Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:42 16.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Изумен=Безуменнови [re: Go6k@]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано07.04.06 11:15



Че какво лошо има в тревата ? Не предизвиква зависимост, няма опасност от предозиране. Единственото лошо е, че не е разрешена, но това не пречи на стотици хиляди българи да си я употребяват редовно. От трева никой не е умрял, но от алкохол например... Така че ако не се тревожи за една бира - защо да се тревожи за една трева? Още малко ще кажеш, че води към хероина... Само дето от тия дето са на хероин не всички пушат трева, но почти всички пушат цигари.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: woman]  
Автор woman (Любяща и любима)
Публикувано07.04.06 11:39



Предложих го като крайна мярка. Само въпросната майка знае какви са отношенията с дъщеря и тя ще прецени какво да предприеме.
Съжалявам, ако съм крайна, но пред очите ми се съсипа един младеж именно от прекаленото доверие на родителите му и страха да не го "обидят".
Има елегантни и дискретни начини да се направят тези тестове.
Отново пожелавам да не се налага на никого и да са напразни опасанията, но все пак и това съществува като опция.



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: woman]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано07.04.06 12:24



И аз това казвам... При най-малкото съмнение за хероин - тест. Без въпроси, без бавене. Но да се пускат тестове за трева е глупаво и по-скоро ще има обратен ефект. Ако ще е тест - нека не е комбиниран, а само за хероин. Това е напълно достатъчно.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Изyмeн]  
АвторЯнa (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 21:41



Благодаря,за отговорите-предполагам че теста се купува от аптеката.Не искам да ви отнемам от времето но как се прави той.
Градчето ни е малко ,с една аптека...... Въпреко това ще купя още утре.
Много ,много Ви благодаря!



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Янa]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 21:57



Доколкото знам с урина.Би трябвало да си пише в упътването.Поговорете все пак,рискуваш заради този тест да зейне голяма дупка в отношенията ви.Успех!



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Go6k@]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано08.04.06 01:00



Особено в малкото градче с една аптека...

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Янa]  
Авторskorpio (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 08:38



Mоже би пиша късно,но все пак ще опитам.Като майка на 15-годишен тийнейджър и като педагог,който работи точно с такива деца,Ви съветвам-не отминавайте лековерно това,което става с детето Ви,за да не се окаже в един момент късно да правитв каквото и да е.Не вярвайте,че тревата е безобидна,защото не е така.Аз съм видяла как пред очите ми се погубват деца,които са започнали именно с трева.Обикновено се започва така- с една цигара, с една доза...Тревата може да не създава зависимост,но кой може да гарантира,че 15-годишното дете няма да направи следващата крачка,защото има ред мотиви-най-малкото любопитство-ако с тревата е така,как е с екстази,след това хероин...Има начин да стигнете до детето си,но действайте.За такива тревоги времето е изключително важно.Пожелавам от сърце успех и най-вече дано притесненията се окажат напразни.А що се отнася до бирата-аз лично я обичам,пия отдавна и нито съм пристрастена,нито съм станала алкохоличка.Направо е нелепо и смешно да се сравняват двете неща.Стискам палци за благоприятен изход от ситуацията!



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: skorpio]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано19.04.06 14:54



Между бирата и тревата наистина няма място за сравнение - всяко едно вещество има различни свойства. Лоши вещества няма, само от нас зависи как ще използваме свойствата на всяко едно вещество. Тая сутрин пих кафе с човек, който временно спира хероина. Само временно. Аз не съм пристрастен към хероина единствено защото не съм опитал. За съжаление обаче се излъгах с цигарите и сега съм пристрастен към никотина. Пуша откакто станах на 20. Трева за първи път пробвах на 19. Мислех си, че пробвам и хоп - станал съм наркоман. Е, оказа се, че не е така. Но я си представете, че това се случи на някой по-млад? Пробва трева, вижда че няма нищо страшно и далеч не е това, за което я представят, та решава да пробва и хероин. Само дето повечето неща дето се говорят за хероина са истина. И така поради незнание човек може да се закачи яко. Разните там амфетамини не са полезни, към тях също има зависимост, но просто вероятността някой да се пристрасти към тях не е голяма, тъй като употребата им е най-често свързана с концерти и т.н. Към алкохола зависимостта е по-силна отколкото към много от другите вещества, например от спирането на хероина никой не е умрял, но с алкохола не е така. Колко умрели от алкохол познавате и колко от хероин? Никой не би умрял от хероина, ако беше чист. Хероинът не убива, за разлика от алкохола. Всъщност в клуб наркотици пише - в това, което се продава се съдържат около 10% хероин. Останалото никой не знае какво е. Както неведнъж съм казвал - брат ми е на 17, пуши си трева откакто е на 14 и си е напълно нормален. Отличник, изглежда чудесно, има много приятели и т.н. Родителите ни изобщо не предполагат, а ние не сме им споменали именно поради това, че не искаме да ги безпокоим излишно. Така или иначе няма да разберат за какво става дума. Сега повечето млади мислят като мен, но нека не забравяме "Приказка за стълбата".

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: Янa]  
Автор flicka_an ((Flicka))
Публикувано19.04.06 18:39



По-добре гледай да се "сприятелиш" с детето си

А изумен по-малко го слушай, защото той накрая ще ти обясни, колко хубаво нещо са наркотиците ...Разрови се назад из клуба, имаше тема като твоята, но май беше за 13 год. момиче...



Тема Re: Помогнете отново....дроганови [re: flicka_an]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано19.04.06 21:44



Аха, мен не ме слушай много, аз пиша собственото си мнение. Но все пак имай предвид, че имам опит, което също не е за подценяване. Да опиташ хероин поне в половината случаи значи да го започнеш. Не съм казал, че наркотиците са хубаво нещо, но не съм казал и че са лошо. Морфинът също е наркотик, но се използва широко. Кодеин, кофеин... Наркотиците са навсякъде около нас. Най-проблемни са незаконните. Също така трябва да се прави разграничение между отделните вещества, да се разсъждава, а не да се възприемат наготово чужди мнения. В България незаконни наркотици употребяват някъде около милион (предполагам, но цифрата в никакъв случай не е много по-малка), няколко десетки (стотици) хиляди не употребяват законни редовно, а няколко хиляди изобщо не употребяват (в последното също не съм сигурен).

За да съм максимално ясен - най-опасните наркотици в момента са хероинът, алкохолът и никотинът. Те са опасни не сами по себе си (с изключение на алкохола), а поради съпътстващите ги вещества - димът от цигарите и разните боклуци в които има хероин (не боклуците в хероина, защото той е твърде малко).

You must defeat Sheng Long to stand a chance.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.