с мен и се чувствам гадно от неразбирането от тяхна страна.

Ако искате нещо подобно да се случи с вашите синове/дъщери давайте смело и плюйте по Изумен въпроса е там какво ще правите вие когато детето ви се отчужди от вас

вие си знаете

п.с.
забравих да спомена - алкохол не употребявам само бира и то най много 2 на денонощие



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: пaтил]  
Автор ta_ra (минаващ)
Публикувано29.04.06 14:40



Извинявай ако ти задавам твърде лични въпроси, но каква очакваше да бъде реакцията на родителите ти когато разбраха че пушиш трева - да ти се радват ли, да те похвалят ли? Питам не за да се заяждам, а защото и аз имам син почти на 15. Та ако може да ме посъветваш ако не дай боже и аз имам такъв проблем - как да реагирам така, че да не се отчужди той от нас и ние от него?



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: ta_ra]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано29.04.06 17:19



Просто погледни това:



Тревата изобщо не е причина за безпокойство. С изключените на хероин, никотин и алкохол - останалите са сравнително безвредни. При хероина и никотина особено вредни са примесите, а не самите вещества.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.

Тема напълно заставам зад Изуменнови [re: Изyмeн]  
Автор E3DA4KATA (4e6it)
Публикувано02.05.06 03:34



с 2 ръце...човека ви пише от гледна точка на опитал...
аз също...понякога по-добро мнение може да се даде от хора,които са от това поколение...може да се представят нещата в малко по-добра светлина,отколкото са,но и черногледите отговори на педагозите не предлагат кой знае коло обективно обяснение...истината е някъде по средата
на 19 съм,пуша трева от време на време...но всичко зависи от самоконтрола...
жената си знае щерката...но аз лично съм била винаги много умерена....други наркотици не съм пробвала,защото съм алергична от редица медикаменти,а както изумен каза-в България няма чист наркотик...
а тревата си е трева...растение....нито се пристрастяваш...нито някой е умрял...освен ако не е посегнал към друго...
за това трябва да се винмава...
с майка ми също сме говорили много нормални и адекватни разговори по темата...знае,че съм пробвала....дори няколко пъти искаше да пушим 2те....
майка ми също е педагог и работи с деца...
не сотавяй нещата ей така,но не всявай и излишна паника...



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: ta_ra]  
Авторpatil (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 15:35



Ами образовайте се. Тревата не е голямото зло. Голямото зло е неразбирането на родителите че те тресе пубертета все едно те никога не са били в този период
Забрани, караници, всекидневни проверки от типа "дай да ти видя очите", пак ли пуши? всекидневни приказки от рода на "ще пропаднеш" и т.н., насилие и то за какво? за едната трева. Разговори трябват и то не с нагласата че ТОЙ е виновен защото е пушил и да го караш постоянно да се защитава, да го караш да се чувства нападнат от твоите приказки и т.н.
Та прави точно обратното на това и виж може и да имаш по голям успех отколкото моите родители с мен.



Тема Re: напълно заставам зад Изуменнови [re: E3DA4KATA]  
Авторпипилoтa (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 22:19



Абе много смело давате акъл за наркотиците!!!!!Значи въпросът е в самоконтрола?А кой може да гарантира за самоконтрола на другия?Що така безотговорно се отнасяте към тая напаст.Става въпрос за 15-годишно момче и вие считате,че е в реда на нещата да се напушва.Защо мислите,че точно вашият опит е меродавният?Истината е,че в повечето случаи зависимите са започнали именно с безобидната и съблазнителна тревичка.И май е по-добре да си предпазлив,даже черноглед,отколкото да изгубиш детето си.Който е създал и отгледал дете ,знае за какво става дума.Другите-като станат майки,могат,ако искат,да дават същия акъл и дори да си пушат заедно с детето.



Тема Re: напълно заставам зад Изуменнови [re: пипилoтa]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано03.05.06 11:23



Никой не е започнал от тревата. Спомням си едно изказване - всички, дето са на помпа са започнали от краставиците. И това е толкова истина, колкото е истина, че са започнали от тревата. Много по-лесно е за мен да докажа, че не са започнали от тревата, отколкото за теб да докажеш, че не са започнали от краставиците. Тревата е далеч по-безобидна от хаповете, дето ги пият ония от лелки срещу дрогата. И именно поради прекалената предпазливост се стига до лоши последствия. Щото като му кажеш на това дете - тревата е ужасна дрога, никога не я опитвай - какво мислиш ще стане като я опита (което е почти сигурно, тъй като около 80-90% от учениците са опитали.) Ще си каже - я, тревата е хубаво нещо, опитах я, не станах наркоман, значи ме лъжат и за хероина. Оттук класическият сценарий - смело пробва хероина, щото и за него са му говорили, че е такава страшна дрога като тревата. Само дето той наистина не е от безобидните. С чист хероин човек може да живее почти нормално до дълбока старост, той е не по-вреден от никотина. Само дето боклуците дето ги продават на улицата (или в циганското гето) съдържат много малко хероин и много боклуци. Ужасното е начинът на живот на наркоманите, а не самият факт, че са пристрастени към определено вещество. И всичко това само заради лъжата, че тревата е наркотик. За да предпазиш някой - той трябва да осъзнава опасността. Защото аз някога бях върл противник на тревата. И все пак опитах. И ми хареса. Осъзнах, че са ме заблуждавали. Както казах - дори сега родителите ми не знаят. А съм се прибирал вкъщи така напушен, че само аз си знам. Та ако бях решил, че след като са ме лъгали за тревата ме лъжат и за хероина? Всичко което пиша тук го пиша с най-добри намерения. Искрено съм загрижен за младите хора, а кой знае, догодина може да съм учител точно на такива деца.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: напълно заставам зад Изуменнови [re: Изyмeн]  
Авторпaтил (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 13:41



Абе човек
Защо не ги оставиш лелките да си сърбат попарата каквато сама си я надробят
На тях не можеш им обясни разликата при опитатите.
За тях алкохола и цигарите за нещо съвсем нормално.
Тревата, коката и хероина са абсолютно едни и същи.

Няма смисъл, чета тук постинги и все едно слушам майка ми.
Няма смисъл, нека си трошат главите и после - ама защо сина ми ми няма доверие, аз всичко му дадох пък той така се държи.

Освен всичките родителски глупости забравяте че трябва да сте на първо място приятели с порастващите си деца.

Жал ми е за вас



Тема Тревата и твърдите дрогинови [re: пипилoтa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано06.05.06 05:37



"Има две теории, които са станали общо място в разбирането на този въпрос. Докато в основата си предлагат различни неща, те често се схващат като едно и също и така се използват, без да се прави разлика между тях. Ако трябва накратко да изясним разликата, теорията за "входната врата" предполага, че прогресията от т.нар.меки дроги като канабис към т.нар. твърди дроги като хероин, е неизбежна последователност. Теорията за "вратите" се основава на метафората за серия от врати, през които индивидът може да премине. Всяка врата води до различна дрога и нови рискове. В контраст с теорията за "входната врата", "теорията за "вратите" не предполага неизбежна последователност, но предполага възможност за употреба на различни дроги.

В действителност теорията за "вратите" изглежда много по-достоверна. Докато е вярно, че много от тези, които са станали зависими от хероин например, са използвали канабис, то голямото мнозинство от хората, които са използвали канабис, никога не са използвали т.нар. твърди дроги като хероин или кокаин. Това подсказва, че преминаването от канабис към т.нар.твърди дроги по никакъв начин не е неизбежно, а в действителност е относително рядко. Последни изследвания на Вътрешното министерство (на Великобритания - б.м.) заключават, че "асоциацията" между вредни и не толкова вредни дроги, която намираме в данните от изследванията, е фалшива и че въвеждащите ефекти вероятно са много слаби.

Връзката между употребата на канабис и твърди дроги става още по-съмнителна, ако разгледаме примера на България и много други страни от Източна Европа. У нас широката употреба на хероин в началото на 90-те възникна на фона на нищожна употреба на канабис, а рязкото увеличение в употребата на канабис няколко години по-късно бе съпроводено от стабилизиране, а в някои градове дори до намаление в употребата на хероин."


Из наръчника "Дроги за журналисти. Често срещани недоразумения и митове за дрогите, разяснени от DrugScope". Книгата е преведена и допълнена от н.с. д-р Юлиян Караджов. DrugScope е британски неправителствен институт за изследване на дрогите. Той е организация с огромен престиж и авторитет; от няколко години британското правителство възлага на DrugScope докладите за положението с дрогите в страната. Наръчникът за журналисти, подготвен от DrugScope, получи много добри отзиви от европейския центърза мониторинг на дрогите и зависимостите (EMCDDA), който го препоръча на всички журналисти в ЕС.

В джобчето ми дрънкат

Редактирано от Джeйн на 06.05.06 05:38.



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Янa]  
Автор Markizata (яхнала метлата)
Публикувано07.05.06 01:35



Не, че знам какво да ти отговоря Въпросът е толкова прост и толкова сложен...много са нещата...Най - ефективно е, когато човек може да бъде и е приятел с детето си. Опитва се да го разбира и му дава условия да споделя с него. Това е свързано с две неща - ДОВЕРИЕ и УВАЖЕНИЕ.
От друга страна е това дете,в някаква възраст, в която мисли, че "морето му е до колене"..."всичко , което лети, се яде"...бушуват "страсти и неволи", гювеч от хормони, пъпки и неувереност в себе си (не говоря за конкретния случай, а по принцип че всички са така в пубертета). И точно в тази възраст една личност е най - податлива на външни "доброжелателни "контакти.
Децата се еманципират от родителите си, минават през отрицание, търсят нещо различно от "познатата семейна хралупа" и всичко НАВЪН изглежда ТОЛКОВА привлекателно и неповторимо!
И това е големият шах и мат за родителите, защото каквото и да направят, ще е погрешно. Това е принципно положение.:ако се осланяш на това, че "тя знае какво прави и аз й имам доверие", губиш контрол и тя може да попадне в много неблагоприятна среда.И би си мислила, че "знае какво прави", докато стигне момента вече да няма какво да се направи.
Ако се опитваш да я контролираш, ще я отбъснеш още повече и става пълно мазало...
Това е в най - негативният сценарии, разбира се.
В този случай, от това, което прочетох, симптомите са 1 към 1 за трева. Не, че искам да те плаша. Така ми се струва. Разбира се, може и да не е така и дай Боже!
Но ако е трева, мисля, че ти си длъжна да разбереш навреме. Да, много хора са опитвали трева. И всичко се е приключило с опита. Но, няма какво да се лъжем. Ако нещата не приключат с опита, шансът е повече от 50/50 в даден момент да се стигне и по - далеч.
Тук прочетох много постинги, които те успокояват , колко безобидна и "полезна" е тревата. Притеснителното е, че не е изключено и детето е срещало също такива хора, които са й говорили такива неща...
При всички случаи, един родител трябва, първо да разбере сериозността на положението. Да си даде сметка какво ВСЪщНОСТ става. И после да запази хладнокръвие. Паниката само вреди. И, ако се налага, да потърси помощ от специалисти.
Повече информация за наркотичните вещества и отражението им върху здравето и поведението на хората можеш да намериш на този сайт :


Успех!

На всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие

Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Markizata]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано07.05.06 11:38



Оня сайт е на инглиш, едва ли някой много му разбира. Със същия успех мога да препоръчам



Ето едно ново мнение от клуб "за наркотиците"

И на мен тревата ми помогна (не основно тя и не само тя) да приключа окончателно с проблема. И съм убедена, че ако много по-рано, когато започна проблемната ми употреба на алкохол (това е точният термин, а не "злоупотреба"), бях започнала да пуша джойнт, нямаше изобщо да има проблемна употреба на алкохол.

С всичко това не искам да кажа, че препоръчвам да се пуши трева. Друга ми е идеята - че за определен тип личности (склонни към експерименти с психиката, да кажем) тревата е не само по-безвредна в сравнение с алкохола, но е и средство за справяне с проблемите, причинени от алкохола или за предотвратяване на такива проблеми.


С тревата нещата рядко приключват с опита, както и с много други неща. Едва ли някой просто опитва шоколад и после не го яде никога.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.

Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: patil]  
Автор Aннa ()
Публикувано11.05.06 15:48



Да, къде ти тук

майки, а



Тема Re: напълно заставам зад Изуменнови [re: пaтил]  
Автортя (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 09:56



Да, колкото и да ти е чудно, за закона тревата, коката и хероина са под един знаменател - високорискови наркотични вещества и за притежание както на хероин, така и на трева се предвижда наказание лишаване от свобода от 10 до 15 години. Много родители на непълнолетни се успокояват, че тревата е нещо безобидно. Да, сравнено с хероина е така...но като им се обадят от районното, че са задържали детето им за притежание на марихуана, им се изправя косъма и едва тогава разбират сериозността на проблема. Не говоря за здравето - да, тревата може да е по-безопасна от цигарите и алкохола. Но по действащия НК за разлика от тях е забранена...и закона вече не прави разлика дали става дума за една доза, цигара и т.н. Дела се завеждат и за половин цигара...ако не е осъждано лицето и няма други прояви при свестен прокурор и добър късмет делото може и да не влезе в съда, обаче непълнолетния вече е влязъл в масивите. Но най-често отива и на съд, тогава най-добрия вариант е условна присъда, която ще краси свидетелството за съдимост за дълго време...имайте го и това предвид...



Тема Re: напълно заставам зад Изуменнови [re: пaтил]  
Автортя (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 10:00



та много ти е лесно на тебе...загубили му били доверието...постави се пък на тяхно място! Но има време, и ти ще имаш деца и тогава ще разбереш



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Изyмeн]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 16:29



Всички мнения изчетох и нещо не разбрах. Плачете за изгубеното доверие на детето към родителите, а къде остава доверието на родителя към детето. Не смятате ли, че за да получиш трябва да дадеш. Не мисля, че има приятелски отношения родител - дете. Детето (м тази възраст, пък и малко по-рано) малко или много използва прекалено толерантния родител. Тези тинейджъри са били 1-2 годишни деца. Не си ли спомняте колко пъти бебета са ви проверявали докъде може да стигнат - напр. да удрят, да пипат забранени за тях вещи - и колко пъти вие сте им казвали - НЕ. Защо си мислите, че един 14-15 годишен тийн не проверява докъде може да стигне. Родителят е родител, за да възпитава, но и да създава мироглед. Много са малко децата, които са създали собствен мироглед, различен от този на родителите си.
Децата изискват КОНТРОЛ, макар да не го разбират и да отричат



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: пaтил]  
Авторpaди (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 06:11



ге винаги става така



Тема Re: Изумен=Безуменнови [re: Изyмeн]  
Авторпфy (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 11:39



да батка, ма от прекомерното пушене на трева един ученик ше стане тъп кат гъз, па макар и временно.. ако е ваканция, или ако имаш свободно време - няма нищо лошо да си направиш някоя психаделична вечер с хубава музика, благ конус и шоколад ,-)

но да пушиш вечерта при положение, че на сутринта си на даскало - извинявай! А и още нещо, много от моите приятели които си пушат редовно си берат и гъбки, а това НАИСТИНА ти скапва черния дроб! естесвтено, зависи си от човека, аз гъби не съм и помирисвал даже ,-)) но и не пуша трева често.. виж за бирата е друг въпрос, ама само не ме убеждавай да я заменя с тревата ,-))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.