Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:27 26.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За шинитенови  
Автор dami (непознат )
Публикувано23.03.06 09:55



Синът ми е на 11г. и има изкривяване на горните зъби, не е толкова голямо, но ни препоръчват шини. Търся мнения за и против? Познати ми казват, че може да няма и никакъв ефект. Нарочно пиша в този клуб, за да споделите опит като родители ако сте имали този проблем. Има го и психологическия момент - детето е във възраст когато смята, че ще му се подиграват ако носи шини. И представете си аз го убеждавам, а накрая се оказва, че няма полза?! Някой може ли да ме информира и за цени на различните видове?



Тема Re: За шинитенови [re: dami]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано23.03.06 11:12



Моя син е в първи клас. Започна да носи шина точно преди да тръгне на училище. Притеснена бях, че ще фъфли и точно когато ще се учи да чете ще има проблем.

Лекарката каза, че в началото докато свикне с нея може да я носи в извън-учебно време и нощем. След 10-тина дена се оказа, че синът ми не се притеснява, не му пречи на говора и вече я носи през цялото време.

Шината струва около 300 лева в Юниордент (на Попа). Наложи се, за да направи място за поникване на вторите горни зъбки. Прогнозно ще я носи максимум 2 години.
На всеки 3 седмици ходим за корекция - стягане. Корекцията е 9 лева.

Казаха ми, че в Юниордент цените са относително ниски. Според вида, материала и къде ти ги правят - стигали дори до 2000 лева. Така чух - не съм проверявала.

Моето мнение е, че по-лесно ще изтърпи евентулни подмятания сега, отколкото цял живот да се притеснява от криви зъби и да си крие усмивката.

Между другото - когато бях на 11 и аз самата носех шина заради единия кучешки зъб, който беше поникнал силно издаден напред. Нямам никакъв спомен някой да ми се е подигравал, но сега имам правилно подредени зъби





Тема Re: За шинитенови [re: happy_mama]  
Автор Aлa-Бaлa (хитруша)
Публикувано23.03.06 12:09



Дъщеря ми също е първи клас и началото на тази година солжихме шини-горна и долна, тъй като при нас и самата захапка се нуждае от корекция. Никога не съм носила шини и моите притесненя бяха същите-дали няма да и се подиграват, дали няма да фъфли прекалено много и т.н. Тя знаеше да чете така че "фъфленето" макар че го има не и пречи, по съвет на ортодонт се тренира с четене на глас в къщи. За голяма радост няма никакви подигравки в у-ще, даже май е единствена с апаратчета и това никак не и пречи. А и самите апаратчета вече са цветни с разни картинки..
Носи ги денонощно, като ги сваля само при хранене.

Закачих се за теб защото имам определено обратно мнение по отношение на цените точно в Юниорден. Явно има корекция в цените от началото на тази година, защото при консултация с ортодонт ни бяха казани цени от 359лв за една шина и 520 лв за две. Отделно се плаща за всяка корекция, която според лекерката трябва да се прави на всеки три седмици, а в началото май и по-често.
След ходене и консултации ние се насочихме към ортодонт, в частен кабинет в центъра където се заплаща на цял етап от лечение. Т.е. платихме 350лв за целият етап(който ще продължи около 1-2години), включващ двете апаратчета и в последствие не плащаме нищо при посещенията за коригиране.



Тема Re: За шинитенови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано23.03.06 12:26



Еми няма кой знае какво противоречие в твоята и моята информация. Цена за 2 шини не съм искала. Нашата беше около 300 лева +/- десетина - не помня точно. Отначало корекциите бяха по 8 и нещо, сега от НГ са 9 и нещо.

Хубаво е, че са ви предложили абонамент... И аз съм възмутена, че искат по 9 лева за побутване на някакво щифтче на всеки 3 седмици, ама не бих посмяла да го правя сама по очевидни причини.

Колкото до другите цени - казах, че не съм проверявала. Информацията ми е от вида "една позната ми каза...", но не бих се учудила наистина някъде да има и по над 1000 лева...



Тема Re: За шинитенови [re: dami]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано23.03.06 14:41



със сигурност има полза от шините, стига детето да ги носи. Синът ми е на 8 години и ги носи от около половин година - има видимо подобрение и зъболекарката твърди че зъбите съвсем ще се изправят ако ги носи редовно.
Друга тема е вече дали децата ще се подиграват и дали синът ти ще съумее да ги игнорира. На тази възраст са доста чувствителни.



Тема Re: За шинитенови [re: dami]  
Авторвecи (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 15:55



Аз против не съм чувала. Е, трябва много добре да се почистват и да се мият зъбите, защото по лесно се получават кариеси, но това не е достатъчно против. Не знам на тази възраст, но съм виждала доста по-голями деца и младежи с бракети, даже май е модерно да си със съвършено правилни зъби. Бракетите обаче са много скъпи, а и не се налага винаги да се носят. Обикновените шини са явно около 300 лв.



Тема Re: За шинитенови [re: happy_mama]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано23.03.06 16:54



простете неграмотността ми, но каква е причината да се носят шини преди да са изниканли постоянните зъби? нали заедно с тяхното израстване, расте и детето, респективно челюстите се разширяват...... съответно би трябвало да има някакво наместване на вече израстналите постоянни зъби ?



Тема Re: За шинитенови [re: danii]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано23.03.06 18:23



Ами при моето дете специално - предните 2 зъба са широчки с леко раздалечени - примерно 1 мм. Същевременно - разстоянието между тях и третите беше да речем 2 мм, а вторите, които още не бяха паднали - някак се качиха нагоре, явно притискани отвсякъде, но това беше за кратко, защото много скоро паднаха...

откак носи шина - едното разстояние се нормализира и дори втория зъб взе да покарва - засега правилно...

другото разстояние е още малко - и съответно втория зъб там още не расте...

Аз изобщо не съм специалист - просто забелязах, че нещо не растат като хората и го заведох на ортодонт - каквото ме посъветваха - следвам го - засега виждам ефект, пък нека ефекта да е подпомогнат и от естествения разтеж на челюстта - може би, не отричам...но тогава - не ми се виждаше, че ще се наместят от самосебе си...



Тема Re: За шинитенови [re: happy_mama]  
Автор dami (непознат )
Публикувано24.03.06 08:47



Благодаря на всички за информацията! Имам притеснение дали не сме закъснели, защото става дума за постоянни зъби-всъщност точно за издаден и крив кучешки. Но явно си струва да опитаме. Аз съм от Варна, така че ако има някой съгражданин, който да ми препоръча добър специалист - готова съм да чуя съвети!



Тема Re: За шинитенови [re: dami]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано24.03.06 11:18



И аз съм от Варна и съвсем наскоро една моя позната се оплака как дъщеря й пострадала лошо след "компетентното лечение" на една голяма и известна специалистка - ако не бъркам името е Арнаутска.
Сега си търси специалист, който да поправи (доколкото е възможно) проблемите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.