Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:54 22.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Изyмeн]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 23:11



Помня те от оная тема, че си много наясно също помня и теориите ти за алкохола и наркотиците, хората искат 2, ти им даваш 200, както и сега на мен. Ами ако някой вземе та се върже?

Аз съм се нагледала, все пак в наше село наркотиците са разрешени, но не обичам да давам оценки на тази тема. Има прекалено болезнени примери наоколо Дай да не размиваме темата...

На майчето: успех в контакта с дъщерята!!! Моите родители години наред мислеха, че пуша и що проверки, скандали и забрани имах...Пък аз и досега не пуша...За сметка на това бяха в пълно неведение за гаджета или сексуалния ми живот...Точно заради празните скандали...



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: flicka_an]  
Авторпaтил (Нерегистриран)
Публикувано20.04.06 15:50



прочетох доста мнения по въпроса и направо се отвратих освен от мненията на Изумен
ако не искате да се получи това което се случи между мен и моите родители е хубаво да се вслушате малко в това което ви говорят
значи за първи път пробвах трева на 17 години, майка ми ме хвана същата година и се скарахе ужасно. От тогава между нас няма доверие. Сега съм на 28 и чат пат пуша трева в компания като съм на купон. Други наркотици не съм опитвал през живота си. Въпроса е там че в момента с майка ми не си говорим точно заради тревата. Това което ми обясняваше че това било първата крачка, че съм пропаднал, че съм си съсипал живота и т.н. така и не се случи защото до момента от 7 години насам работя, сам се издаржам и т.н.
Липсва ми приятелството с родителите но те така избраха да процедират с мен и се чувствам гадно от неразбирането от тяхна страна.

Ако искате нещо подобно да се случи с вашите синове/дъщери давайте смело и плюйте по Изумен въпроса е там какво ще правите вие когато детето ви се отчужди от вас

вие си знаете

п.с.
забравих да спомена - алкохол не употребявам само бира и то най много 2 на денонощие



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: пaтил]  
Автор ta_ra (минаващ)
Публикувано29.04.06 14:40



Извинявай ако ти задавам твърде лични въпроси, но каква очакваше да бъде реакцията на родителите ти когато разбраха че пушиш трева - да ти се радват ли, да те похвалят ли? Питам не за да се заяждам, а защото и аз имам син почти на 15. Та ако може да ме посъветваш ако не дай боже и аз имам такъв проблем - как да реагирам така, че да не се отчужди той от нас и ние от него?



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: ta_ra]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано29.04.06 17:19



Просто погледни това:



Тревата изобщо не е причина за безпокойство. С изключените на хероин, никотин и алкохол - останалите са сравнително безвредни. При хероина и никотина особено вредни са примесите, а не самите вещества.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.

Тема напълно заставам зад Изуменнови [re: Изyмeн]  
Автор E3DA4KATA (4e6it)
Публикувано02.05.06 03:34



с 2 ръце...човека ви пише от гледна точка на опитал...
аз също...понякога по-добро мнение може да се даде от хора,които са от това поколение...може да се представят нещата в малко по-добра светлина,отколкото са,но и черногледите отговори на педагозите не предлагат кой знае коло обективно обяснение...истината е някъде по средата
на 19 съм,пуша трева от време на време...но всичко зависи от самоконтрола...
жената си знае щерката...но аз лично съм била винаги много умерена....други наркотици не съм пробвала,защото съм алергична от редица медикаменти,а както изумен каза-в България няма чист наркотик...
а тревата си е трева...растение....нито се пристрастяваш...нито някой е умрял...освен ако не е посегнал към друго...
за това трябва да се винмава...
с майка ми също сме говорили много нормални и адекватни разговори по темата...знае,че съм пробвала....дори няколко пъти искаше да пушим 2те....
майка ми също е педагог и работи с деца...
не сотавяй нещата ей така,но не всявай и излишна паника...



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: ta_ra]  
Авторpatil (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 15:35



Ами образовайте се. Тревата не е голямото зло. Голямото зло е неразбирането на родителите че те тресе пубертета все едно те никога не са били в този период
Забрани, караници, всекидневни проверки от типа "дай да ти видя очите", пак ли пуши? всекидневни приказки от рода на "ще пропаднеш" и т.н., насилие и то за какво? за едната трева. Разговори трябват и то не с нагласата че ТОЙ е виновен защото е пушил и да го караш постоянно да се защитава, да го караш да се чувства нападнат от твоите приказки и т.н.
Та прави точно обратното на това и виж може и да имаш по голям успех отколкото моите родители с мен.



Тема Re: напълно заставам зад Изуменнови [re: E3DA4KATA]  
Авторпипилoтa (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 22:19



Абе много смело давате акъл за наркотиците!!!!!Значи въпросът е в самоконтрола?А кой може да гарантира за самоконтрола на другия?Що така безотговорно се отнасяте към тая напаст.Става въпрос за 15-годишно момче и вие считате,че е в реда на нещата да се напушва.Защо мислите,че точно вашият опит е меродавният?Истината е,че в повечето случаи зависимите са започнали именно с безобидната и съблазнителна тревичка.И май е по-добре да си предпазлив,даже черноглед,отколкото да изгубиш детето си.Който е създал и отгледал дете ,знае за какво става дума.Другите-като станат майки,могат,ако искат,да дават същия акъл и дори да си пушат заедно с детето.



Тема Re: напълно заставам зад Изуменнови [re: пипилoтa]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано03.05.06 11:23



Никой не е започнал от тревата. Спомням си едно изказване - всички, дето са на помпа са започнали от краставиците. И това е толкова истина, колкото е истина, че са започнали от тревата. Много по-лесно е за мен да докажа, че не са започнали от тревата, отколкото за теб да докажеш, че не са започнали от краставиците. Тревата е далеч по-безобидна от хаповете, дето ги пият ония от лелки срещу дрогата. И именно поради прекалената предпазливост се стига до лоши последствия. Щото като му кажеш на това дете - тревата е ужасна дрога, никога не я опитвай - какво мислиш ще стане като я опита (което е почти сигурно, тъй като около 80-90% от учениците са опитали.) Ще си каже - я, тревата е хубаво нещо, опитах я, не станах наркоман, значи ме лъжат и за хероина. Оттук класическият сценарий - смело пробва хероина, щото и за него са му говорили, че е такава страшна дрога като тревата. Само дето той наистина не е от безобидните. С чист хероин човек може да живее почти нормално до дълбока старост, той е не по-вреден от никотина. Само дето боклуците дето ги продават на улицата (или в циганското гето) съдържат много малко хероин и много боклуци. Ужасното е начинът на живот на наркоманите, а не самият факт, че са пристрастени към определено вещество. И всичко това само заради лъжата, че тревата е наркотик. За да предпазиш някой - той трябва да осъзнава опасността. Защото аз някога бях върл противник на тревата. И все пак опитах. И ми хареса. Осъзнах, че са ме заблуждавали. Както казах - дори сега родителите ми не знаят. А съм се прибирал вкъщи така напушен, че само аз си знам. Та ако бях решил, че след като са ме лъгали за тревата ме лъжат и за хероина? Всичко което пиша тук го пиша с най-добри намерения. Искрено съм загрижен за младите хора, а кой знае, догодина може да съм учител точно на такива деца.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: напълно заставам зад Изуменнови [re: Изyмeн]  
Авторпaтил (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 13:41



Абе човек
Защо не ги оставиш лелките да си сърбат попарата каквато сама си я надробят
На тях не можеш им обясни разликата при опитатите.
За тях алкохола и цигарите за нещо съвсем нормално.
Тревата, коката и хероина са абсолютно едни и същи.

Няма смисъл, чета тук постинги и все едно слушам майка ми.
Няма смисъл, нека си трошат главите и после - ама защо сина ми ми няма доверие, аз всичко му дадох пък той така се държи.

Освен всичките родителски глупости забравяте че трябва да сте на първо място приятели с порастващите си деца.

Жал ми е за вас



Тема Тревата и твърдите дрогинови [re: пипилoтa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано06.05.06 05:37



"Има две теории, които са станали общо място в разбирането на този въпрос. Докато в основата си предлагат различни неща, те често се схващат като едно и също и така се използват, без да се прави разлика между тях. Ако трябва накратко да изясним разликата, теорията за "входната врата" предполага, че прогресията от т.нар.меки дроги като канабис към т.нар. твърди дроги като хероин, е неизбежна последователност. Теорията за "вратите" се основава на метафората за серия от врати, през които индивидът може да премине. Всяка врата води до различна дрога и нови рискове. В контраст с теорията за "входната врата", "теорията за "вратите" не предполага неизбежна последователност, но предполага възможност за употреба на различни дроги.

В действителност теорията за "вратите" изглежда много по-достоверна. Докато е вярно, че много от тези, които са станали зависими от хероин например, са използвали канабис, то голямото мнозинство от хората, които са използвали канабис, никога не са използвали т.нар. твърди дроги като хероин или кокаин. Това подсказва, че преминаването от канабис към т.нар.твърди дроги по никакъв начин не е неизбежно, а в действителност е относително рядко. Последни изследвания на Вътрешното министерство (на Великобритания - б.м.) заключават, че "асоциацията" между вредни и не толкова вредни дроги, която намираме в данните от изследванията, е фалшива и че въвеждащите ефекти вероятно са много слаби.

Връзката между употребата на канабис и твърди дроги става още по-съмнителна, ако разгледаме примера на България и много други страни от Източна Европа. У нас широката употреба на хероин в началото на 90-те възникна на фона на нищожна употреба на канабис, а рязкото увеличение в употребата на канабис няколко години по-късно бе съпроводено от стабилизиране, а в някои градове дори до намаление в употребата на хероин."


Из наръчника "Дроги за журналисти. Често срещани недоразумения и митове за дрогите, разяснени от DrugScope". Книгата е преведена и допълнена от н.с. д-р Юлиян Караджов. DrugScope е британски неправителствен институт за изследване на дрогите. Той е организация с огромен престиж и авторитет; от няколко години британското правителство възлага на DrugScope докладите за положението с дрогите в страната. Наръчникът за журналисти, подготвен от DrugScope, получи много добри отзиви от европейския центърза мониторинг на дрогите и зависимостите (EMCDDA), който го препоръча на всички журналисти в ЕС.

В джобчето ми дрънкат

Редактирано от Джeйн на 06.05.06 05:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.