Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:54 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За шините  
Автор dami (непознат )
Публикувано23.03.06 09:55



Синът ми е на 11г. и има изкривяване на горните зъби, не е толкова голямо, но ни препоръчват шини. Търся мнения за и против? Познати ми казват, че може да няма и никакъв ефект. Нарочно пиша в този клуб, за да споделите опит като родители ако сте имали този проблем. Има го и психологическия момент - детето е във възраст когато смята, че ще му се подиграват ако носи шини. И представете си аз го убеждавам, а накрая се оказва, че няма полза?! Някой може ли да ме информира и за цени на различните видове?



Тема Re: За шинитенови [re: dami]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано23.03.06 11:12



Моя син е в първи клас. Започна да носи шина точно преди да тръгне на училище. Притеснена бях, че ще фъфли и точно когато ще се учи да чете ще има проблем.

Лекарката каза, че в началото докато свикне с нея може да я носи в извън-учебно време и нощем. След 10-тина дена се оказа, че синът ми не се притеснява, не му пречи на говора и вече я носи през цялото време.

Шината струва около 300 лева в Юниордент (на Попа). Наложи се, за да направи място за поникване на вторите горни зъбки. Прогнозно ще я носи максимум 2 години.
На всеки 3 седмици ходим за корекция - стягане. Корекцията е 9 лева.

Казаха ми, че в Юниордент цените са относително ниски. Според вида, материала и къде ти ги правят - стигали дори до 2000 лева. Така чух - не съм проверявала.

Моето мнение е, че по-лесно ще изтърпи евентулни подмятания сега, отколкото цял живот да се притеснява от криви зъби и да си крие усмивката.

Между другото - когато бях на 11 и аз самата носех шина заради единия кучешки зъб, който беше поникнал силно издаден напред. Нямам никакъв спомен някой да ми се е подигравал, но сега имам правилно подредени зъби





Тема Re: За шинитенови [re: happy_mama]  
Автор Aлa-Бaлa (хитруша)
Публикувано23.03.06 12:09



Дъщеря ми също е първи клас и началото на тази година солжихме шини-горна и долна, тъй като при нас и самата захапка се нуждае от корекция. Никога не съм носила шини и моите притесненя бяха същите-дали няма да и се подиграват, дали няма да фъфли прекалено много и т.н. Тя знаеше да чете така че "фъфленето" макар че го има не и пречи, по съвет на ортодонт се тренира с четене на глас в къщи. За голяма радост няма никакви подигравки в у-ще, даже май е единствена с апаратчета и това никак не и пречи. А и самите апаратчета вече са цветни с разни картинки..
Носи ги денонощно, като ги сваля само при хранене.

Закачих се за теб защото имам определено обратно мнение по отношение на цените точно в Юниорден. Явно има корекция в цените от началото на тази година, защото при консултация с ортодонт ни бяха казани цени от 359лв за една шина и 520 лв за две. Отделно се плаща за всяка корекция, която според лекерката трябва да се прави на всеки три седмици, а в началото май и по-често.
След ходене и консултации ние се насочихме към ортодонт, в частен кабинет в центъра където се заплаща на цял етап от лечение. Т.е. платихме 350лв за целият етап(който ще продължи около 1-2години), включващ двете апаратчета и в последствие не плащаме нищо при посещенията за коригиране.



Тема Re: За шинитенови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано23.03.06 12:26



Еми няма кой знае какво противоречие в твоята и моята информация. Цена за 2 шини не съм искала. Нашата беше около 300 лева +/- десетина - не помня точно. Отначало корекциите бяха по 8 и нещо, сега от НГ са 9 и нещо.

Хубаво е, че са ви предложили абонамент... И аз съм възмутена, че искат по 9 лева за побутване на някакво щифтче на всеки 3 седмици, ама не бих посмяла да го правя сама по очевидни причини.

Колкото до другите цени - казах, че не съм проверявала. Информацията ми е от вида "една позната ми каза...", но не бих се учудила наистина някъде да има и по над 1000 лева...



Тема Re: За шинитенови [re: dami]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано23.03.06 14:41



със сигурност има полза от шините, стига детето да ги носи. Синът ми е на 8 години и ги носи от около половин година - има видимо подобрение и зъболекарката твърди че зъбите съвсем ще се изправят ако ги носи редовно.
Друга тема е вече дали децата ще се подиграват и дали синът ти ще съумее да ги игнорира. На тази възраст са доста чувствителни.



Тема Re: За шинитенови [re: dami]  
Авторвecи (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 15:55



Аз против не съм чувала. Е, трябва много добре да се почистват и да се мият зъбите, защото по лесно се получават кариеси, но това не е достатъчно против. Не знам на тази възраст, но съм виждала доста по-голями деца и младежи с бракети, даже май е модерно да си със съвършено правилни зъби. Бракетите обаче са много скъпи, а и не се налага винаги да се носят. Обикновените шини са явно около 300 лв.



Тема Re: За шинитенови [re: happy_mama]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано23.03.06 16:54



простете неграмотността ми, но каква е причината да се носят шини преди да са изниканли постоянните зъби? нали заедно с тяхното израстване, расте и детето, респективно челюстите се разширяват...... съответно би трябвало да има някакво наместване на вече израстналите постоянни зъби ?



Тема Re: За шинитенови [re: danii]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано23.03.06 18:23



Ами при моето дете специално - предните 2 зъба са широчки с леко раздалечени - примерно 1 мм. Същевременно - разстоянието между тях и третите беше да речем 2 мм, а вторите, които още не бяха паднали - някак се качиха нагоре, явно притискани отвсякъде, но това беше за кратко, защото много скоро паднаха...

откак носи шина - едното разстояние се нормализира и дори втория зъб взе да покарва - засега правилно...

другото разстояние е още малко - и съответно втория зъб там още не расте...

Аз изобщо не съм специалист - просто забелязах, че нещо не растат като хората и го заведох на ортодонт - каквото ме посъветваха - следвам го - засега виждам ефект, пък нека ефекта да е подпомогнат и от естествения разтеж на челюстта - може би, не отричам...но тогава - не ми се виждаше, че ще се наместят от самосебе си...



Тема Re: За шинитенови [re: happy_mama]  
Автор dami (непознат )
Публикувано24.03.06 08:47



Благодаря на всички за информацията! Имам притеснение дали не сме закъснели, защото става дума за постоянни зъби-всъщност точно за издаден и крив кучешки. Но явно си струва да опитаме. Аз съм от Варна, така че ако има някой съгражданин, който да ми препоръча добър специалист - готова съм да чуя съвети!



Тема Re: За шинитенови [re: dami]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано24.03.06 11:18



И аз съм от Варна и съвсем наскоро една моя позната се оплака как дъщеря й пострадала лошо след "компетентното лечение" на една голяма и известна специалистка - ако не бъркам името е Арнаутска.
Сега си търси специалист, който да поправи (доколкото е възможно) проблемите.



Тема Re: За шинитенови [re: happy_mama]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано24.03.06 11:22



Не напразно попитах дали не е рано, защото долните два резеца на синът ми израстнаха много разкривени (защото имаше много малко място за тях), но след като паднаха съседните на тях два резеца се изправиха. Определено не са идеални, но идеята ми е: не трябва ли да се изчакат първо естествените процеси и след това да се нанасят корекции?
жалко, че тук едва ли четат ортодонти......



Тема Re: За шинитенови [re: danii]  
Автор Aлa-Бaлa (хитруша)
Публикувано24.03.06 12:30



И да четяха ортодонти едва ли могат да дадат консултация без да видят детето Като неспециялист мога да каже, че колкото по-рано толкова по-успешно е едно подобно лечение.



Тема Re: За шинитенови [re: Aлa-Бaлa]  
Авторdanii (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 13:00



Аз не очаквам конкретен отговор от специалист, а принципен Как се прави по принцип и защо.

Е честно не проумявам, защо ако е по-рано ще е по-успешно? Какво гарантира по-големия успех? А няма ли вероятност да се предизивикат проблеми при положение, че не е ясно точно как ще израстват следващите зъби ?
Не искам да се заяждам просто наистина търся отговор. За мен също е важно навреме да се погрижа за детето си. Казвам навреме не случайно. Искам да съм убедена, че няма да е прекалено рано.



Тема Re: За шинитенови [re: danii]  
Автор aunt Ogg ()
Публикувано24.03.06 14:11



Стоматолог съм ,но не ортодонт. Има определени измервания ,по които се прогнозира дали ще могат да се наредят зъбките. По-скоро със сигурност може да се каже кога няма да има място . Ако по тези сметки мястото е достатъчно ,пак може да се окаже ,че не могат да се подредят. Май не съм много ясна,но затова ортодонтията си е тясно специализирана.
Ортодонтското лечение започва не по-рано от пробива на четирите постоянни резеца. Само при прогения( "обратна захапка"),това е добре да става по-рано( по възможност още на 4-5 год. възраст). Най-лесно ,бързо и с най-голям успех протича лечението по време на растежа на челюстите. Това е при пробива на 4и5 зъб. 3 зъб-кучешкият- обикновено пробива след тях и за него вече няма място. Много по-трудно е да се разместят вече порастналите зъби- обикновено се налагат брекети.Затова е добре предварително да се направи място за него.
Ако е рано за лечение ортодонтът ще ви извика след 3 мес.,6 мес. или колкото прецени,не се притеснявайте. Но ако някой ,обикновено общопрактикуващ стоматолог,ви каже да чакате да израстнат всички постоянни зъби,потърсете друго мнение. За да не се наложи да слагате брекети ,вместо шина-разликата в цената е 3-4 пъти.



Тема Re: За шинитенови [re: danii]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано24.03.06 15:07



Да, стаматолога ме подсети да спомена, че на моя син му правиха снимка, за да се види как са разположени още непорастналите зъби. Ами мисля те си знаят работата. Едва ли, ако е рано, няма да кажат...

Освен това по повод цените - явно не съм правила разлика между шини и брекети (които и до момента не са ми съвсем ясни). Това обяснява цените, които съм чула за 1000-2000 лева.



Тема Re: За шинитенови [re: happy_mama]  
Авторdanii (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 15:23



това, което се вижда на снимка ми се вижда разумен довод.
ще тръся ортодонт за консултация.



Тема Re: За шинитенови [re: вecи]  
Авторs (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 15:37



Как да не се налага да се носят винаги брекетите, ами че вие не можете да ги свалите въобще.. Затова пък се носят да 2 години, зависи от дефекта, моята дъщеря ги носи 1.5 год после една планка само няколко месеца и толкоз. Сложи брекети на 12 почти, чакат се да излязат всички зъби, които ще се изправят, поне при нея беше така.
Не са евтини, вярно е, но ако сравни човек времето за носене на шина (и то ако я носи детето, а не я слага в джоба щом излезе от къщи, както беше с моята госпожица), съответно цената на 2 счупени и една загубена по тази причина шина, плюс продължителността на лечението, разликата не е толкова голяма.
Е, случва се и при брекетите някое и друго залепване, особено след като хапва нещо твърдо преди още да свикне да ги пази - едно лепене е 5-10 лв.
Но всеки дефект е уникален, има такива, при които е препоръчителна шина, с брекети не става. Идете на ортодонт, те си знаят работата. Само че съберете инфо предварително за лекаря, задължително!



Тема Re: За шинитенови [re: happy_mama]  
Авторex (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 22:26



Знаеш ли колко струва изработването на ортодонтското апаратче от зъботехниците?
Не повече от 40 лв.
Разликата в сумата е за работата в кабинета



Тема Re: За Арнаутсканови [re: danii]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано25.03.06 18:43



Привет

Това е поредното недобро мнение, което чувам за Арнаутска. Моята дъщеря е с т.нар "дълбока захапка" и се нуждае от орт.лечение. Изчакахме да пробият четирите горни и долни постоянни зъби и април месец слагаме шините (пластинки засега, евентуално по-късно и брекети).
И аз се бях ориентирала към Арнаутска, но след щателно проучване реших да се доверя на друг. Все пак не искам да рискувам, проблемът при детето не е да се изправят криви зъби, което би било по-лесния вариант все пак.
Препоръчаха ми доц.Джуркова от Пловдив. На всеки 5 седмици идва във Варна да преглежда. Срещнахме се с нея и ми вдъхна доверие като специалист. Та така, започваме лечение при нея.



Тема Re: За Арнаутсканови [re: River_]  
Автор Dino (притеснителна)
Публикувано26.03.06 11:25



И ние сме с дълбока захапка и криви зъби. Но на нас ни препоръчаха да поникнат и кучешките постоянни зъби и да го водим тогава.
Сега имаме записан час за частен кабинет, пък да видим какво ще излезе.

Направо не ми се мисли! Разтрепервам се само от мисълта.

Живота е хубав, въпреки гадните му номера!!!!


Тема Re: За добър ортодонт във Варнанови [re: danii]  
Автор dami (непознат )
Публикувано27.03.06 08:51



Добре де ясно, че мненията за Арнаутска са доста лоши, макар че и на мен ми я посочиха като име. В сравнително голям град като Варна няма ли други специалисти, че всички все към нея ни насочватг? Смятам да питам личния си зъболекар за ортодонт. По твоя въпрос - и аз знам, че се прави цялостна снимка на всички зъби, която показва има ли проблеми независимо дали са пробили постоянните зъби. За съжаление при нас вече кривият зъб е пораснал и както чета може и да сме за брикети.



Тема Re: За Арнаутсканови [re: River_]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано27.03.06 09:33



На Марти са му израстнали 4 постоянни зъба (2 горе и 2 долу). Според теб трябва да изчакам да порастнат и 8те резеца, така ли?
Я дай насам телефоните на Джуркова.
На мен пък ми препърачаха някаква ортодонтка от В. Търново - тя пък идвала всяка неделя във Варна.
Аз имам много добър приятел, който е ортодонт в София. Казват, че бил много добър, но с него смятам единствено да се консултирам, за да сверя мнение.



Тема Re: За шинитенови [re: dami]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 14:47



Ти направо ми взе темата от устата

Ако има изкривявания на тази възраст, дори и леки, аз съм "за", особено ако има шанс за корекция. Струва ми се обаче, че брегетите (извинявай, ако не го казвам правилно на БГ) са по-сигурния резултат, пък са и "cool". Да не се притеснява от подигравки, защото след 2-3 години, когато "истинкси подгони мацките", със сигурност няма да съжалява

виж тези картинки: http://proto5.thinkquest.nl/~jre0725/_private/behandel.htm

и това за видовете (можеш да покажеш на детето): http://proto5.thinkquest.nl/~jre0725/_private/soorten.htm (натисни на 4те вида)

Аз по-скоро се замислих за обратната практика. При мен, на всички деца (11-18 г) масово има слагат брегети. Не мога да разбера защо?!? Май се опитват да изкарат екстра пари местните зъболекари (€ 2100 брегети/ €1300 за вадеща се, консултите € 16-23, ср. заплата €1200-1400 ). Скоро видях едно познато момче, имаше прекрасни зъби, не помня един да е бил накриво... и той с шина ?!?

На моето момче му никнат добре зъбките, той сам вади млечните, но ченето му е прекалено малко за размера на новите и някои (основно долните 2ри отляво и отдясно) припокриват първите. Аз все се надявам че с растежа ще се оправят. Изпадам в ужас при мислъта да посетим зъболекар Та засега само мием зъби старателно...



Тема Re: За добър ортодонт във Варнанови [re: dami]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 14:46



Аз съм от Варна и намерихме най-добрата ортодонтка за дъщеря ми-д-р Узунова.тя е невероятен специалист и човек.Така предразполага децата,че те с нетърпение очакват следващата корекция,за да си поговорят с нея.Кабинета и се намира под хотел "Черно море"уличката,водеща към хотел "Одесос"(паркинга зад хотела).Детето ми е на 11.6години,от една година сме пациенти на докторката,проблема с горната челюст го решихме,сега още половин година ще поносим и долна шина.
Повечето деца в училището на дъщеря ми(МГ)носят шини и няма подигравки на тази тема .А за цените в София нямам думи.На нас двете шини ни излязоха по 120 лева,а корекцията д-р Узунова я прави веднъж месечно и струва 2 лева.



Тема Re: За добър ортодонт във Варнанови [re: мaмa]  
Автор dami (непознат )
Публикувано30.03.06 08:49



Много ти благодаря на информацията. Ако не те затруднява би ли дала телефон на кабинета? Ако не искаш във форума прати ми бележка. Благодаря още веднъж!



Тема Re: За Арнаутсканови [re: Dino]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано04.04.06 08:50



като гледам с каква скорост пробиват зъбите на дъщеря ми, скоро кучешки зъби няма да порастнат. Почти 8 месеца мина да пробият вторите горни резци.
Но и двата ортодонта казват, че шини могат да се сложат при 8 постоянни зъби, т.е. не е необходимо да се чакат кучешките.
btw в кабинети си Джуркова ми показа такива снимки на деца, които за няколко години са се променили драстично и толкова се обнадеждих.
Обаче ако сега не сложим пластинки, 90% когато стане за брекети ще се наложи да се вадят постоянни зъби. - И такъв случай видях - промяната беше неузнаваема, естествено към по-добро



Тема Re: За Арнаутсканови [re: danii]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано04.04.06 08:54



леле, много сте напред с материала.
на Джуркова имам само личен телефон. Ако искаш ще ти го пусна на бележка.
Мисля, че за Марти е рано да го водиш, но все пак имай предвид, че на 29 април лекарката ще е във Варна и можете да я посетите за консултация.



Тема Re: За добър ортодонт във Варнанови [re: мaмa]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано04.04.06 08:58



да, и за Узунова съм чувала хубави отзиви.

Пишеш, че Узунова прави корекции веднъж на месеца. Джуркова - на 5 седмици. А защо Арнаутска прави корекции на всеки 2 седмици?
Това беше едно от "разминаванията" при двете ортодонтки, на които водих дъщеря ми. Другото беше, че според Джуркова детето трябва да носи засега само шина на горна челюст, а според Арнаутска - и на двете.



Тема Re: За шинитенови [re: dami]  
Автор Dino (притеснителна)
Публикувано04.04.06 22:18



Днес ходихве на ортодонта. Ще ни сллагат шини, вероятно и горе и долу, но ще стане ясно от панорамната снимка.
Снимахме се, срещу скромна сума от 12 лв.
Но когато попитах с каква сума да се въоръжа за пробата с изненада чух 110 лв. за шина при вариант горе и долу и 140 лв. за шина, ако е единична.
Това си е направо наполовина от коментираните суми. Пък и лекарката ми се стори много симпатична.

Давам координатите на всеки, който иска.

Живота е хубав, въпреки гадните му номера!!!!


Тема Re: За шинитенови [re: Dino]  
Автор dami (непознат )
Публикувано05.04.06 08:38



моля те ако си от Варна пусни ми координатите на бележка или на мейл: a.bocheva@mail.bg



Тема Re: За добър ортодонт във Варнанови [re: dami]  
Автор jemitev (непознат )
Публикувано06.11.07 18:19



Д-р Стефанова
след месец ще ми сваля брекетите и съм много доволен





Тема Стига бе!нови [re: happy_mama]  
Автор Smile (стара, ама нова)
Публикувано06.11.07 20:43



Д-р Узунова във Варна прави шините за 140лв и на корекция взима по 3лв, при това от 1 месец. До тогава корекцията беше 2 лв.

По темата: дъщеря ми има шина от февруари, зъбите й вече се наместиха и захапката се коригира и вече носим шината само за да се 'застопори" положението.
Но пък се влю бихме в собствената си усмивка

и по цял ден се узмихваме пред огледалото (когато не си правим нова прическа, разбира се).



Тема Re: За добър ортодонт във Варнанови [re: мaмa]  
Авторmaman (Нерегистриран)
Публикувано07.04.08 10:48



moje6 li da mi dade6 tel.na Uzunova?Blagodaria!



Тема Re: За шинитенови [re: dami]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 07:49



извинете ме за невежеството

,но от какво се определя дали детето е за шина или за брекети?
от прочетните постинги останах с впечетление,че шините са за неправилна захапка,а брекетите за криво подредени зъби. а аз си мислех,че и двете неща вършат една и съща работа,само дето брекеите са доста по-скъпи.......или вече не знам какво да мисля



Тема Re: За шинитенови [re: az]  
Автор hendy (holistic)
Публикувано16.04.08 17:20



това може само ортодонт да ти го каже, индивидуално е и зависи от тежестта на случая, както и от възрастта



Тема Re: За шинитенови [re: hendy]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 20:18



благодаря за отговора!





Тема Re: За добър ортодонт във Варнанови [re: maman]  
Авторkeit (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 14:19



Dovolnili ste ot d-r Uzunova?



Тема Определенонови [re: keit]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано01.05.08 00:06



съм доволна. На голямата щерка й оправи захапката и подреди зъбите за една година. Работи изключително със шини, апаратчето е към 140лв, а активирането (стягането на шината) е 3 лв (ходи се всеки месец).



Тема Re: За шинитенови [re: dami]  
АвторMapчeлa5 (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 07:54



Към всичко написано до тук искам да добавя, че съществува шина, с която се спи. Долните и горните зъбки си имат места и също се стяга всеки месец. Моята дъщеря има такава от 3 години. Вече не спи с нея всяка вечер - само 2 пъти седмично. Струваше към 470 лв. и веднъж се наложи да я преправят 170 лв. стягането - 5 лв. Избрахме този вариант със стоматолога защото тя беше на 13 години и по никакъв начин не искаше да ходи със шина. За брекетите знам, че от лепилото с което се лепят понякога остават едва забележими петънца по зъбите.
Ако детето има правилна захапка няма да е проблем възрастта, ако има проблем със захапката 11 години е подходяща възраст. Живея в София и не бих могла да дам съвет за стоматолог.



Тема Re: За добър ортодонт във Варнанови [re: мaмa]  
Автор mariaO6 (непознат )
Публикувано03.06.08 08:53



Много ви моля кажете какъв е телефона на Д-р Узунова, адрес.Търсих я по описанията нищо не намерих.Адреса ми е Snej18@abv.bg.
Благодаря





Тема Re: Определенонови [re: Smile]  
Автор mariaO6 (непознат )
Публикувано03.06.08 08:56



Много ми трябва Д-р Узунова ,но немога да я открия .



Тема Re: Определенонови [re: mariaO6]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано13.06.08 15:50



613424



Тема дълбока захапка и леко крив кучешки зъбнови [re: Smile]  
АвторMary (Нерегистриран)
Публикувано14.06.08 18:31



Извинявам се,че се прилепям така към темата, но и аз живо се интересувам от шини за дъщеря ми,която е на 17 и категорично отказава да говорим дори за брекети, плюс това иска такива с които само да спи. Някой поръчвал ли е скоро такива в Сф, доволни ли сте и къде и на какви цени? Благодаря много предварително!





Тема Re: За шинитенови [re: danii]  
АвторTaтo (Нерегистриран)
Публикувано25.06.08 01:34



Здравей Дани,
Аз съм определено на мнение че при тази възраст на детето е твърде рано за шини. Живеем в Канада и в началото бях шокиран да видя голями хора с шини!!! Дъщеря ни е на 9 г. и определено има нужда от коригиране на зъбите, НО зъболекарите са категорични, че е твърде рано, а вредите могат да бъдат голями. То даже няма логика да изправяш млечни зъби, когато постоянните ще израстват по своя си път, а не както им е казал ортодонта



Ей хора, мислете с главите си,



Тема Re: За шинитенови [re: danii]  
АвторДpyжeлюбнa (Нерегистриран)
Публикувано25.06.08 15:49



Моят син носи шина само на горната челюст - има начини за коригиране през определен период. Така това не пречи на челюстта да нараства правилно и зъбките да се подредят като мъниста.


Сега е много удобно време, защото децата са във ваканция и до времето за училище със сигурност ще има голямо подобрение.



Тема Извинете,нови [re: Taтo]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано30.06.08 07:45



но ние, живеещите в България, не сме аборигени.
Никой не говори за изправяне на млечни зъби, дори и българските зъболекари знаят, че няма смисъл.
Не знам за подрастващите в Канада, но на територията на България един 9 годишен човек има средно 8-10 постоянни зъба. И тък като това са предните зъби, ето че захапката вече се е формирала каквато ще си бъде. А и тези зъби в голяма степен формират как изглежда човек като се усмихне, което е страшно важно за един тинейджър, пък защо не и за възрастен човек.
Шините се слагат във възрастта 9-12, защото тогава на човечетата все още не им пук как изглеждат. Яяяя накарай една замомила се госпожица да сложи телове в устата си да те видим! Психическото спокойствие също е важно за да има ефект корекцията.



Тема Re: За шинитенови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор parconi (непознат )
Публикувано02.08.08 13:51



до Aлa-Бaлa :Здравейте,много ви моля да ми дадете координати на този частен кабинет.Благодаря предварително

.

Редактирано от parconi на 02.08.08 13:52.



Тема Re: За шинитенови [re: parconi]  
Автор parconi (непознат )
Публикувано02.08.08 14:03



Моят проблем е крив кучешки зъб,който избива във венеца.-Над другите.Препоръчаха ми шини.Без тях трябва да се извади един от останалите.Препоръчайте ми някой специалист от София.Благодаря предварително






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.