Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:27 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: За добър ортодонт във Варнанови [re: danii]  
Автор dami (непознат )
Публикувано27.03.06 08:51



Добре де ясно, че мненията за Арнаутска са доста лоши, макар че и на мен ми я посочиха като име. В сравнително голям град като Варна няма ли други специалисти, че всички все към нея ни насочватг? Смятам да питам личния си зъболекар за ортодонт. По твоя въпрос - и аз знам, че се прави цялостна снимка на всички зъби, която показва има ли проблеми независимо дали са пробили постоянните зъби. За съжаление при нас вече кривият зъб е пораснал и както чета може и да сме за брикети.



Тема Re: За Арнаутсканови [re: River_]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано27.03.06 09:33



На Марти са му израстнали 4 постоянни зъба (2 горе и 2 долу). Според теб трябва да изчакам да порастнат и 8те резеца, така ли?
Я дай насам телефоните на Джуркова.
На мен пък ми препърачаха някаква ортодонтка от В. Търново - тя пък идвала всяка неделя във Варна.
Аз имам много добър приятел, който е ортодонт в София. Казват, че бил много добър, но с него смятам единствено да се консултирам, за да сверя мнение.



Тема Re: За шинитенови [re: dami]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 14:47



Ти направо ми взе темата от устата

Ако има изкривявания на тази възраст, дори и леки, аз съм "за", особено ако има шанс за корекция. Струва ми се обаче, че брегетите (извинявай, ако не го казвам правилно на БГ) са по-сигурния резултат, пък са и "cool". Да не се притеснява от подигравки, защото след 2-3 години, когато "истинкси подгони мацките", със сигурност няма да съжалява

виж тези картинки: http://proto5.thinkquest.nl/~jre0725/_private/behandel.htm

и това за видовете (можеш да покажеш на детето): http://proto5.thinkquest.nl/~jre0725/_private/soorten.htm (натисни на 4те вида)

Аз по-скоро се замислих за обратната практика. При мен, на всички деца (11-18 г) масово има слагат брегети. Не мога да разбера защо?!? Май се опитват да изкарат екстра пари местните зъболекари (€ 2100 брегети/ €1300 за вадеща се, консултите € 16-23, ср. заплата €1200-1400 ). Скоро видях едно познато момче, имаше прекрасни зъби, не помня един да е бил накриво... и той с шина ?!?

На моето момче му никнат добре зъбките, той сам вади млечните, но ченето му е прекалено малко за размера на новите и някои (основно долните 2ри отляво и отдясно) припокриват първите. Аз все се надявам че с растежа ще се оправят. Изпадам в ужас при мислъта да посетим зъболекар Та засега само мием зъби старателно...



Тема Re: За добър ортодонт във Варнанови [re: dami]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 14:46



Аз съм от Варна и намерихме най-добрата ортодонтка за дъщеря ми-д-р Узунова.тя е невероятен специалист и човек.Така предразполага децата,че те с нетърпение очакват следващата корекция,за да си поговорят с нея.Кабинета и се намира под хотел "Черно море"уличката,водеща към хотел "Одесос"(паркинга зад хотела).Детето ми е на 11.6години,от една година сме пациенти на докторката,проблема с горната челюст го решихме,сега още половин година ще поносим и долна шина.
Повечето деца в училището на дъщеря ми(МГ)носят шини и няма подигравки на тази тема .А за цените в София нямам думи.На нас двете шини ни излязоха по 120 лева,а корекцията д-р Узунова я прави веднъж месечно и струва 2 лева.



Тема Re: За добър ортодонт във Варнанови [re: мaмa]  
Автор dami (непознат )
Публикувано30.03.06 08:49



Много ти благодаря на информацията. Ако не те затруднява би ли дала телефон на кабинета? Ако не искаш във форума прати ми бележка. Благодаря още веднъж!



Тема Re: За Арнаутсканови [re: Dino]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано04.04.06 08:50



като гледам с каква скорост пробиват зъбите на дъщеря ми, скоро кучешки зъби няма да порастнат. Почти 8 месеца мина да пробият вторите горни резци.
Но и двата ортодонта казват, че шини могат да се сложат при 8 постоянни зъби, т.е. не е необходимо да се чакат кучешките.
btw в кабинети си Джуркова ми показа такива снимки на деца, които за няколко години са се променили драстично и толкова се обнадеждих.
Обаче ако сега не сложим пластинки, 90% когато стане за брекети ще се наложи да се вадят постоянни зъби. - И такъв случай видях - промяната беше неузнаваема, естествено към по-добро



Тема Re: За Арнаутсканови [re: danii]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано04.04.06 08:54



леле, много сте напред с материала.
на Джуркова имам само личен телефон. Ако искаш ще ти го пусна на бележка.
Мисля, че за Марти е рано да го водиш, но все пак имай предвид, че на 29 април лекарката ще е във Варна и можете да я посетите за консултация.



Тема Re: За добър ортодонт във Варнанови [re: мaмa]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано04.04.06 08:58



да, и за Узунова съм чувала хубави отзиви.

Пишеш, че Узунова прави корекции веднъж на месеца. Джуркова - на 5 седмици. А защо Арнаутска прави корекции на всеки 2 седмици?
Това беше едно от "разминаванията" при двете ортодонтки, на които водих дъщеря ми. Другото беше, че според Джуркова детето трябва да носи засега само шина на горна челюст, а според Арнаутска - и на двете.



Тема Re: За шинитенови [re: dami]  
Автор Dino (притеснителна)
Публикувано04.04.06 22:18



Днес ходихве на ортодонта. Ще ни сллагат шини, вероятно и горе и долу, но ще стане ясно от панорамната снимка.
Снимахме се, срещу скромна сума от 12 лв.
Но когато попитах с каква сума да се въоръжа за пробата с изненада чух 110 лв. за шина при вариант горе и долу и 140 лв. за шина, ако е единична.
Това си е направо наполовина от коментираните суми. Пък и лекарката ми се стори много симпатична.

Давам координатите на всеки, който иска.

Живота е хубав, въпреки гадните му номера!!!!


Тема Re: За шинитенови [re: Dino]  
Автор dami (непознат )
Публикувано05.04.06 08:38



моля те ако си от Варна пусни ми координатите на бележка или на мейл: a.bocheva@mail.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.