Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:59 22.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Янa]  
Автор Markizata (яхнала метлата)
Публикувано07.05.06 01:35



Не, че знам какво да ти отговоря Въпросът е толкова прост и толкова сложен...много са нещата...Най - ефективно е, когато човек може да бъде и е приятел с детето си. Опитва се да го разбира и му дава условия да споделя с него. Това е свързано с две неща - ДОВЕРИЕ и УВАЖЕНИЕ.
От друга страна е това дете,в някаква възраст, в която мисли, че "морето му е до колене"..."всичко , което лети, се яде"...бушуват "страсти и неволи", гювеч от хормони, пъпки и неувереност в себе си (не говоря за конкретния случай, а по принцип че всички са така в пубертета). И точно в тази възраст една личност е най - податлива на външни "доброжелателни "контакти.
Децата се еманципират от родителите си, минават през отрицание, търсят нещо различно от "познатата семейна хралупа" и всичко НАВЪН изглежда ТОЛКОВА привлекателно и неповторимо!
И това е големият шах и мат за родителите, защото каквото и да направят, ще е погрешно. Това е принципно положение.:ако се осланяш на това, че "тя знае какво прави и аз й имам доверие", губиш контрол и тя може да попадне в много неблагоприятна среда.И би си мислила, че "знае какво прави", докато стигне момента вече да няма какво да се направи.
Ако се опитваш да я контролираш, ще я отбъснеш още повече и става пълно мазало...
Това е в най - негативният сценарии, разбира се.
В този случай, от това, което прочетох, симптомите са 1 към 1 за трева. Не, че искам да те плаша. Така ми се струва. Разбира се, може и да не е така и дай Боже!
Но ако е трева, мисля, че ти си длъжна да разбереш навреме. Да, много хора са опитвали трева. И всичко се е приключило с опита. Но, няма какво да се лъжем. Ако нещата не приключат с опита, шансът е повече от 50/50 в даден момент да се стигне и по - далеч.
Тук прочетох много постинги, които те успокояват , колко безобидна и "полезна" е тревата. Притеснителното е, че не е изключено и детето е срещало също такива хора, които са й говорили такива неща...
При всички случаи, един родител трябва, първо да разбере сериозността на положението. Да си даде сметка какво ВСЪщНОСТ става. И после да запази хладнокръвие. Паниката само вреди. И, ако се налага, да потърси помощ от специалисти.
Повече информация за наркотичните вещества и отражението им върху здравето и поведението на хората можеш да намериш на този сайт :


Успех!

На всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие

Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Markizata]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано07.05.06 11:38



Оня сайт е на инглиш, едва ли някой много му разбира. Със същия успех мога да препоръчам



Ето едно ново мнение от клуб "за наркотиците"

И на мен тревата ми помогна (не основно тя и не само тя) да приключа окончателно с проблема. И съм убедена, че ако много по-рано, когато започна проблемната ми употреба на алкохол (това е точният термин, а не "злоупотреба"), бях започнала да пуша джойнт, нямаше изобщо да има проблемна употреба на алкохол.

С всичко това не искам да кажа, че препоръчвам да се пуши трева. Друга ми е идеята - че за определен тип личности (склонни към експерименти с психиката, да кажем) тревата е не само по-безвредна в сравнение с алкохола, но е и средство за справяне с проблемите, причинени от алкохола или за предотвратяване на такива проблеми.


С тревата нещата рядко приключват с опита, както и с много други неща. Едва ли някой просто опитва шоколад и после не го яде никога.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.

Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: patil]  
Автор Aннa ()
Публикувано11.05.06 15:48



Да, къде ти тук

майки, а



Тема Re: напълно заставам зад Изуменнови [re: пaтил]  
Автортя (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 09:56



Да, колкото и да ти е чудно, за закона тревата, коката и хероина са под един знаменател - високорискови наркотични вещества и за притежание както на хероин, така и на трева се предвижда наказание лишаване от свобода от 10 до 15 години. Много родители на непълнолетни се успокояват, че тревата е нещо безобидно. Да, сравнено с хероина е така...но като им се обадят от районното, че са задържали детето им за притежание на марихуана, им се изправя косъма и едва тогава разбират сериозността на проблема. Не говоря за здравето - да, тревата може да е по-безопасна от цигарите и алкохола. Но по действащия НК за разлика от тях е забранена...и закона вече не прави разлика дали става дума за една доза, цигара и т.н. Дела се завеждат и за половин цигара...ако не е осъждано лицето и няма други прояви при свестен прокурор и добър късмет делото може и да не влезе в съда, обаче непълнолетния вече е влязъл в масивите. Но най-често отива и на съд, тогава най-добрия вариант е условна присъда, която ще краси свидетелството за съдимост за дълго време...имайте го и това предвид...



Тема Re: напълно заставам зад Изуменнови [re: пaтил]  
Автортя (Нерегистриран)
Публикувано10.06.06 10:00



та много ти е лесно на тебе...загубили му били доверието...постави се пък на тяхно място! Но има време, и ти ще имаш деца и тогава ще разбереш



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Изyмeн]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 16:29



Всички мнения изчетох и нещо не разбрах. Плачете за изгубеното доверие на детето към родителите, а къде остава доверието на родителя към детето. Не смятате ли, че за да получиш трябва да дадеш. Не мисля, че има приятелски отношения родител - дете. Детето (м тази възраст, пък и малко по-рано) малко или много използва прекалено толерантния родител. Тези тинейджъри са били 1-2 годишни деца. Не си ли спомняте колко пъти бебета са ви проверявали докъде може да стигнат - напр. да удрят, да пипат забранени за тях вещи - и колко пъти вие сте им казвали - НЕ. Защо си мислите, че един 14-15 годишен тийн не проверява докъде може да стигне. Родителят е родител, за да възпитава, но и да създава мироглед. Много са малко децата, които са създали собствен мироглед, различен от този на родителите си.
Децата изискват КОНТРОЛ, макар да не го разбират и да отричат



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: пaтил]  
Авторpaди (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 06:11



ге винаги става така



Тема Re: Изумен=Безуменнови [re: Изyмeн]  
Авторпфy (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 11:39



да батка, ма от прекомерното пушене на трева един ученик ше стане тъп кат гъз, па макар и временно.. ако е ваканция, или ако имаш свободно време - няма нищо лошо да си направиш някоя психаделична вечер с хубава музика, благ конус и шоколад ,-)

но да пушиш вечерта при положение, че на сутринта си на даскало - извинявай! А и още нещо, много от моите приятели които си пушат редовно си берат и гъбки, а това НАИСТИНА ти скапва черния дроб! естесвтено, зависи си от човека, аз гъби не съм и помирисвал даже ,-)) но и не пуша трева често.. виж за бирата е друг въпрос, ама само не ме убеждавай да я заменя с тревата ,-))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.